Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
31. bře 2011

@kacula87 mně taky pomáhá, když se můžu někde vypovídat. A rodině jste o problému řekli???

kacula87
31. bře 2011

Baronku, tak to je mi moc líto ne neboj nestrašíš mě já doufám a pevně věřím, že tam něco najdem. Musíš věřit nic jiného ti prostě nezbývá. A sklopit hlavu a říkat si tam nic nenajdou tak se to opravdu stane. Já doufám tak asi tak. Stím dárcem nedokážu si to představit. Ale tady psali třeba holky, že byli na Mesa/tese dvakrát a na podruhé to vyšlo. 🙂

kacula87
31. bře 2011

Baronku ano řekli nedokážu to v sobě držet ikdyž partnerovi se to moc nelíbylo i kamáradky to vědí

baronek
31. bře 2011

@kacula87 já se obávám, že to podruhé podstupovat nechci, byla to zátěž jak pro mě, tak pro manžela a hlavně není zaručenej výsledek a stálo to hodně peněz .....ale kdyby nám nějakej doktor dal nějakou naději, že mohlo dojít ke zlepšení, tak nebudu váhat ani minutu.
Já tajně doufám, že se nám to povede přirozeně, že se nějaká spermijka objeví, protože už nebudu brát nikdy antikoncepci a budu doufat na zázrak 🙂

kacula87
31. bře 2011

Přesně jak říkáš. Chci mít prostě jistotu, že jsme vyzkoušeli všechno. 😉 A kolik jste platili a kde jste to podstupovali?

baronek
31. bře 2011

@kacula87 byli jsme v Artu v českých Budějovicích a všechno dohromady (stimulace, ICSI, Tese, ...) stálo okolo 48 tisíc ...

kacula87
31. bře 2011

Ježiši vy jste platili tolik?To je nějaká soukromá klinika? My bychom měli platit se vším všudy 15.000Kč. To je teda docela pálka. Nám můj gynekolog nabídl operaci v Brně v Reprofitu ale tam by to bylo za 30.000Kč a přece je to pro mě jednodušší tady v Olomouci a ještě za lepší peníze. 🙂

baronek
31. bře 2011

@kacula87 a v Olomouci vám to budou dělat ve státní nemocnici???? A teď myslíš cenu za TESE???

kacula87
31. bře 2011

Anu FN Olomouc státní nemocnice naše. Naše Fakultka je výborná a hlavně prý MUDr. Dostál, který to přímo dělá. Myslím tím Mesa/Tese IVF+ICSI+AH měli bychom se vlést do 15.000Kč byla na tom před 9 měsíci moje známá a mají krásnou holčičku. 🙂

baronek
31. bře 2011

@kacula87 ART je klasický centrum asistované reprodukce jako Reprofit v Brně

baronek
31. bře 2011

@kacula87 tak to je dobrý a od nikoho jsem tuhle cenu ještě neslyšela......u nás stojí ICSI 8000, narkóza po 10000, za stimulaci jsem doplácela okolo 8 tisíc .....

kacula87
31. bře 2011

Akorát, že v tom Brně to asi bude soukromá klinika když se tam musí platit 30.000Kč. Protože tady platíš jen 15.000Kč a to je teda rozdíl. Jako ty peníze bych dala zato i tak pokud by nebyla jiná cesta, ale pokud to může být tady v Olomouci a za lepší peníze , neváhala jsem. A hlavně si nemůžu dovolit jezdit na kontroly do Brna. Dělám ve zdravotnictví a nemůžu v práci chybět. 😒

baronek
31. bře 2011

@kacula87 tak to mi pak musíš napsat, zda ta cena souhlasila 😀

kacula87
31. bře 2011

Určitě ti dám sem vědět jdu právě se domluvit příští týden na termínu tak tam mi všechno poví. Mám neurózu už teď a to ještě nemám ani stimulaci. 😲

baronek
31. bře 2011

@kacula87 nervy k tomu patří a to čekání je taky nekonečný .....

kacula87
31. bře 2011

Ale myslím, že by to mělo souhlasit maximálně by se to mohlo navýšit na 20.000Kč ale víc určitě ne. Ta moje známá platila nadstandartní péči a všechny zákroky stím spojene a platila 13.000Kč. Ale i kdyby to nevyšlo jsme mladí tak můžeme třeba potom počkat jestli se ten SPG nezlepší.

kacula87
1. dub 2011

Škoda, že nás tady holky není více minulý rok když jsem četla tuhle stránku pozpátku vás tam bylo tak hodně a tento rok nic moc. Je to škoda ráda bych si popvídala s někým kdo si vším prošel ☹

simona80
2. dub 2011

@kacula87 - ahojky - my se zřejmě chystáme taky na případný zákrok do FN Olomouc. Jsme na tom stejně - genetika v pohodě - HP už teď díky pregnylu srovananý, ale spermijky se pořád ještě neobjevily - čekáme ještě na kontrolu po 3 měsících (28.4.) a pak případně M/T a zřejmě v Olmiku - vybírali jsme OL nebo obilňák v Brně, ale asi nakonec Olomouc.
Dárce manžel taky domítal od začátku - byla pro něj přístupnější adopce, ale po poslední návštěvě u doktora mi řekl, že pokud se spermijky neukážou a nepomůže ani operace - bude souhlasit s dárcem.
ještě v červnu 2010 jsme o této variantě ani nechtěli slyšet, ale dnes je to jinak. Chceme využít všechny možnosti mít geneticky naše dítě, ale když to nepůjde tak to prostě nepůjde. Budeme aspoň žít s tím, že jsme pro to udělali maximum.
Docela jsem byla překvapená i tou cenou co vám za to v Olmiku napočítali... tak "málo" to jsem ani nečekala.

katy2
2. dub 2011

Ahojte 🙂
Tiez sme si presli vsetkym tym, cim prechadzate vy 🙂 Prajem vam vela sily a krasne babenka na konci vasich trapeni 😵 My sme za M/T neplatili nic.... Robilo sa sucasne s OPU ale na inej klinike....
Nech sa vam vsetkym dari.... 😵 😵 😵

kacula87
3. dub 2011

AHuj holky. Tak to jsem ráda, že je nás více. Opravdu v tom Olomouci je to cenové takhle a je hrozný jak ty soukromé kliniky chcou na lidech tak vydělat. Já jdu ve čtvrtek do poradny do FN Olomouc se domluvit na konnkrétní termín stimulace a operace. Tak vám potom napíšu více 😉

simona80
3. dub 2011

@kacula87 a vy to chcete "sfouknout" při jednom? M/T a zároveň stimulku a ICSI? to mě ani nenapadlo to tak udělat. je teda pravda, že jsme se pořádně o téhle variantě ještě nebavili - čekáme jak dopadne příští konzultace, jestli se třeba nějakým zázrakem něco nenajde...

kacula87
3. dub 2011

@simona80 Simonka já vůbec nevím až co mi řeknou ve FN. Ale já myslím, že nejprve budu stimulovat jako klasicky a potom ta operace já nevím jeslti to dělají zárověň ale podle mě je to lepší kdyby se tam něco našlo tak ať se to nemusí zamrazovat a hned se to oplodní.

katy2
3. dub 2011

@simona80 my sme mali vsetko naraz.... aj OPU aj M/T a to este na uplne roznych koncoch mesta - spermie bolo treba dopravit do 1/2 hod. do CAR.... co sa nepouzilo sa hned mrazilo.....

simona80
3. dub 2011

holky tak to my to budeme zřejmě mít taky tak ...
Chodíme ke Kočímu a uvažovali jsme jestli se nechat operovat tam nebo ne. Pak jsem si řekla, že jestli se má něco najít, tak by to mohli najít i ve FN (a´t už olmik nebo brno)... Spousta rádoby odborníků co působí v CARECh kolikrát takhle náročnou operaci odflákne a ani možná nemá dostatečné vybavení pro takové operace.
Takže jsem to v hlavě sumírova a přišla na to že snad i u nás na moravě jsou snad oborníci tak dobří aby takovou operaci zvládli. Ke kočímu jsme šli proto, že jsme chtěli znát důvod - PROČ nemá manžel spermie - tuto odpověď nám taky dal a pokouší se s ní něco dělat. Uvidíme jestli se mu to povede nebo ne.
Takže část spermijek se použije a zbytek se zamrazí? Sice manžela na podzim čeká operace kolene, ale když operovat tak pořádně... 😀 a sakumpikum...

kacula87
4. dub 2011

@katy2 Katy a jak jste dopadli vy nebo co jste měli za diagnozu nedívala jsem pozpátku 🙂

kacula87
4. dub 2011

@simona80 A co vám řekl za důvod? 🙂

simona80
4. dub 2011

@kacula87 u manžela přišly na to, že se mu varlata špatně vyvíjela. Je tedy otázkou do jaké míry jsou a nejsou funkční. Kočí si myslí, že když nám při jednom spg diagnostikovali kryptozoospermie (pár špatných spermijek bylo) tak je šance, že nějaká spermatogeneze přesto ve varlatech je a je šance ji obnovit. Prý tomu nasvědčuje i špatný HP, který muž měl. FSH měl např. téměř dvojnásobně vysoké než je limit, naopak testosteron měl na spodní hranici limitu... Takže se uvidí, jestli nám v caru při druhém spg kecali nebo jestli řekli pravdu...

baronek
4. dub 2011

Ahoj holky, my to taky měli, že jsem začala stimulovat a v den OPU (odběru vajíček) byla i operace MESE. Proto jsme museli být rozhodnutý, jestli budeme chtít dárce, v případě, že se to nepovede nebo darovat vajíčka ....

kacula87
4. dub 2011

@simona80 Tak to aspoň máte naději, že tam něco bude kdežto u nás nám vyšel dvakrát SPG nulový tak uvidíme, ale zase máme všechna vyšetření v pořádku musíme doufat a dárce nechceme. ☹

simona80
4. dub 2011

Kači tak tím si nejsem zcela jistá - první spg 06/2010 nulový, druhý 10/2010 kryptoazo - jenže nevěříme tomu caru kde to dělali (ale to je na delší...) - 01/2011 nulový - 02/2011 nulový - 03/2011 nulový....
Takže až tak růžový to taky není.