Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lucishek007
12. dub 2011

@baronek no můj o dárci nechce ani slyšet. modlím se aby aspoň tese vyšlo a šlo to uměle... taky se sesypu jestli to takhle dopadne

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Já taky Luci bere to statečně a bavíme se otom úplně normálně ba naopak mi pořád hladí bříško (ikdyž tam ještě nic není) a říká, že tam určitě za dva měsíce bude bobíšek a je roztomilej, hrozně věříme a doufáme, ža tam něco najdou cítíme to oba dva. Kdybych měla chlapa, kterej se semnou otom dál nebaví a na operaci už vůbec ne tak se na něho vykašlu ptž musíme bojovat spolu a ne jen já.

kacula87
12. dub 2011

Tak to my jsme taky rozhodlí, že dárce nechceme 😒 nedokážu si prostě představit, že mám dítě s někým jiným i když to třeba nedopadne tak jak chceme tak to takhle nechci.

lucishek007
12. dub 2011

@simona80 my teda jsme rozhodnutí tak, že pokud to nevyjde dáme vajíčka zmrazit....

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 I my 😉

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 tak to je super, my sme teda na tom podobně bez toho hlazení...a jsem ráda, že toho chlapa mám. a taky sme rozhodnutí, že dárce nechceme... pokud nevyjde operace, dáme vajíčka zmrazit. nechceme ani jeden dárce... s odstupem času by to třeba bylo jinak ale teď určo ne

baronek
12. dub 2011

tak pro mě je třeba varianta dárce přijatelnější než adopce, ale každej má samozřejmě jiný názor a ten se může postupně času může změnit ....

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Přesně tak ono se to těžko teďka říká třeba potom budeme mluvit nějak jinak, ale v tuto chvíli si prostě nedokážu představit nosit dítě s někým jiným. Ale jak říkám taky si je necháme zamrazit kdyžtak a pak uvidíme.Ale dárce jsme už v CARU odmítli.

lucishek007
12. dub 2011

@baronek souhlasím s tebou, ale pokud operace nevyjde dobře, bude nejlepší aspoň pro nás se vším se smířit vyrovnat a pak by se vidělo co dál..

kacula87
12. dub 2011

@baronek Rozhodně tato varianta je lepší než adopce v tom stebou souhlasím kdyby nebylo jiné východisko tak bychom se třeba postupem času takhle rozmysleli ale asi až za nějakou dobu.My jsme mladí tak třeba kdyby to teď nevyšlo tak bychom třeba pomýšleli až za rok za dva.

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 sme na tom uplně stejně... za pár let to uvidíme třeba jinak,a třeba se to hned povede a bude to báječné a pak už necháme zmrazit jen spermijky... taky sme říkali,že dárce teď nechceme

iriel
12. dub 2011

@lucishek007 To uz jsou u nas CARy, kde mrazi neoplodnena vajicka?? Za kolik, kde? Jaka je sance, ze to preziji?

baronek
12. dub 2011

nám tedy možnost zamrazit neoplodněná vajíčka taky nenabádli, dali nám možnost dárce nebo vajíčka darovat ....

lucishek007
12. dub 2011

@iriel no ve zlíně když sem se ptala co teda s vajíčkem které by mi odebrali a my nechtěli dárce tak mi pan doktor řekl, že buď by to ,,zlikvidovali,, a nebo je možnost zamražení. cenu nechci kecat, mám dojem že říkal 4tis. ale moc sme se o tom nebavili...

baronek
12. dub 2011

@kacula87 máš pravdu, že jsi mladá, já si to o sobě už bohužel nemyslím a jsem ráda, že se nám podařilo otěhotnět 🙂

iriel
12. dub 2011

@lucishek007 Tak to zkusim najit, nam jeste loni rikali, ze vajicka se v CR nemrazi, ze ne, ze by to vubec neslo, ale skoro neni sance, ze by to prezila a tudiz to za to nestoji a CARy to nedelaji.

lucishek007
12. dub 2011

@iriel no on taky ten doktor říkal, že se to moc nedělá že nezmražené vajíčko je nezmražené vajíčko,ale neřekl že to nejde...

simona80
12. dub 2011

tak variantu zamražení vajíček s náma řešila embrioložka ve Zlíně ale moc se k tomu vyjadřovat nechtěla - ani k ceně, ani k tomu jaká je úspěšnost...
ale někde jsem o tom něco četla...

lucishek007
12. dub 2011

no nám to taky řekl až když sme se zeptali ptž dárce teď nechceme... tak nevím... a ještě sem po tom ani nepátrala... zatím máme 2 měsíce čas do genetiky

boruuvka
12. dub 2011

Holky, zmražení vajíček se ještě bežně nedělá a už vůbec pochybuju o ceně 4 tisíce.

boruuvka
12. dub 2011

@baronek koukám už 14 týden, to to letí 🙂

lucishek007
12. dub 2011

@boruuvka já sem taky nepsala,že to tak je... bylo toho tolik informací,že mi ta částka utkvěla v hlavě taky sem psala,že nechcu kecat....

kacula87
12. dub 2011

Tak to já holky nevím teda stím zamražením vajíček já myslela, že to jde normálně no a kdyby nešlo tak bych je asi nechala proste zlikvidovat nebo co s něma dělají. nevím ale asi bych je nedarovala, nemohla bych ☹

kacula87
12. dub 2011

@boruuvka Boruuvko a jak to bylo stebou vy jste šli taky na M/T, že ?

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Luci dívám se, že jsme stejně staré atk to jste na to přišli taky brzo 🙂

boruuvka
12. dub 2011

My když jsme do toho šli, tak nám bylo řečeno, že když se při tese nic nenajde (měli jsem zároveň odběr vajíček), tak je nutné mít schváleného dárce. Že vyhodit je to škoda. Když jsem řekla, že dárce nechceme, že když se nic nenajde, takže nic nechcem, tak se na nás koukali jak na blázny. Tak jsme dárce nakonec odsouhlasili s tím, že když bude nutno ho použít, tak chceme hned embria zamrazit, že transfer bude až se s tím psychicky srovnáme. Díky bohu nebyl dárce potřeba 🙂

kacula87
12. dub 2011

@boruuvka Tak to oni se nás teda ptali a já hned odmítla a nijak se na mě nedívala a ani bych se teda do toho nenechala nijak donutit

boruuvka
12. dub 2011

@kacula87 jo jo, my jsme se snažili rok. Já jsem byla ok a manželovi zjistili opakovaně azoo. Genetika i hormony v pořádku. Buď v mládí prodělal zánět varlat, který mu poničil tkáň nebo je příčinou operace tříselné kýli v 5 letech, kdy mu mohli poškodit chámovody. Šli jsme do IVF zároveň s tese a vše se povedlo na poprvé. Cenově nás to vyšlo na 35 tisíc. Zamraženo nic nemáme, takže na druhé děťátko bude vše znova.

kacula87
12. dub 2011

@boruuvka Tak to my máme stejný problém příčina nejasná??Akorát ta cena se liší my budeme platit jenom15.000Kč teda aspoň tak nám to bylo řečeno.

kacula87
12. dub 2011

Akorát jsem si teda myslela, že když chlapovi genetika dopadne dobře, že se tam vždycky něco najde ale jedna holčina psala, že měli všechny výsledky dobré a stejně tam nic nebylo tak už fakt nevím.