Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

valentina.west
13. pro 2010

@boruuvka ja beriem zatial iba gynex - kvapky - rastlinne hormony. Moj hormnalny obraz vysiel v poriadku, ale moj lekar trva na laparoskopii v januari.Vraj aby sme vedeli presne na com sme.ked som tak uvazovala o tom, ze my vlastne s drahym kvoli spermiogramu pojdeme urcite na umele oplodnenie, neviem na co by mi boli priechodne vajecniky napriklad a teda neviem, ci je laparka u mna taka podstatna....chcem sa to lekara este pre istotu opytat, ci je ta laparka u mna nutna a v com nam moze pomoct. Ty si pred mesa/tese tiez absolvovala laparku?Pripadne, ako ste sa na operaciu pripravovali?

baronek
13. pro 2010

@valentina.west já jsem na laparoskopii nebyla, ta se dělá při IUI kvůli průchodnosti vejcovvodů, né??? Jinak jsme se na Tese nijak nepřipravovali ani neomezovali 😉

valentina.west
13. pro 2010

@baronek aha, vdaka.to este teda urcite budem musiet prekonzultovat s lekarom.ak drahy nebude mat spermie, ziadne iui sa konat nebude moct, to je jasne...ach jaj,co nas este caka....nech je to hocico, dufam,ze to nejak zvladneme...

baronek
13. pro 2010

@valentina.west jestli nám nevyjde ket, tak na laparoskopii půjdu a budeme zkoušet IUI s dárcem. IVF pro mě bylo dost náročný 🙂

boruuvka
13. pro 2010

@valentina.west laparka je u tebe úplně zbytečná. Mě jí nikdo nenabízel a ani bych do toho nešla. Přesně jak píše baronek - má smysl jen u IUI.

@baronek to IUI s dárecem je dobrý nápad.

baronek
13. pro 2010

@boruuvka takhle jsem domluvená s doktorem, protože při stimulaci se musíš dost omezovat a dávat na sebe pozor a být v klidu, ale při IUI funguješ úplně normálně 😀 ale stejně jeden pokus přijde na 3600 Kč, holt budeme šetřit 😅

valentina.west
13. pro 2010

@boruuvka vdaka boruuvka, lekar uz asi mysli dopredu aj za nas 😒 ah boze, uvidime...

@baronek, verim, ze sa nakoniec vsetko stastne skonci.zivot je niekedy neuveritelny, ale netreba zufat.velmi vam drzim palce a urcite sa aj vy dockate vytuzeneho babatka.

baronek
13. pro 2010

@valentina.west já vám taky držím pěsti 😀

kkamca
13. pro 2010

@boruuvka ahoj.to si mě překvapila,že by měla brát vitamíny i baba. 🙂 Já beru jen co musim a to na štítnou žlázu.
Jinak vůbec nic.
@valentina.west 2 tablety eregmy--v ní je známá dobrá maca-docela dost.
koenzym q10 --40 mg
ace selezin -- 1
vit E--- 200 mg
Zas toho nechce brát moc..aby se nepřekombinoval. 😝

kkamca
13. pro 2010

Já jsem na laparce letos byla.A nelituju,,neni to nic hrozného.Narkoza,podívaj se co a jak --celej zákrok s hysteroskopiíí,profuky cca 45 min max.

Baronku závidím ti tak trošku Ket..tady teda stojí 5000.Ale mě je to k ničemu,když mrazáčky nemáme.
PO NOVÉM roce zkusíme IUI s dárcem..
Známá teda na tom byla 3 krát darované IUI a nevyšlo jim to.2 krát ivf nic a až ted KET..a je těhu 8tt. 🙂

andika10
13. pro 2010

@baronek hambim sa ale 😅 to je skratka čoho?

baronek
14. pro 2010

@kkamca a kolik u vás stojí IUI s dárcem???

baronek
14. pro 2010

@andika10 jakou zkratku nevíš???

baronek
14. pro 2010

@baronek jo a manžel nakonec s dárcem souhlasí???

andika10
14. pro 2010

@baronek TESE alebo MESE 🙂

baronek
14. pro 2010

@andika10 chirurgický odběr spermií z varlete nebo nadvarlete 😉

kkamca
14. pro 2010

@baronek 2000 tis .pro dárce.jinak jen klasika léky-clostil,utroš a regulační poplatek. 😝

baronek
14. pro 2010

@kkamca tak to my jednou tolik, takže docela rozdíl 😝

andika10
14. pro 2010

@baronek jaj, preto som nevedela lebo manžel nemá žiadne spermie, ani sa mu netvoria, u nas prichádzalo do úvahy len darcovské spermie

baronek
14. pro 2010

@andika10 my jsme ten samej případ, ale že se spermijky netvoří přišli až při TESE 😉

baronek
14. pro 2010

@andika10 jo a máte krásná jména pro dvojčátka 😀

andika10
14. pro 2010

@baronek môj manžel má nadpočet chromozom X, neviem či som to dobre napísala 😉 Volá sa to Klinefelterov syndrom, nam to zistili pri gen. vyšetreniach, a muž má menšie semenníky . Dik, mne sa tiež páčili tie mená

baronek
14. pro 2010

@andika10 tak genetika nám vyšla v pořádku ... ale taky se nic bohužel netvoří ☹

andika10
14. pro 2010

@baronek čo sa dá robiť, mi už ani nevnímame že sú deti z darcovských, cudzí ludia aj povedia že sú úplne ako manžel 🙂 a ani deťom to nepovieme, preto tu nemam ani fotku

valentina.west
14. pro 2010

@baronek vysledky z genetiky ste dostali iba niekedy teraz? vraj az pri samotnej operacii mesa/tese vie lekar s urcitostou povedat, ked sa do semnikov pozrie, ci sa tam nieco tvori alebo nie...skor vraj nie....

baronek
14. pro 2010

@andika10 my to taky nikomu zatím neřekli a ani to nemáme v úmyslu 🙂 Naprosto s vaším rozhodnutím souhlasím 😎

baronek
14. pro 2010

@valentina.west výsledky genetiky jsme měli již v září a v listopadu jsme byli na OPU a TESE 🙂 Nikdo neví, proč se u manžela spermijky netvoří a kam se ztratili 😲

andika10
14. pro 2010

@baronek to ano, niektorý ludia su hnusný, a nechcem aby to deti pocítili, aby im to niekto hovoril. Tak vam prajem tiež krásne detičky 😉

baronek
15. pro 2010

@andika10 😀 😀 😀

prinzesz
15. pro 2010

ahojte, som tu straasne dlho nebola! ale chodila som tu 🙂 tiez patrime do tejto skupiny, my sme v 09/2010 absolhovali M/T /robili partnerovi aj mese aj tese/ a spermie nasli, u nas je chyba v genetike, mm ma zmutovany gen cystickej fibrozy, kvoli tomu je azoo.. tento rok v 10 mesiaci som absolhovala IVF a zial nevyslo.. takze v lete v 2011 do toho pojdeme zas