Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

adulka1979
1. srp 2013

@domuska11 Ďakujem, isto sa ešte v centre popýtam na všetko. 9.8. na konzultáciu k anesteziologičke a potom 16.8. na OP. Ráno mu to spravia a poobede môže isť domov, tak nám povedali. Tak veľmi sa bojím výsledku, lebo máme 3x potvrdenú azoo. ☹

domuska11
1. srp 2013

@adulka1979 :( viem ako Ti je..ten strach..nas to caka asi v septembri a uz teraz mi je zle co bude...kde Vas idu operovat??

adulka1979
1. srp 2013

@domuska11

Chodíme do GF... a vy?

domuska11
1. srp 2013

@adulka1979 Iscare MT, momentalne mame nasadenu hormonalnu liecbu- koncom augusta ideme na psg. ak bude 0 ideme na zakrok...presne rok na to ako sme sa dozevedeli diagnozu..aku Vam davaju sancu??

adulka1979
1. srp 2013

Lekár hovoril tak 50%, ale aj tak sa bojím. Nikdy nič nie je isté. My sme do CAR začali chodiť v júni. Takže to ide celkom rýchlo.
@domuska11

domuska11
1. srp 2013

@adulka1979 my sme tiez mali ist na zakrok v januari ale nejak sa mi to nezdalo vsetko a skusala som hladat dovody azoo...HP sme mali dost zly, teraz je uz omnoho lepsi, ale to len na zaklade liekov...a zaroven s partnerom ides aj na stimulaciu, ci ides az po zakroku?

adulka1979
1. srp 2013

@domuska11 Až po zákroku. Keďže nevieme, či niečo nájdu, tak až po. Darcovstvo sme zatiaľ zamietli.

domuska11
1. srp 2013

@adulka1979 aj my...su to hrozne pocity, nevediet ako to vsetko dopadne..ale aspon uz budete mat za tym a budete vediet na com ste...drzim Vam silno palce, nech to doapdne najlepsie ako moze 🙂 a ak nezabudnes daj vediet ako ste dopadli, lebo mne to tak pripada, ze tuto diagnozu mame iba my :(

adulka1979
1. srp 2013

@domuska11 Určite dám vedieť. 🙂 A ďakujem. Aj vám držím palce vo všetkom. Nemysli si, že len vy máte túto diagnózu. Ani by si neverila, koľko párov má problémy... aj v centre nám to hovorili a takisto, čo čítam fóra na internete... je ich veľa. Žiaľ.

simka77spain
1. srp 2013

@adulka1979 , @domuska11 , chtela sjem vám holky ríct ze my jsme taky uvazovali s manzelem o te operaci, jestli by se nedalo to jeste nejak jinak resit a to vsechno. chodili jsme asi 3 roky po doktorech, nekdy to bylo lepsí, nekdy horsí, ale vzdy azoospermie....ale nakonec jsme se rozhodli na tu operaci a po mesici jsme byli tehotní! takze ja bych vás urcite povzdbudila na tu operaci a hotovo. a mate klid.bylo toho tolik, ze jsme meli na dvojcatka a jeste na dalsi tri pokusy zmrazeno. manzelovi brali jen z jednoho varlete. Delaji to bud takový vycuc,MESA ale tam pry je riziko ze to pujde treba i strochou krve a tim padem je to vsechno znehodnocené, tak manzelovi delali rovnou tu biopsii varlat TESE, to je jak delaji ty rezy na varleti, trbvalo to ani ne hodinku, manzel byl asi do tydne v poradku po tom vsem a potom uz jen ta moje stimulka a bylo to vsechno v poradku. HODNE STESTÍ VÁM PREJU!!!

domuska11
1. srp 2013

@simka77spain dakujem za tvoju spravu...obcas si vycitam, ze keby som neriesila tak sme mohli mat uz po operacii a uz som mohla aj rodit..len ten strach je horsi ci sa nieco najde alebo nie...prosim ta , ake ste mali liecby?? bral nieco tvoj muz pred operaciou??dakujem 🙂

simka77spain
1. srp 2013

@domuska11 prave ze taky toho moc ani nebral. az po operaci jsme koukali co do sebe lidi cpou, i hormony a to nemluvim o vitaminech a vsem. muj manzel to mel vzdycky jen multivitamín ten poslední rok a stejne se to zhorsovalo. tak nevím. jestli vubec nejak pomaha si neco brat a cekat. spís mel lepsí spermiogramy kdyz byl treba par mesicu v klidu, nebo spis pres zimu nam tak pripadalo.....spis to vypadalo rposte ze to je na tom tele a ne na tech tabletkach. jak byla zima, sprchoval se taky vlaznou vodou furt, sem tam si sel zabehat, byl takový jako by stastnejsi, tak jsme meli ty spermiogramy lepsí, potom jsme treba zase brali tabletky, a chodili vice po doktorech, a mel to horsí. i kdyz ja rikam "lepsi" spermiogram, ale taky nam rekli azoospermie. ale treba jednou jsme tam meli v nalezu napsané, ze nasli JEDNU pohyblivou spermii. to jsme koukali na to jak blbí, a rikali jsme si ze skoda ze ta sla zrovna asi nekam do odtoku ☹. 😀 ale proste asi spis ted uz to tak vidime, ze ten problema byl v tom, ze ty spermijky v tech vajíckach jsou, ale proste se nedostanou do toho ejakulátu a ptoom ven. proste ze nevi kudy 😀 a jak nam rekli po operaci ze se naslo, tak jsme skakali radostí! Taky rikaji ze po té operaci, ty spermijky nejsou uuuplñe jako perfektni, ze jsou jakoby pomalé, nebo li apaticke nam napsali. ale ji nak po vsech n zdravotnich strankach byly vporadku, jen nam davali malo sance ze se chytnou s tema mojima vajickama. myslim ze jen 30% nebo i miñ, 25, uz presne nepamatuju. tak jsme se hrozne báli. a tak jak vsichni molaji az po dvou dnech na kliniku, jestli se teda chytli nebo ne, tak ja jsem uprosila embriolozku, jestli bych si nemohla zavolat hned na druhy den, a ta mi rekla ze jo. a jak sjem volala, tak bylo vsech 20 vajicek chycenych. byla to proste naaadhera. hlavne ze tak spatne spermie a nevic co vsechno! a vubec. jen se dostali dohromady s tema vajickama, a uz to bylo vsechno vporadku, vedely co amji delat , a hotovo. meli sjme teda icsi, to napichnuti rovnou. a taky jsme si zaplatili tu prodlouzenou kultivaci, a embriogen.aby jsme tem spermijkam pomohli , ale jinak fakticky vsechen strach byl uz potom pryc.

latiffa27
1. srp 2013

@misi76 Prosimte Kolik stala ta operace, Sem stoho hotova dneska sem se dozvedela ze muj pritel je nemocny , prosim vas o Pomoc.

simka77spain
1. srp 2013

@latiffa27 nas ta operace v Gestu v Praze stála 25 tisic korun. A jsou tam skvelí, a profesionální. Ja je moc doporucuji protoze nám pomohli. 🙂

lenulka34
1. srp 2013

@adulka1979
@domuska11 babyyy nebojte sa, my sme boli s muzom na tom rovnako a dnes po druhej IVF mi v spalni odfukuje 23 mesacny chlap🙂 drzte sa a ezufajte, vsetko sa da, len do toho🙂

domuska11
2. srp 2013

@lenulka34
@simka77spain ten strach poznate aj vy..uz budem rada, ked to bude za nami a bdueme vediet na com sme, len dufam, ze tam nieco najdu, inak fakt neviem co budeme robit..ale ratam s tym, ze tam nieco bude a budeme mat vlastne babatko- ja som rozhodnuta na vklad dvoch embryjok 🙂

simka77spain
2. srp 2013

@domuska11 urcite najdou! vetsinou jsou vsechny spermijky schované tam!! ja ti rikam ze na 100%. vubec se nebojte. dobre se poinformujte o zákroku a klidne do toho. stoji to za to. Je to jenom hodinka. a tvuj manzel bude do tydne v pohode. A urcite si dejte dve. To bylo taky moje rozhodnutí. Uvidi´s jak za chvili uz to budete plánovat!!! hihihi a kdy jdete? drzim moc moc palce at to výjde! :-*

domuska11
2. srp 2013

@simka77spain no teraz chodime ku dr . Kocimu do Prahy- urcite si o no nom pocula, na SR nam vraveli, ze mame vsetko v norme ale hormonalny profil bol zly, nizky testosteron, teraz si manzel picha hormony a uz su vysledky omnoho lepsie...koncom augusta ideme na kontrolny spg a ak t bude bez zmeny v septembri na zakrok...manzel chce ist do toho, chce to mat za sebou a ani sa mu encudujem..trosku si vycitam, ze sme mohli ist uz v zime na oepraciu ale tie hormony boli zle a teraz je to lepsie, tak som zvedava..berieme profertil a nejake lieky na varikokelu...ako vidim jedno babatko uz mate a teraz idete na transfer, ci ako? 🙂

lenulka34
2. srp 2013

@domuska11 jasne, ze dve embrijka🙂 aj ja som maladve a teda uchitilo sa jedno , teda moj syn. A som stastna, ze ho mame, lebo z nam ani ine embrijka nezostali na zamrazenie, takze sme isli na istotu🙂 inak oj muz bol na zakroku dvakrat, lebo prva IVF nam nevysla, ale naozaj to nic nie je🙂

domuska11
2. srp 2013

@lenulka34 a co vam povedali po operacii, preco mate azoo??

lenulka34
2. srp 2013

@domuska11 vies co, to ani neviem veru🙂 my sme boli stastni, ze nieco nasli🙂 mozno nam aj povedali, teda asi urcite, ale veru nezapametala som si a myslim, ze to uz nie je ani dolezite🙂

domuska11
2. srp 2013

@lenulka34 no chapem, ze si to nepamatas- ani ja by som si nepamatala 🙂))

lenulka34
2. srp 2013

@domuska11 a mozem vediet, preco chodite az do prahy? Ci tam zijete?

domuska11
2. srp 2013

@lenulka34 nie, zijeme na strednom slovensku :D no stale sa mi nezdalo to, ze vsetci mi hovoria , ze vysledky mame v norme,a le predsa niekde musi byt chyba..pislala som si s babami co chodili k jednemu andrologovi, ktory sa venuje muzskej neplodnosti, poslala som mu nas evysledky a odpisal, ze testosteron mame dvakrat nizsi ako je norma plus nejyk hormon mame zas velmi vysoko..isli sme k nemu na vysetrenie, krv- robil nam take testy c na Sr ani nespominali a myslim, ze ani doteraz o nich nevedia🙂 odporucil nam hormonalnu liecbu, ze to vyzera na takyto problem- nic nam nezarucil, ale isli sme do toho a v auguste by mal byt enjaky vysledok, ak nebude idme na zakrok...uvidme,...Hormony uz mame vyborne, aspon nieco....tak som zvedava ako dopadneme

lenulka34
2. srp 2013

@domuska11 super tak drzim palce🙂 za chvilu uz budes v kategorii tehuliek uvidis🙂

alchemilkazltozelena
2. srp 2013

@domuska11 ahoj mozem sa spytat u ktoreho androloga ste boli?

domuska11
2. srp 2013

@lenulka34 bodaj by si mala pravdu, potom dam vediet a dakujem 🙂

alchemilkazltozelena
2. srp 2013

@domuska11 fuuuuha az v Prahe? :-/

domuska11
2. srp 2013

@alchemilkazltozelena az..zial...ale takehoto skuseneho androloga na SR nenajdes a venuje sa tejto diagnoze dlhe roky....