Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
3. zář 2010

@kkamca A jak jste vlastně zvládli první den ve škole? Malej je nadšenej? 🙂

kkamca
3. zář 2010

Ahoj..
škoda že mi sem nejde vložit fotka..nevim proč- 😖 bych ti ukázala jak se tvářil.
Do školy se těšil,ale v momentě kdy sem mu řekla že chci fotit a dala kytku pro úču ,tak měl nějak po náladě. 😀
A jinak jako už od včera je normálně na 4 hodky ve škole..a nervy už mi tečou ted.Měl mít úkol..nebýt toho ,že včera byla schůzka ,tak o úkolu víme prd.
Už at je fakt aspon říjen ,aby se zaběhl a začal soustředit,nebio mě raní mrtvice.A to myslim vážně. 😝

počásko tady stojí za vyliž kapsu..

baronek
3. zář 2010

@kkamca Malej si zvykne a kdo z nás někdy nezapomněl na úkol, né? U nás je taky docela škaredě, ale alespoň nefouká vítr, tak je to dobrý 😀 Nám nejde už dva dny televize a manžel je z toho docela nervní, tak máme hezké večery 😠

duomamina
3. zář 2010

Ahoj holky, tyhle stránky jsem objevila předevčírem, ještě se tu moc neorientuju, ale chci napsat, že můl manža má taky Azoospermie, všechna vyšetření spermií měl vždy s hrozným výsledkem, ale nakonec mu nějaké vyfiltrovali a na druhý pokus IVF/ICSI máme dvojčata. Takže hlavu vzhůru! Nám původně řekli, že je to sotva na to ICSI, že není jasné, jestli nějaké najdou.... našli 🙂
Navíc měl vždy ve spermatu neměřitelnou hodnotu leukocitů - nazývali to záplava, nikdo nám nebyl schopen říct proč, nic na to nezabíralo, má to tak neustále.
V jiné diskuzi tady ale někdo popisoval, že ty Azoospermie způsobuje i nějaká genetická vada, která se dědí. Víc nevím, už to nemůžu najít.... přeji všem brzké těhu!

baronek
3. zář 2010

@duomamina Ke dvojčatům gratuluju 😀 Musím říct, že dvojitý štěstí by mi taky nevadilo. Ty jsi zdárným důkazem toho, že to jde, i když jsou doktoři zoufalí 😢 Takže super 🙂

duomamina
3. zář 2010

@baronek Díky 🙂 , ale asi jsem to tu trochu popletla, vyhraba jsem před chvílí ten papír se spermiogramem, a je tam psaná vada asthenooligoteratospermie, takže ne azoospermie, i když jsem byla přesvědčená, že to byl náš problém. Ty spermiogramy mu dělali tři, papír máme jen z prvního. Takže se omlouvám za případné nedorozumění, rozhodně ale přeju mnoho úspěchů!

duomamina
3. zář 2010

a dobře je ten problém azoospermie popsaný v diskuzi Chromozomální aberace pod neplodností...

baronek
3. zář 2010

@duomamina Když já už o tom nemůžu nic číst 😢 Všechno se mi motá dohromady a teď už jen počkám, jak to dopadne 😲 🙂 😉

duomamina
3. zář 2010

@baronek Vůbec ti nezávidím, drž se, přeju ať to co nejdřív dopadne s dobrým koncem!

baronek
6. zář 2010

Ahoj holky, všem přeji krásný začátek pracovního týdne 😲 Já si užila parádní víkend, mamina slavila narozky, tak jsme se se segrou trochu opily, ale špatně mi nebylo. Pak jsem si udělala krásnou neděli nicnedělání a bylo to fajn. Vždycky jsem se snažila v neděli uklízet a přišla jsem na to, že to za mě vlastně nikdo neudělá, tak můžu uklízet i přes týden 😔 a nechat si neděli volnou. Už čtyři dny nám nejde televize a musím říct, že mi vůbec nechybí, jen včera jsme se dívali na netu na první díl Vyprávěj .... 🙂 😉 😎

baronek
8. zář 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem volala na výsledky klíšťovky a nemám ji, tak jsem happy 😀
@kkamca Už máš výsledky z genetiky?

kkamca
9. zář 2010

Čauky..Tak aspon dobrá zpráva že nemáš nemoc.. 🙂

Sim tě jsem tam včera volala zkrz ty vysledky,že jako je to doba..a sestra mi povidá,dr měla dovču a přišla v pondělí.Tak jako dohání co se dá.Vysledky už tu máme,ale musí je zpracovat a pak vám je pošle. 😠
No nicméně rovnou nás objednala na konzultaci o těch výsledcích.Tak jdem 20.9 odpo.-
To je teda doba jako než to přijde,prej asi příští týden. 🙄

baronek
9. zář 2010

@kkamca Ahojky, to jsem ráda, že ses ozvala, už jsem se o tebe bála 😀 Důležitý je, že ty výsledky máte a že jste i objednaný, to jdete týden po nás 🙂 Třeba nám to vyjde a budeme stimulovat ve stejnou dobu 😉 A co malej ve škole? 🤐

kkamca
9. zář 2010

Jo a ještě mi povidala,že jako jediný co mi ktomu může říct,je to,že to vypadá dobře. 😎 Ale že vše se zkonzultuje s genetičkou.
Tak doufám,že po této návštěvě bude následovat konzultace u priomářky co s náma teda dál.Ted už jsem přesvědčená,že ivf bude nejdřív v říjnu a nejdýl snad v listopadu.(tak jak vše trvá).

A je tady pěkně hnusně leje.. 😝 já akorát postavila na kuřecí vývar.

baronek
9. zář 2010

@kkamca Tak my konzultaci s genetikem nemáme, jdeme rovnou do Caru, zrovna to budu mít, tak by mě mohl objednat na 14. den, kdy je ovulace na ultrazvuk 😲 Ale asi si to maluju moc růžově, takhle rychle to asi nepůjde 😅 Ale stimulku bych chtěla taky nejdýl v listopadu 😀 Bože, jak bych chtěla být na Vánoce těhotná 🙂 Určitě to dáme 😅 A jak to vypadá u manžela s prací? 😎

kkamca
9. zář 2010

@baronek No tady si to prostě vyžadujou,že ty výsledky se musí prokonzultovat.Tak zas dáme 120 kč ,15 min poblafem a pojedem domu. 😠 Mi to jako docela sere,jako by to nemohla říct primářka vid..že je to ok..Ale to ne,to se musí ke genetičce. 😠 😠

Tak bylo by to fajn,být už na vánoce těhu,ale já sem pořád tak pesimistická,.

Práce zatim nic..byl tam zas v pondělí..a má přijet ted v uterý 14 ..že mu už snad teda řeknou co a jak.A jestli to neotevřou tak povidal,že bude muset shánět místo klasické. 😒

baronek
9. zář 2010

@kkamca je divný, že v každém Artu mají jiné postupy 🙂 Já jsem zvědavá na úterý, co nám řeknou 🙂

kkamca
9. zář 2010

No já že chodím do gennetu ..tak sem ptala holek jako na jejich témátku a prej je to standart..jako postup.U Gennetu,že nevědí jak jinde,ale každej si to dělá po svém.

Jsem zvědavá no..jak to bude pak.Počítám že toho 20.9 se rovnou u nich objednám i na konzultaci k primářce.Záleží kdy ta zase bude mít volno. 😒 jestli do konce září nebo ne.
Já mrchu čekám 16.9 cca.i když u mě je ta nepravidelnost.. 😖

baronek
9. zář 2010

@kkamca u mě bývá právě pravidelnost a teď bych to potřebovala o den oddálit, kdyby mi chtěli brát ještě i krev a ta se bere do čtvrtého dne od začátku MS, tak jsem včera snědla dvě limetky, dneska jednu a doufám, že to dostanu až v sobotu 😀 Ale mám už jasné příznaky, tak si myslím, že to nevyjde 😝

kkamca
10. zář 2010

@baronek Tak jak?už došla nebo ne?

Dobré ránko.

baronek
10. zář 2010

@kkamca Zatím nepřišla, ale obávám se, že přijde přes den, břicho mě bolí jak blázen a už špiním 😲 Ale tu krev mi bral už můj gynekolog a zprávu mi dával sebou do Artu, tak ji třeba už nebudou chtít dělat 😀 Zítra jedeme do Prahy na oslavu narozenin, jen je blbé, že tam budeme znát jen 10 lidí a dalších čtyřicet ne 🙂 Ale už se těším, že alespoň na chvíli vypadneme a nebudeme pořád doma 😢 A co vy plánujete na víkend? 😅 😅 🙄 😨 😵

kkamca
10. zář 2010

Tady jsou zítra městské slavnosti,tak pokud nebude lejt tak se půjdeme podívat.Jinak plán další žádnej.. 😀

kkamca
10. zář 2010

Výsledky z genetiky dnes došli..jsme v pořádku.

kkamca
10. zář 2010

Pořád se mě ptá někdo na ceníky..
tak sem vložim taky..kdyby to někdo scháněl. 😝
GENNET
Kompletní IVF cyklus 26 000 Kč | € 1 024
Kompletní IVF cyklus pro pacienty u nesmluvní ZP 35 539 Kč | € 1 400
IVF cyklus bez oplození 12 660 Kč | € 499
IVF cyklus přerušený před odběrem oocytů 990 Kč | € 39
Inseminace 2 000 Kč | € 79
Inseminace pro pacienty u nesmluvní ZP 10 154 Kč | € 400
Nativní IVF cyklus 10 000 Kč | € 394
Nativní IVF cyklus bez oplození 6 000 Kč | € 236
Nativní IVF cyklus přerušený před odběrem oocytů 2 500 Kč | € 98
Intracytoplasmatická injekce spermie (ICSI) 1 - 10 oocytů 7 000 Kč | € 276
ICSI za každý další oocyt 2 000 Kč | € 79
IMSI (Morphologically Selected Sperm Injection) 1 - 10 oocytů 12 500 Kč | € 492
IMSI za každý další oocyt 2 000 Kč | € 79
Asistovaný hatching (AH) u jednoho embrya 2 000 Kč | € 79
Prodloužená kultivace embryí (4. – 6. den po oplození) 2 500 Kč | € 98
Kryokonzervace spermatu a embryí 3 000 Kč | € 118
Vitrifikace 6 000 Kč | € 236
Roční poplatek za uchování konzervovaných embryí a spermií 1 000 Kč | € 39
Kryoembryotransfer (KET) - transfer zmražených embryí 5 200 Kč | € 205
Kryoembryotransfer (KET) - pro pacienty u nesmluvní ZP 10 154 Kč | € 400
Spermiogram 1 300 Kč | € 51

baronek
10. zář 2010

@kkamca tak to je super zpráva a ceník je vyčerpávající 😀

kkamca
10. zář 2010

Snad to nebude vadit..ale nebaví mě to pořád přepisovat 😀 😀

baronek
10. zář 2010

@kkamca ke mně se třeba ceník z našeho Artu ještě nedostal, ke stažení není a nikdo nám ho nedal, to asi teď v úterý. Doktor nás jen o cenách informoval, ale řekl, že nebude dělat předčasné závěry, když se neví v čem je problém 🙂 pak ho sem dám taky ať máme srovnání 😎

kkamca
10. zář 2010

@baronek Tak uvidíš..každopádně sem na to zvědavá na ten ceníček..ale ono je to všude podobé + - nějakej ten litřík. 😀 😲

baronek
10. zář 2010

@kkamca je fajn, že máte genetiku v pořádku, mě pořád trápí ta moje mutace na jedné alele a jsem zvědavá, co mi na to řeknou 😉

baronek
10. zář 2010

@kkamca aby ten rozdíl byl jenom v litříku 😀