Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kacula87
2. lis 2011

@jaanulka To víš, že ti dám vedět. Jani mě je taky fajn docela akorát když třeba zakašlu nebo dneska ráno jak jsem si pčikla tak mě v břichu píchlo tak i když třeba hodně kašlu tak mě to trochu bolí. Ale já cítím, že mám na břiše namožený svaly ztoho všeho vlastně jak jsem se balá po tom zákroku cokoliv dělat tak jsem zatínala břicho a podle mě to bolí od toho. Prsa pořád bolí. Mám pořád hrozný hlad. Najím se a za hodinu bych už něco jedla dalšího ale přitom jsem jakoby nafouklá a nemůžu do sebe nic dostat. Pořád chodím na malou každou hodinu. apobolívá mě břicho po tom Utrogestanu tak nevím jsetli je to normální zeptáme se dneska doktora. Já si ho třeba dám na tu noc a pak jak jdu v noci na malou tak mě začne potom bolet břicho.
Jo a pořád mám žízeň 🙂

jaanulka
2. lis 2011

@kacula87 Kači tak to je přesně ono ale já mám knížku o těhootenství a tam tyhle příznaky jsou popsaný...sice je to při normálním oplození a nás určo i bolí břicho po stimulaci...jo a Kači bereš ještě nějaký prášky krom Utrogestanu???já beru anopyrin a prednison........a tak jsem se ptala na co je ten anopyrin, protože to bere moje babička a tak je to prý na prokrvení sliznice dělohy.....no já taky pořád piju, konečně mám trochu pitnej režim a když dlouho nepiju tak dostanu sušáka a naráz toho vypiju hodne a nemůžu se dopít.... 😅 😝 😅 a s tím kašlem to mám taky tak až jsem se jednou dosti lekla......jak moc mě v tom břichu píchlo.....víš co Kači já už si fakt někdy připadám jak magor..pořád jen strach a pořád se ptám na ptákoviny...ale kamarádky co mají už děti kolem mě tak říkají, že když ženská otěhotní tak pak už má strach celý život......a nám to právě začíná.....Hlavně ať nám to všechno dobře dopadne jako že DOBŘE vše dopadne a z nás budou šťastný tlustý teda aspoń ze mě tlustý, těhule a pak krásný maminky.... 🙂 😉 😝 😉

kacula87
2. lis 2011

@jaanulka Já si právě taky četla tak doufám, že je to normální. Nee beru jen ten Utrogestan 4 ráno a 4 večer. Já vím, že máš strach já mám taky strach není to prostě jako normální oplodnění musíme se opravdu štřit abýt v klidu. Já už to do toho večera asi nevydrržím já mám takovej strach Jani . Ty už se máš, že z té krve to máš tolikrát potvrzený. Ale kurňa taky už sis to zasloužila! 🙂
A když si uvědomím po zpátku jak nám na začátku řekli, že přítel má azoospermii a asi nebudeme mít svoje děti tak tomu ted nemůžu uvěřit, že nám tak pomohli. Jsem jim nadosmrti neskonal vděčná!!!I s azoospermií může mít člověk své vlastní dítě 🙂

kacula87
3. lis 2011

Holky tak z UTZ to mám potvrzené bobiš je tam akorát ještě nemáme srdíčko to bude prý až příští týden, takže jsem objednaná na příští pátek. Ale i tak jsem štastná!!!! 😀 😅

jaanulka
3. lis 2011

@kacula87 Paráda super já jsem tak šťastná za tebe Kači. 😀 😀 😅 😅 🙂 🙂 .......a co jsi tam viděla??a máš obrázek??Kači kolik teď jsi???Já jdu ve dvvanáct a nemohla jsem dneska spát a jsem na nervy...snad to bude ok!!! 😉

kacula87
3. lis 2011

@jaanulka Jani viděla jsem jen ten gestační váček nebo jak se tomu říká, takovej velkej černej kruh a malou tečku v něm. Doktor říkal, že těhotenství tam je ale samozřejmě, že se mám opatrovat, že to říká každé těhotné aby se to udrželo. A prý ikdyž je už i srdíčko kdykoliv se může něco stát ale tak to vímě všechny. Víš co on spěchal a docela mě odbyl příští týden se tak odbýt nenechám a budu chtít fotku i přesně v kolikátým jsem. Včera říkal, že jsem v 5 týdnu. 🙂 Jo a fotka se prý dává až je srdíčko. Budu ti držet palce ikdyž už není proč je nad slunce jasné, že budeme již brzy maminky. 🙂 Jo a byl to nádhernej pocit vidět i třeba jen ten jeho domeček. 😅 😵

kacula87
3. lis 2011

@jaanulka Akorát Jani víš co nechápu, proč když si byla v pondělí na UTZ proč jdeš tedka ve čtvrtek za ty tři dny se přece nemůže nic změnit a srdíčko tam ještě těžko bude, nebo proč tě berou po třech dnech neříkali ti?? 🙂

kacula87
3. lis 2011

Holky a co ostatní vy jak to pokračuje??nějaké novinky? 😀

kacula87
3. lis 2011

Teda Jani já to spletla říkal 5. až 6. týden nějak v rozmezí.

wifina
3. lis 2011

@kacula87 dik za opýtanie, my nič nové, akurát termín v car, som zvedavá, čo nám povedia...

kacula87
3. lis 2011

@wifina My jsme s Jančou sobecké my si tady povídáme a úplně bychom zapomněli na Vás 🙂 tak tam se vše dozvíte řeknou vám co a jak. Je to běh na dlouho trasu, ale ten kdo vydrží na konci se dočká vítězství 😉
A jdete se tam optat na termíny už a nebo jen teprve na všechna vyšetření?Pleteš se mi ještě s jdenou holkou tak ted nevím 🙂

wifina
3. lis 2011

@kacula87 aspoň pozerám, čo nás čaká s IVF 🙂 , niektoré vyšetrenia máme, ale na niečo môj doktor zabudol, takže asi ďalšie testy, veď uvidíme...s IVF musíme asi trochu počkať, manžel má po operácii, takže na spmg. by aj tak nič nebolo 😒 , genetika sa robí pred schválením poisťovňou? Robí sa z krvi?

kacula87
3. lis 2011

@wifina Však se ptej na co chceš ráda ti poradím. Ano genetika se dělá z krve my jsme jí dělali ještě před pojištovnou. A po jaké operaci je manžel?

wifina
3. lis 2011

@kacula87 ďakujem veľmi pekne, čo všetko sa dá "urobiť" ešte pred IVF? Chceli by sme čo najviac, ale zas nechceme ešte žiadať o samotné IVF, kým nevieme výsledky operácie, manželovi operovali varixy na semenníkoch...

kacula87
3. lis 2011

Můj muž podstoupil genetiku, urologii, test na hormony, androloga a prostatu. Tady na těch všech testech byl. Já byla na hormonech a genetice. Jako těch vyšetření bylo fakt moc a asi nejnepříjemnější byla urologie a androlog. ☹

kacula87
3. lis 2011

@jaanulka Janííííí tak co?? jsem napnutá jak péro z gauče 😀

wifina
3. lis 2011

@kacula87 u urológa už bol, tak ešte ten andrológ, čo mu ten robil?

kacula87
3. lis 2011

@wifina Náš androlog mu kontroloval prostatu přes konečník a dělal mu stěry z močové trubice jestli náhodou nemá nějakej zánět. A varlata mu kontroluje.

wifina
3. lis 2011

@kacula87 aha, no tie veci mu už kontroloval, tak snáď iba tie výtery...

kacula87
3. lis 2011

No tak vidíš už má nejhorší zasebou 🙂

wifina
3. lis 2011

hej 😀, ale výtery tiež vraj bolia, nie?

jaanulka
3. lis 2011

@kacula87 Kačíííííííííííííííííííííííííí je to tam!!!!!!A hladinu hcg mám 6358.........a pan doktor mi říkal že se mám kouknout a byla tam jedna černá tečka a vedle ní druhá černá tečka...málem mě omylo.....takže to vypadá na dvojčata....no já to taky nevím proč ten ULZ takhle to mi nic neříkal.....a za týden ve čtvrtek jdu znova...ale taky říkal, že ještě se jeden prcek může pustit, ale že taky nemusí....no já jsem dneska v šoku fakt...já se tak bála a jsem strašně moooooooc šťastná...... takže to máme vypočítaný dobře když už ti to řekl i doktor...mě nic neřekl....a mám trochu hyperstimulaci a teď nevím jestli to pííšu dobře vaječníků ale prej je to v normě...akorád nevím co s tím...nevím jestli borůvka nebo kdo to psal tady že hodně pít!!Promiň že píšu až teď ale právě jsem se dostala k pc....já ani neusnu dneska....ale už je mi fakt líp.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

boruuvka
3. lis 2011

@jaanulka tak to moc blahopřeju k dvojčátkům 🙂 hodně pij a šetři se, ať se hyperstimulák nerozjede.

jaanulka
3. lis 2011

@boruuvka děkuji borůvko...a ta hyperstimulace co to může znamenat???jak nerozjede???budu hodně pít moc moc moc!!!

jaanulka
3. lis 2011

@boruuvka už jsem... si to našla na netu ale doktor říkal že to mám trochu a že mám vaječníky po deset..tak je to snad dobrý...... 😒

kacula87
4. lis 2011

@jaanulka Jéé tak to gratuluji takže to srdíčko tam nebylo, že? tak to budou určitě ty dvojčátka. Ty představ siže mě už tu krev vůbec nebrali. On říkal, že těhotenství tam je a že není třeba brát krev ale byla bych radši teda. Tak to je fajn. A byla by si ráda kdyby to byli dvojčátka? 😀

jaanulka
4. lis 2011

@kacula87 Nene Kači srdíčko ještě ne..to víš že bych byla moc ráda kdyby se udrželi oba dva bobišci......ale hlavně manžel ten by byl nadšenej ten chce dvojčátka od začátku co jsme se snažili o mimi...to ti nemusí brát krev když už to jde vidět na ultrazvuku...já už na tu krev taky nejdu.....ale vadí mi ta hyperstimulace...dneska jaksi nemůžu pořádně dýchat.....ale doktor říkal že to mám v mírném stavu a dočetla jsem se, že ta která čeká po ET dvojčata tak tu hyperstimulaci má a že je to způsobeno vysokým hcg...ale prý by to kolem desátého- jedenáctého týdne mělo odeznít......a že prý ta hyperstimulace značí i to že jsem těhotná a že jich tam je víc....no ale nic příjemnýho zase mám strach.....hodně piju .......ale dneska je to lepší to nafouklý břicho 😉

kacula87
4. lis 2011

@jaanulka Jo? tak to jsem klidná, že se teda na tu krev nemusí já mám jen strach příští týden jestli už půjde vidět srdíčko a je všechno v pořádku ty by jsi dneska měla být přesně 5tt a já asi 5+2tt teda si aspoň myslím. A ten hyperstimulák neboj jen musíš fakt hodně pít aspon 4l denně. Já vím je to hrůza, ale musíš se snažit maminko! 😉 Tak to jsem zvědavá na ten příští týden to zas bude nekonečné čekání. Ale tedka jsem už trošičku klidnější, že nám to potvrdil. A fotečku ti ještě neříkal?Asi až ten příští týden že

jaanulka
4. lis 2011

@kacula87 JJ piju jak ďas už teď mám v sobě litr od té doby co jsem vstala.... 😕 no ani nemluv zase se nemůžu toho příštího týdne dočkat...už jste to někomu řekli víc??no manžel je tak nedšenej že už to musel říct jednomu pánovi, to je jeho kamarád ale ten pán je mooc užaněnej...jsem říkala že ho zakousnu, ještě jsem nechtěla....ale řekli jsme to rodině...ale to že tam jsou dvě tak to chci říct až nna vánoce, protože jak mi říkal ten doktor nikdy člověk neví......jejda ale je mi dneska blbě a bolí mě hlava........jestli je to aji tím počasím....s těma počtama já nevím ale asi jo Kači já v tom mám pořád chaoz.. 😝 😝 no počkám na doktora až mi to řekne.....

kacula87
4. lis 2011

@jaanulka No ví to akorát naši rodiče a nejblížší přátelé. Ty mě je zatím dobře musím to zaklepat, ale je fakt, že navečer se vždy cítím nafouklá. Jinak když chodím na malou tak mě potom pobolívá bříško tak jsem musela na moč jestli to není zánět močáku. S testu to zatím nevypadá, ale obvodačka to radši poslala na rozbor do laboratoře kdyby náhodou. A dneska mě od rána pobolívá taky hlava takže je to asi tím počasím 😝