Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
7. bře 2012

jj jsou známy i případy, že v carech prohlásili chlapa za neplodného a Kočí na třetí pokud spermie našel ....

kiwisek
7. bře 2012

ahojte, tak po čase som si prečítala, čo je nového 🙂
@katarinnak všetko bude fajn 🙂 drzim palceky aby ste pekne rastli 🙂
@bedi ako pise zujanka - tiež možem doporučiť andromédu - som sa tam dočítala dost zaujimavych a doležitých info. Aj Dr. Kočího možem doporučiť - boli sme u neho na konzult. a zistil, že mm má málo testosteronu, a naopak viac estrogenu - tak nasadil hormonalnu liecbu + ma varikokelu, tak nejake lieky aj na to... po mesiaci liecby sme sa dostali z hodnoty 0 (2 spermiogramy) na 1,1 mil 😉 (dali sme si dávku zamraziť v CARe) takže to vyzerá celkom nádejne... pokračujeme v liečbe a veríme, že sa to bude ďalej zpešpovať a v lete by sme mohli podstúpiť 2 pokus IVF. 😉 Okrem tých liekov od Dr. berie mm 2 mesiac profertil. tak držím palce! ak budeš potrebovať radu, určite sa ozvi...

kiwisek
7. bře 2012

@baronek ano, aj ja som citala, a aj od konkretnych ludi viem 😉 sice sme za uvodnu konzult dali 3 tis. ale kazdopadne to za to stojiiii!!! 😎

kiwisek
7. bře 2012

@zujanka kedy Vás čaká TESE?

zujanka
7. bře 2012

@kiwisek čakáme ešte na genetiku ale asi je to bezpredmetné,lebo psychika nás zdá sa položila ☹ Posledná hláška toho mojho že nebude žiadne decko a nechce ma a rozvedieme sa ☹

kiwisek
7. bře 2012

@elleonor ahojky, sice si nevim presne jaka je sekrecni azoospermie, ale jak jsem jiz psala vyse nas spermiogram vypadal takto (rijen - 0,38 mil/ mil, listopad 0,1 mil, leden 0, polovina unora 0).. v CARe nam doporucili rovnou TESE s tim, ze je to 50:50 bud tam spermie budou nebo ne... nedalo mi to, ze by se nedala zjistit pricina, pomohli mi taky holky tady na fore, tak sme boli u androloga - zjistil zakladni pricinu v hormonech - po mesici hormon.lecby (zacatek brezna) mel mm spermiogram 1,1 mil/ ml. jeste nemame ani zdaleka vyhrano, ale je to pokrok. Jinak nejspis k tomu vysledku prispelo i to, ze uziva skoro 2 mes. profertil
tak se držte a dej vedet jak to s vama vypada 😉

baronek
7. bře 2012

@kiwisek my jdeme na vyšetření ke kubíčkovi a tam je vstupní cena daleko vyšší ....

wifina
7. bře 2012

@elleonor čo je to sekreční azoospermie? Že spermie nie sú vo vzorke? Takých je asi väčšina...

kiwisek
7. bře 2012

@baronek kolik?

baronek
7. bře 2012

@kiwisek bez dvou stovek třináct tisíc ...

elleonor
7. bře 2012

@zujanka dekuju

elleonor
7. bře 2012

@kiwisek Tak azoospermie, co jsem vycetla jsou 2 druhy-OBSTRUKCNI-ta lepsi, kdy se spermie tvori,ale prez prekazku nemohou ven-jedina ale skoro ze 100%vysledkem je TESA (vitaminy urcite v tomto pripade nepomuzou), pak je ta horsi-NEOBSTRUKCNI(nebo-li sekrecni)ze se netvori...Muj manzel na TESA nechce jit, tak ze ono ten profertil je take jedina moznost-tak jsem chtela vedet jestli to nekomu pomohlo. On tam zadnou obstrukci nema,hormony jsou take ok, jenze bohuzel ani spermie tam nejsou 😢

jaanulka
7. bře 2012

@katarinnak tak co jak dopadla kontrola???🙂 máte srdíčko??

jaanulka
7. bře 2012

@elleonor ahojky a proč manžel nechce podstoupit TESE???no pokud je tam něco závažnějšího tak ten profertil opravdu nezabere, teda pokud co se týkalo nás 😒 Je to veliká škoda kdyby to nepodstoupil, možná si to ještě rozmyslí......a jestli je to ze strachu tak ať se nebojí....můj manžel tak podstoupil svoji první operaci a taky se bál ale pak když zjistil, že to nic nebylo tak říkal že všechny ty obavy ze strachu byli zbytečné ........a klidně by to podstoupil znova.. je to opravdu škoda to nepodstoupit, ale je to těžký psychicky a každý je jiný.....my na základě této operace teď budeme mít vlastní děti a dokonce hned dvě 🙂 🙂

elleonor
7. bře 2012

no nechce se rezat, nechce videt operacni sal...atd..mozna i kvuli sklamani..velka gratulace k dvojcatum 🙂

katarinnak
7. bře 2012

@jaanulka mame aj srdiecko aj tehotensku knizku 🙂)) paraaaada

kiwisek
8. bře 2012

@katarinnak super, tešíme sa s Tebou (vami), tak už len prajeme nech krásne rastie a ste zdraví obaja ( obe) 😉

jaanulka
8. bře 2012

@katarinnak no super to je fakt perfektní já mám takovou radost........a termín máš teda kdy??no to je dobrá zprávička to bude zase dneska dobrej den!! 🙂 🙂

jaanulka
8. bře 2012

@elleonor to je mi líto ale bez toho nikdy nebudete vědět jak na tom jste.....taky to může dopadnout dobře a zklamání nebude ale to už k tomu patří......taky jsme se s tou diagnozou dlouho vyrovnávali ale nakonec to šlo......děkuji už se na dvojčátka těšíme...řekni mu že můj manžel mu vzkazuje že to nic není že je snad chlap ............stojí to za to opravdu ...kolik má roků tvůj manžel??my jsme čekali 5 let a dívej dočkali ......... a už byl někdy na nějaké operaci???

jaanulka
8. bře 2012

@zujanka Neboj on to zvládne ......... když chlapi jsou chlapi no a kor když se jedná o jejich mužství.......jak už jsem psala eleonor ten můj se taky bál........rozvádět jsme se taky několikrát v hádkách rozváděli..pak posouval termíny a vymlouval se na práci...prášky nechtěl ale nakonec je jedl.........když už jsem podstupovala stimulaci tak mi řekl že nikam nejde a tak...takže holky držte se každej chlap je rapl svým způsobem ale dejte jim čas všechno půjde jen se s tím musí vyrovnat....... 🙂DRŽÍM PĚSTI

elleonor
8. bře 2012

@jaanulka manzel 38 a ja 32... nevim, kez by se rozhodl, ale nutit ho do toho nemuzu, je to jen pro jeho dobro-jestli to udela...na azoospermii jsme prisli asi pred 4 mesici...jo a mimochodem nebydlime v cz...

katarinnak
8. bře 2012

@jaanulka Dakujem 🙂. Termin mame 28.10. 🙂..este mame vela casu

katarinnak
8. bře 2012

@zujanka Ahoj, To mi je strasne luto, dufam ze situacia je docasna a zmeni nazor. Tieto situacie su velmi tazke, hlavne pre muzov bohuzial. Ono sa treba pozriet na to, ze aky je z toho vysledok...ten moj, ked bolo po vsetkom, bol ako hrdina...bol velmi rad. Moc drzim palce nech vsetko dobre dopadne. Ty si taky dobry clovek, je smutne citat take veci ☹

jaanulka
8. bře 2012

@elleonor ne to ho nenuť to je pak ještě horší...spíš na něho jdi psychologicky, hezky a tak.......4 měsíce je krátká doba .........tak mu dej přečíst tady tu diskuzi jestli by to četl.........tu operaci dělají všude ne??zkus mu říct jaký jsou tady příběhy a jak dopadají...podívej hodně párů se dočkalo .................moc ráda bych ti pomohla, vzhledem k tomu jak reagoval můj manžel před a po operaci.......zkus mu říct že chlapi říkají že to nic není...20 minut si pospí a pak to bude ok!!!!a jestli tam ty potvůrky malý jsou tak je to fakt škoda to nezjistit !

jaanulka
8. bře 2012

@katarinnak neboj to uteče 🙂

kiwisek
21. bře 2012

ahoj holky, co máte novýho? My jsme byli minulý týden na kontrole u Dr. Kočího a máme pozitivní zprávy - hormonální léčba zabírá a hodnoty testosteronu jsou lepší 😉 ... takže pokračujeme.. ještě aspoň 2 měsíce... 😕
No je tam velká naděje na zlepšení, takže možná v červenci 2 IVF, pokud vše půjde dobře 😵

baronek
23. bře 2012

@kiwisek tak to je super 😀

kiwisek
29. bře 2012

babenky, napiste, co mate nove 🙂 v praci sa nudim a nemam co citat... ale nie, skor som zvedava 🙂

radina
29. bře 2012

@kiwisek Ahoj, napises mi prosim ta ako manzela liecili , ked mal nizky TST? Moj ma dost nizky, urolog mu predpisal Nebido, co mu endokrinolog zakazal brat, vraj to nici spermie. Teraz pojde na dalsie hormon. testy k endokrinologovi. My ideme na ivf - icsi kvoli tomu.

zujanka
29. bře 2012

@kiwisek ahoj tak to sú dobré správy, držte sa 😉 My sme vo fáze, že dopisujem s kočím a požiadali sme ho termín na konzultáciu a vyšetrenie, tak uvidíme. Dlho sa čaká ku nemu na termín?