Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kacula87
14. říj 2011

Holky tak mi zítra 12,30hod. držte pěstičky, jdu na transfer pro našeho nejrychlejšího bobiša, tak jsem zvědavá jak to dopadne. Potom napíšu v pondělí, prž se o víkendu nedostanu k počítači. Tak se opatrujte a krásný sluníčkový víkend 😉

wifina
14. říj 2011

@kacula87 držíme pršteky, dávate si zaviesť iba jedno?

jaanulka
14. říj 2011

@kacula87 já taky nejsem z Brna, ale nějakej čas jsem tam strávila takže se tam trochu vyznám.....jak ti je??

jaanulka
14. říj 2011

@kacula87 Si umačkám ruce jak Ti držím pěsti 😀 určitě to vyjde........a pak bude ta školka!!!já půjdu v ponděli na transfer, ještě zítra teda budu volat jak to roste......

katarinnak
14. říj 2011

@wifina a vy mate azoo? u akeho urologa je manzel?

lilli202
14. říj 2011

@wifina u koho ste boli v Ba???aj nás tam posielali len my tam nechceme ist ideme do Ke ku pánovy Dr Hermanovy

jaanulka
15. říj 2011

Ahojte holky tak jsem se právě dozvěděla, že se nám stále drží deset vajíček.....transfer mám v pondělí v deset.... 🙂

kacula87
17. říj 2011

Ahojky holky tak transfer v pohodě takže drželo se pořád 16 vajíček a už byly úplně všechny v tom nejlepším stádiu blastocysta takže nemohli vybrat, které mi vyberou jak byla všechna krásná. Takovou kvalitu prý už hodně dlouho neviděl no tak jsem teda zvědavá jestli se naše prďolka udrží mám hroznej strach. Testovat mám začít 27.10, ale nevím jak to dlouho vydržím, kdy jste začali testovat vy a měli nějaké příznaky? Jaňulko taky držím palečky.
Jo a 7 jsme si jich nechali zamrazit, prtž kdybych si nechala zamrazit všechen zbytek asi bych se nedoplatila. ☹

kacula87
17. říj 2011

@wifina Ano jen jedno, protože jsou prý docela kvalitní tak mi dali jen jedno, doktor pořád tvrdí, že bch dvojčítka neunosila. Mám prý úzkou pánev 159cm a 48 kg 😀

wifina
17. říj 2011

@kacula87 aha, už rozumiem 🙂 a koľko sa približne platí za zmrazenie? Asi to bude odlišné na SVK, ale zaujíma ma to. Keď boli všetky krásne, asi ti musí byť ľúto tých ostatných.... ☹

wifina
17. říj 2011

@katarinnak áno, tiež sme tí šťastní... ☹ , manžel bol už u dvoch urológoch, ak chceš, skúsim ti zistiť kontakt

kacula87
17. říj 2011

@wifina no zamražení dvou pejetů 5000kč plus každé jedno další 1000 nebo 2000kč celkové zaplatím 23.000Kč říkal mi, že kdybych chtěla zamrazit zbývající další tak zaplatím dalších 6000kč a to už je pro mě fakt moc. To víš, že je mi jich líto ani nevíš jak, ale máme jich zamražených 7 a to myslím stačí i kdybych chtěla další miminko třeba za nějakou dobu.

wifina
17. říj 2011

@kacula87 no to je fakt hodne.... ☹ , ale myslím, že zo 7 ich môže ešte byť pekne veľa detí... 😀

boruuvka
17. říj 2011

@kacula87 moc blahopřeju!! úplně mi rve srdce, že se tolik krásným mimi vyhodilo....ale chápu.

kacula87
17. říj 2011

@boruuvka Moc děkuji to víš, že mě taky ale nevydělávám statisíce bohužel ☹

kacula87
17. říj 2011

@boruuvka Můžu se ještě zeptat jak dlouho po tom ETu jsi začala testovat a pocitovala si nějaké změny nebo něco?? 🙂

jaanulka
17. říj 2011

Ahojte holky tak já už mám broučky u sebe teď jen aby se jim tam líbilo.....my jsme se rozhodli pro dvě......Kačula a nic to nebylo že??já se na to strašně těšila.....a nebolí tě trochu břicho??Taky máme ve stádiu blastocyst a říkala že je to kvalita...to jsme předtím neměli......a nechali jsme si zamrazit 4!jsem nějaká unavená, ale to bude z té cesty....Kačula neboj já nejsem o moc vyšší....ale těch kil mám teda víc 😀 možná až moc.. 😀

jaanulka
17. říj 2011

@kacula87 a ležíš???

boruuvka
17. říj 2011

@kacula87
@jaanulka tak holky buďte pěkně v klidu, ať se pěkně zavrtají. Mě po et nic nebylo, testovala jsem už 6 den a po zaschnutí byl slabý duch druhé čárky. Já se šetřila 3 dny a pak už fungovala normálně. Pak když už jsem měla potvrzené těhu z krve, tak jsem si říkala, jak to, že mi pořád nic není a úderem 6 týdne mi bylo zle dost. Můj úhlavní nepřítel byla lednice a myčka 😀

atrix
17. říj 2011

@kacula87
@jaanulka
Ahoj holky, chci se vás prosím zeptat, vy jste měly obě mesa/tese? Teda myslím vaši manželé, samozřejmě. Nemám bohužel čas to dohledávat. Nebo se nakonec něco našlo, takže to nemuseli podstupovat? A ještě by mě zajímalo, jestli víte, jakou má manžel morfologii spermií, vyjádřeno v procentech, to znamená, kolik jich má morfologicky dobrých. My máme 100% patologii, proto se ptám. Děkuju.

jaanulka
17. říj 2011

@atrix Ahojky my máme úplnou azoo takže se nic nenašlo a manžel musel podstoupit M/T.......nene nám nikdo nikdy na procenta nic neřekl.....jen slovně.....to 100% patologii znamená co?že se po M/T nic nenašlo nebo teprve to půjdete podstupovat?

jaanulka
17. říj 2011

@boruuvka borůvko a ležela jsi???nevím jak to ale dělá mi problém jít na wc asi mám pocit aby nevypadli.....chtělo by to špunt!! 😀 jo a když jsem na tom byla poprvé tak mi zaváděli moruly a teď blastocysty.....myslíš že je větší šance když už je to ve větším stádiu??? 😉

boruuvka
17. říj 2011

@jaanulka určitě si v klidu na záchod dojdi 🙂) to opravdu nevypadnou 🙂 Já jsem polehávala a šetřila se. Určitě jsou blastocysty lepší než morulky, ale záleží taky kolikátý den ti je tenkrát zaváděli...pokud by to časově odpovídalo morulkám, tak byly taky dobrý.

katarinnak
17. říj 2011

@wifina Dakujem, si zlata 🙂, my uz mame urologa vybrateho. Manzel mal zakladne testy robene v rakusku...nic moc doktor a sukromny stoji strasne vela, tak ideme nakoniec ku Kocimu do Prahy. Ci uz bude platit na Sk alebo v Cechach je to jedno a Koci ma dobre referencie. Aj na ivf ideme do ciech.

wifina
17. říj 2011

@katarinnak ako je to s IVF v Čechách? Preplatí ti slovenská poisťovňa niečo?

kacula87
18. říj 2011

@jaanulka První den a druhý jsem tak polehávala ale ted už teda ne já nevydržím nic nedělat. Snažím se nenatahovat otvírat okna, nenosím nic těžkého a nedělám prudké pohyby přítel za mě všechno dělá. Moc ti gratuluji

kacula87
18. říj 2011

@boruuvka Mě pobolívá bříško vždycky když si zavedu ten Utrogestan a pořád mě tak trošku pobolívá bříško tak doufám, že se zavrtává. Už 6 den? tak to bych se bála aby tam něco bylo já právě nevím jestli testovat nebo netestovat.

kacula87
18. říj 2011

@atrix My na tom nebyli my jsme měli dostatek spermijek 🙂

atrix
18. říj 2011

@jaanulka Ahoj Janulko, 100% patologie znamená, že ani jedna spermie nemá správný tvar, prostě nevypadá tak, jak by měla. Zřejmě to je důvod toho, že se embrya nevyvíjí. Máme malý počet, ale k ničemu. Nikdo nám není schopný říct, jestli by mese/tesa pomohlo.

atrix
18. říj 2011

@kacula87 Ahoj Kačulo, díky za odpověď. Nevíš prosím, jakou jste měli morfologii? A jaký jste měli počet?