Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

simona80
16. kvě 2011

@kacula87 Kačko tak to je parádní - nedivím se že jsi brečela. To je fakt paráda

kacula87
16. kvě 2011

@simona80 Děkuji Simi jo je to neuvěřitelné, že tam byli a doufám, že tam budou i v den odběru 🙂

simona80
16. kvě 2011

hele víš co kači - tak tam skočte ještě jednou a nechte pro jistotu zamrazit

Ale víš co si myslím, že to nebylo z profertilu - podle mě to bylo z těch injekcí. Pokud jsem tě správně pochopila nebrali jste profertil tak dlouho aby byl schopen reagovat. Ale je šumák proč, hlavně že jsou 😝

kacula87
16. kvě 2011

No víš co Simi já jsem právě naštvaná, že mi je nazamrazili už teď já kráva jsem jim měla říct, že pokud se tam něco najde, at je zamrazí no ale já myslela, že už je to marný, že tam nic nebude a hle. Ona taky říkala, že ten druhý spermiogram byl vzápětí po těch lécích, že se to ještě určitě nevstřebalo tak uvidíme ted se teda modlím, aby byli hlavně v den odběru. A Profertil jsme brali 2měsíce tak nevím, těžko říct ale jak říkáš hlavně že jsou 😅

simona80
16. kvě 2011

@kacula87 no tak šup šup objednat přítele na spg a honem zamrazit dokud jsou - ale já myslím, že pokud se ukázaly a pokud podstoupíte IVF do cca měsíce tak bych se toho vůbec nebála.

kacula87
16. kvě 2011

@simona80 Jj půjdeme v půlce června takže to už je za chvíli jen čekám až se dostaví menstruace cca. asi na začátku června 🙂

simona80
16. kvě 2011

@kacula87 Kačko tak to je paráda. To je opravdu rychlovka. Takže do toho jdete hned teď???? no to budu držet palečky.

Já musím tomu mýmu sklerotikovi připomenout ať si na čtvrtek domluví odběry u obvoďačky - má napsané co si má nechat zjišťovat a pošleme do do Prahy Kočímu a uvidí se co bude dál... Jestli to má ještě význam zkoušet.

kacula87
16. kvě 2011

@simona80 To já jsem sklerotik Simi já už si zase nevybavuju kde jste vy? 😀 vy jste na tom ještě nebyli, že? No je to rychlovkaa jsem ráda, že snad nebude muset chodit i můj muž stačí, že půjdu já a hned jak mu budou odebírat spermijky na umělý tak zbytek dám ihned zamrazit aspoň na 5 let, na umělý oplodnění ti stačí třeba jen 10 i 2 třeba a on tam měl jich aspoˇn dle mého názoru docela dost a dotorka říkala, že se bude už zvyšovat.Byl to asi opravdu ten zánět, který jsem přeléčili. 😉

kacula87
19. kvě 2011

Zítra ještě musím na ultrazvuk prsou ať mám komplet všechna vyšetření, sice to není povinné, ale doktorka říkala, že když jdu na umělý at je všechno ok, tak jsem zvědavá co mi budou dělat 🙂

lucishek007
25. kvě 2011

@kacula87 tak to je super!!! tak gratulace i k tomuhle a snad už to půjde jen a jen dobře 😉

kacula87
25. kvě 2011

@lucishek007 Tak to ti moc děkuji, ale ještě není všem dnům konec, čeká nás to nejdůležitější i když pro mě je nejdůležitější už to, že je plodný!No příští týden mám dostat menstruaci a pak to všechno vypukne a tobě se už taky blíží genetika, že? 🙂

lucishek007
31. kvě 2011

@kacula87 přesně tak jak píšeš... i tohle je výhra 😉 jj genetika 9.6. a hned 13.6. zase na kliniku... nějak se toho už teď všeho bojím co bude a tak ☹ vždyť to znáš

kacula87
1. čer 2011

@lucishek007 Určitě Vám to dopadne dobře tak jak nám, tak pak musíš hned napsat jak jste dopadli, já už netrpělivě vyhlížím menstruaci, ale pořád nikde, mám to dostat zhruba zítra nebo v pátek a vždycky mě už týden předtím bolí břicho a teď zatím nic, ale nedělám si planý naděje, že bych to nedostala ☹

lucishek007
1. čer 2011

@kacula87 no taky v to doufám, že to dopadne dobře... ale sama víš jaké to očekávání je ☹ jinak jasně že písnu ale ty doufám, že nás všechny povzbudíš dřív 😉

kacula87
2. čer 2011

@lucishek007 No pokusím se, vím, že se mi vždycky taky hrozně ulevilo, když jsem slxšela tady nějakej příběh, který dobře dopadl 🙂

zouzalina
2. čer 2011

Všechny zdravím a ráda bych vás povzbudila naší dobrou zprávou. Vše se podařilo napoprvé, teď jsme v 10.týdnu (9+2), čekáme dvojčátka, které se už v bříšku pěkně hemží 🙂 . Je sice pravda, že těhotenství jsem si představovala trochu jinak, ale to zvracení a celodenní nevolnosti budu muset nějak přežít. Jinak teda ve skratce u nás byl sperm taky opakovaně nula a na TESE našli 13 kousků, z toho 7 pohyblivých a z těch 7 teď máme 2 pidi miminka. Teď abych to těhotenství zvládla a aby malí byli zdraví.
Všem držím pěsti a jděte do toho, stojí ta radost za to!

kacula87
2. čer 2011

@zouzalina Ježiš marjááá tak to ti moc gratuluji maminko!! 😀 mám obrovskou radost a moc ti to přeji, určitě se udrží a budete v pořádku, mě to čeká taky na konci června, ale bihužel si musím dát dovnitř jen jednoho bojovníčka, dvojčata nemůžu prý mít, tak se bojím aby ten jeden nezaniknul a udržel se. Mám opravdu obrovskou radost, že vám to vyšlo napoprvé a prosímtě jak si to všechno zvládala myslím tím tu stimulaci a ten odběr, budu moci chodit do práce 😲

zouzalina
3. čer 2011

@kacula87 Díky, díky, díky 🙂. Co se týče stimulace, měla jsem nemocenskou od prvního dne píchání... A byla jsem pak za ní velice vděčná, protože jsem byla velice unavená. Takže jsem jen pospávala a ležela a nebyla jsem schopna nic moc dělat. Takto to na mě působilo asi proto, že jsem měla celkem 22 vajíček a to mi nasadili nízkou dávku. Samotný odběr vajíček se dá snést, ale taky znám příjemnější věci. Spíš bylo horší to popunkčí období. Díky tomu množství, jsem měla břicho jako balón a vypadala jsem jak v 5 měsící 🙂. Vaječníky jsme měla zvětšené a do 5 týdne těhotenství jsem měla bolesti. Bála jsem se ať neskončím ve špitále na hyperstimulák... Ale asi tak tak jsem tomu unikla. Musela jsem hodně pít,jíst hodně bílkovin ať se to vše vstřebá. Ale teprve včera (10. tt) mi doktor řekl, že vaječníky jsou už v pořádku. Ale tímhle nikoho nechci strašit, pŕotože záleží na počtu vajíček. Ženské co tam se mnou byly měly třeba jen 5 vajíček, nebo 7 a ty byly za 2 dny fit 🙂. U mě to trvalo o mnohem déle. Ale jak vidíš, zatím to opravdu stálo za to!
Neboj, taky to zvládnete. A to, že ti budou zavádět jen jedno je taky super, protože v dnešní době i to 1 má velice dobrou úspěšnost. A pokud jsi zdravá a embryo bude v pořádku a taky se budeš šetřit a hlavně hodně doma odpočívat a nic nedělat, nevidím důvod, proč by se to nechytlo!
Jinak gratuluji k spermiogramu, to je báječné! 😉

lucishek007
3. čer 2011

@zouzalina tak to je fakt super... myslím, že jsi dodala hodně sil a optimismu nám dalším tady co to teprve čeká... my máme před sebou ještě dlouho cestu... teprve 9.6. jdeme na výsledky genetiky...

lucishek007
3. čer 2011

@kacula87 jj taky jsem radši když čtu, že se to daří a dodává mi to síly, že i nám se to podaří

kacula87
3. čer 2011

@zouzalina Tak to moc děkuji za odpověď, já taky doufám, že to dobře dopadne mám poslední dva týdny v červnu volno takže je to faj, ale dostala jsem dlouhý protokol takže to bude asi nadlouho ☹

zouzalina
4. čer 2011

@kacula87 v těch protokolech se moc nevyznám, ale já ho měla taky dlohý. Od prvního dne menstruace dojde k odebrání vajíček cca od 19 až 23 den cyklu. Ale den odběru se počítá jako 13.den cyklu. A injekce jsem si začala píchat asi 10 den cyklu cca 9 dní. Neboj, to zvládneš, když jsem to přežila já tak to už přežije každá 😀. Vy máte super, že máte takové množství spermií, my jsme neměli z čeho vybírat, byli jsme rádi za těch 13 kousků. A to zprvu vypadalo, že tam bude jen 1 spermie, ale v centrifuze se našli další a pohyblivé. No, sami lékaři kroutí nad tím vším hlavou... Příroda je mocná 🙂.

zouzalina
4. čer 2011

@lucishek007 ale pak to půjde rychle, jen se musí dostavit menzes a pak to pofrčííí. Když jsme měli začít se stimulací, vyskytla se mi na pravém vaječníku mrcha cysta. Ale protože nebyla aktivní, se stimulací se začalo. SIce mě ten pravý potom dlouho bolel, ale teď mám vaječníky úplně v poho a bez cyst. Držím pěsti, dobře to dopadne, uvidíš!

kacula87
4. čer 2011

@zouzalina No já to dostanu zítra, takže hned mi potom píchnou injekci na zastavení vaječníků prý na 14 dní a potom si hned začnu píchat ty hormony na 8dní??já jsem to chtěla jen uzhruba vědět ptž mám poslední dva týdny v červnu dovolenou jestli mi to tak nějak výjde

kacula87
6. čer 2011

Tak včera jsem to dostala takže ve středu valím na tu ispeciální injekci a pak se uvidí, už se ale docela bojím a začínám být nervní ☹

zouzalina
6. čer 2011

@kacula87 to bude dobrý! Kdo se bojí, nesmí do lesa 🙂

kacula87
6. čer 2011

Já vím pořád si říkám, že nebudu nervózní, ale i tak jak se to blíží tak nervozita stoupá, ale teď se ještě nic neděje teď budu asi ještě dva týdny čekat po té injekci teda doufám, ptž mi absolutně nic zatím neřekli

prinzesz
6. čer 2011

ahojte, my sme tiez azoo, mame za sebou M/T a nasli sa, mame 6 vzoriek este, boli sme uz na prvom IVF ale neuspesne, moja stimulacia bola uplne v pohode, mam 32 rokov a som absolutne zdrava 🙂
pichala som si gonal a odobrali mi 20 vajok, hned po odobrati som necitila vobec nic.. ziadne bolesti som nemala, v podstate som mohla kludne ist do prace ale to sa v ten den neodporuca 🙂 tak som mala neschopenku, cela stimulacia bola pre mna v pohode, nic ma nebolelo, len v den odberu ma uz brucho trosku viac bolelo resp. stale som chodila cikat.. stale.. to bolo jedine neprijemne inac vsetko v pohode.. cize to zalezi od kazdeho extra..
teraz sa chystam na druhe ivf a uz viem ze budem mat kratky protokol.. a ine lieky, tak som zvedava ako to bude niest.. ale dufam ze rovnako dobre takze sa nebojte, vsetko dobre dopadne

boruuvka
6. čer 2011

@zouzalina Blahopřeju. Konečně po dlouhé době povzbuzení pro ostatní... 🙂

kacula87
6. čer 2011

@prinzesz Podruhé se Vám to už určitě povede 🙂