Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

katy2
30. kvě 2008

my sme mali tak isto v jeden den... ato bol manzel v nemocke az na druhom konci mesta... svokor utekal po spermie, na ktore cakali v centre.....
neboj, zvladnete to... drzim palce.... 😵

kuspitka
30. kvě 2008

dakujem uz som ako balon dnes nic mi nechuti a este je aj horuco

katy2
30. kvě 2008

budem na vas oboch zajtra mysliet... potom podaj info.... 😉

kuspitka
30. kvě 2008

ano ak vsetko bude ok mozno sa vecer prihlasim

katy2
23. čer 2008

ahojte! 🙂
ale sme sa riadne prepadli ☹
ma niektora nejake nove info?

beruska195
23. čer 2008

Ahoj holky,
už nějakou dobu tady čtu vaši debatu... I my máme stejný problém.
Manža má za sebou druhý kontrolní spermiogram a opět žádné spermijky ☹ hormonální profil má v pořádku, teď čekáme na výsledky genetiky a pokud bude vše OK, čeká ho M/T.
Všechny vyšetření absolvuji s ním alespoň jako doprovod a psychická podpora, ale je hrozně těžký se s takovou situací vyrovnat, okolo máme samé známé a kamarády, kteří těhotněli ani snad neví jak a všichni se pořád ptají, kdy už si taky pořídíme mimčo...

Díky za tuhle debatu a všem držím palce... 😉

monku
26. čer 2008

Ahoj berusko, my jsme na tom stejne jako vy..Manza je azoo, genetika neg., TRUS neg.-no takze se da rict, ze je vlasne zdravej 😒 Ale ke vsemu mam i ja problem s cystou.. Ale nezoufejte! 😉
Urcite to nakonec dobre dopadne! Kdyby to bylo pred 20 lety, tak bychom nemeli ani tu sanci-i kdyz je to docela financne narocne.. 😠

beruska195
2. črc 2008

Ahoj monku,
díky za podporu... urcite je teď víc možností než kdysi a penízky neřeším, nějak to musíme zvládnout! 🙂
a vy už jste absolvovali M/T?

monku
2. črc 2008

Jee ahoj berusko,
ne ne, my mame vse teprve pred sebou ☹ A co vy, jak jste pokrocili?

beruska195
3. črc 2008

Ahojky monku,
aha, tak ja Te budu informovat, co vas ceka... 😉
zatim jsme nepokrocili, cekame na vysledky genetiky - trvaji 4-6 tydnu 😒 to bude asi v polovine cervence.
Pak se uvidi co dal, pokud bude genetika okej, je manza rozhodnutej podstoupit mesu/tesu, za coz si ho hrozne vazim, protoze vim, jak je pro chlapy takovyhle vysetreni nebo dokonce operace neprijemna...
Kdyz jsme se to o azoo dozvedeli, bylo to hrozny, ale ted uz se s tim celkem srovnal. Vsichni z naseho okoli cekali, ze problem bude na moji strane (vrozene vady a rodinne dispozice), ale ja jsem OK a chybicka je u manzi.
Jak to vzal Tvuj chlap?
Mej se krasne, asi se nejakou dobu neozvu, vyrazime do termalu na Slovensko, uz se nemuzu dockat!!! 😎

barca28
4. črc 2008

Holky já pokud můžu doporučit,tak bych šla do toho aby manža měl tesa mese a vy stimulaci v jeden den.My to tak měli.Protože pokud se spermijky najdou a dáte je k ledu,tak se vám jich taky nemusí polovina rozmrazit a to je fakt škoda.My těch spermijek tedy moc neměli a ani se moc nemrskali a ejhle-máme 3měsíční dvojčátka.Je to pro nás veliké štěstí a zázrak,že to tak krásně dopadlo.Měla jsem 12 vajíček a z toho oplodnili 10 které se super vyvyjeli a to nás strašili,že ty spermije nejsou nic moc,ale zkusí je všechny oplodnit našimi,že na dárce máme času dost.My souhlasili s dárcem jen pod podmínkou,že by se nenašla ani jedna jediná mrška.Nikdy bych nesouhlasila s tím,aby to udělali napůl.Manža by šel klidně do další operace.Doktoři nám také říkali,že není vůbec jisté jestli se najdou,ale já myslím,že to všechno za to stojí a peníze vem čert!Bylo hrozné vybírat dárce,nejdřív jsme o něm nechtěli ani slyšet,tedy já ne.Manža se spíš užíral vnitřně a mě strašně bolel pocit,že si možná nikdy nepochová své genetické děťátko.Ale nevzdávali jsme se a nechtěli si to připustit.Do dneška mám husí kůži při vzpomínce na ten den kdy jsme to podstupovali.Byl to náš nejšťastnější den a hlavně naděje,že jsme poskočili o velký kus dopředu.Embryjka nám vkládali přesně na naše výročí svatby.Bylo úžasný když si mě manža vezl domů a čekala mě obrovská kytka s díkem za to vše co jsem kvůli tomu podstoupila.To mě fakt dojalo.Manža byl statečný a vlastně za tři dny po operaci se mnou jel na trasfer i přes to,že ho to ještě trochu bolelo.Zotavil se velice rychle a všem chlapům vzkazuje,jděte do toho!Všem vám držím palce a rozhodně se nevzdávejte,šance jsou fakt veliké pokud nemáte genet.problém.

barca28
4. črc 2008

A ještě k tomu dárci.V CAR jsem se ptala jestli kdyby nic nenašli a my podstoupili dárce,jestli je musíme nechat hned vložit.Nemusíte.Mohli jsme je nechat zamrazit a přijít si pro ně až budeme psych.připraveni.Tak by jsme to asi udělali,protože bychom se s tím nejdřív museli srovnat abychom to děťátko vnímali jako štěstí a ne neštěstí,že to nevyšlo.To bych doporučovala každému.Ale samozřejmě je to náš názor a každý to vnímá jinak.Ať už se rozhodnete jakkoliv,přeju vám vytoužená miminka.

monku
18. črc 2008

Ahoj barco28, diky moc za tvoje zkusenosti. Opravdu nam to vleva nadeji! 😉 Muj muzicek je jako ten tvuj, chce podstoupit vse, co je jen mozne! Uvidime, jak to vsechno dopadne, jelikoz ted resime spis me.. 😠 Moje cysta blokovala ovulku, tak mi ji dneska odasali.. Budu cekat na MS a zacnu dlouhy protokol, takze v puli zari pujdem oba na "to".. Dam precist tvoje tadky manzovi, at ma nejake pozitivni priklady 🙂 Jestli se jeste chodis, napis mi prosim, jak ne tom byl manza po zakroku, jestli ho to moc bolelo.. Diky! 😎

eloana
19. črc 2008

Ahoj holky. Tak manzelovi byly zjisteny azoospermie:( vzhledem k tomu ,ze dite mame dostel profertil a za 3 mesice ma jit na kontrolni spermiogram.Ovsem me to nedalo mam znameho ,ktery nas objednal do thomajerovi nemocnice na urologii.tak doufam ,ze se dozvie neco vice.Jinak tez diky za info🙂

ninna78
23. črc 2008

tiez sa pridavam k barce, vsetko, co moze clovek urobit, za to stoji. Moj muz v piatok podstupil M/T a uz v utorok bol hrat hokej. A to mu nasli spermii az az. A hoci sme mali len jeden folikul, bolo z neho vajicko, z ktoreho bolo jedno embryjko a dnes sme v 26. tyzdni.
Baby - holky, drzte sa. Vydrzte, stoji to za to, na to zle si ani len nespomeniete.

beruska195
27. črc 2008

Ahoj holky, postoupili jsme zase o krok dál, bohužel jsme se nedozvěděli nic pozitivního ☹
Výsledky genetiky dopadly manželovi špatně, chybí mu část chromozomu Y, z toho důvodu ta azoospermie.
Paní doktorka nám vysvětlila,že v této situaci je M/T zbytečná, i kdyby se náhodou nějaké spermijky našli, tak by děti podědili tuto genetickou "vadu" - kluk by měl úplně to samé jako manžel a holčička by měla jinou genetickou mutaci ☹ Zase jsme byli úplně rozhození, protože manžovi jinak vůbec nic není...
Ale protože miminko chceme, rozhodli jsme se pro dárce... příští týden jedeme na konzultaci do Caru, abysme to všechno zkonzultovali...

ninna78
1. srp 2008

beruska - to mi je luto, viem si predstavit, kolko sklamania po vsetkych tych nadejach, ale myslim, ze darca je dobry napad, a aj ked bude babatko biologicky len z polovice vase, po vsetkych ostatnych strankach bude cele vase. My ked sme zvazovali tuto moznost, tak nam bolo povedane, ze ked sa malinke narodi, tak vsetky pochybnosti idu bokom. Zelam vam vela sily.

kuspitka
1. srp 2008

Ahojte.beruska viem co prezivas .my sme boli na M/T a nic nenasli tak sme museli mat darcu.
vies darca bude mat krvnu skupinu ako tvoj manzel tak a neboj nikto to nemusi vediet ved ani u nas to nikto nevie ze mame darcu.

eloana
4. srp 2008

Ahoj zdravim🙂 tak jsme byli na druhem spermiogramu.A opet zadne spermie, tak uz nas objednali pristi tyden na pohovor. Muzu poprosit o nejake informace co nas tak priblizne ceka a jak casove? MAm pry jit ke svemu gynekologovi pro doporuceni a vypis z karty.Diky

lendulka007
4. srp 2008

Eleono, pokud nebyly ani ve druhém spg nalezeny spermije, tak vás bude čekat operace MESA/TESE, kde se pokusí je najít a pak IVF+ICSI.Někde se to dělá dohromady, u nás v CARu až po zamražení spermijí, protože v případě neúspěchu můžeš jít do IUI dárcem.
Časově to u nás bylo, že v jednom měsíci se dělala M/T a pak následný měsíc jsem začala stimulovat. Neboj, už se vám to blíží. Nejhorší u nás bylo sladit urologa a mého manžela.

eloana
4. srp 2008

ahoj lendulka007-dekuji🙂 my uz mame jedno dite, tak nevim, jestli treba nebudou patrat po pricine. dnes byl manzel na spermiogramu a pristi tyden jdeme na pohovor coz je docela rychle🙂 Ale urcite budou nasledovat nejake testy ne ?

lendulka007
4. srp 2008

eleno, vy už máte dítě a teď má manžel 0 spermijí. No, to není možný. Tohle jsem myslela, že není možný.
Jinak nám dělali 2 spg v rozmezí 3 měsíců, urologické vyšetření (zjišťují příčinu), genetické vyšetření (Cystická fibroza apod.) a pak následně operace Mesa/Tese.
A kdy vás čeká nějaká kontrola? Klidně se ptej, když budu vědět, ráda ti odpovím.

petra2505
4. srp 2008

Dnes sme absolvovali kontrolny spermiogram, v oktobri 2007 mojmu priatelovi diagnostikovali astenoteratozoospermiu a dne smu povedali, ze vysledky su v najlepsom poriadku a je vysoko plodny.Od oktobra bral 4 mesiace vitamin E a hned po nom Valopron Maxx 3 balenia, nikdy sme nekombinovali viac liekov a vyplatilo sa🙂 Teraz uz len cakat na // 🙂 Drzim vam palce.

eloana
4. srp 2008

petra2505 ahoj tak drzim pesti🙂 nas ceka pohovor v gennetu tak jsme zvedava

petra2505
4. srp 2008

eloana dakujeme, dufame, ze sa to coskoro podari a ked nie ideme dalej a vratime sa do CAR 🙂 A ja drzim palce aby vam to vyslo....

eloana
4. srp 2008

my uz jdnu dceru mame ,tak ot cekaneni je asi o neco prijemnejsi 🙂 doufam,ze to vyjde

lendulka007
4. srp 2008

Eleono, to je opravdu moc hezký, že už máte dcerku. Fakt by mě zajímalo, čím to může být. Nikoho takového neznám, že by se zadařilo a pak azoo.
Lépe se čeká na další akce, když máte dcerku.
Napsala jsem ti. Jinak my do Gennetu taky chodíme. 🙂

eloana
4. srp 2008

🙂 me povidal kamarad,ze ma znameho a ten take mel azoo,ale pak mu zjistili preruseny chamovod a to mu odstranili a deti ma a stalo sem u to v dospelosti az.

cabika
9. srp 2008

Už od včera sleduji diskuze na témna azoospermie. Minulý týden manžel absolvoval první spermiogram a výsledek - žádné spermijky. Jsme z toho oba v šoku. O miminko se snažíme více než rok. Nevíte, zda je možné po nějakých lécích možnost na zlepšení spermiogramu?

beruska195
12. srp 2008

Ahoj cabiko, úplně vím, jaký šok s manželem prožíváte. Stejnou diagnozu jsme se dozvěděli v dubnu letošního roku, když jsme se po roce snažení dostali do Caru. Manžela čekal kontrolní spermiogram (opět žádné spermijky) a byli jsme připraveni na zákrok Mesa/Tese, ale na genetice byla zjištěna příčina azoospermie - manžovi chybí kousek chromozomu Y ☹ A na to bohužel žádné léky nejsou...
Čekalo nás rozhodování,co dál, zvolili jsme možnost dárce a čeká nás IVF 😉
Moc držím palce, ať Vám kontrolní spermio dopadne lépe a miminka se dočkáte 🙂