Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

soncamar
23. srp 2011

@kacula87 Děkuji,tak pak prosím dej vědět, jak vám dopadla ta léčba, jestli si vzpomeneš.

kacula87
23. srp 2011

@soncamar Jasné průběžně budu informovat o lecbe. Hodně štěstí zatím 😉

simona80
23. srp 2011

@lucishek007 Držím palečky na další boj - určitě to nevzdávejte a za čas se zase vraťte už s lepšími myšlenkami

strelicia
24. srp 2011

ahojte, chcem vam napisat nasu skusenost. sice zatial deti nemame, ale myslim ze tato nasa skusenost vas povzbudi. muzovi diagnostikovali tiez azoospermiu. nemal ziadne spermie. :(
predsalen mu ale nasadili profertil, macu, nejaky selen-zinok, a dalsi krat mu nasli 4 ks. ja viem, nie je to to minimum 20 milionov, ale aj 1 ks staci na dietatko. nasa radost netrvala dlho, lebo pred prvym IVF+ICSI+MESA/TESE keby to bolo nutne, na genetickych testoch zistili, ze manzel ma chromozonalnu translokaciu a preto aj tie 4 ks su nam v podstate nanic, ak to embryo nimi oplodnene zdedi tu genetiku po nom. :( tak sme potom skusali 2x IUI s darcom - negat. 1x IVF s darcom, 1x KET - vsetko negat. a tu v GF nam odporucili skusit to s manzelovym materialom, lebo oni vedia vyselektovat metodou PGD ktore embryo to po nom zdedilo a ktore nie. takze som bola nedavno na odbere oocytov, vzali mi 25 vajicok z toho 8 ks sa oplodnilo a zacalo vyvijat. teraz pride na rad PGD aby zistili ci aspon jedno embryo je OK na vklad. Muz mal pri tom IVF dost zly spg, nasli mu zase iba par ks. a vidite - svoje si splnili - oplodnili vsetkych 8 zrelych vajicok. A este vam chcem napisat, ze doktor nam pred tymto IVF povedal, ze na taketo IVF+ICSI posielaju aj pary, ktore nemaju vobec ziadne spermie, ale ich odoberaju cez MESA/TESE. Drzim vam vsetkym moc palce a zelam vela sily do boja.

lucishek007
24. srp 2011

@kacula87 taky je mi to líto, víc než jen líto,ale je to tak a neuděláme s tím nic už... nějaká doba může být i 5let a tak...

lucishek007
24. srp 2011

@simona80 děkuju,ale my už dál bojovat nebudeme...je to tak a tak to zůstane

zouzalina
30. srp 2011

Ahoj všichni. Tak konečně máme všechny vyšetření za sebou a miminka by měli být zdravé. Jsme ve 23 tt a mým jediným úkolem je,abych hodně odpočívala a co nejdéle donosila ty naše poklady. Jen ve stručnosti, taky jsme podstoupili TESE, našli 13 spermií z toho 7 pohyblivých a z těch 7 nám zavedli 2 embrya,které se chytli a miminka budou mít za týden cca půl kg 🙂. Takže holky-kluci, nevěšte hlavu a jděte do toho!!! Všem držím pěsti,aby to dopodlo stejně krásně jako nám. I když, ještě máme hodně před sebou. Taky jsme si prošli tím co vy a psychickým trápením, ale oxytocin vše špatné z paměti vymaže 🙂 a zůstanou jen krásné chvíle!!
Takže ještě jednou , držte se!!!!

simona80
31. srp 2011

ahojky
my byli v pondělí na konzultaci v FN Olomouc - další problém na obzoru - mám snížené AMH hormon , ale doktor z toho nedělal žádné drama, tak snad to bude v pohodě.
Bohužel zvýšený prolaktin znamená vyšetření na očním, rentgen a echokardio cosi...
5.9. jde manža na spg - kdyby náááhodou něco našli tak mají pokyn vše zamrazit, aby příp. manža nemusel na operaci.
23.9. konzultaci k mým výsledkům, nasazení dostinexu + sepsání papírů na IVF

kacula87
1. zář 2011

@zouzalina A na jaké klinice jsi byla jinak gratuluji!

dalilallit
1. zář 2011

ahojte baby, sice nerada ale pridavam sa do tejto temy, mojmu drahemu zistili tiez azoospermiu, 29.9. ide este raz na spermiogram... bolo nam povedane ze po nom nas poslu do Martina, neviete co sa tam bude diat ake vysetrenia budu robit? ja mam tiez problemy male vajicka a nizku vystielku takze sme asi dokonaly neplodny par :( o babo sa snazime rok, ale dufam ze raz sa nam to podari

simona80
1. zář 2011

@dalilallit to záleží na tom co znamená že vás pošlou do Martina...
Jestli do caru - tak určitě genetické testy - zřejmě urologické (resp. adnrologické) vyšetření u muže... Nízká sliznice jde ovlivnit - holky používají bylinné preparáty (minimálně vím o kontryhelovém čaji) a co s vajíčkama - to netuším...

boruuvka
1. zář 2011

@dalilallit co vás čeká? urologické a andrologické vyšetření, genetické testy. Nasaď manželovi vitamíny, ať nekouří nepije... Pokud všechny výsledky budou dobré, tak budete podstupovat IVF, ISCI a manžel TESE. To, že máš i ty zdravotní problémy se dá určitě zvládnout stimulací. Při IVF se zavádí gel, který podporuje růst sliznice, takže to myslím by mohlo být ok. Hlavu vzhůru a neházej flintu do žita...

dalilallit
4. zář 2011

@simona80 ahoj moj drahy bol uz u urologa, ze ma vsetko v poriadku a tu azoospermiu ze ma asi sposobenu vdaka operacii..

dalilallit
4. zář 2011

@boruuvka ahoj dakujem za rady , uvidime co bude dalej, ale ako citam nie je to az take hrozne a baby co maju chlapov s azoo maju babatka

boruuvka
4. zář 2011

@dalilallit ano jsme tu i ty, kterým se to podařilo....ale bohužel i ty, kterým ne. Záleží na tom, jak vám dopadne genetika a taky hodně na štěstí, aby při tese se hledalo ve správných místech a když se něco najde, tak stejně ještě není vyhráno ...

simona80
4. zář 2011

@dalilallit jakou operaci máš namysli?

zouzalina
5. zář 2011

@kacula87 Na samotný výkon jsme byli v Olomouci ve Fertimedu a pak ka kontroly jsme dojížděli do Fertimedu v Polance. Lékaři v Olomouci i v Polance jsou velice šikovní!

zouzalina
5. zář 2011

@mademoisell Tak to je super zpráva! Taky si myslím, že je zbytečné brát různé vitamíny atd a zbytečně to vše prodlužovat a trápit se touhou po dítěti. Samozřejmě záleží na dg... U nás to bylo jasné, takže naštěstí žádné psí kusy jsme nepodstupovali a šli jsme rovnou do fertimedu na TESE. A teď jsme ve 24 tt a máme tam dvě hemžilky, asi páreček 🙂. můžu se zeptat, vy jste měli přesně jaký problém? Můj manžel neměl sestouplá varlata a proto za azoo...

zouzalina
5. zář 2011

@dalilallit a na jaké operaci byl?

dalilallit
5. zář 2011

@simona80 ked bol este malicky tak mal prietrz ci ako sa to vola, bol na nej dva krat tak doktor tvrdi ze tam mu to asi nejak poskodili

simona80
5. zář 2011

tak jestli není porušená spermatogeneze tak je velikánská šance operativně získat spermijky - třeba bude stačit jen lehčí forma operace...

kacula87
12. zář 2011

Dobré dopoledne holky!
Tak ve čtvrtek jdeme na poslední spermiogram a uvidíme jestli něco přibude. Jinak příští týden ve středu se jdeme domluvit s MUDr. Machačem na IVF do Reprofitu tak jsem zvědavá. Potom dám vědět. 🙂

katarinnak
13. zář 2011

Ahojte, je tu niekto u koho je azzospermia sposobena mutaciou genu cystickej fibrozy?

simona80
13. zář 2011

@katarinnak ahojky - teda nejsem ten případ - ale spíš mě překvapilo - azoo může být způsobena mutací CF? myslela jsem že to je jen další komplikace - pokud vím zkoumají u obou partnerů CF - pokud mají gen oba tak je vysoké riziko, že by mohlo být dítko nemocné - ale jako příčna azoo to slyším poprvé

katarinnak
13. zář 2011

@simona80 este nemame vysledky genetiky, ale ano prave tento gen sposobuje azoo.

simona80
13. zář 2011

@katarinnak hlavně nemaluj čerta na zeď. Vím že člověk zvládne vymyslet spoustu věcí, ale snaž se věřt že to dobře dopadne

kacula87
19. zář 2011

Tak zítra na poslední spermiogram tak jsem zvědavá jak dopadne jestli ivf nebo ne. jsem nervózní jak blázen! 😒

kacula87
22. zář 2011

Tak za 14dní začínám stimulovat pan dokotor Machač nás vezme takhle brzo tak jsem ráda budu mít krátký protokol.

simona80
22. zář 2011

@kacula87 a jak jste dopadli na spg?
já začínám zřejmě taky za 14 dnů +- ale s dlouhý protokolem

kacula87
23. zář 2011

@simona80 Měli jsme 160tisíc což je pořád málo. Já mám krátký protokol a budu stimulovat Merionalem, už se těším!