Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

boruuvka
21. zář 2010

@kkamca pokud máš zdravotní problémy, tak bych řekla, že budeš mít spíš krátký protokol. Mě bylo řečeno, že dlouhý se dává spíš zdravým pacientkám.

baronek
21. zář 2010

@boruuvka Mně injekce bude nejspíš píchat manžel, sám se nabídl, protože já si myslím, že to nezvládnu 😀 Injekcí se nebojím, ale nedokážu si představit, jak mi zajíždí jehla do břicha 😖
Na ty injekce jsem slyšela protichůdný názory, pero je dražší varianta, ale asi do něho půjdu. to ředění u normálních injekcí si nedokážu představit, ale prej to nic není 😖

kkamca
21. zář 2010

@boruuvka Ahoj..
no a vidíš kámoška chodí do repromedy ,oba jsou v pořádku,protokol měla KRÁTKÝ..
A bohužel jim to teda nevyšlo,a co už mi psala tak protokol jí nechají stejnej ,jen upraví dávky. 😎

Já do toho nevidím,jediný co mám jako problém tak to je ovulace--že k ní bez např:clostilový stimulky asi moc nedochází. 😒
No jsem zvědavá jak to u nás bude.

dobrou.

boruuvka
21. zář 2010

@baronek poprvý to píchnutí bylo fakt divný, ale pak to šlo. Mě se teda manžel ani nenabídnul, protože by to nesl hůř než já 😀 a ještě ke všemu se to musí píchat každý den ve stejný čas a mě to vycházelo na 9 ráno, takže to nebyl k dispozici.

baronek
21. zář 2010

@boruuvka mně doktor říkal, že se to píchá večer 😀

boruuvka
21. zář 2010

@baronek fakt? No vidíš to... já to měla píchat ráno v 9 hodin, ale to asi proto, že první injekci mi ukazovala sestra v sanusu a bylo 9 ráno.

petinax
24. zář 2010

ahoj holky jak to jde?

baronek
24. zář 2010

@petinax zdravím, myslím, že jsme se ještě nesetkaly 🙂

baronek
1. říj 2010

@kkamca Kde jsi kočko? Už jste zdravý nebo jste všichni ulehli? Já jsem o víkendu sama doma, tak jsem zvědavá, jak to zvládnu, protože na to nejsem zvyklá a slyším každé šustnutí a Baronek zaštěká pokaždé, když nám přes zahradu přeběhne kočka 🙂 Snad zvládnu i topení 😲 a nezmrznu, ale má být hezky, tak to snad bude dobrý. Po víkendu by měla přijít MS, už se nemůžu dočkat 🙂

kkamca
5. říj 2010

ahoj.
Měli jsme kleklý pc.. 🙄

baronek
6. říj 2010

@kkamca tak to jo, dneska jsem dostala diphereline a na 21. jsem objednaná na krev a ultrazvuk a začne se se stimulkou, mám radost. A co manžel? Už mají práci?

kkamca
6. říj 2010

@baronek my jedeme do gennetu zítra dopoledne.

Práce zatím !!!! je.

baronek
6. říj 2010

@kkamca tak na zítra držím pěsti a s prací je to super 😀 hlavně aby to vydrželo 😎

kkamca
6. říj 2010

Díky,díky..

kkamca
7. říj 2010

@baronek Baronku já už se v té změti ..na diskuzi o ivf ztrácím..
jak si na tom vlastně?kdy bude stimulace už víš? 🙂

simona80
8. říj 2010

Ahoj holky,

moc se omlouvám, že skáču do vaší rozjeté diskuse ale máme s manželem stejný problém. Po prvním spg diagnoza azoospermie. Genetiku má úplně bez chybičky, nenašli vůbec nic. Byl na urologii na UTZ tam taky nezjistili žádný závažnější problém. HP poprvé neudělali, dělají teprve teď. Nějak se snažím zjistit, jaké mají ostatní zkušenosti s touhle "komplikací", jak postupovali u doktorů ostatní a jaké máme šance na mimiska.

Bohužel doktoři toho moc říct nechtějí tak jsem z toho taková "přejetá".
Snažila jsem se Vás dočíst od začátku, ale fakt to nejde, za tu dobu jste toho moc nakecaly.

baronek
8. říj 2010

@kkamca Se stimulkou začínám 21. 10. 😀
A jak vám to dopadlo v Gennetu?

@simona80 Vítám tě do klubu ☹ My jsme na tom úplně stejně jako vy, spermiogram azoo, genetika v pořádku, urolog nenašel v čem je chyba 😅 Takže zkusíme spermie získat operačně metodou TESE a teď se budeme modlit, aby nějaké spermijky našli 😔 Jestli nenajdou, tak jdeme do dárcovství 😢

simona80
8. říj 2010

baronku a vy to máte jak? i kontrolní spg dopadl špatně? Já jsem objednala muže na příští čtvrtek na kontrolní spg, mají prý už i výsledky jeho HP tak jsem zvědavá jak to dopadne.

baronek
8. říj 2010

@simona80 jj i kontrolní spg nám dopadl stejně blbě. Urolog nám nedoporučil ani žádné vitamíny, tak manžela dopuju alespoň selenem a zinkem 🙂

simona80
8. říj 2010

@baronek No tak to jste na tom líp než my - manželovo vyšetření u primáře urologie (spolupracuje s carem) probíhal v podstatě v poklusu - za 5 min byl z ordinace a nic v podstatě nevěděl. Jen že tam dr. nic závažného nevidí. Zato genetik nám doporučil zkusit vitamínovou kůru - ale úplně něco jiného jak ostatní. pořád baštit vitamín C, jeden týden k tomu zobat čistý vit A a čistý vit E - potom na tři týdny zase jen C. Jo a do toho občas zobnout listovku. Zobe to tak cca měsíc tak uvidíme jestli to bude mít nějaký efekt. Myslím, že ne, ale aspoň si můžu říct, že jsme pro to něco udělali.

Jo a v pondělí dotáhl muž domů "Zelenou řasu" - prý to je vitamínová bomba a působí dobře i na plodnost. Tak jsem já skeptik k přírodní medicíně ustoupila tlaku a zobu spolu s ním zelené bobule...

baronek
8. říj 2010

@simona80 nesmíme přestat věřit, zázraky se dějí 🙂 A řekl nám to i doktor na genetice, že jednou se nám to může povést i přirozeně 😲

simona80
8. říj 2010

@baronek no já se teda snažím věřit, ale občas mi to fakt nejde. Navíc poslední dobou kolem mě otěhotnělo dost holek a je to docela stresující. naposledy mi sousedka poslala MMS ve které byl UTZ z 12tt. Prý si máme pohnout ať si malý má s kým hrát... ☹
podotýkám, že nikdo o našich problémech neví, ani rodiče - jen moje nej kamarádka...

baronek
8. říj 2010

@simona80 Já to taky řekla jen jedný kamarádce, ale teď toho lituju. A jak dlouho se snažíte? My dva roky. Někdy je to těžký. V mém okolí taky otěhotnělo dost známých a teď jsem zrovna ve stavu, kdy se nemůžu ani podívat do kočárku, aby mi netekly slzy a na návštěvu, kde mají mimino zásadně nechodím 😖

simona80
8. říj 2010

@baronek Tak to jsme na tom úplně stejně. My taky dva roky. Pořád jsem si říkala, že to půjde bez doktorů. Až v červnu jsme pochopili že nepůjde. Po spg bylo jasno.
Jsem zvědavá teď na kontrolní. na jednu stranu má muž v práci docela stres - i když se snaží to tolik neřešit. Na druhou stranu byl cca 2 týdny před prvním spg nemocný a měl 39 horečky + atb. tak si říkám, že by se třeba něco mohlo najít...
Já jsem ve slabé chvilce když jsem byla sesypaná po bouračce řekla mojí mamce, že chceme mimčo, ale že nám to nejde a hlavně ať to nikde neříká... Ale to bylo ještě před tím spg. Navíc všichni se ptají kdy bude mimi, že jsme rok po svatbě a nic. Naštěstí se máme na co vymlouvat - začínáme stavět a říkáme že až bude domeček tak ho začneme plnit... Ale je to složitý - mě je 30 a všichni že už máme nejvyšší čas apod. (asi to znáš)

baronek
8. říj 2010

@simona80 Nás se taky ptají, kdy budeme mít mimino, vlastně je to hlavní téma na rodinných oslavách 😲 Přestavujeme barák, tak se na to taky vymlouváme. Teď uvidíme, co se bude dít a jestli budu do Vánoc těhu 🤐

simona80
8. říj 2010

@baronek věřím že bych to někde našla pozpátku..., ale jak jsi na tom? Začínáš stimulovat - jak jsi psala a dál???

baronek
8. říj 2010

🙂 @simona80 teď ve středu jsem dostala diphereline, což je vyvolání umělého přechodu a 21. 10. jdu na ultrazvuk a začínám se stimulací. Strašně se na všechno těším a zároveň se i bojím, jsou to hrozný pocity a představy 🙂

kkamca
8. říj 2010

Baronku takže ty jedeš dlouhy protokol jo???????????
Já budu mít krátký.

Simčo ahoj.

kkamca
8. říj 2010

A teda určo mě předběhneš protože já budu začínat stimulovat 2 dc--a teprve se včera posílala žadost na pojištovnu.takže já a stimulka na 99 % v půlce listopadu.dle mrchy. 😒

simona80
8. říj 2010

Holky ještě můžu se zeptat jak dlouho řešíte svoji situaci s doktorama? Já totiž nevím co si myslet. v červnu jsme byli v caru poprvé (spg + konzultace + odběry), genetika 9.9. a HP manželovi ještě nemají. Mám na jednu stranu pocit, že nás tlačí do M/T bez zjištění příčiny (o manželův HP jsme si musela říct) a na druhou stranu bych už chtěla být ve stejné situaci jako vy a "těšit" se na umělko...