Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kiwisek
31. kvě 2012

@katarinnak ahojky, tak ako, pekne rastiete? a na UTZ vam drobček odhalil svoje tajomstvo - ci je chlapcek alebo dievcatko? 😉 moj tio je dievcatko 🙂 a nejake nove foto s bruskom by neboli? nech sa pokochame 🙂

katarinnak
31. kvě 2012

@kiwisek Ahoj 🙂. No cakame chlapceka 🙂 Vsetko je zatial vporiadku a dufam ze to tak ostane do konca. V juny uz koncim s pracou. Ideme zaciatkom jula na dovolenku a potom som PN...pre istotu, doktor nariadil preventivne. A velmi sa tesim na to. Drzim Vam palce na dalsi pokus, pozeram ze to mate v july 🙂

tatinka
31. kvě 2012

@kiwisek ahoj moja, takc o ake boli vysledky?inak to ozaj vam podrobne robil, lebo moj ked bol na andrologiu tak mu nerobil nic, len sa popytal somariny a pozrel si stary spermiogram co sme mu donieslo z cenra a tym to bolo vybavene,,,,tak co ?ma muz tie vysledky lepsie?

tatinka
31. kvě 2012

@radina mne by mala prist mrcha zajtra ale zvykne mi chodit nepravidelne takze tiez mam dojem ze mi bude meskat, to je zakon schvalnosti ze teraz ked na nu cakame tak nic a ked sme ju necheli tak just prisla 🙂 ,,,este ti stale nedosla ?

kiwisek
1. čer 2012

ahojky, tak pridávam info, ako sme dopadli na kontrole u andrológa po 2 mesiacoch. Liečba pokračuje ďalej, no hodnoty testosterónu sa upravli na veľmi pekne... takže hodnota progresívne pohyblivých spermií sa zvýšila na 10 tis. na ml emoticon teda podľa včerajšieho spermiogramu - patológia je 90% (vraj ešte v norme), a objem bol síce nižší - 0,32 mil/ml. ale vraj najdoležitejší je počet pohyblivých sp.(to je doležitý ukazovateľ ich "kvality"), takže záver: pokračovať v liečbe, ale v horizonte 1-2 mes. ak chceme, tak by nám doporučil podstúpiť 2 IVF s ISCI - vraj tam sú celkom pekné šance na úspech (ak si dajú v CARe záležať, samozrejme).. že už tie hodnoty o moc iné nebudú, zlepšenie ak nejaké ešte nastane, bude skor nepartné... takže teraz je vhodná doba 😵
asi nemusím vravieť, ako sme sa potešili emoticon samozrejme, ešte nemáme ani zďaleka vyhrané, ale po tom ako beznádejne to vyzeralo pred pár mesiacmi je to pokrok... takže už len čakáme na mrchu v júli a ideme na to 😉

katarinnak
1. čer 2012

@kiwisek to je vyborna sprava 🙂 Drzim palce nech sa po druhy krat zadari 🙂

radina
1. čer 2012

@tatinka Caf, praveze nic ! divne to je, obavam sa , ci sa mi nespravila cysta a kvoli tomu to este nedoslo.

tatinka
3. čer 2012

@kiwisek jej moja no ved to su dobre spravy ohladom tvojho mm vysledkov takze hned sup na ivfko a verime ze sa podari..ja som uz dnes dala inj,,,stredu mam kontrolu tak som zvedava

kiwisek
6. čer 2012

ahojky, pre nove baby, kt. nakuknu do tejto temy...
na zlepšenie spermiogramu partnera mám MACU tej najvyššej kvality - úplne nové balenie 100 ks (exp.2014), nevyužijeme už... ak máte záujem, napíšte prosím IP, vic info na:
http://www.lekarna.cz/maca-tab-100/

dasa24
7. čer 2012

ahoj holky,
nam bylo v CAR receno ze manzel mit deti nebude prirozenou cestou, sice nemel azoospermii ale hodne spatny spermiogram, nekolikrat jsme meli IVF+ICSI, bohuzel vzdy nedopadlo dobre, nakonec jsem otehotnela po 5 letech prirozene a uz 2x 🙂 Zadne prasky na podporu lepsiho spermiogramu manzel nebral.
Zazraky se deji a drzim vam palce.🙂 at mate brzo //

tatinka
11. čer 2012

@kiwisek ahoj moja , ako sa mas? dlho som ta tu nestretla dako,,,

makovicka53
11. čer 2012

@tatinka
@kiwisek ahojte kocky kde bol mm pri andrologovi?v akom meste dakujem za info

kiwisek
11. čer 2012

@makovicka53 ahojky, my sme boli u dr. Kočího v Prahe, je najlepší (alebo jeden z naj....) v ČR - na základe referecií aj jeho výsledkov... chystáte sa tiež?

makovicka53
12. čer 2012

@kiwisek fuha ja som myslela ze ste boli niekde tu na SR ...rozmyslala som o tom, moj partner ma zlu morfologiu..snad by s tym nieco spravil...momentalne cakame na schvalenie 2.IVF

tatinka
13. čer 2012

@makovicka53 ahoj moj bol v martine m-genetik sa to vola ale tams a treba objednat a plati sa tusim 20 e, ale ak mu bude robit aj spermiogram tak sa plati viac ale to uz neviem kolko, oni maju aj stranku na nete a tam tusim je aj cennik a kontakt

tatinka
13. čer 2012

@makovicka53 juj teraz ma napadlo ze ten nazov som ti napisala zle, m-gentik sme boli samozrejme na gentiku mna a partnera,ale v martine sme boli teda drahy aj na andrologiu, len tam sa bolo treba objednat a tam sa platilo tak ako som ti pisala ze 20 e, ale ta cena je bez spermiogramu,,,ale robia tam aj ten ,,,,pozri tuto stranku tam je aj kontakt na nich
http://www.uromeda.sk/index.php?cms=Kontakty

makovicka53
14. čer 2012

@tatinka dakujem ti pozriem to...my sme boli tiez na genetike v M genetik 🙂

tatinka
14. čer 2012

@makovicka53 a aj va daco zistili ci vsetko mate v poriadku? mne zistili ze som heterozygot a ostaten mame ok z genetickeho hladiska, lenze aj genetika sa da vysetrit len na 20 % a zvysne 80% su neprebadane....

tatinka
14. čer 2012

@makovicka53 inak ta andrologia je v tej istej ulici ako je aj genetika len je to v inej budove, je tam napisane poliklinika 3 a v tej budove to je, vchod je tak z boku , prve poschodia to bolo tusim

zujanka
25. čer 2012

ahojte dievčatá,
počuli ste už o rekonektívnej liečbe, alebo má niekto skúsenosť? Môj manžel tomu bezvýhradne verí, chce to absolvovať lebo je presvedčený, že to vyrieši problém neplodnosti/azoospermia/ Ja mu to nedokážem vyhovoriť, nič iné mi neostáva, iba ho nechať podstúpiť finančne dosť náročnú "energetickú seansu" aj ked tomu vôbec neverím. Bližšie o tej terapii http://www.harmoniavzivote.eu.sk/reconnection.html

kiwisek
29. čer 2012

@zujanka ahoj, pozrela som na tu stranku a neverim tomu... myslim, ze to je iba tahanie penazi z ludi 😒

elleonor
29. čer 2012

@zujanka jak vlastne prisli tvemu muzi na to ze ma azoospermii? delal vickrat spermio? na sonografii+ krev vse ok?

zujanka
4. črc 2012

@kiwisek aj ja si myslím to isté, no, žiaľ, nedokážem mu to vyhovoriť. Pozerám, že si začala so stimulkou, tak držím palčeky, nech dôjdete do vytúženého cieľa 🙂

zujanka
4. črc 2012

@elleonor ahoj, boli sme u dvoch urológov+v CAR-e Spermiogram robili celkovo 6x vždy s tým istým výsledkom ☹ Hormonálny profil ukázal testosterón na spodnej hranici a zvýšené hodnoty estrogénov, čo tiež neveští nič dobré. Tu nám hned odporúčali darcu, vraj je iba 1%, že sa nám niekedy podarí mať vlasné dieťa Všetky výsledky sme poslali dr. Kočímu do Prahy a on to vyhodnotil na 67% a ten môj trubiroh odmieta zákrok, radšej uveril nejakej pochybnej "liečiteľke" čo ja považujem za zbytočne vyhodené peniaze a stratu času ☹

elleonor
6. črc 2012

@zujanka o bral nekdy nejake vitaminy, napr profertil?

nynam
11. črc 2012

@zujanka Kočí je machr! Ze dvou spermií + několika málo dalších, co se našli v laborce nám díky němu po 2. IVF vyčarovali dvojčata🙂 Když už nějakou "terapii", tak spíš pro tebe před IVF, až se najdou nějaké spermie, aby se zmírnil nápor na nervy..

maminka142
19. črc 2012

@kiwisek Ahoj mm mal podobny spermiogram, ale s patologiou nad 96% ☹ Oligoasthenoteratozoospermia 😖 Je mi z toho hrozne ☹ Prve dieťa už mame a otehotnela som prirodzenou cestou... Ale s tymto spermiogramom je to asi nemožne ☹
Užival tvoj mužík nejake vitamíny na zlepšenie?

maminka142
19. črc 2012

@tatinka Ahoj my sme boli včera s mm na spermiograme v MT a ty si bola na akom vyšetrení? Tam sa čo zisťuje?

maminka142
19. črc 2012

@zujanka Aky ste mali spermiogram?

kathrin17
19. črc 2012

ahojte baby...nikdy som este v tejto teme nebola, az dnes...manzel bol dnes na SPG a ja som uplakana az hruza...diagnoza nekrospermia
poet 1mil v 1ml
pohyblivost: rychla dopredu 0%
pomala dopredu 0%
motilita bez pohybu nelinearna 50%
nepohyblive spermie 50%
morfológia: napísané aj patológia...zobrali mu este krv na hormonalny profil a o dva tyzdne tam mam ist s nim....baby co si o tom myslite?Ja som totalne hotova..poradte da sa s tymto splodit niekedy dieta akoukolvek cestou?