Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kacula87
28. čer 2011

@lucishek007 Tak třeba řekni, že jsi byla nemocná a brala jsi antibiotika nebo nějaký léky já to vždycky taky říkám 😀

lucishek007
28. čer 2011

@kacula87 jj budu muset, v tomto měsíci máme dost oslav a taky máme jít na svatbu, tak by bylo podezřelé kdybych řekla, že nemám chuť se něčeho napít... 🙂 nejradši bych řekla, že teda čekáme miminko,ale na tu frázi si musím ještě počkat, pokud se to teda povede

boruuvka
28. čer 2011

@lucishek007 já být tebou tak určitě nepiju. Vzhledem k tomu, že se ti blíží stimulace a ty teď potřebuješ mít co nejkvalitnější vajíčka, takže co "nejčisčí tělo" - hodně vitamínů, pestrou stravu a žádný alkohol.

lucishek007
28. čer 2011

@boruuvka děkuju za odpověď... taky sem si to myslela a neměla sem v plánu nějak pít ale chtěla sem to tak nějak od někoho vidět napsané... je fakt že sem přestala i kouřit tak snad to vyjde tak jak má ikdyž se toho hrozně moc bojím... ☹

cipisek666
30. čer 2011

Ahoj všem!
O mimiska se se ženou snažíme skoro dva roky. Manželka měla pořád nějaké komplikace - cysty,prasklý apendix(doma),slabá děloha...a už jsme to chtěli řešit CARem! Nechtěl jsem v tom manželku nechat samotnou a být jí oporou.. tak jsem se objednal do Fertimedu na spermiogram! Nečekal jsem nějak extra dobré vysledky - jsem vozíčkář po DMO, sedím neustále což na spermie není OK.. Výsledek byl pro mně víc než zdrcující - azoospermie....v 6ml se nic nenašlo ☹ Bylo mi porazeno jít k urologovi, že může jít o nějakou mechan.chybu... ale jsem na tom teď tak děsně, že potřebuju se vzpamatovat - byl jsem tam včera,smířit se s tím a pak něco zkoušet...Samozřejmě myšlenky typu - nejsem chlap, jsem k ničemu atd. sebevědomí mám na 0..

jen nevím jestli to má cenu, protože těch negativ. faktorů je spousta - jak u mně, tak i u ženy a ona vlastně neví, jestli je OK...

Chci se zeptat na ty různé vitamíny?? Někdo tady doporučoval Eregma Max Power ?? Jenže to by se mnou už žena nevydržela, už teď jsem hodně náruživý 😀 Nebo jestli se to někomu spravilo po nějakých vitamínech??

Život mi dal tolik ran, že ho nechápu....někteří jedinci mají děcek kolik chtějí a ti co si rodinu přejí, tak houby 😢

kacula87
30. čer 2011

@cipisek666 Ahojky. Určitě nevěš hlavu! Můj přítel měl taktéž azoospermii, taky si říkal, že není chlap. Vůbec to tak není, každý máme nějaké problémy i ženy je mají je to naprosto normální. Kdyby jsi viděl koli párů jsme potkaly v CARECH sám by si nevěříl, je jich opravdu spousty. My už jsme taky házely flintu do žita, až potom se na nás usmálo štěstí a partner měl z 0 najednou 22.tisíc spermií. Doktor mu naordinoval Pregnyl v injekcích. Dále bereme agapurin na prokrvení, Profertil ( ty jsou hodně drahé na měsíc stojí 1100kč, ale myslí, že svou práci udělaly také ) a ještě Selzink Plus to jsou vitamíny. A najednou tam máme o další 4 tisíce více spermií a pořád to stoupe, takže v léčbě pokračujeme. Zkus i ty nasadit některé zmiňované vitamíny a uvidíš, že se určitě poštěstí i tobě 🙂 V životě se zázraky dějí. Pro nás je to taky zázrak. 😅

cipisek666
30. čer 2011

@kacula87 A Byl někde na urologii nebo jste prostě jen nasadily prášky a injekce??

boruuvka
30. čer 2011

@cipisek666 Můj muž má taky azoo, začal brát jednotlivé vitamíny v nejvyšších dávkách - vitamin E, selen, zinek, koenzim Q10. Sice se mu spermie v ejakulátu neobjevily, ale při tese se našli a hned nám na poprvé vyšlo IVF a máme 13 měsíční holčičku. Tebe teď čeká hormonální profil z krve, podrobné urologické a andrologické vyšetření a ty i manželka budete podstupovat genetické testy, aby se zjistilo, jestli to nemáš geneticky dané, že spermie nejsou. Hlavu vzhůru 😉

cipisek666
30. čer 2011

@boruuvka Děkuju..no musím se teď hlavně srovnat psychicky a pak něco podnikat!

Můžeš mi pls poslat do IP konkretní názvy těch léku??? Tím nic nezkazím

kacula87
30. čer 2011

@cipisek666 Byl úplně na všech vyšetřeních, hormony, urologie, genetika všechny testy měl skvělé. Do pošty ti napíšu ty léky. jéé ty léky byly na boruuvku omlouvám se

cipisek666
30. čer 2011

@kacula87 to neva, budu rád za každý tip 😉

boruuvka
30. čer 2011

@cipisek666 žádné konkrétní názvy nebyly - prostě jen vitamin E, atd.

lucishek007
30. čer 2011

@kacula87 tak dneska sme byli píchnout Dipherelin. je to sice hloupá otázka,ale sex normálně být může ne? jinak 21.7. jdeme teda už pro hormony

cipisek666
30. čer 2011

@kacula87 A můžu vědět jak to vyšetření u urologa probíhalo?? Co všechno mu udělal..? 😕

kacula87
1. črc 2011

@lucishek007 Určitě sex může být teda mi jsme ho normálně provozovali ale ne ten první den, protože jsem byla hroozně z té injekce unavená. A6 21.7 to je nějak dlouho ne??

kacula87
1. črc 2011

@cipisek666 Mému muži brali moč, dělali mu podrobný UTZ varlat, prohmatával mu je i penis, no a na závěr přes konečník na prostatu, to je možná trošku nepříjemné, ale pokud půjdeš i k andrologovi, což by si měl tak ti to bude dělat celkem často přes ten konečník, nebo mému aspoň myslím 3krát. Ale co by si pro mimi nevydrřel, všechno se to dá přežít, neboj. 🙂

lucishek007
1. črc 2011

@kacula87 ohh děkuji... tak mě objednali až na 21.7. tak snad ví co dělají... říkal, že všechny moje výsledky jsou ukázkové že si myslím, že nebudou žádné komplikace. tobě se to zdá dlouho? já vlastně tam dostanu ty prášky a injekce co si budu píchat a první týden v srpnu bude velké finále

cipisek666
1. črc 2011

@kacula87 to vyšetřeni snesu.... 😅 Za 14dní jdu k urologovi , dostal jsem doporučení na jednoho v Olmíku - je v OC Olomouc City... a pak návštěva ve Fertimedu u pana MuDr. Sobka. Ještě se chci zeptat - tyhle vstupní konzultace v CARech, odběry krve na testy hormonů a genetiku, to hradí pojišťovny?

Otázkou ještě stále zůstává jak je na tom manželka..aby tohle moje snažení nebylo zbytečné 😒

kacula87
1. črc 2011

@lucishek007 No já jsem třeba šla od té injekce Dipherelinu za 12 dní jako na ty hormony už. Takže vlastně za 12dní už jsem měla stimulovat, no ale nestalo se tak 😒

kacula87
1. črc 2011

@cipisek666 V OC Olomouc City? jako myslíš v tom obchoďáku? No já bych osobně do Fertimedu nechodila, samozřejmě je to tvoje rozhodnutí, ale plno lidí tady psalo, že s něma nemají moc dobré zkušenosti a hlavně jsou to požírači peněz. Já jsme třeba byla ve Fakultní nemocnici v Olomouci u Doc. Dostála a nejvíce spokojená. Tam vás vyždímají. No manželka by měla tedy taky podsoupit nějaké vyšetření. Odběry a krevní testy byly zadarmo, ale potom ty hormony a další léky už ne.

cipisek666
1. črc 2011

@kacula87 jj, http://www.medicentrum-olomouc.cz/?action=urolo...

Jinak já právě nevím, ve fakultce tě tak nevyždímají?? 🙂 Zase si řikám, že ty soukromé kliniky se ti třeba víc věnujou?? Ale nechám si poradit! Ve Fertimedu jsou schody, což je jedno velké mínus... do fakultky se dostanu asi bez problému,ne??

cipisek666
1. črc 2011

@kacula87 jinak mi klidně napiš nějaké srovnání Fertimedu a fakultky 😉

lucishek007
1. črc 2011

@kacula87 ahááá no on mi říkal, že to působí tak ty 3 týdny a že mám dojít 21.7. že to má ta injekce účinek na vrcholu... takže pak bych měla normálně začít stimulovat
a proč jsi nestimulovala vlastně?

kacula87
2. črc 2011

@lucishek007 No mě říkali, že injekce by měla setrvat 4-6 týdnů v těle no a já měla přijít už i 14 dnech. Nešla jsem ptž jsem měla cystu.

simona80
2. črc 2011

Cipisku promiň ale asi tě zklamu... My ze soukromého CARu s manželovou diagnozou azoo utekli. V tomhle neplatí pravidlo platíš = dostaneš lepší péči... teda určitě ne v našem případě - car Zlín.
Utíkáme taky do fakutlky do Olomouce - máme domluvenou konzultaci na 26.7.

A s ženou to určitě zvládnete. My o diagnoze víme rok a člověk se s tím musí poprat. Zkoušeli jsme taky léčbu - u nás teda bohužel nezabrala - 2x týdně injekce pregnylu + 2xdenně tablety agapurinu. Bohužel bez požadovaného výsledku, ale nevzdáváme to. Hold budeme to mít složitější o M/T...

eloana
2. črc 2011

@cipisek666 manzel ma- mel...... uz to nejak ted neresime take azoospermie ... behem roku byl na spermiogramu nekolikrat a neklikrat mel 0 a pak se to zas zmenilo a mel treba milion.... v centru na to taky docela zirali🙂) ale urolog mu to rekl, ze to mozne je -i muz ma pry plodne a neplodne obdobi a pokud to neni zpusobene geneticky a to v tvem pripade, pokud nemas hotovou -nechala udelat -dela se z krve. Pokud to je dano geneticky bohuzel nic nepomuze...ale obvykle to je zpusobene vlivem vnejsiho prostredi.
jak pisi holky -manzelka se take musi podrobit vysetreni - hormonalni profil, genetika..... chodili jsme do gennetu a nikdy jsme za dana vysetreni nic neplatili

kacula87
3. črc 2011

@eloana A můžu se zeptat vaše děti máte z normálního oplodnění nebo jste byli na IVF 🙂

cipisek666
4. črc 2011

mno to by mně taky zajímalo 🙂

lucishek007
4. črc 2011

@kacula87 no tak mě teda objednali na toho 21.7. s tím, že mi vezmou krev a zanu si píchat ty stimulační injekce...strašně si přeju aby nám to konečně vyšlo

kacula87
4. črc 2011

@lucishek007 Tak to je fajn, tak to ti přeji aby ti to vyšlo. My bereme léky a budeme čekat na zázrak, zkusíme to normální cestou a když nic tak pak se do toho vrhnem.