Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

svoba
26. led 2011

@baronek - to jsem si taky říkala, že ted může souhlasit, ale za pár let mě nechá s dítětem samotnou, protože neni "jeho". nikdy nevíš. moje tchýně je slepice, která by ho třeba nahlodala. takže bud vlastní nebo přiznaná adopce. život není fér.

baronek
26. led 2011

@svoba tak my to nikomu neřekli a ani nehodláme říct, takže to bude na Fandovi, ale věděl jaké jsou možnosti a adopci zamítl, já bych na ní přistoupila,kdyby to jinak nešlo, život bez dítěte si nedokážu představit. A ten chlap by to měl i přirozeně vycítit, že je snažší, aby ženská vychovávala svoje dítě ....

svoba
26. led 2011

@baronek - já potratila a naši to věděli. tak ví, že bojujeme a nejde to. už moc otravovali. já bych chtěla i víc dětí, ... jen realita je krutá ☹

baronek
26. led 2011

@svoba to já si taky představovala minimálně tři, ale pokud se nám podaří alespoň jedno,tak budu moc šťastná. Musíme to brát tak, že ti naši chlapi za to nemůžou a kdyby byl problém na naší straně, tak by nám taky určitě vyšli vstříc 😎

svoba
26. led 2011

@baronek - já se taky nerozvádim. ale na vztah to vliv má, i když se člověk snaží nedat nic znát.

baronek
26. led 2011

@svoba s tím souhlasím, protože to v člověku je a co si budeme povídat, poneseme to celý život

little_miracle
26. led 2011

@valentina.west ahoj, aj my máme problém s azoo...... ale aspoň vieme z čoho to je. Manžel prekonal onkologické ochorenie a azoo je následkom liečby chemoterapiou. Ver mi, že človek dokáže uniesť neskutočne veľa bolesti a to mu dáva silu bojovať ďalej.
Keď sme sa vzali, mesiac po svadbe manželovi diagnostikovali rakovinu.........bojovali sme s tým takmer rok a dostal sa z toho......O následkoch (azoo...) sme sa dozvedeli ca. 3 roky po ukončení jeho liečby a zobratí sme už 15 rokov. Chceli sme žiť naplno a nájsť iný zmysel života. Chvíľu sa to dalo, ale potom začali tikať moje biologické hodiny - lenže manžel o tom nechcel ani počuť. Tak som to vzala do svojich rúk a povedla mu, že ja dieťa mať budem - s ním či bez neho........napokon som ho presvedčila, že ideme "do toho" - samozrejme darcovsky. Riešime to už od septembra, máme za sebou jedno neúspešné IUI a 3 úplne zmarené cykly, kedy sme sa ani k IUI nedopracovali ☹
Ale nevzdávame sa - túžime po bábätku tak bojujeme, čakáme a dúfame.
Jedno viem isto - ak raz budeme mať mimi, manžel mi nikdy nedá pocítiť že je naše len z polovice a bude ho milovať a rozmaznávať 😉 ........a ľutovať bude len jedinú vec - že sme s tým tak dlho čakali.............

Ak to chcete obaja, nečakajte..........choďte do toho - roky rýchlo utekajú!!!!!!!!! Veď rodičmi sú tí, ktorí dieťa vychovajú..........spermia je len "biologický materiál".

baronek
26. led 2011

@little_miracle držím vám pěsti a teď plánujete IVF?

svoba
26. led 2011

@baronek - přesně tak. rozumem se dá ledacos vysvětlit, ale citovou bolest nelze umlčet

little_miracle
26. led 2011

@baronek chceli sme ešte raz skúsiť IUI, ale každopádne máme už schválenú žiadosť na IVF 🙂
A ako to riešite vy? Problém je len u manžela, alebo máš aj ty nejaké komplikácie? Lebo ja som bola úplne v poriadku, ale po dvoch stimulovaných cykloch sa mi celý systém úplne zbláznil a momentálne to vyzerá na PCO. Ja si ale myslím že to nie je definitívne - len mám narušenú hormonálnu rovnováhu.........veď v októbri som mala ukážkový HP. Teraz máme krátku prestávku, nech sa organizmus očistí od liekov a zajtra som 14 DC, tak sa idem dať pozrieť môjmu dokimu, že čo nové sa vo mne udialo 😀

baronek
27. led 2011

@little_miracle zatím našli problém jen u manžela, máme za sebou i neúspěšné TESE, takže jsme zkusili dárce. Teď mě čeká KET 🙂

boruuvka
27. led 2011

@baronek hodně štěstí, ať se ti pořádně zakousnou 😀

baronek
27. led 2011

@boruuvka teď jenom čekám, kolik z těch tří přežije rozmražení 😉

little_miracle
27. led 2011

@baronek takže ty si už po IVF? Ako si znášala stimulku?.......koľko vajok si vypestovala?............koľko z nich sa oplodnilo?..............mala si hneď aj ET, alebo ste len dali zamraziť - keď píšeš že ideš na KET???????
...viem že mám veľa otázok, ale mňa to čaká, tak zisťujem čo sa dá 😉

boruuvka
27. led 2011

@baronek tak kolik jich máš v pupíku?

baronek
28. led 2011

@boruuvka tak přežili všechny tři, tak jsou u mě všechny 😀
@little_miracle na internetu si najdi postup stimulky, určitě pak budeš chytřejší. Já měla dlouhej protokol, píchala jsem si gonal. Vajíček jsem měla okolo dvaceti, použitelných bylo jen devět a oplodněných 4, při ET jsem si nechala zavést jen jedno a včera při ket zbytek. Jestli chceš vědět podrobnosti, tak písni 😉

boruuvka
8. únor 2011

@baronek postřehla jsem v jiné diskuzi, že máš // - tak veliká gratulace 😉 teď už jen čekat, kolik tam bude srdíček 😀

baronek
8. únor 2011

@boruuvka gratulace radši potichu, ale děkuju 🙂

boruuvka
8. únor 2011

@baronek tak jo pšššššš 🙂

deniiiii
8. únor 2011

Jen vam chci kocky zvednout naladu a rict, ze ne kazde azoo je definitivni, u nas v unoru po roku a pul snazeni zjistili azoo (2x) a porad nas cpali do darce, tese, tak jsme zmenili car, kde pri centrifugaci jich par objevili, pak zas 1x nic pak 2x malo (jedna se jen o par, tim myslim do 10 spermiji), tak jsme sli do ivf a hned prvni se podarilo, jsem v 11 tydnu 🙂 a jedna holcina tu na modrem konikovi psala, ze jeji muz mel chemoterapii a po roce se mu spermije zacali obnovovat...drzim vam palce 🙂

valentina.west
13. únor 2011

mame potvrdenu azoo, druhy spermiogram opat s rovnakym vysledkom, malo ejakulatu, vodnaty a bez jedinej spermie.Zase. Sme tam kde sme boli.Psychicky opat zle.Drahy berie MACU a vitaminy, zatial asi treti maesiac.Medzitym absolvoval dalsie vysetrenia u urologa mimo car, vsetko v poriadku.Oblicky, krv, mocovy mechur, prosto...vsetko ok.sme opat smutni a potrebujeme zas nabrat silu.

fiallinka
13. únor 2011

@deniiiii náhodou jsem teď narazila na tvůj příspěvek, takže taky jako povzbuzení - rychlé spermie našli taky jen po centrifugaci, jednotlivé kousky... a jaké už mám 2 krásné děti 🙂

boruuvka
14. únor 2011

@valentina.west počkej na genetiku a hlavu vzhůru 😉 a hlavně ať pokračuje v papání vitamínů.

baronek
14. únor 2011

@valentina.west držte se a buďte rádi, že máte jeden druhého, po genetice budete chytřejší a Tese u vás bude třeba úspěšná, hlavně to nevzdávejte 🙂

deniiiii
14. únor 2011

@fiallinka Myslim, ze jsme ostanim Azotropkam udelaly radost 🙂 🙂 🙂

baronek
14. únor 2011

@deniiiii vy jste zrovna měli to štěstí a moc vám to přeju 😀

valentina.west
15. únor 2011

@boruuvka, jasne 🙂, vdaka za povzbudenie, pokracujeme v dopingu a ci sa nieco zmeni, je vo hviezdach.verim vsak, ze miminko bude. 🙂

@baronek, strasne ti drzim palce,nech sa vsetko podari tfuj tfuj tfuj 😉

baronek
16. únor 2011

@valentina.west děkuju, zítra jdu na první ultrazvuk, moc se těším, ale zároveň mám v sobě malou dušičku 😅

zuzmilag
17. únor 2011

Ahojte, mojmu manzelovi tiez diagnostikovali azoo v decembri. Dost nas to oboch vzalo a myslim, ze mm to celkom este nestravil, ale rozhodli sme sa, ze ideme skusit vsetky dostupne metody (dufam, ze okrem darcu) a o dva tyzdne mame prvy pohovor v CAR.

boruuvka
17. únor 2011

@zuzmilag ahoj, doporučuji ještě před návštěvou caru urologické a andrologické vyšetření. V caru vám udělají kontrolní spermiogram a genetiku, ale urologické vyšetření asi ne.