Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

cukruska1920
23. dub 2008

bessi...dakujem....len moja doktorka mi nechce dat papier lebo zevraj tam posiela az po roku a mi sa zatial snazime 7 mesiacov

andika10
23. dub 2008

Ahoje môj manžel takisto nema žiadne spermie, nechcem nikoho strašiť ale on to ma kôli genom. Ma o jeden kromozom X viac čo spôsobuje že sa mu netvoria žiadne spermie. bolo to ťažké kym sme sa na to odhodlali ale už som v 23. t. ale spermie su darcovské Takže všetkym držim palce a kym je šanca tak sa jej držte. My sme žiadnu nemali. Buď adopcia alebo darcovske spermie. Držim palce

katy2
23. dub 2008

andika, to je prva vec, co sa riesi pri tejto diagnoze.... genetika... u nas dopadla dobre..
je mi luto, ze u vas to nejde....
my sme boli na M/T a spermijky sa nasli

andika10
23. dub 2008

Kym su spermie tak je dobre. Mi to už berieme v pohodea manžel vravy 😀 že budeme mať aspoň mudre deti lebo darcovia spermii su večšinou vysokoškoláci 😀 čakame dvojičky a velmi sa na ne tešíme, dufam že sa to každej z bas podary

katy2
23. dub 2008

jej, tak to ti gratulujem... aj my mame embryjka zmrazene aj s darcovskymi.... takze ak nam nevyjde z nasich, pouzijeme darcovske.... uz nas cakaju v mrazaciku....

andika10
23. dub 2008

Tak to dufam že vam to vyjde. Ja som mala dve neuspešne inseminacie až umele oplodnenie nam vyšlo.

katy2
23. dub 2008

ja idem v piatok na krv po KET... dnes som testovala a vyslo neg. tak som zvedava, co bude na krvi.... 😔

lenk
23. dub 2008

ahoj holky , ja sem otěhotněla po2. IUI s darovane sperma .. a chtěla sem se Vas zeptat jestli vam davaji vice informaci o tom spermatu . jake vyšetřeni dělaji atd... a chodite někera do pronatalu do phy??? 😉

bessi
24. dub 2008

Lenk, tak to je super, ze se ti povedlo darcovske IUI na podruhe. Taky se chystam, jen musim do CARu na konzultaci, tak doufam, ze to pujde. Kdyz jsem se v CARu ptala, tak mi rekli, ze darce vysetruji na HIV, delaji jim geneticke testy a maji minimalne stredoskolske vzdelani. Pry vybiraji jen ty nejkvalitnejsi. Nezbyva, nez jim verit 😉

andika10
24. dub 2008

Mne to tiž povedali ale podla mňa dieťa bude také ako si ho vychováme.

monku
25. dub 2008

Ahoj holky, uz nejaky cas ctu vase radky.. Muj muz ma taky zjistenou azoospermii ☹ Tak od vas cerpam sil, co delat dal.. Nastesti uz absolvoval genetiku-je ok, TRUS-je taky ok.. Rikam si ze je vlastne zdravy-zadna obstrukce, ale spermijky nema.. Ted teda MESA/TESE, punkce, darce...? Nevim..

bessi
26. dub 2008

Katy, tak jsi dopadla??? Myslim na tebe.

Monku, je mi lito, ze mate stejny problem jako my tady vsichni. Azoo je obrovska zlkouska, hlavne vaseho vztahu. Drzte se a at brzy vyjde to, po cem touzite 🙂

katy2
26. dub 2008

u mna to dopadlo negativne 😔 😔 😔
ideme do dalsieho KETu.... Este mame 3 nase embryjka a 3 s darcovskymi spermiami....

bessi
26. dub 2008

Katy, je mi to lito. Drz se a hodne stesti pri dalsich pokusech 🙂

monku
27. dub 2008

Diky Bessi, muj chlap je fakt skvelej, chce podstoupit vse,co bude treba...! Jeste ma jit na kontrolni spermiogram a pak se rozhodne,zda bude T/M a to uz bych i ja mela pry byt nastimulovana-trochu se bojim 😕 Drzim ti i ostatnim holkam pesti, nakonec je asi IUI nejjedodussi a nejmin strastiplna volba,ze..

bessi
27. dub 2008

monku, priprav se na to, ze jsou to strasne nervy a emoce. Kdybych se mela znova rozhodnout, tak bych stimulaci a T/M v jednom dni nepodstupovala (to rikam, ale az ted, s odstupem casu, kdyz vim, ze manzelovi nic nenasli, ale samozrejme tento postup ma svuj duvod a logiku), mam pocit, ze mi to jen ublizilo a ze to byl jeden z duvodu, proc se nezadarilo. Vedeli jsme, ze T/M muze byt neuspesna, pocitali s darcem, ale stejne to byl pro me obrovsky sok. Najednou se ve me neco bloklo a byla jsem z toho uplne mimo, zacala jsem nad darcem vice uvazovat a vubec jsem si nejak nepripoustela, ze ta embrya jsou vlastne i moje. Moc me ani nezajimalo, jestli rostou... Byl to fakt zvlastni pocit a navic se to vsechno odehravalo v takovem fofru. Premyslela jsem i o odlozeni transferu. Nakonec zbylo jen jedno embryo, ktere se nechytilo a jsme zase na zacatku dlouhe cesty. Preji pevne nervy a hodne stesti 🙂

bessi
27. dub 2008

monku, neber ten muj prispevek jako nejake straseni ci zrazovani od soubezne stimulace a T/M. Je to jen ma zkusenost, me pocity a dojmy ze vseho, co se za posledni pul rok odehralo. Zkus se na vsechno pripravit psychicky, protoze to je na tom nejdulezitejsi. Ja byla ze vseho na nervy, vseho se bala a vsechno si tim mozna i pokazila. Vim, ze to bez emoci nejde, ale ta dusevni pohoda je nejdulezitejsi.

monku
27. dub 2008

Diky Bessi za tvoje zkusenosti..! Clovek opravdu nevi do ceho jde a co ho ceka.. ☹ Ani to nemuzu s nikym v mem okoli konzultovat-me kamosky uz jsou vsechny mezi tehulkami nebo cerstve maminy a jen od nich slysim kdy do toho prastime i my konecne.. Ale vysvetlovat jim to mi nejak nejde.. 😖 Jen jsem ted mluvila s jednou embryolozkou a ona mi take presne rekla, to co ty.. Ze ze zkusenosti vi, ze embryjka z T/M byvaji ve velkem procentu spatna-takze se Bessi vubec netrap, ze to snad byla tvoje vinna..! A ze by nam doporucila spis darce. No clovek ma smisene pocity-uz i kvuli memu muzickovi-on se na mimi tesil..

bessi
27. dub 2008

monku, manzelovi pri T/M nic nenasli, pouzili darce a stejne se embrya spatne vyvijela. Z 10 oplozenych vajicek (ICSI) zbyla po 5ti denni kultivaci 1 kvalitni blastocysta, takze vysledek katastrofalni!!! Spatne jsem reagovala na stimulaci, vysoke davky hormonu, bud vajicka nebyla moc kvalitni nebo bylo neco s darcem, nevim. Teprve pujdu do CARu na konzultaci, necham se prekvapit, co navrhnout na priste. Taky si o tom nemam s kym promluvit-rekla jsem to jen mame a jedne kolegyni v praci, ale lidi, co si necim podobnym neprosli, to stejne nemohou pochopit. Hlavne se dej do psychicke pohody! Vim, ze se opakuju, ale jsou to pekne pecky od zivota. Drzim palce 🙂

katka444
27. dub 2008

ahojte, chcem sa opytat, ci vasi partnery beru nejake vitaminy resp. mineraly? chcela by som vediet, co doktory odporucaju pri zlom spermiograme. vdaka

monku
27. dub 2008

Ahoj Katka,muj manza bere kys. listovou, selezink, a vit.E+C. Cetla jsem neco o Profertilu, ten se prodava jen na Slovensku, ale myslim, ze je to prilis drahe.. A jaky ma spermio tvuj partner?

katy2
28. dub 2008

monku, my sme boli na M/T a spermijky sa nasli....
ale zatial sa nam nedari....

monku
28. dub 2008

Ahoj Katy2, to mne moc mrzi ☹ Tvuj manza mel obstrukci? A tys byla kvuli M/T nastimulovana, ze.. No trosku me varovala ma znama embryolozka, ze embryjka z M/T nejsou moc kvalitni.. To je proste risk a obzvlast kdyz chceme, aby ta druha pulka mimi byla z "naseho" chlapa 😔 Ach jo, nas taky ted ceka rozhodovani..

katy2
27. kvě 2008

ahojte 🙂
ako pokracujete?
ja cakam na ms a v juni idem do dalsieho KET.... 😔

monku
30. kvě 2008

Ahoj Katy 2, tak ti drzim pesticky, aby KET vysel!!
My jsme tak trosku jinde, no ja si myslela, ze jsem ok, cyklus relat. pravidelny,na preventivce pry vse ok, no a nahodou mi nasli cystu na vajecniku 😖 Ceka me ted hormon. vysetreni a pak antik. a asi dlouhy protokol..
Manza je zatim u ledu, resime ted me..

kuspitka
30. kvě 2008

Ahoj katy.ako sa mas?

katy2
30. kvě 2008

ahojte 🙂
ja stale cakam na ms... pocitam ze v stredu-stvrtok dojde ms a koncom buduceho tyzdna zacnem s tabletkami pred KET.
a ty kuspitka, ako pokracujes?

kuspitka
30. kvě 2008

tak celkom dobre zajtra idem na idber vajicok

katy2
30. kvě 2008

drzim palce 🙂 a manzel kedy ide ma M/T? Tiez zajtra? Prajem vela sily a hlavne, nech najdu, co hladaju 🙂 🙂 🙂

kuspitka
30. kvě 2008

tak zajtra ide uz sam nervozna