Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

tatinka
24. črc 2012

@maminka142 nepocula som o tom, mojmu odporucili profertil ci take daco neviem uz ci som dobre zapamatala ten nazov ale nebkupili sme to, je to drahe a co som sa pytala dievcat maloktora povedala ze to pomohlo, vacsina z nich hovorila ze ich muzom to vobec nepomohlo a moj ked sa na to pytal v lekarnia povedala mi pani ze 50 e za male balenie tak podakoval a odisiel...
nechcem sa odhovarat vsak skusit to tvoj moze za to nic neda okrem peniazkov 🙂 ale moj nazor je ze ked su raz spg na hovno tak ich nezlepsi uz nic,,ak aj nastane dake mierne zlepsenie tak u malo muzov, u vacsiny nepomoze nic,,,,nam trolinku lepsie bolo ked bral vit E ,ale ono ich nezlepsilo do kvality len boli trolinku rychlejsie ale to mas vsetko len docasne,..ale u nas je to tak ze metodou icsi mu vzdy par peknych spg najdu a oplodnia nase jaja

maminka142
24. črc 2012

@tatinka No o tom proertile som aj ja počula, že je drahy a že moc nepomaha... A viem, že su muži ktorym nepomohli vitamíny, ale su muži ktorym to dosť pomohlo, tak v tomto moc s tebou nesuhlasim 😉 Dokonca môj švagor sa snažil o bejby 10 rokov a už si myslel, že to bolo beznadejne, ale nakoniec mu urolog v BB zistil, že mu chybaju len vitamíny a spermiogram mal po tych vitamínoch priam ukažkovy.. Tak hned skusili IUI, ktore nevyšlo, ale počali dieťa na koniec prirodzene a to vďaka vitamínom...
Je pravda, že ked niekto ma moc zly spermiogram+vek mu vitamíny nemusia pomôcť, ale niekomu fakt stačí len trošku pomôcť vitamínmi a hned su spermijky pružnejšie a vitalnejšie 😀

tatinka
24. črc 2012

@maminka142 tak potom je to super, ved pisem ze skusit treba vsetko 🙂 ja zas poznam skor muzov ktorym nepomohlo nic preto mam taky nazor ale si myslim ze kazdy organizmus je iny takze nevravim ze to pomoct nemoze 🙂 aj ked tomu neverim,,,ale treba skusit vsetko 🙂) ved aj my zeny stale na sebe skusame ked ideme na ivf no nie🙂?

kiwisek
25. črc 2012

@maminka142 ahojky, mm užíval selzink asi 1,5 mesiaca, ale žiadna zmena, potom androlog zistil, ze pricina je vo velmi nizkom testosterone, tak nasadil hormonalnu liecbu (clostibegit) a nejake venofarmaka (na miernu varikokelu) a este sme to podporili profertilom (to bral 3 mesiace, ako sa odporuca) a vysledky sa o nieco zlepsili... tak myslim, že to bola asi vhodna kombinacia liecby. No zatial nam to nepomoholo, lebo ani 2 pokus nedopadol 😖
mala som 22, z toho 19 zrelych vajicok a z toho sme mali iba 4 embrya - dve sa prestali 3. den spravne delit, tak sme tie 2 co boli OK transferovali 3. den, no nechytili sa ☹
Teraz zistili, nejaky zapal, tak poslali vzorky na bakteriologiu a cakame na vysledky.
testosteron udajne na idealnej hladine, ale množstvo a kvalita spermii stale velmi slabe.... teda pri koncentracii ich vo vzorku bolo asi 100 tis. tak som si vravela, ze to snad nemoze byt problem vybrat 20 NAJ... 🤐 no zial to nezvladli... embryolog mi tvrdil, ze mali deformovanu hlavicku, alebo abnormality na biciku....

katarinnak
25. črc 2012

@kiwisek Ahoj, Ja som tak dufala ze Vam 2.pokus vyjde ☹. Je mi to luto. V ktorom ste centre? Vy ste v Prahe?

kiwisek
25. črc 2012

@maminka142 ahoj, o tych vit. RHODIOLA, co pises som nepočula. z viacerých zdrojov je odporúčaný profertil. skús porovnať zloženia týchto 2 vitamínových mixov... nakoľko to bude podobné

kiwisek
25. črc 2012

@katarinnak no aj mi sme velmi velmi dufali a byli plni pozitivneho pristupu, neuspech sme si nepripustali, pocitali sme, ze ked liecba funguje, budu spermijky aj embryjka... aj mraziaciky som 100% verila ze budu z tolkych vajicok ☹ 😢 😖
ano, do CAR chodime do Prahy, byvame teraz v Kladne. 1 a 2 IVF sme absolvovali v Motole, teraz sa 17.8.. chystame do ISCARE.... davame do nic vsetky nadeje , ze nas posledny pokus vyjde!
a vy sa ako mate? na dovolenke bolo asi super, ze? 🙂

katarinnak
25. črc 2012

@kiwisek To je fakt skoda ☹ ☹ Tak drzim moc moc palce na dalsi pokus. Nam to nejako moc rychlo uteka a zatial vyzera ze je vsetko ok. Na dovci bolo super, len strasne horuco...obcas sa to uz nedalo vydrzat, este dobre ze tam to more bolo 🙂

maminka142
25. črc 2012

@kiwisek Ja už som o tych vitamínoch počula 😉 Nedaju sa kupiť v lekarni a su vraj velmi dobre hlavne na patologiu, ktoru my dosť potrebujeme, lebo je až nad 96% a taktiež deformovane a pomale spermie 🙄 Jedna kočka mi o tychto vitamonoch už napísala, že ich jej muž užíval a spmg., sa zlepšil, tak snad to aj nam pomôže... 😉 O profertile som vela počula, ale hlavne viac negativneho ako pozitívneho, tak necham mm tieto nove vitamínku+ ečko, cečko a bečko, čo som mu nasadila a uvidíme o 3 mesiace či to zaberie, alebo nie 😅
Je mi to luto, že sa vajka neuchytili ☹ A teraz kedy ideš na dalšie IVF? Držím moc palčeky 🙂

didus85
26. črc 2012

Ahojte dievčence my máme taký istý problém, žiadne spermie snažime sa už 3 roky a poviem úprimne je to ťažké skušame všeliake veci a tu som sa včera dočitala o vitamine Maca je to len pre pomalé spermie či by to mohlo pomôcť aj nám? Poradte mi ak máte niekto skusenosť alebo niečo ine dakuje

tatinka
29. črc 2012

@didus85 ahoj aj skusate ist na ivf ci zatial nie?

hanmorav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
domuska11
30. srp 2012

Ahojte..dnes sme absolvovali prvy spermiogram, dopadol zle :(( ziadne spermie...je moznost , ze dalsi bude lepsi, resp. ze sa to odzrkadlilo na strese?? Snazime sa o dieta 10 mesiacov..aky je dalsi postup, ak aj ten druhy spermiogram dopade zle??? Neviem co dalej, je mi hrozne...nechapem preco?? pytams sa, preco my??!! ☹

jarkalada
30. srp 2012

@domuska11 u nás to začalo stejně, s tím rozdílem, že jsme se snažili 7 let. Ptáš se - preco my? - a proč i my a ostatní tady i jinde v diskuzích...? U nás také na spermiogramu nula - naštěstí úspěšná TESE a po icsi se zadařilo. Tak hlavu vzhůru 😎 😉

domuska11
30. srp 2012

@jarkalada napisala som to zle..len mna to nikdy nenapadlo, myslela som si, ze je eu mna problem...radsej by som bola keby to bolo opacne...aj nam vraveli o zakroku, a mesiac ideme na dalsii speriogram a ja dufam, ze tam aspon nieco bude...neviem ako ho mam podporit :(

jarkalada
30. srp 2012

@domuska11 já jsem taky "doufala", že problém bude u mně. A byla jsem z toho neštastná, když se zjistilo toto. Když jsme odcházeli z caru s informací o zákroku, myslela jsem si, že to je teda konec. I sama jsem už v autě navrhovala, že ho do ničeho nebudu nutit, že tedy případně adopce.
Naštěstí se mu to rozleželo v hlavě a na tese přistoupil. Byla jsem z toho vyklepaná asi víc jak on, modlila jsem se, aby to tedy k něčemu bylo. Když ho odváželi pak už ze sálu, tak jsem se normálně nervozitou klepala 😎
Ale sestřička mi odběhla špitnout, že je to ok a mně z toho i slza ukápla 🙂

domuska11
30. srp 2012

@jarkalada presne takto som sa citila a citim sa teraz..vsetky sny a nedeje mi zhasli...neviem co ukaze druhy spermiogram ...momentalne niesom v stave rozmyslat nad adopciou :((((((((((((((( a ptom si ako otehotnela??

jarkalada
30. srp 2012

@domuska11 v den jeho zákroku na tese mi zároveň odebrali vajíčka - klasickým isci. Po asi 3 dnech mi zavedli 2 embryjka - a chytly se 😉
U mm sice na spermiogramu nic nenašli-při zákroku zjistili, že tam má nějaké srůsty, ale spermijky jsou-jen nemůžou normálně ven. Tak držím pěsti, ať to máte podobné 🙂

domuska11
30. srp 2012

@jarkalada hlavne blahozelam 🙂 a este jedna otazocka..od vtedy ako ste zistili, ze nemate spermie ako dlho trvalo kym ste isli na zakrok a potom aj hned otehotnela??

little_miracle
30. srp 2012

@domuska11 ahoj, nahodou som natrafila na tvoje prispevky. Chcela by som ta trosku povzbudit a dodat ti odvahu.....my mame tiez problem s azoospermia. Ale rozhodli sme sa pre darcovske spermie. Je to pre nas prijatelnejsia cesta ako adopcia. Samozrejme sme si pri rozhodovani museli zodpovedat mnozstvo otazok, ale nakoniec sme sa dali "do boja" a uz 2 roky navstevujeme CAR. Tehu sice este nie som, ale uz 3x som bola....to ze to nedopadlo dobre je uz iny pribeh. Posielam Ti vela sily a pozitivnej energie!!!

jarkalada
30. srp 2012

@domuska11 nevím, jestli je to všude stejné, ale u nás po zjištění spermiogramu šlo vlastně hned následujicí cyklus začít s přípravou. Už si přesně nevzpomínám-asi by poradil lépe někdo jiný, kolem toho měsíce to pak trvá. A pak v jeden den zároveň partnerovi provedou výkon a tobě odeberou vajíčka.
Mně pak pár dnů pobolívalo břicho jako před menstruací, mm to cítil tak 2-3 dny.
My jsme to odložili kvůli financím a práci cca o 2 měsíce /no my...já bych do toho šla hned - ale mm asi potřeboval trochu času se s tím vypořádat, takže "důvody" se našly../

domuska11
30. srp 2012

@little_miracle dakujem za slova..asi velmi dobre vies ako mi je...partnera to zlomilo, je to upla bezmocnost...neviem co ide byt dalje...dali nam nadej, ze mozno dopadne inak druhy spermiogram, ale nejdem v to dufat...je mi hrozne...necakala som toto, vsetko ine ale toto nie..

domuska11
30. srp 2012

@jarkalada momentalne parter je v takom stave, ze nekomunikuje...je to este cerstve...v pondelok ideme do centra , tak uvidime co dalje bude...

jarkalada
30. srp 2012

@domuska11 měli jsme to stejné. Nekomunikoval, a když, tak že je k ničemu, že není chlap, ať si najdu jiného atd...
Přeju ti, ať to vše zvládnete a jste oba silní

domuska11
30. srp 2012

@jarkalada velmi sa bojim, ze sa vzda, ze nebude chciet bojovat :(

jarkalada
30. srp 2012

@domuska11 nech ho nějakou dobu, ať to vstřebá, chvíli o tom nemluv. Asi máš podobného partnera jako já 😎 musel na to přijít sám, že to chce, že to za to stojí. Pak začal sám, že jinak se to asi ale nezjistí, byl zvědavý, jestli "tam tedy jsou", nebo nejsou 😎 sám si začal hledat různé informace na netu.
Já jsem mohla pořád dokola říkat, že bych ihned udělala a podstoupila cokoliv.. Ale má svou hlavu a nejhorší slova, když mluvil o tom, že to tak prostě příroda asi chce..
Prostě se jí ale občas musí pomoct.

domuska11
30. srp 2012

@jarkalada vsetky problemi co mame mi pridu uplne zbytocne oproti tomuto....je hrozne a nespravodlive , ked su ludia, ktory sa miluju a nemozu mat dieta- myslim bez problemov, bez liecenia, placu, bolesti a obav ci sa to niekedy podari....neviem preco je to tak, preco je to tak zariadene??!!!

jarkalada
30. srp 2012

@domuska11 Na to neumím odpovědět 😖 máte to ještě hodně čerstvé, těš se na další konzultaci s dr. a věř, že se nakonec povede 🙂

didus85
31. srp 2012

Baby mam otazku pre snažilky o babatko povedali niektorej doktori že partner nema žiadne spermie a ak ano ako ste pokracovali dalej a aj sa vám nakoniec zadarilo babetko a po akom case Dakujem

domuska11
31. srp 2012

@didus85 ahoj..nam vcera povedali, ze sa rozhodnu po dalsom spermiograme- bud operacia a odobratie spermii zo semenikov( ak tam vobec budu ) , alebo darcovstvo spermii a adopcia....