Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

simona80
11. srp 2011

@lucishek007 Luci já myslím že ti odpoví. A to v tom smyslu že s bude ptát přesně na postup operace...

simona80
11. srp 2011

@ajca123 Pořád máme k dispozici dárcovské spermie - ale všichni bychom raději vlastní miminko. Můj muž je ochoten operaci zkusit i dvakrát aby si byl jist, že udělal maximum pro geneticky vlastní miminko. Když to nevyjde - půjdeme do dárcovských spermií - ale to je až ta poslední volba - myslím pro každou z nás...

ajca123
11. srp 2011

@simona80 normalne vas obdivuju a najviac tvojho muza ze je tak ochotny ist na operaciu viackrat... Klobuk mu dole mu smekam. Moc,moc,moc vam drzim palce aby to vyslo hned na prvyraz,normalne nie som veriaca ale budu sa za vas modlit aby to vazne vyslo. A budu vas nadalej citat,aby som vedela ako pokracujete v uspechu za babetkom.

simona80
11. srp 2011

@ajca123 věřím že nejen můj muž do toho půjde dvakrát. Věřím že je více takových chlapů...

kacula87
11. srp 2011

@lucishek007 Luci viděla jsem od něho všelijaký články a normálně tam píši o tom, že dokázal to, že jeden chlap po Mesa/Tese neměla ani jednu spermijí a on mu ta pomohl, že se jim potom narodilo miminko a to jeho. A takových případů měl více, právě jsem žasla. myslím, že on bude špička. Pak nám napiš co ti odpověděl, určitě ti ale odpoví at k němu přijedete i mě to psal.

kacula87
11. srp 2011

@ajca123 Děkujeme ti za povzbuzení. Já jsem měla taky problém, že jsme neměli spermije ted už je naštěstí máme a jsem neskonale šťastná, díky tomu jsem si uvědomila spoustu věcí. Sice to není zdaleka na normální početí,a el doufám, že třeba na inseminaci nebo IVF.
A jinak ty jsi zrovna z těch šťastných já tomu říkám Jabloň, která pořád plodí 🙂

simona80
11. srp 2011

@kacula87 Nám tohle říkal i nám. Prý měl dokonce chlapa - odněkud ze slovenska co byl před ním na dvou operacích bez úspěchu a oni našli. Ale je drahý - mám pocit, že jsem někde četla okolo 26 tis. za tu operaci... ale je to šance na vlastního broučka...

kacula87
11. srp 2011

@simona80 Dala bych klidně i 50tis klidně bych si na to i půjčila kdybych to měla jisté, že budu mít své.

lucishek007
11. srp 2011

@ajca123 ahojky, není to nic jednoduchého,bohužel,ale nejhorší je se s tím smířit. jinak samozřejmě že ta možnost anonymního dárce nebo adopce je,ale už to nebude naše vlastní miminko...

lucishek007
11. srp 2011

@simona80 tak já toho doma moc nemám, mám akorát výsledky toho 1.spermiogramu a potom protokol z operace a genetické vyšetření. zbytek mají ve zlíně na klinice ve složce.

@kacula87 říkali sme, že nelitujeme ani koruny co sme do toho dali a klidně bysme zase nějaké peníze na to zase našetřili jen kdyby se to povedlo... bohužel se bojím, že nám nikdo nedokáže pomoct

ajca123
11. srp 2011

@kacula87 keby som s muzom mala tiez taky problem,dala by som aj ja kolko by sme boli schopni....

Ja viem ze darcovske spermie su,ale tiez by som sa bala od koho su. A ci nemal nejaky genet.zdrav.problem. A podobne. Vlastne je vlastne. Ale ja by som aj adoptovala lebo moj robi iba chlapcov... A ja by som si adoptovala dievcatko....

To moj drahy hovori ze by mohol byt darcom lebo ma velmi dobre spermie. Napr. Jeho byvala mala problem s nim otehotnet lebo mala nejaky zdravotny problem.

simona80
11. srp 2011

@lucishek007 Luci to vůbec nevadí - naskenuj pokud máš kde (příp vyfoť) a pošli mu to... a jinak jde udělat opis z karty - stojí to 150,- Kč ... Já jsem si to shodou okolností nechala minulý týden vyjet. Chci to mít sebou na příští konzultaci v Olomouci.

simona80
11. srp 2011

@lucishek007 Důelžité je podle mě vyslechnout si jeho názor. Ani on ti neřekne jestli něco najde nebo nenajde. Bude určitě chtít minimálně udělat pořádný hormonální profil - ten ve Zlíně nedělají...

lucishek007
11. srp 2011

@simona80 no šak já uvidím co mi napíše a pak bych tu to kdyžtak dodatečně poslala. jinak sem se divila že hormonální profil nedělali ptž sem počítala s tím, že to udělají,ale nějak sem po tom pak už nepátrala proč to nedělali

lucishek007
11. srp 2011

takže tohle mi napsal: Dobrý den, virus příušnic poškozuje varlata ve značném procentu případů, neznamená to však, že Váš problém je neřešitelný. Aniž bych z toho chtěl cokoli vyvozovat, mám ze Zlína několik pacientů, kteří prošli obdobnou anabází a které se přes negativní výsledek ve Zlíně podařilo úspěšně léčit nebo odoperovat. atd.... pak píše o tom, že by partnera chtěl teda sám v případě zájmu vyšetřit

lucishek007
11. srp 2011

@simona80 můžu se zeptat? určitě jsi to tady už psala,jen se mi to nechce hledat. proč jste odešli ze zlína?

simona80
11. srp 2011

No Luci my jsme jedni z těch co k němu utekli ze Zlína... Doktor Křenek prohlásil, že manžel má v pořádku HP - když jsem chtěla aby mu udělal testy tak se ošíval, že to není třeba že manžel vypadá normálně, že tam příčina být nemůže apod. Nakonec jsem si to ale vydupala.
A Ejhle tady byla chybička - první po všech testech který dělali (krev, genetika, CF)... tak nasadil nějaké tabletky. Ale mě pořád nedocházelo, proč mu dal tabletky testosteronu, když měl strašně vysoké FSH - tak jsem napsala Kočímu. Ten v podstatě reagoval stejně jak psal tobě - obratem, bez řečí - napsal naplno co si myslí - žádné takové ty blbé kecy okolo. To co napsal potom při osobní konzultaci pouze potvrdil.
Nesliboval, že pomůže, řekl, že se pokusí. To zkusil, bohužel to nestačilo - manželovo poškození spermatogeneze bylo závěžnější a sám řekl, že už nemá smysl manžela více trápit hormonama a raději zkusit M/T.

Celkově když jsem následně chtěla ze Zlína bližší info - na druhém spg mu po centrifugaci našli pár spermijek - jenomže od té doby měl 4 spg v Praze a ani jednou.... Tak přestože první při té konzultaci embryoložka řekla, že by šly na ICSI použít, tak při tom mém dodatečném dotazu už najednou použít nešly.. Prostě je to celé divné - informace od nich...
Rychlovyšetření od primáře urologie ani nezmiňuju... za 10 minut byl Aleš z ordinace i venku... U kočího jsme na vstupní konzultaci byli víc jak HODINU. a celou dobu nám odpovídal a řešil s náma věci...

vinnuska
11. srp 2011

ahojky , můžu ? u mého přítele byla azoospermie zjištěna před 2lety... nikdo to nečekal,sice byl v dětství na operacích..ale tvrdili mu,že dítě bude mít..a najednou taková rána..letos jsme byli opět..a opět samej výsledek..zasáhlo to..opět..ale ještě víc, když jsem prohlasila,že do dárce v životě nepůjdu..
a jak to dopadlo??
jsem 3 dny po IUI s dárcem. 😉 přítel na operaci nechce jít..protože pár operácí mu stačilo..a je to naše jedina cesta.... jak mi dítě..tak snad se nám zadařilo...
Mussím říct,že on byl tím,kdo tlačil do dárce... a ted je zlatej..pořád mě hlída.. abych se nenamahala.. ale stejnak bych ho někdy chtěla opět navrhnout tu operaci..i když pochybuju..
😉

soncamar
12. srp 2011

Jo,holky,obecne,kdyz uz se to neodari upravit lecbou (kterou pred tim 100%doporucuju,ale jen na zaklade dobreho vysetreni), je lepsi v den punkce udelat mesa nebo tese....protoze v pripady, ze se najde jednou 5 spermii a podruhe zadna, se stavaji...:( ale je obvykle kdyz se obcas nejaka spermie v ejakulatu najde,tak se spermie daji chirurgickym zakrokem ziskat dost pravdepodobne. Jinak nekdy se muze stat, ze spermie se nadjou,ale nehybou se.Pak embryolog nevi nakolik jsou jeste pouzitelne (jestli jsou zive a pouze se nehybou) a tak je radsi pro ICSI nepouzije...Jinak ja si vzdycky rikam, ze co je prochlapa jednou TESE v porovnani s porodem...minimalne na stejno to musi vyjit prece,ne? 🙂

simona80
12. srp 2011

@soncamar u mě je problém že si nejsem jistá, jestli v našem případě o těch pár spermijkách "nelhali". Nevěřím jim....

pekyn
12. srp 2011

Obdivujem Vás,... Cesta za dieťatko je dosť zložitá i keď sa to zdá byť také ľahké :( Držím Vam prsty, palce všetko čo sa len dá,... Chcela by som Vás poprosiť, či mi nemôžete poslať kontakt na toho odborníka, pretože švagrina s manželom majú rovnaký problém a dosť sa trápia,.... :(

cipisek666
12. srp 2011

@vinnuska jakých operacích??

soncamar
12. srp 2011

@simona80 to je pak jina...to chce zmenit CAR, spravne by te na takovouto variantu meli pripravit v CAR predem a pokud nenajdou spermie v ejakulatu,mel by jit manzel v tyz den na TESE. A vis co je jeste dobry?Pro tento pripad -kdyz napr. chlap nechce na TESE, nebo na to neni pripraveny a nenajdou se spermie-muzete si nechat zamrazit vajicka a rozmrazi se priste,az spermie budou a budou pohyblive = 100%zive. Nekde uz se to dela a uspesnost je dobra, co ja vim...

vinnuska
12. srp 2011

@cipisek666 měl problém s jedním varletem které mu nesestlouplo a tak mu ho vzali... a pak měl další komplikace... ☹ takže už další operace ohledně spodku nechce..což se mu ani nedivím.. i dr. mu říkal,že kdyby náhodou se něco stalo..a dostal infekci,tak by už nemohl ´žít sex.životem.......

simona80
12. srp 2011

@soncamar už jsme odtamtud odešli - chvilku jsme zkoušeli léčbu u Kočího, ale bohužel se to nepovedlo - ne že by lékař neměl snahu - prostě poškození je asi větší....
V tuto chvíli jsme už ve FN Olomouc - máme domluvenou už druhou konzultaci a v říjnu chceme začít stimulku... M/T budou dělat den před OPU - aby bylo možné dokultivovat spermie ze získaných vzorků...

a pokud mám info tak říkali, že vajíčka se zamrazit dají, ale prý často nepřežijí rozmrazování - že jsou v tomto hodně citlivé

soncamar
12. srp 2011

@simona80 tak uvidis, to by mohlo vyjit, budu moc drzet pesti aby se vyklubalo co nejvic spermoniku : ) !!!!
Jinak mrazeni vajicek je nova metoda a dobre to umi zatim jen na malo mistech, osobne vim jen o jednom, kde to dobre funguje,ale jisle jich bude vic. Kdyz uz to nekde umi, je to opravdu pomerne uspesne...jinak jasne, ze vzdycky je lepsi, kdyz se daji pouzit cerstva vajicka, zamrazeni je jen pro pripad, kdy je clovek v "pytli" -bez spermii, prece vajicka nevyhodime, ne ? 🙂

simona80
12. srp 2011

@soncamar já právě uvažuju - jestli nám nevyjde M/T tak manža do dárce jít nechce -raději chce zkusit operaci ještě jinde... Tak přemýšlím co s vajíčkama - jestli oplodnit dárcem jak mi radí holčina a mít pak možnost je použít v budoucnu. Ale myslím, že pokud bychom šli do dárce, tak nám stačí IUI - já jsem bez problému.
NEBO je zkusit raději darovat...

Variantu zamražení vajíček mi nenabídli.

soncamar
12. srp 2011

@simona80 ale IUI ma velice nizkou uspesnost.....10-15% priblizne....muze to vyjit,ale to IVF je uz takova jistota v tomto pripade, darce byva drahej...No vsak uvidis,treba to vyjde s M/T, budu drzet pesti...

katarinnak
12. srp 2011

@lucishek007 Ahoj Luci, mohla y som ta poprosit o mail na toho doktora Kociho? Ja by som mu chcela poslat hormonalny profil manzela a pocut jeho nazor. Neviem ci odpovie takto bez objednania, ale nic za to nedam 🙂.
Vdaka

simona80
12. srp 2011

@katarinnak odpoví - a nemusíš se bát že by se ti snažil něco namluvit... koci@andromeda.cz