Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kiwisek
30. bře 2012

@zujanka ahojky, super volba. 😉 Kočího čo sa týka prístupu a kvality možem len doporučiť. My sme čakali na termín prekvapivo krátko myslím, že asi 3 týždne. Pred 2t sme boli na 2.konzul., pokracujeme v liecbe a 30.maja ideme zase - to uz dufam budu dobre spravy aj vysledky, aby sme mohli v juli na 2. IVF. 😵
Inak ta uvodna konzult. bola za 3 tis. Tak drzim palce a dak potom vediet co a ako. 😉

zujanka
30. bře 2012

@kiwisek ďakujem určite sa ozvem. Inak vieš čo špekulujeme? U nás to bez M/T nie je možné, tak ako by sa dalo urobiť, aby manžela operoval Kočí a mne zákrok robili v CAR v Košiciach Aké jednoduché 😀 len si neviem predstaviť transport materiálu ak to tak nazvem

kiwisek
30. bře 2012

@zujanka myslím, že je to určite dobrý nápad. Kočí fakt operuje výborne (úspechy, recenzie..)a rád (to povedal mm 🙂) a čo sa týka transportu, tak s tým určite nie je problém. myslím, že aj Katka (katarinak) si nechali "úlovok" od Kočího po operácii zmraziť a pak transportovať do Brna. U vás by to bol síce medzinárodný transport, ale myslím, že určite sa to bude dať... akurát to asi bude finančne náročnejšie. 😖

zujanka
2. dub 2012

@kiwisek tak a je to dohodnuté- termín u dr.kočího 19.4. držte palčeky 😉

kiwisek
3. dub 2012

@zujanka no jasne, že držíme. 19.4 bude odběr (TESE), ju? mocinky na Vás myslím, ať Vám "vyloví spoustu šikovných "draků" 🙂))

zujanka
3. dub 2012

@kiwisek Nie, ideme len na vyšetrenie, lebo chvíľu som s kočím dopisovala a zdá sa, že naši lekári to flákali Ale ďakujem za podporu, dúfam, že sa do leta podarí

wimimi
10. dub 2012

omlouvám se , že vám lezu do diskuse, ale potřebuji poradit. Jsem tady nová. Neznáte prosím urologa, androloga v Praze, který je stejně dobrý, ale ne tak drahý jako Dr.Kočí. Po konzultaci u něj nám doporučil TESE. Miminko moc chceme, ale jeho ceny jsou pro nás opravdu příliš vysoké a tak nevím kam se teď objednat.?? Předem děkuji za kontakty.

kiwisek
12. dub 2012

@wimimi ahojky, je mi líto, ale v tomhle neumím poradit. My sme byli u Kočího. Je skvělý, ale jak píšeš hodně drahý. Taky jsme na tom tak , že musíme spoustu věcí oželet, ale i tak na to šetříme hodně těžce.. Stejně je to nefér - jakoby to nestačilo, že máme problém mít miminko, ještě je to i velká fin. zátěž 😖
tak snad se aspoň dočkáme krásné odměny 😉

linda_32
19. dub 2012

ahojte. Môj manžel bol v decembri na spermiograme, kde mu zistili 9 milliónov spermií, čo nie je veľa. Doktor mu navrhol brať Profertil. Bral ho tri mesiace podľa predpisu až do konca marca. Pred dvoma týždňami bol opäť na spermiograme. Čakali sme, že výsledok bude buď rovnaký alebo lepší. Hrozne sme sa sklamali, že napriek užívania trojmesačnej vitamínovej bomby bol spermiogram NULOVÝ. Vôbec tomu nerozumieme. Toľko o Profertile z našej strany.
Stalo sa to okrem nás aj niekomu inému?

timona
19. dub 2012

spermiogram nie je zaruka uspechu, my mame spermiogrm v poriadku a stale sa nam nedari..uz asi 2,5 roka, vlastne podarilo sa mi potartit...

kiwisek
20. dub 2012

@timona ahoj, a tvoje vysetrenia su OK?

kiwisek
4. kvě 2012

@katarinnak ahojky, ako sa máte? čo je u Vás nového, dúfam, že ste aj s mimi zdraví a všetko je OK. Budete chcieť vedieť pohlavie? alebo už možno viete? 😉

katarinnak
4. kvě 2012

@kiwisek Ahoj, dakujem za opytanie 🙂 Mame sa fajn, zatial je vsetko vporiadku. Pohlavie este nevieme, mozno sa 14.5. uz ukaze 🙂 Ale pekne priberame 🙂. A vy sa ako mate?

kiwisek
4. kvě 2012

@katarinnak tak to som moc rada, že je vštko ako má byť 🙂 bruško Ti pristane 🙂)
u nas od poslednych sprav nic nove.. mm berie hromony a venofarmaka, profertil uz 3 mesiac a 31.5 mame kontrolu u Kočího, tak dufame, že nám odobrí 2 IVF v júni. ja som na 16.5. objednaná do CARu - chcela by som poslať žiadosť na poisťovňu, aby sme to mali do juna schvalene.. Inak mame 3 davky spermijek cca po 0,8 mil. zamrazene, tak dufame, že su kvalitnejšie ako pri 1 pokuse.. takže menšia zásoba 😵 dúfam, že všetko dobre pojde.. Nejakú dobu sa mi celkom darilo to neriešiť, ale teraz už zase som akási netrpezlivá, no mm ešte viac 😀

katarinnak
4. kvě 2012

@kiwisek Tak drzim palce, nech Vam to dobre dopadne 🙂

radina
4. kvě 2012

@kiwisek ahoj, nevies ako je to teraz s poistovnou, ja uz cakam 6 tyzdnov na schvalenie, a najnovsiu info mam od DR, ze im to trva az 2 mesiace. Nevies, ci je na to nejaka zakonna lehota ? dik

kiwisek
12. kvě 2012

@radina ahoj, uff 6 tyzdnov je dost dlha doba a 2 mesiace uz kriza. Mne v CARe vraveli, ze je to vecsinou do 3 tyzdnov. aku mas poistovnu? ja VZP. skusim najst niekde na nete, ci su nejake zakonne lehoty na to

radina
12. kvě 2012

@kiwisek Ahoj, ja mam vseobecnu, buduci tyzden to budu uz 2 mesiace 😠 ....podarilo sa mi ale dovolat na oddelenie , kde to schvaluju a tam mi povedali, ze to schvalene mame, nastastie, ale vraj to je este u veducej , kt. to musi uz len podpisat. Som zvedava, kedy to poslu do CARu. Aj Dr. mi potvrdila, ze sa im to v poslednej dobe predlzilo, kym im to VZP posle. ... Toto je situacia v BA, mozno v inych mestach to ide rychlejsie 😉

kiwisek
12. kvě 2012

@radina tak hlavne, ze to za chvili budete mat 🙂 my chodime do CARu v Prahe 😉 bude to vase 1 IVF ? poriesil sa u vas nejak problem s azoospermiou? ako?

tatinka
12. kvě 2012

@kiwisek
@radina ahojte, mozem sa pridat do diskusie? potvrdim ze schvalovanie ziadosti trva neskutocne dlho, mam vseobecnu poistovnu a prvu ziadost mi schvalovali minuly rok poslala som ju v auguste, schvalena bola koncom semptebra a sa to drzalo u veducej ktora tam musela dat podpis cize se vsim vsudy ako sme do poslali v polke augusta do poistovne tak vsetko schvalene a podpisane doslo do centra az zaciatkom novembra a aj to som tam uz velakrat volala a uz som sa rozculila na nich tak uz sa to konecne pohlo vtedy,,,teraz sme druhu ziadost dali koncom aprila cize koncom maja im urcite budem volat a otravovat ich,,,inak som sa pytala a ta teta v poistovni povedala ze schvaluju do 4 az 6 tyzdnov od dorucenia k nim,,,ja som sa ohradila ze to bolo u nich skoro tri mesiace ta prva tak ze dufam ze tuto mi schvalia skot a potom to aj pozrela a hovorila no ze malis te to tu dlhsie no,,,ale zas aj vam poviem ze aj centra to niekedy zdrzuju,poslu to az ked maju toho viac,,,

nynam
13. kvě 2012

Cau holky. Jen bych ráda potěšila snažící se o něco, co se zdá být neskutečné. S několika kousky zamražených spermií z M/T od Kočího se nám po druhém IVF v Gennetu zadařilo. Jsem v nějakém 13. týdnu a čekám dvojčátka. Boj ještě není u konce, je dost brzy, ale je zázrak, že jsme vůbec došli do této fáze🙂

radina
13. kvě 2012

@kiwisek Ahoj, ano, prve, a este k tomu ICSI...snad to zvysi sance.... MM chodi teraz k endokrinologovi, ten mu spravil hormony, zatial ho nelieci .... MM ma len nizky testosteron, ostatne je ok, a ten vplyva na spg., ale paradoxne mu uz TS stupol prirodzene, vraj tie zle hodnoty mohli byt aj zo stresu....tak uvidime o par mesiacov, aku bude mat hodnotu. ....... modlim sa, aby sa ta hodnota zlepsila ,co by sa mohlo ukazat aj na zlepsenom spg. Teraz mame zamrazene 3 davky kvoli ivf. Ako ste na tom teraz vy?

radina
13. kvě 2012

@tatinka Ahoj, jasne, pridaj sa k nam 🙂 Moja Dr. ju poslala tiez v 2.pol . aprila, volala som tam pred par dnami ........ pockam este tyzden, v den ked to bude presne 2 . mesiace im zavolam. Uz som zvazovala, ze ked to bude trvat prilis dlho, zaslem staznost. na ministerstvo alebo co, ved to nie je normalne. Nechapem, preco z toho robia take ofuky 😠 Minule bola v telerane ta nova ministerka zdravotnictva, a spominala, ze chcu robit aj nejake nove zmeny v umelom oplodneni, mala som pocit, ze prave preto, lebo vie, aky je to v sucasnosti problem. Kazdopadne, im tam budem pravidelne volat. Ja si kludne pre to skocim aj sama, byvam od nich 5 min. pesi. 😀

kiwisek
13. kvě 2012

@radina ahojky, tak to je fajn, ked sa podario zdvihnut testosteron do spravnych hladin, no ked pises ze ho nelieci, tak ako sa to podarilo? injekcie? u nas mm berie hormony clostibegyt a nejake venofarmaka + profertil. No po 2 mes. liecby hodnoty z 0 sa zlepsili na 0,7 a 0,8 mil., takze sme tiez nechali zamrazit 3 davky na 2 pokus. Nam to totiz pred 1 IVF nenavrhli 😠 pri kritickych spermiogramich 0,38 a0,1 mil/ ml. Tak som bola hrozne nastvana na CAR, ze z nas len chceli vytiahnut kopu penazi 😝 grrrrr. my sme boli 16.1 na 1 IVF a mm v ten den nemal vo vzorku ziadne spermie!! tak ho poslali naobed este 1x a tvrdii, ze tam par ks bolo (o com dost pochybujem), ale nepodarilo sa opodnit ani jedno vajicko z 12, takze som sa uplne zbytocne napchavala hormonami 😖 hrozne ma to mrzelo... ani nie tak kvoli peniazom ako mojmu telu... 🤐 31.5 ma mm kontrolu u androloga, ja 16.5 idem do CARu - chcem poslat na schvalenie ziadost o 2 IVF, tak dufam, ze to schvalia ako minule do 3 tyzdnov aby sme mohli v juni na 2 pokus. vy kedy sa chystate an IVF? a ake mate teraz hodnoty spermiogramu?

kiwisek
13. kvě 2012

@radina ja by som necakala tak dho - v 2 pol. maja o bude mesiac, tak by som ich zaurgovala 🙂 ved to cakanie je otras... dost ma clovek potm nervy napnute po ET :D

tatinka
13. kvě 2012

@kiwisek
@radina ahojte kocky, len u nas je to tak ze ja chodim do iscaru vmartine , od tial sa najskor posle ziadost do iscaru v blave a az od tial sa dostane ziadost do poistovne, takze dr v martine mi povedala ze ziadost posle 23.4 do blavy a od tial do 2 tyzdnov sa to dostane do poistovne cize ked to ratam tak cca 7.5 by to malo byt v poistovni a potom pani v poistovni hovorila za 4-6 tyzdnov od dorucenia k nim schvaluju ziadost tak preto tam chcem zavolat koncom maja lebo moja ziadost sice bola poslana v aprliy ale do poistovne dosla az tento tyzden to urcite este schvalene nebude,,,ale koncom maja to bude cca 3-4 tyzdne necele takze uz tam aj budem vtedy volat,,,jasne ze to je na nervy, ja uz som celkovo z toho na nervy, sa snazime o babo uz tria pol roka, po roku neuspesneho snazenia sme sli k dr najskor to skusal riesit len moj gyndos pol roka ale nic tak sme sli doc entra to uz je cez dva roky co sme v centre a stale sme na rovnakom bode,,,tri iui, jedno ivf a nic, ujalo sa nam teraz v marci embryko z ket ale v aprily nam odislo do nebicka :((...takze ja uz som tiez z toho na nervy,,,ale co narobime, musime verit 🙂 a pozitivne mysliet 🙂 vy ste na tom ako kocky? co uz mate za sebou?

kiwisek
13. kvě 2012

@nynam díky za super zprávičku, urcite potrebujeme v tejto teme podporit pozitivnymi spravami, moc drzime palce, aby bublinky hezky rasti a brusku sa im pacilo co najdlhsie 😉 mozem sa spytat - podarilo sa na 1x? mali ste IVF ISCI? a nebola ina moznost nez TESE? alebo sa pokusali manzela nejak liecit este pred tym?

kiwisek
13. kvě 2012

@tatinka ahoj, tak drzim palce, aby vam to schvalili co najskor. viete dovod prexo 1 IVF nevyslo? zla kvalita spermii? v akom CARe si?

tatinka
13. kvě 2012

@kiwisek chodim do iscaru v martine...jmam pco a pritel ma nizku pohyblivost a aj daku defromaciu spermi takze jedno s druhym,,,,ked som sa dr pytala ako je mozne ze v decembry sa nam na ivf neujalo embryko a na ket v marci ano -hovorila ze asi som uz bola prestimulovana a moje telo to nedokazalo uz zvladnut. mala som kratky protokol ale som musela predlzovat a dopichavat lebo mi neccheli rast jajka a potom po odbere som mala nabeh na ohss a tvorila sa mi voda,,,a teraz ked sa nam ujalo a po mesiaci odislo dr povedala ze moze byt problem v genetike takze sme boli aj na testy geneticke len vysledok zatial este nevieme,,,a ty ides na kolke ivf?prve ci uz druhe?

nynam
13. kvě 2012

@kiwisek U nás šlo o 2. IVF pokus (1. proběhl v Iscare). Léčili jsme se u Kočího, manžel bral jen testosteron. Jinou možnost jsme dle něj neměli, což potvrdil i následný M/T zákrok. Manželovi Dr. diagnostikoval SCO syndrom. Hledala jsem na AJ fórech a moc dětí s touto diagnózou jsem neobjevila. U nás nakonec našel 2 pohyblivé spermie a odebral kus tkáně. V protokolu jsem pak našla dohromady cca 20 kusů, které asi objevili v těch tkáních, ale jen dvě z toho se hýbaly. Jelikož nám spermie rozdělili do 4 kontejnerů, máme za sebou 2 IVF a pokaždé se podařilo oplodnit cca 5 vajíček, tak tam těch kusů asi muselo být o něco víc. Před druhým IVF nás ještě vyšetřili na IMUNO a já jsem dostala Pentomer Retard..