Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

domuska11
17. říj 2012

@katarinnak
@monasek84
@elleonor Ahojte Babule , tak dnes sme boli v Heliose...v utorok obj. na Genetiku plus urolog, cakanie 6 tyzdnov a potom sa rozhodne podla vysedkov na M/T...kazdopadne mi povedala, ze ak to bude ok, tak v decembri zacneme stimulovat 🙂 a okolo januara umele oplodnenie, mame zvazit aj darcovstvo- toto zatila nejdem riesit s parnerom, uvidime casu mame este dost...Som kludnejsia a hlavne mam vela sil bojovat a verit, ze to dopadne dobre...mne zobrali este krv a urobili sono, vsetko ok ...dufam, ze genetika dopadne dobre a aj urolog, budem sa o to modlit kazdy jeden den ...a dakujem aj Vam za podporu...

labanka
18. říj 2012

@domuska11 my sme na tom uplne ale uplne tak isto :(

domuska11
18. říj 2012

@labanka aj vy mate Azoo??

labanka
18. říj 2012

@domuska11 ja ani neviem co mame, lebo som s placom odisla z ambulancie...proste ich mame veeeelmi veeelmi malo a tie co su tak neviem ci su velmi ok

domuska11
18. říj 2012

@labanka viem ako ti je...ja som tiez usla s placom, ked nam povedali po spg. , ze nenasli nic :((( na toto niesu ani slova, ani nic..plac ako sa ti da ale hlavne stoj pri partnerovi! Co idete dalej robit?

labanka
18. říj 2012

@domuska11 k nam bol strasny doktor, ako keby sme od neho chceli jeho oblicku alebo neviem co proste katastrofalny.... povedal ze cim skor zmrazit a pripravit sa na IVF ...ale moj manzel to razantne odmieta, takze fakt PRVYKRAT V ZIVOTE NEVIEM CO DALEJ....vy?

domuska11
18. říj 2012

@labanka nam povedali, ze len adopcia alebo darcovstvo spermii!!! skoro som odpadla- chcel asom s aprebudit a byt naspat a hlavne nech je to len sen, ale nieje..potom sme isli do dalsieho centra Helios a tam nam povedali, ze nemame zufat, vcera sme boli na konzultacii, ideme na genetiku ak ta dopadne ok. pojdeme na operaciu kde mu odoberu spermie a moje vajicka oplodnia.. je to hrozne a hrozne tazke..a ak genetika dopadne zle, neviem co dalje..o darcovstve ani pocut a ja neviem co budem robit...pytam sa perco ja?? preco nemozem normalne otehtniet a normalne sa tesit ale zial je to ine :((

radina
18. říj 2012

Ahojte, aj my mame dost zly spg. MM bol u urologa, na genetike, ale najviac pre nas spravil endokrinolog. Ten ho bude teraz liecit, dolezite je najst pricinu ..... ideme aj na reprod. imunologiu, kde tiez vedia podrobne vysetrit muza, ale aj zenu, ci napr. nema alergie na spermie atd.

vera_vila
18. říj 2012

No, u nás byla absolutní azoospermie, prostě absolutně nic a když něco, tak mrtvé... takže nám zbývat jen ten dárce... Takže u koho se nějací spermíci našli, tak buďte rády, protože je tam šance na umělé oplodnění, bez ohledu na to, jestli jich je málo, nebo jsou moc pomalé... My tuhle šanci nedostali... Takže můj první syn je z darovaných spermií, ale nelituji... Co se vyklubalo pak z manžela - tak jsem ráda, že syn nemá geny po něm...

domuska11
18. říj 2012

@vera_vila a nerobili Vam dalsie testy?? Genetika bola zla??

vera_vila
18. říj 2012

@domuska11 No, tam byla absolutní azoospermie, v podstatě absolutně nic... pan primář ani žádné další vyšetření nedoporučil, příčina byla u chlapa, nic bližšího se nezjišťovalo, ani nám to naše tehdejší finanční možnosti neumožňovaly, ač jsem po tom pátrala a zjišťovala možnosti, jak získat třeba aspoň jednu jedinou živou spermii, ale bohužel to tehdy stálo strašně moc peněz, pojišťovny neplatily skoro nic (respektive pro nás byly možné jen nehrazené vyšetření a zákroky), tak jsme zvolili cestu dárce... ale jak jsem psala, nelituji toho, protože kdyby měl syn geny mého bývalého manžela, tak "potěš koště"...

elleonor
18. říj 2012

@labanka proc odmita? vzdyt mu nikdo nerika o darci ani nic podobneho, co by jini dali aspon za tech par na zmrazeni....a jinak spg byl poprve? muze mit i nejakou infekci a po preleceni bude vse ok, se mi libi, jak vsichni lekari po 1 spg chteji rezat-MESA nebo darce, aniz by udelali nejake dalsi vysetreni a kontrolni spg... 😒

domuska11
19. říj 2012

@vera_vila
@elleonor my mame tiez azoo, caka nas genetika a urolog, kazdopadne ak genetika bude ok ideme na M/T...vsetko na svyjde cca 1600 € , ale na tie peniaze zabudnem ked budem drzta dieta v naruci...hlavne treba bojovat, zistovat co sa da...

vera_vila
19. říj 2012

@domuska11 tak přeji hodně štěstí... Před 8 lety nebylo tolik možností, jak teď a finanční dostupnost byla opravdu hodně vysoká a s jedním platem a nějakýma půjčkama se na to ušetřit nedalo... Teď už by to bylo vše určitě jinak, ale tehdy to nebylo tak "snadný", jako teď...

domuska11
19. říj 2012

@vera_vila jasne, chapem ..aj teraz je to tazke aj financne, ale uz si nevyberieme :(

vera_vila
19. říj 2012

@domuska11 no, když je problém a člověk chce dítko, tak investuje... však je to to nejkrásnější v životě... přeju moc štěstí, ať jsou všechny testy v pořádku a nějaká spermijka se najde, abyste se mohli těšít z vlastního dítka...

domuska11
19. říj 2012

@vera_vila dakujem....budem informovat 🙂

sari28
20. říj 2012

Ahojky holky, my už se snažíme 14 měsíců, zatím lítáme po doktorech, jsem po laparce, kde mi zjistili endometriozu a manželovi zjistili ze spermiogramu, že nemá ani jednu spermii, takže půjde na operaci Tesa Mesa, pokud by v nedvarletech a ve varlatech nějaké byly, tak je odeberou, pokud ne, tak nám pomůže jen dárce, takže vyhlídka nic moc. Máte někdo zkušenost s tou operací T/M, pomohloto někomu nebo došlo ke zlepšení spermiogramu? V pondělí jdu k doktorovi, budu 12. DC, tak jsem zvědavá na folikuly.

domuska11
20. říj 2012

@sari28 ahoj chcem sa opytat Vam robili genetiku??

skrecko
25. říj 2012

Ahojte!
Poriadne dlho som sem nepísala, ale za tú dobu sme toho veľa zažili, takže vám tu čosi popíšem a keď sa budete chcieť na čokoľvek opýtať, tak píšte 🙂
AZOO sme zistili v marci 2010, chodili sme po centrách a urológoch v Bratislave, ale okrem negatívnych skúseností sme nič nezískali. Genetiku sme mali v poriadku, tak sme sa v marci 2011 rozhodli ísť k dr. Kočímu do Prahy. MM má zmenšené semenníky a zlé hormóny. Príčina neznáma. Dr. Kočí ho liečil Pregnylom 1500. Pichala som mu to najprv 2x do týždňa a keď sa hormóny nezlepšovali, tak 3x do týždňa. Trvalo to rok a dva mesiace - dĺžka liečby je však individuálna. Na kontrolu sme chodili do Prahy raz za tri mesiace. Neskôr sa hormóny začali pomaly zlepšovať a v januári 2012 nám dokonca našli pri spermiograme 2 živé spermie!!! (pri ďalšej kontrole zase nič). Na operácii sme boli v máji a v jednom semenníku sa čosi našlo 🙂
Ak sa vaši chlapi boja operácie, tak ozaj nie je čoho. Ak by sa chceli na čokoľvek opýtať, tak im to u MM zistím 🙂 . On to zvládol perfektne a tvrdil, že ani nejaké veľké bolesti to potom neboli. A to mu jeden semenník dorezali poriadne! No a na druhý deň po operácii musel zvládnuť cestu z Prahy na Slovensko.
Spermie sme nechali previezť do Brna do Repromedy a tam sme pokračovali v IVF (presne ako katarinnak - ale oni nás predbehli o pár mesiacov 🙂 )
Dúfam, že som Vám dala trošku nádeje a držím vám všetkým palce!

domuska11
25. říj 2012

@skrecko Ahoj, ja to dobra pocit ked to tu vsetko citam a hlavne ked pod vasimi menami svieti , ze cakate babatko 🙂 my cakame na genetiku, popravde som na prasky, velmi sa bojim, ze vyjde zla alebo tam nieco zistia preco nemozu urobit MESA...ak to dopadne ok, pojdeme v januari na zakrok...myslis, ze pregnyl mu pomohol k spermiam??

skrecko
25. říj 2012

@domuska11 Ahoj! No ta genetika bola nekonečná. Velmi dlho sme cakali na termin a este dlhsie na vysledky. Boli sme tam presne v ten den ako monaskovci 84 a im tusim vysledky poslali este neskor. A to som ich v nemocnici poriadne uhanala, nic nepomohlo. Ja som si paradoxne myslela, ze keby nam na genetike nieco nasli, tak bude snad len nejaka prekazka k tomu, aby spermie chodili von. No ale uz hormony u nas naznacovali, ze chyba bude inde. Vobec sa tej genetiky neboj, nema zmysel sa stresovat. My sme to prave brali skor ako "oddychove obdobie". Vedeli sme, ze na vysledky budeme dlho cakat a tak sme to vyuzili na to, aby sme na to velmi nemysleli a nacerpali nove sily!

MM pregnyl k spermiam pomohol urcite. Keby sa neliecil, tak by mozno aj ziadne nenasli. A ako som pisala, takmer az po roku liecby nam nasli konecne 2 spermie. No ale to este nic neznamenalo... najst pri operacii nemuseli nic. Kam pojdete vy na operaciu? Ja nechcem nikoho prehovarat, ale pre nas bolo podstatne, ze to robil Kočí. Hned z niekolkych dovodov. Najprv manzela liecil, az potom rezal a hlavne operuje so specialnou optikou - kedy hlada spermie priamo pocas operacie. My sme v jednom semenniku nemali vobec nic a v druhom nasiel jedno lozisko. Keby nam to robili naslepo (tak ako chceli na slovensku), tak pochybujem, ze by sa strafili prave do toho loziska... No ale to bol nas pripad.
Hormony mate v poriadku? Viete aku mate pricinu azoo?

domuska11
25. říj 2012

@skrecko no brali nam len genetiku, zaplatili sme za prednostne vysetrenie tak uvidime, snad do tych 6 tyznov budu..chodime do Heliosu a to som prekvapena , ze to ani nejak neliecia a hned chcu rezat...pozistujem o tej prahe na internete a oyptam sa ja v centre preco sa to nejak este neriesi s liekmi..clovek sa boji aka bude genetika, potom ci najdu nieco v semenikoch, ci sa oplodnia vajicka a sale nieco :((( Ja sa dost obavam genetiky...na buduci tyzdne urolog a androlog...kolko ste platili v Prahe za vsetko?? Aby som vedela 🙂) dakujem za kazdu radu 🙂 a ty si si dala vlozit iba jedno vajicko???

skrecko
25. říj 2012

@domuska11 No ak ma TM v poriadku hormony, tak velmi nie je co liecit.
Tu je stranka dr. Kociho: http://www.andromeda.cz/ mail je koci@andromeda.cz Je velmi ochotny a kludne mu napis, urcite rychlo odpovie. Treba mu napisat vysledky hormonov, vek ale dolezita je aj ta genetika. My sme na Slovensku nenasli androloga, ktory by sa vyslovene tomuto venoval, tak sme sa rozhodli stavit na istotu, pretoze on ma dlhe roky praxe prave s takymito pripadmi. Pri prvej navsteve sme platili 3000 kč za vysetrenie, potom vzdy 2000kč. A este nam vzdy robili hormony, to stalo okolo 1000, ale to by som sa musela pozriet. Operacia potom stala okolo 35000 pre lekara a nejakych 10000 za izbu, anesteziu.... atd.
Vlozili mi len jedno, pretoze viac sme nemali, tak nebolo velmi na vyber. Ale ak by boli 2, tak ich urcite beriem obe 🙂

domuska11
25. říj 2012

@skrecko uvidim ako dopadne genetika a hormony..ja tiez chcem aby vlozili dve 🙂) ale to je este daleko ....stale rozmyslam, ze ci ma naozaj nieco upacate alebo nevyvynute...len ja som stale nervozna...stal sa trapim a bojim ci niekedy budeme mat babo..vy ste zvazovali aj darcovstvo spermii??

skrecko
25. říj 2012

@domuska11 zvazovali, samozrejme. A pekne sme sa striedali v nazoroch - najprv ja nie a MM ano, potom sa to otocilo, potom zas naopak... Ale nakoniec som si uvedomila, ze to nechcem. Asi by som to nedokazala. Ale to sa musi kazdy rozhodnut sam. A trva to poriadne dlho, vsetko chce cas, kym sa to ustáli...
A mame doma uz aj vypisanu ziadost na adopciu, ani to sme nakoniec nespravili. Tiez to nie je jednoduche a myslim, ze na to clevek musi byt povaha a nezalezi, ci sme azoo alebo nie. Hlavne treba vsetkemu nechat cas. Niekedy to cakanie na vysledky nie je na skodu... 😉

domuska11
25. říj 2012

@skrecko ved toto...teraz uz len cakat co bude. .. 🙂

skrecko
25. říj 2012

@domuska11 nic sa neboj a hlavne s TM budte sudrzni. Vela ludi to este viac zblizi.
Inak mna tak napada, ze tiez nam v centre v BA povedali, ze urobia hned operaciu. To je hlupost. No hlavne teraz pockajte na hormony a potom sa uvidi, co dalej.

domuska11
25. říj 2012

@skrecko potom sa ozvem ako sme dopadli 🙂)a este raz dakujem 🙂

skrecko
25. říj 2012

@domuska11 vobec nie je za co, hlavne bojujte a neberte hned za bernu mincu, co vam povie prvy lekar 😉