Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

simona80
14. lis 2011

@jaanulka do FN olomouc

kacula87
15. lis 2011

Holky dala jsem do alba nějaký fotky kdybyste se chtěli kouknou i z UTZ 🙂

jaanulka
15. lis 2011

@simona80 tak to jo na FN Olomouc jsme s manželem slyšeli dobrý reference taky jsme o tom přemýšleli když jsme odešli z Fertimedu ale nakonec jsme si vybrali Repromedu v Brně!

jaanulka
15. lis 2011

@kacula87 Teda kači tak to je krásný já mám těch testů 8 jsi lepší a ultrazvuk je nádhernej.....teda ty jsi šťouplina tak to kdybych já vyfotila svoje břicho tak to jsem tak ve 4 měsíci a to už mi hodne splasklo......ale co jsem se dozvěděla tak to udělala hodně mi ta hyperstymulace. Krásný fotečky.......🙂

kacula87
15. lis 2011

@jaanulka No Jani já jsem měla nasbíraný testy už za ten rok víš 😀 bylo jich myslím 12 - ne-li víc. Ten UTZ je krásnej akorát přes ten foťák to jde fakt blbě vidět. Záměrně tam nedávám svou hlavu kdyby náhodou šéf to neví tak nechci dělat rozbroje, hlavu dám až v pokročilejším stádiu 😀 . No děkuju jo hubená jsem ale zadek ne ten mám velkej. A na mě šlo vždycky vidět břicho i když jsem se třeba najedla málo, jsem jak somálec 😀

jaanulka
15. lis 2011

@kacula87 To je hezký ....somálec ...tak to potom nevím jak se mám nazvat já... 😀 😀 jo jestli ty máš velkej zadek tak nevím nevím jak jsou na tom pak ostatní.... 😀 😀 vždyť jsi hubeňoučká.....no ty testy to je fakt pěkný a sranda......no já jsem hlavu ani dávat nebudu protože to nikdo neví a myslím si, že podle problémů co slyším tady nejsem sama a možná by mě někdo poznal a to nechci, protože jsme si s manželem slíbili, že to zůstane mezi náma.....víš já bych se bála keců.....ale víš jak to chodí..lidi uslyší, že máme takovej problém a pak budou keci že to není manželovo atd..nene tomu já se chci úplně vyhnout a kdyby náhodou někdy vylezlo na povrch, že jsme byli na umělým tak řeknu, že jsem prostě měla problém já. Já už se taky těším na zítra možná už budu mít fotečku taky uvidíme.... 😀 🙂 🙂

kacula87
15. lis 2011

@jaanulka Jj já semka možná taky hlavu nedám. No jsem zvědavá hned musíš podat zítra hlášení, budu se těšit. 😀

jaanulka
16. lis 2011

@kacula87 Kači tak jsem dneska dostala obrázek, jedno miminko je vpořádku....krásně jsem viděla srdíčko je to úžasný a to druhý tam buď není a nebo si s nama hraje na schovávanou...za 14 dní jdu znova a to už by se snad mělo vědět vše.....ale taky mi řekl že se obává a na to dodal, že se to nestane...že kdyby ten vak byl prázdný a plůdek tam nebyl aby s sebou nevzal aji miminko.. ☹ 😢 tak snad ne....sestřička i doktor říkali, že mám hodně odpočívat........a řekl mi dneska že jsem 6+5....

simona80
16. lis 2011

@jaanulka nebooojjj všechno bude v pořádku. Doktor je taky jen člověk a nemusel vidět všechno

misha207
16. lis 2011

Ahojky holky my máme taky s přítelem azoospermii ... chodíme do Iscare v Praze ... Teď jdeme 5.12. na genetické vyšetření a pak se uvidí jestli má cenu M/T . Jinak chodíme ke Kočímu .. Ten nám řekl , že pokud dopadne genetika dobře tak procenta na úspěšné nalezení spermijek je nejméně 65% což není málo .
Přítel má nedovinutá varlata ...

simona80
17. lis 2011

@misha207 ahojky tak to máte stejnou diagnozu jako my. Ke Kočímu jsem taky chodili - manža si píchal 2x týdně asi 3 měsíce pregnyl. Bohužel to nepomohlo. Zrovna máme po stimulaci a po nepovedené operaci M/T. Ale ve spermiogramu před M/T se našlo pár zdravých spermijek. U sebe mám aktuálně dva bobišky (2 dny) a uvidíme jestli budou takoví bojovníčci jak se ukázali.

Takže hlavu vzhůru 😀

kacula87
21. lis 2011

@jaanulka Janíí tak to je krásný, neboj to bude fajn bobiš se tam zrčitě někde schovává. Kdy jdeš na další kontrolu?Já měla včera perný den. Od rána do večera nevolnost, že jsem do sebe dala jen suchej rohlík a večer polévku. No už to začína 🙄 A jak je tobě? 🙂

jaanulka
21. lis 2011

@kacula87 Ahojky no není mi nic moc, ale teď je to zase trochu lepší ...spíš jsem unavená a bolí mě záda ale chvilkama mi připadá že mi nic není.....tak to mám jakýsi rozházený....a zvracela jsi aji??mě je špatně ale nezvracím a je mi špatně hlavně v noci když se probudím. Já jdu na další 30. 11. tak uvidím.....a ty jdeš kolikátýho??a máš pořád nafouklý břicho??já docela jo až to jde moc vidět....a musím si koupit nějaký oblečení já do ničeho nevlezu....a mám jakýsi depky tak nevím jestli toto je normální.... ☹

kacula87
21. lis 2011

@jaanulka Jani mě začalo být tak šoufl od čtvrtka to mi bylo jen večer, v pátek jen odpoledne a včera celej den. Nee nezvracím jen mi je šoufl a nemůžu do sebe nic dostat. Dneska je mi docela fajn ale pořád mám ten stav, že nemám prostě na nic chut a myslím, že to mi nějaký ten týden zůstane. Prostě se najím, ale už ne s chutí jak minulej týden. Doufám, že to brzy přejde. No ale do 12.týdne ještě daleko Já jdu ted v pátek tak jsem zvědavá jestli mi dají tu průkazku už. 🙂 Nafouklý ho už tak nemám jen navečer. Asi budu tedka nejspíš hubnou ten první trimestr je všelijakej ještě si užijem.

jaanulka
21. lis 2011

@kacula87 jo taky mi to připadne jak kolotoč jednou nahoře potom dole no je to mazec!!ale hezkej mazec 🙂 🙂 no a v kolik jdeš tak pak napiš jak si dopadla jo??no hubnout a ty??ty bys měl právě přibrat....no ale s tím jídlem to mám taky tak ale když se najím i když je to bez chutě tak je mi pak líp.....ale víš na čem si pochutnávám??červená řepa a topinky s volským okem to můžu jest celej den...ale jinak na nic nemán chuť......

kacula87
21. lis 2011

@jaanulka Jdu v pátek v 13,00hod zrovna na můj svátek tak doufám, že mě bobíšek potěší. 😅 Tak já minulej týden měla chut na vše co jsem viděla, ale ted ty poslední 3 dny absolutně na nic spíš se musím do toho nutit. Ale to ktomu patří co nadělám.

jaanulka
22. lis 2011

@kacula87 V pátek ti budu držet pěsti...no já jsem včera s prominutím problila večer!!to bylo děs fuj!! 😉

kacula87
22. lis 2011

@jaanulka Jo děkuju já tobě taky. Fakt? já myslela, že ti bývá fajn. Mě už je ted zase fajn. Nechceš se přidat k nám do diskuze Miminko v červenci 2012?

jaanulka
22. lis 2011

@kacula87 jj mrknu na to ...no mě bylo fajn ale už není ale dneska přes den je to dobrý ale uvidíme večer....

simona80
22. lis 2011

ahojky děvčátka, tak bych vám ráda nahlásila //... včera dopoledne v práci jsem zkoušela 25 testík a našla jsem tam dušíka - 6 den po ET, tak jsem pro jistotu skočila pro 10 a vykoukly na mě //... dnes ještě zesílily, takže sice našli jen 9 spermijek, ale bohatě stačily 😀

wifina
22. lis 2011

@simona80 gratulujeme, no vidíš, my sme ti verili, držíme palce, nech to vydrží a bábätko pekne rastie...len aby sa tá šťastná šnúra neprerušila a vyšlo šťastíčko aj na nás ostatné. 🙂 Aká šťastná diskusia, všetky ste už tehotné 🙂

kacula87
23. lis 2011

@simona80 Jéééé SImi moc moc gratuluji já už jsem měla také // 6.den po ET tak se drž a dej pak vědět 😀

jaanulka
23. lis 2011

@simona80 Tak to je super!!!!paráda moc gratuluji......další maminka!!!!teda holky já to říkám pořád nás bude hafo a všechny to zvládneme!!!! 🙂 🙂 🙂

boruuvka
23. lis 2011

@simona80 moc moc blahopřeji!!!

kacickah
25. lis 2011

manzel ma azosperma.nema ziadne spermie mozte mi prosim vas niekto povedat aky bude postup alebo liecba.dakujem

boruuvka
25. lis 2011

@kacickah budete podstupovat kontrolní spermiogram, pak hormonální profil a urologické vyšetření. Pak genetické vyšetření vás obou. Pokud všechny výsledky budou ok, tedy, že nemá geneticky dané to, že se spermie netvoří, pak je veliká šance, že se při tese najdou spermie (mikrochirurgický odběr tkáně z varlat). Odebrané spermie se použijou při IVF ICSI 🙂

simona80
25. lis 2011

@kacickah a chce to hodně síly, a hlavně věřit

katarinnak
25. lis 2011

@kacickah Zla genetika neznamena hned ze spermie niesu.....zalezi o co presne ide. Ak su to mutacie cystickej fibrozy, tak to znamena ze niesu vyvinute semenovody a spermie sa vytvaraju 🙂

kacickah
25. lis 2011

manzel spermie ma ale nejudu mu von.postupil sono aj hormonalni profil.sono ok aj hormoni.len jednoducho v spermiograme nema ziadne spermie.prepacte za vyrazy ale sama tomu nerozumiem.manzel chodi k lekarovy sam potom mi tlmoci jeho slova.spermiogram sa robil uz tri krat a zakazdym ten isty vysledok.v decembry ideme do martinu kde nam povedia co dalej.moja doktorka vydela vysledky a vidi to na umele oplodnenie

simona80
25. lis 2011

@kacickah promiň ale trošku tomu nerozumím... jak víte že spermijky má a jen nejdou ven? Víte o překážce?