Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

simona80
22. bře 2011

@baronek tak to s tebou souhlasím - nikomu do toho nic není. Kor tomu co dokáže jen hloupě žvanit a netuší čím jste si museli projít. Bohužel je spousta lidí co umí jen ubližovat

riki22
22. bře 2011

@simona80 Ahoj, jestli půjdete do Brna, tak hlavně nechoď do Repromedy, chodili jsme tam a je to akorát o penězích.

simona80
22. bře 2011

@riki22 díky - uvažuju o obilňáku - pokud vím tak tam dělají i PICSI a to bude u nás asi připadat v úvahu. Ale zatím fakt hledám informace. Nechci podstoupit to co ve Zlíně - tam prostě nikdo neměl o nic zájem. Např. primář z urologie měl objednané lidi (asi měsíc dopředu) a jaksi zapomněl přijít...
Druhý doktor ordinoval od oka - pohledem na člověka poznal že je HP v pořádku apod...

riki22
23. bře 2011

@simona80 Já jsem teď taky na Obilňáku a zatím spokojená, z Repromedy jsem odešla po neúspěšných 4 IUI s dárcem, kdy jsem měla začít stimulovat na IVF a dr. najednou objevila myom (předtím mě každý měsíc dělali sono a nikdo myom neviděl), potom cystu a začala mluvit o endometrióze - od stolu - už si naplánovala co mi píchnou a kolik máme zaplatit, tak jsem zašla na Obilňák a asi zázračné uzdravení, protože tam cystu ani myom nikdo neviděl.

simona80
23. bře 2011

@riki22 jedna holčina co se s ní znám taky chodí na obilňák a je docela spokojená tak uvidím. velký plus je, že tam dělají PICSI...
Ale buď v klidu - obdobně jako v repromedě se chovají i ve Zlíně - ono je to asi všude stejné... Asi si všichni myslí že jsi dojná kráva - ne pacient co touží po miminku.

riki22
23. bře 2011

@simona80 Já jsem právě byla dost zklamaná, protože si hodně lidí pochvalovalo Repromedu, jak jsou dobří, ale bohužel já mám jinou zkušenost. Na mě to působilo, že se snaží vyždímat co nejvíc peněz.

simona80
23. bře 2011

@riki22 promiň - ale vy máte jaký problém? Nevím komu věřit - teď u kočího jsme si ověřili, že sice platíme, ale aspoň je z něho cítit snaha pomoci. Minule jsme u něj v ordinaci byli zase skoro hodinu. Vyšetřil manžela povídali jsme o problému a pak mu to nedalo a znova ho vyšetřoval... a diskutoval s náma o možnostech léčby.... prostě úplně jiný přístup než zlín...

riki22
23. bře 2011

Manžel má azoospermii, ani po TESE nenašli nic. U mě by mělo být vše vpořádku, z prvního manželství mám dvě děti.

simona80
23. bře 2011

@riki22 tak to je mi líto... A jak to budete řešit? dárce?

riki22
23. bře 2011

Ano, zkoušeli jsme dárce, IUI nevyšla v Repromedě a na Obilňáku se mi to už zkoušet nechce, tak jsem se tam rozhodla pro IVF.

simona80
23. bře 2011

@riki22 A nestálo by to přece jen za pokus? než se zbytečně ládovat hormonama a podstupovat IVF?

riki22
23. bře 2011

Původně jsem byla proti IVF, ale po 4. neúspěšné IUI jsem se rozhodla pro IVF, tak snad vyjde, myslím, že je to jistější. Nevím, jak v jiných CARech, ale v Repromedě měli dávky od dárce 5 milionů spermií, kontrola folikulu jen podle ultrazvuku (měla jsem IUI v přirozeném cyklu), přišlo mi to jako moc velká náhoda. Když jsem chtěla vědět, jestli by nebylo dobrý udělat ultrazvuk i před inseminací, aby se zjistilo, jestli tam folikul ještě je nebo ne, tak mi řekli, že je to na nic, že stejně je sperma rozmražený, tak jako tak bych ho musela zaplatit, jak jsem psala výš, šlo tam hlavně o peníze.

simona80
23. bře 2011

@riki22 no já se jen děsím toho co čeká nás...

kkamca
23. bře 2011

@riki22 Ahoj,
přesně moje slova o IUI..já bych chtěla jít ještě jednou na iuičko..ale poptám se zda-li by to nějak víc neohlídali.Taky mi nedělali uz přímo před iui--což mě dost s *alo..Jenže slova,že jsou spermie rozmražené..no musela sem.
Druhé IVF..plánuju až tak možná na příští rok.

mějte se parádně.

riki22
24. bře 2011

@kkamca Přesně tak, já si myslím, že pokud by brali i krev, tak ví víc, ale krev mi brali akorát když jsme přišli do CARu a IUI byla skoro až za půl roku.

baronek
24. bře 2011

@riki22 jen jsem se chtěla zeptat, zda vám někdo neřekl, že by se spermijky mohli začít tvořit. Máme totiž stejný problém a pořád věřím v zázrak, že se společného mimi dočkáme 😅

riki22
24. bře 2011

Ale ano, konzultovala jsem po e-mailu s Kočím, ale u manžela je pravděpodobně hormonální problém a vzhledem k tomu, že je mu skoro padesát, tak jsme se rozhodli pro dárce. Manža má dospělé děti z prvního manželství, tenkrát bylo ještě dost na IUI, ale až po léčbě testosteronem, no a teď nenašli nic. Dělali mu genetiku vše vpořádku, ale já si myslím, že tam bude nějeký problém v genetice, protože jeho bratr má ten samý problém.

simona80
24. bře 2011

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095946610-d...
mrkněte pokud máte zájem - pořad diagnoza - mužská neplodnost

dorotka66
24. bře 2011

@simona80 super linka 🙂

ihlicka
24. bře 2011

@baronek my sme na tom tak isto ako vy, manzel mi povedal aspon z jednej strany to bude nase 🙂 teraz mi hladka brusko a foti 🙂 ja mam za chvilu termin porodu, u nas to tiez nikto nevie ze sme si dali darcu ani moja rodina ani manzelova 😒 tak ti drzim palceky nech sa vam dari 😀

baronek
25. bře 2011

@riki22 to je stejně divný, kam se mohly všechny spermijky ztratit, když se předtím tvořily, fakt to nechápu. My máme genetiku i hormonální profil v pořádku ....

baronek
25. bře 2011

@ihlicka moc držím pěsti 😀 a určitě se ozvi až porodíš 🙂

riki22
25. bře 2011

@baronek Oni tenkrát manžela léčili testosteronem a ten se prý dnes moc nedoporučuje, aspoň tak nějak mi to Kočí psal. Vypadá to tak, že tenkrát testosteronem produkci nabudili a pak to šlo do kopru. Manžel má poměrně malá varlata (jinak je vybavený nadprůměrně 😉 ), takže to bude asi nějaká forma hypogonadismu, když jsme se o tom bavili, tak říkal, že jeho syn má taky malá varlata, navíc měl jedno nesestouplé, tak si myslím, že je lepší jít do dárce než pokoušet osud.

baronek
25. bře 2011

@riki22 ale u vás má manžel výhodu, že vlastní děti přece jenom má 😅

simona80
25. bře 2011

hele - můj muž měl krom zvýšených hormonů FSH a ještě něčeho nízký testosteron - dostal pregnyl a hladina testosteronu už je v pořádku...

kacula87
31. bře 2011

Ahoj holky chtěla bych se přidat do diskuze jestli teda můžu:

Snažíme se o mimi asi rok a pů pak nám to nedalo a šla jsem na vyšetření a všechny výsledky jsem měla v pořádku, tak nám to zase nedalo a přítel šel na SPG - výsledek byla jsem v naprostém šoku ani jedna spermie - azoospermie ☹ . Dělali mu stěry a našli nějaké bakterie přeléčoval je antibiotiky a nasadil mu injekce Pregnyl - nezabralo ani jedno další SPG byl opět nulový. Mezitím jprodělal genetiku, hormony, urologická vyštření v šechno měla naštěstí v pořádku 😅 . Teď máme doporučení na Mesa/tese. Máme jít zhruba v červnu do CARU FN Olomouc. Teď bereme asi 2 týdny Profertil vitamíny. Potřebovala bych nějakou radu nebo podporu hrozně se bojím jak to dopadne a jestli mu tam něco najdou. 😒

baronek
31. bře 2011

@kacula87 budu na vás moc myslet 🙂 manžel ať se zákroku nebojí, mého chlapa to bolelo asi jen dva dny ..... Naději určitě máte, že něco najdou.Holky ti určitě napíšou své úspěchy. My se řadíme bohužel mezi neúspěchy, ale jsem s tím smířená, vajíčka jsme nechali oplodnit dárcem a povedlo 🙂 a vůbec nepřemýšlíme nad tím, že by to nebylo naše společné mimi, manžel hladí bříško, pomáhá a stará se o mě.
Rozhodnutí o dárci jsem nechala na manželovi a ani vteřinu neváhal a jsem za to moc a moc ráda, přece jen je dárce lepší varianta než adopce ...
Jestli chceš vědět něco konkrétního, tak ti ráda odpovím 😀

kacula87
31. bře 2011

Ahujky baronku děkuji moc za odpověď my zatím o dárci neuvažujeme ted to rapidně zamítáme, ale člověk nikdy neví pokud by to třeba nevyšlo pak by člověk přemýšlel jinak. A vy jste měli stejny případ? Ětla jsem tuhle diskuzi od začátku a hodně holek mělo štěstí. 🙂

baronek
31. bře 2011

@kacula87 u manžela našli azoospermii, genetika i hormony v pořádku, ale při Tese nic nenašli ani zárodky a nikdo nám neřekl, kam se spermijky mohli ztratit ....
My se o dárci museli rozhodnout ještě před tím zákrokem, protože ve stejný den je odběr vajíček (OPU) i Tese a manžel řekl, že ano, když prostě nebude jiná možnost. Když nám to pak po operaci řekli, tak jsem se složila a ani nevím, co nám říkali, nechala jsem si zavést jedno embryo, ale nebyla jsem s tím vnitřně smířená, tak proto se to určitě na poprvé nepovedlo, ale přes Vánoce se mi to rozleželo v hlavě, znovu jsme to s manželem probírali a já věděla, že to miminko chci a že ho budeme mít rádi úplně stejně, tak jsem šla na KET a ten byl úspěšnej 🙂

Tím tě nechci lekat, že se to nepovede, ale tohle je prostě náš příběh ....

kacula87
31. bře 2011

Strašně jsem se bála sem napsat můj příběh ale jak vidím, jak si tady dodáváte energii, sdělujete svoje nejtěžší chvíle v životě dodalo mi to taky energii se svámi všemi podělit a hlavně mi to zvedne náladu protože vím , že máte podobné trápení. 😉