Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kacula87
27. dub 2011

@nikaf1000 Oki budu držet pěeti i já příští týden napíšu jak jsmed opadli 😉

nikaf1000
27. dub 2011

@kacula87 drzim palceky 🙂

boruuvka
28. dub 2011

@nikaf1000 podle mě bez genetických testů ti nikdo nemůže na 100% tvrdit,že máte obstrukční azoospermii. To by musel urolog třeba na ultrazvuku vidět blokádu chámovodu nebo tak něco. My jsme měli taky hormony v pořádku, urologické vyšetření taky a genetika dopadla taky dobře, takže se u nás jedná o obstrukční azoo - i když nevíme kde ta obstrukce je 🙂 ale hlavní je, že se spermiiky při tese našly.

kacula87
28. dub 2011

@boruuvka Já si taky myslím, že na té genetice hodně záleží, že bez toho nemlžou určit diagnózu, přece diagnóza musí být vyřčena až ze všech výsledků teda podle mě. Boruuvko tak nám teda neřekli jakou azoospermii máme, ale vyšlo nám všechno dobře akorát nevíme příčinu. Já jsem právě myslela, že obstrukční znamená když tam aspoň něco máš. Tak v tom případě máme taky obstrukční a doufám teda, že by se tam mohlo něco najít v červnu 🙂
Ty jsi toho krásný příklad máš krásnou zdravou holčičku byla bych nejšťasnější čeká nás to co vás, ale hlavně se bojím toho verdiktu jestli se tam něco našlo či ne.

nikaf1000
28. dub 2011

@boruuvka uvidíme, čo řekne androlog....mali by sme tam ísť o dva týždne, pričom si vyžiadal, že si spraví vlastný spg...
inak, som celkom zvedavá, čo nám odporučí, lebo je známy tým, že pred IVF uprednostňuje streknutie priamo do maternice, tak som zvedava, ci je to mozne aj v nasom pripade...

boruuvka
28. dub 2011

@kacula87 to jo, čekání jestli se něco najde je strašný. Já jsem měla opu zároveň s tese. Probudila sem se z narkózy a už brali na řadu manžela a operační sálek byl hned vedle pokoje kde sem ležela. Tak sem slyšela jak říkají "nic tam není, samý mrtvý, ale pak už našli,tak to bylo dobrý". Mezi tím mi sestra chodila měřit tlak a hrozně se divila, že ho mám strašně vysoký 😀 S tou azoo je to tak, že když jsou všechny výsledky v pořádku, tak je obstrukční a když je genetika špatná, tak je neobstrukční - alespoň, tak jsem to pochopila.

boruuvka
28. dub 2011

@nikaf1000 to myslíš jako, že upřednostňuje inseminaci? Ale to přece ve vašem případě je holý nesmysl, když vám najde pár kousků...

kacula87
28. dub 2011

@boruuvka No tak to věřím, že to muselo být totálně hrozný já budu mít nejspíš smrtelnej tlak. Aha tak mi máme gentiku dobrou tak máme to co vy a řekli Vám teda ten důvod proč to nejde ven asi ne že?Nám řekl doktor, že nám to nikdo neřekne proč.

svoba
28. dub 2011

holky, nemáte některá zkušenost s cystou u chlapa? Kočí nám nic nezjistil. ale jedna skvělá doktorka nás poslala za výbornym urologem a ten konstatoval cystu. prý jí vysaje a bude ok. kočímu jsme zapaltili deset tisíc a nic z toho. a tento je státní a šlo to hned.

boruuvka
28. dub 2011

@kacula87 důvod nevíme. Manžel byl v 5 letech operovaný s tříselnou kýlou, tak mu to možná zprasili a poškodili chámovody nebo možná prodělal zánět, který poškodil tkáň varlat.
Jo a jedna rada, můj muž má na jednom varleti varikokélu a začali hledat spermie zrovna v tomhle a tam byli všechny mrtvé (asi uvařené 😉 ) a živé našli až v tom druhém, takže pokud má mužíček taky varikokélu, tak začít hledat v tom druhém. My víme pro příště, že v tomhle nemá cenu vrtat 😉

boruuvka
28. dub 2011

@svoba a kde ta cysta je? V chámovodu nebo v prostatě?

svoba
28. dub 2011

@boruuvka - v chámovodu.

boruuvka
28. dub 2011

@svoba no tak to by bylo super, kdyby to šlo vyfouknout a spermie by šly ven!

svoba
28. dub 2011

@boruuvka - no, snad ano. ale nějak už v to nedoufám. a hlavně může se tam zase objevit. takže to není nastálo 😒

nikaf1000
28. dub 2011

@boruuvka uvidíme, či to možné je, alebo nie. pretože stále je tu možnosť že ich má celkom dosť, len sa nedokážu dostať von🙂

nikaf1000
28. dub 2011

@svoba ja len nechápem, jak nenájdu cystu, veď robia predsa ultrazvuk..

ale ten moj mi spomínal, že ultrazvuk bol vybavený do 3 minút, takže to asi veľmi poctivo nerobia ☹

kacula87
29. dub 2011

Tak včera jsem psala mail dr. Kočímu do Prahy, protože mi již více lidí říkalo, že jsou na něj dobré reference, akorát mi odepsal, že mám přeposlat přes e-mail všechny výsledky tak densku přepošlu a zítra Vám dám vědět, co si otom myslí. 🙂

boruuvka
29. dub 2011

@nikaf1000 cysta může mít mikroskopické rozměry a chámovody jsou tam drobné nitky, že najít tam kde je přerušen nebo slepen nebo je tam cysta je skoro nemožné.
Mě naopak překvapuje tvůj veliký optimismus. Jestli jsem to dobře pochopila, tak vy bez pořádné diagnózy jdete do tese a doufáte, že se najde takové množství vhodné k inseminaci. Já se modlila za každý kousek, který se najde, aby bylo čím napíchnout moje vajíčka a ty se těšíš na inseminace, kde úspěšnost je nějakých 10%. Do toho bych teda já v žádném případě nešla - nechat kuchat chlapa kvůli tak malé šanci. Vždyť IVF spolu s ICSI má úspěšnost až 40%

boruuvka
29. dub 2011

@kacula87 a na kdy máte přesně naplánovanou akcičku? 😉

riki22
29. dub 2011

@nikaf1000 nechci ti kazit iluze, ale pokud odeberou spermie z varlete, tak tyto nejsou vhodné pro IUI

kacula87
29. dub 2011

@boruuvka No zhruba na půlku června podle toho kdy se dostaví menzes aby mi mohli dát stimulku a potom hned šup nato. Chtěli jsme to už v květnu ale nejsou místa. Napřed vezmou na sál mě a v zápětí měho přítele, budou nám to dělat taky zaráz. Kéž by nám to vyšlo jako Vám 🙂
Akorát se bojím toho všeho jak to bude probíhat ta stumulka ta operace, já mám práci kde si nemůžu dovolit moc chybět a hlavně šéf otom nesmí ani vědět tak nevím jak to probíhalo u tebe.

boruuvka
29. dub 2011

@kacula87 já sem stimulovala puregonem a bylo vše úplně v pohodě. Manžel po tese 2 dny naříkal, ale pak se vrátil do práce a taky v pohodě. Varlata měl sešité jako kopačáky 😀 , ale už není nic poznat 😀 Já jsem celou stimulaci pracovala (ale mám výhodu, že jsem osvč a můžu si práci přizpůsobit) a po opu mi vracely embiika 4den a pak jsem 3 dny poctivě odpočívala a nechala se obskakovat. Úspěch se nedá vyležet, takže s rozumem se nepřepínat. Určitě to dopadne dobře - někdo to tady přece musí zlomit, když většině to dopadlo blbě ☹

kacula87
29. dub 2011

@boruuvka Jééé boruuvko ty mi vždy tak dodáš energii a šanci, že se to může povést, ale jsi opravdu jedna z mála ☹ . Já mám taky práci, kde jenom sedím a nic nedělám a krátkou pracvoní dobu tak bych to mla taky zvládnout, akorát teda ty dny po zavedení embryjek se musí asi zůstat doma apak to čekání jestli menzes přijde nebo ně že? No moje známá byla na tom stejném co ty a já jak půjdem, akorát ten její chlap měl podvázané chámovody takže bylo jasné, že se tam něco najde ale taky se jim to povedlo napoprvé. Napsala, jsem tomu Kočímu co si otom myslí a jestli máme nějakou šanci a uvidíme. Já pořád doufám, že nějakou šanci máme, když jsou všechna vyšetření v pořádku, ale to neznamená, že se tam něco najde, ach jo nemůžu se už června dočkat to je takovej pocit, že možná víš, že budeš těhotná, ale taky ne. 😅
A navíc je mi sice strašně líto, že můj chlap musí jít kuchat varlata ale nám je úplně jedno kdyby měl jizvu i přes celý břicho i já kdybych měla, hlavně abychom měli svoje vytoužené miminko

boruuvka
29. dub 2011

@kacula87 proč by ti mělo být chlapa líto ? 😀 😀 😀 to tak prostě je (teď to napíšu tvrdě) když chce mít vlastní dítě tak to musí podstoupit. Nehledě na to, že ty taky víš, že to dítě z tebe bude muset ven 😀 a jdeš do toho a věř mi, že zlatá stimulace a opu 😀 A chlap dostane hned léky na bolest, takže klid. O těch pocitech po ET jsou různé - pozoruješ kdejaké píchnutí a nevíš jestli je to dobře nebo špatně 😀 já jsem nevydržela a testovala už 6 den po ET - samozřejmě bílo a když sem šla test za pár hodin vyhodit, tak sem na něj začala brejlit a byli tam dva duchové skoro neznatelní. Takže začalo každodenní testování a je z toho skoro roční holčička. A ono // čárkama na testu to strachování teprve začne...

kacula87
29. dub 2011

@boruuvka 😀 Já vím můj muž je perfektní neměl ani jednu zmínku, aby na to nešel je nadšenej a chce jít úplně do všeho moc ho zato miluji, ale máš pravdu ženský si toho protrpí více 9 měsíců a pak porod a chlap jen 3 dny s malou jizvičkou na kuličkách 😀 Jsem moc ráda za tebe, že Vám to vyšlo a doufám, že nám Všem to tady výjde já vto doufám. Akorát je pro mě pořád nepochopitelný kde může být ten zádrhel, když nám ten ortel řekli, nemohla jsem tomu uvěřit nikdy předtím by mě to nenapadlo, že zrovna ona tohle bude mít, on z osmi dětí, kde jeho soutozenic mají kupu dětí..

boruuvka
29. dub 2011

@kacula87 joo, tak to se asi nedozvíme, proč ty mrchy nejdou ven.... Bratr manžela šel taky hned na spermiogram a on je v pořádku (teda má jich málo, ale u něj je to alkoholem a zhýralým životním stylem 😀 )Prostě to tak je a bohužel s tím nic nenaděláme a můžeme jen děkovat za dnešní metody, protože před lety bysme byli odsouzeni k bezdětnosti. I když bohužel jsou případy, kdy ani dnešní věda nepomůže - to je život.

kacula87
29. dub 2011

@boruuvka No to máš pravdu. A vy jste se jak dlouho pokoušeli o mimi?

boruuvka
29. dub 2011

@kacula87 rok sme se snažili pak sem šla já na vyšetření - vše ok. Tak pak přišel na řadu manžel a to byl šok, když sem volala na výsledky a doktor mi řekl, že nenašel ani jednu...a do půl roku jsem byla těhotná 😀

kacula87
29. dub 2011

@boruuvka Jó tak to jste měli jaksi rychle??To mi taky rok, šla jsem na vyšetření já o.k. pak muž a bylo to v ....Začalek listopadu jsme začali všechna vyštření no ale vlastně máš pravdu tak u nás by to bylo asi 7 měsíců, ono se to tak táhne, že mi to připadá věčnost 😉

svoba
29. dub 2011

@nikaf1000 - to mi povídej. manželovi dělali před tím asi třikrát utz a nic neviděli a najednou je tam cysta jak blázen. no a dnes mu oznámili, že to asi není cysta, protože tam není voda. tak se uvidí. ale něco tam prostě překáží. aspon nějaká naděje.