Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lenkasaf
2. pro 2014

@jabluncanka Uvidíme, zítra začínáme, tak snad to bude v pořádku. 🙂

kempka
8. pro 2014

Ahojda, chtěla jsem se ještě zeptat, ty injekce, které se píchají před odběrem vajíček se píchají v průbehu menstruace? Kolikrát budu muset před odběrem na UTZ? Budu moct chodit ke svému lékaři na UTZ?Jezdíme až do Olmíku a je možné že bch chodila ke svému kterého mám v Ostravě? Děěěkujiii 😖

cleo253
10. pro 2014

@jahodarka ahoj a robili vam aj genetiku a boli ste aj na mesa tese a kolko krat vam bola potvrdena azzoo my sme boli 2x na spermio a stale 0 ☹

lenkasaf
12. led 2015

@kempka Ahoj, můžu se zeptat, jak to s vámi vypadá? Asi řešíte to samé co my , TESE a IVF. Jsme z Opavy a jezdíme za Dr. do Prahy a taky by mě zajímalo, jestli můžu na utz chodit ke své dr a na odběr jet do Prahy nebo musím na každou kontrolu a utz až tam??? Ještě je to ale asi předčasné řešit, nevíme, jestli se na TESE něco najde. Bral tvůj manžel nějaké hormony, léky, nebo vitamíny před zákrokem ?

lejla29
12. led 2015

@lenkasaf můžu se zeptat kolikrát týdně a jakou dávku si manžel píchá toho Pregnylu? A proplácí vám to pojišťovna? Můj muž má kryptozoospermii (jen pár kusů spermií, které se dají najít až po centrifugaci) a střídá se mu to s nekrozooospermie (mrtvé spermie v ejakulátu).

hanule80
12. led 2015

Ahojky, manžel má azoospermii, nejspíš po chemoterapiich a ozařováních ve 13 letech. Rovnou šel v den odběru vajíček na tese/mesa a spermijky se našly! To bylo v r.2007 a máme z tohoto ivf syna. K zamrazeni uz ale žádné nezbyly...na druhé ivf šel znovu na odběr, to byly i 2 davky k zamrazeni, sice žádná hitparada, ale pár jich tam vzdy bylo. Ale neotehotnela jsem. 3ivf ze zamrazene davky, také neúspěch. Jelikož jsme meli ještě tu jednu davku pracně získaných spermií, tak jsme šli jako samoplatci do 4ivf s minimální stimulaci a čekáme dvojčátka 🙂 snad to dobře dopadne... ale prostě zázraky se dějí! A ze jsme buli pro domtory beznadejny případ 😀
Držím všem palce ať se vám také zadari!!

lenkasaf
12. led 2015

@lejla29 Píchá si 2x týdně, dávku nevím, ale na obalu je myslím napsáno 1500. Pojišťovna to bohužel neproplácí ☹ Bohužel má genetickou vadu, takže jestli to zabírá zjistíme až při operaci TESE, jestli něco najdou.☹ Je to taková loterie.

sekyrka22
15. led 2015

@hanule80

Ahojky, krásný příběh :o), jsme na tom podobně, v Gennetu jsme se pobavili, když doktorka říkala, že si s mým mužem nemáme co vyčítat.
On v 18 letech toxoplazmoza a příušnice, ted je mu 30 a na jaře jsme začali zkoušet mimi, až nám v Gennetu diagnostikovali Azoo a následně nádor na varleti. Odoperoval ho geniální dokor Vik a podruhé ho operoval Mesa/Tese, s tím, že prý spermijky nebyly, jen odebrali tkáň, po dvou dnech jsme volali a spermijky dozrály a zamrazili nám tři dávky.. Mně je 40 a diagnostikovali mi předčasné ovariální selhání, zoufalé hodnoty hormonů. V úterý jsem po dvoutýdenní stimulaci byla na odběru oocytů, našli dva a druhý den nám volali, že máme jedno oplodněné, zítra jdu na transfer. Věřím, že se podaří a jen jsem tím chtěla říct, že i ve zdánlivě zoufalých případech je cesta :o)).. Držím všem palce.

hanule80
15. led 2015

Ahoj, tak to je super, ať se emryjko uchytí! No taky to s manželem máme "veselý" protože já mám epilepsii, dlouhodobě bez záchvatu, ale musím brát leky.. takže třeba na genetice vždy trávíme minimálně hodinu v ordinaci. Naposledy to bylo cca 1,5hod. 🙂
Je fajn narazit na dobré doktory, manžel měl taky bezva urologa.
@sekyrka22

akiram2
16. led 2015

@ikke
čítam tu príspevky, a môj názor na to celé ..... je to strašne ťažké. My s manželom sme po neuspešnej IVF, chodili sme do HELIOSu..... neodporučam. Strašne milý kým vidia peniaze v tebe ..... aj ochota je pomocť, kým sa nestretnu s niečím čo treba riešiť. Niekedy aj dať nádej je pomoc. My sme sa tam strašne sklamali v nich s manželom. Pri prvej navšteve nám všetko slubovali....manžel má taký istý problém ako tvoj. A namiesto toho čo slubuju na zaciatku, že posielaju dalej a pomožu nás odbili s tým a takým hrubým spôsobom, že obydvaja sme plakali cestou domov. Nechceli sme aby s nami hovorili ako cukríkmi, žijeme v realite a chceli sme vedieť všetko narovinu, ale to nie je pomoc, že povedia ti do očí hoci pekne ale hrubo že si na nič. Nevzdávaj sa .... ani my sa nevzádávame. Ja som potom hladala dalej novu kliniku. Tak sme sa dostali do ISCARE v Martine. PÁN Doktor .... lebo je to PÁN (s velikánkym D) Doktor tiež povedal nám to isté čo sme už vedeli z heliosu, lenže a tu je ten rozdiel. On aj pomôcť chce nám. Posielal nás na dalšie vyšetrenie....všetko sme museli sami vybaviť, ale nás odporučal a poradil. Hoci nevyzerá to dobre a musíme podstupiť mese.... ale verím že sa nám to podarí. Ale velmi vela záleží na tom ako sa k tebe správaju tí ktorí ti vedia prípadne vedeli by pomocť. U nás je manžel teraz ten silnejší, ja som dajako stratila vieru.....ale sa dávam dokopy. (strašne sa bojím čo bude a aj od darcovských spermiach...je to ťažké rozhodnutie) Držím vám palce...... nevzdávajte sa ....

lenkasaf
16. led 2015

@sekyrka22 Ahoj, tvůj příběh mě docela dostal, nevěděla jsem, že se dá odebrat tkáň a spermie dozrají ?? To slyším poprvé.My máme takový problém, že partnerovi se spermie netvoří, jezdíme do Prahy do Gynemu za andrologem, partner si píchá injekce a čekáme, co z toho bude. Taky mě trochu štve přístup Dr, na první schůzce jsme z něho měli dobrý pocit, ale na té druhé už tak veselé nebylo, takže uvidíme. Každopádně jdeme do TESE i když nám dr. říkal, že se nemusí nic najít, ale zkusíme to. Zase jsi mi dala trochu naděje. 🙂

hanule80
17. led 2015

@lenkasaf určitě do toho jděte, nám říkali, že to udělají, ale jen aby byl klid, že se zkusilo vše, ale měli v laborce rozmrazeneho dárce, nikdo tomu nevěřil 🙂 .

kempka
11. únor 2015

@lenkasaf
Tak ted uz jsme po genetice a pod. Ted picham uz 5 den Menopur. Celkem pohoda. Bala jsem se toho. Ale jde to. Ted v patek jdeme na UTZ. Podle lekarky to vypada dobre. Rikala ze podle genetiky u partnera veri tomu, ze najdeme urcite formou TESE. Partner bral strasne dlouho Fertilan. Snad to za ty prachy bude stat za to. Mame TESE a Ivf s ICSI. My jsme z Ovy a jezdime do Olomouce. U sveho lekare jsem nebyla asi si to v tom Caru hlidaji vsechno radeji sami. Za tu dobu co picham pojedu na jeden UTZ do OL. Pak si myslim, ze zrovna 16. Nebo 17.jdeme na TESE + ODBER VAJICEK. Verim v to, ze to vyjde. Tobe taky drzim palce. Hlavne budte oba v klidu a zadny stres.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
13. únor 2015

No, neřekla nám přesně, že se na 100 % najdou, ale že vzhledem k tomu, že genetika dopadla skvěle a že většina můžů, kteří mají tento problém a jsou po genetické stránce v pořádku, tak jim vždy něco najdou. Jinak jsme dnes byli na UTZ, mám 7 foliků, příjde mi to celkem málo, ale uvidíme, mám píchat ještě do pondělí Menopur, pak mám přidat ještě něco, to už mám a den před odběrem Pregnyl. Jen se bojím, že těch vajíček je málo. Říkal, že ten jeden folikul je větší, proto budu píchat něco, aby mi neprasknul. Ale to je vše v pohodě.

Kolik foliků jste měli vy?

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
16. únor 2015

@lenkasaf
Jen mam zase celkem obavy. Vim, ze ti lekari vi co.delaji, ale vcera jsem pichla utrog...neco. Ten je na zastaveni ovu. Co i kdyz presto ta ovu probehla. Plodny hlen byl 100%. Co.kdyz jsem to pichla pozde....tak snad to podle velikosti poznal. Zitra pregnyl a ve stredu jedeme na TESE a odber vajicek. Taky budu drzet palce. I na nohach.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
16. únor 2015

No bude nas to cele stat cca 35 tis. Ivf hradi pojistovna. Leky, ICSI a pod...hradime sami. Ale samotne TESE stoji 15 000. Lekarka nam rikala, ze budeme vse hradit az po transferu. Takze se mozna cena jeste zmeni. Nekde jsem cetla, ze to nekdo neplatil. Ze to bylo jako odber zdravotnickeho materialu. Ale nam to asi neprojde. Mame doma nejaky papir na podepsani ohledne TESE a ma se teda na co tesit. Jeste vzhledem k tomu ze uz si vytrpel.....Dekuju.......hned jakmile se vyspime z narkozy, napisu ti.....

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
16. únor 2015

Dekuju. Psala jsi ze jezdite do Prahy, ze? Hmmm. Oni ty centra to maji asi kazde jinak. Ale dekuju. Dam vedet. Taky na tebe budu myslet az to prijde. Hlavne opatrne... cert ber penize. Je treba vyzkouset vse at to stoji cokoli. Tak jak pises.

kempka
18. únor 2015

Ahoj. Tak je to v haji. Spermie nasli cca na 4 davky. Ale me pri punkci bylo odebrano pouze jedno vajicko. Nerozumim tomu. I po stimulaci jen jedno. Rano mame zavolat jestli se chytlo. Tak uvidime jestli alespon to jedno.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
19. únor 2015

No jo. Hlavne kdyz byl cerstve po. Ted uz je v pohode. Ma to obvazane a jen lezi. Ale v pohode. Dostal i nejake silne analgetika na bolest. Zvladl to.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
19. únor 2015

No volala v 9 rano. Ale zatim to jeste nic nedelalo. Rikala, ze mame jeste zavolat zitra. Ze je to 50 na 50. Jeste sance na oplodneni toho jednoho je. Ale uvidime. Tak on s tim pocital ze to bude bolet. A je zvykly z tech zanetu. Chudak jak je mel, nemohl ani chodit. Ale na druhou stranu....taky deti moc chce, takze musi. Nema moc na vyber. 5 Dni to bude bolet a pak to prejde a zapomenou na to. Ber to pozitivne. Hlavne ze se nasli(najdou) a mimi bude nase nebo Vase. To je nejdulezitejsi. Kdy vy teda mate nejakou tu kontrolu nebo neco?

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
21. únor 2015

Noo. Tak ted at to hlavne vyjde Vam. A nam to neklaplo. Ale nevadi. My jdeme na konzultaci a probrat co bude dal 2.3. Myslela jsem si ze dalsi pokus pujde rychle ale pry se jen mesic ceka na pojistovnu.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
23. únor 2015

Ted uz nad tim vubec nebudu premyslet. Pred tim pokusem jsem tomu verila. Jakoze fakt verila a ted nad tim vubec nebudu premyslet. Kaslu na to. A kurnik, asi to je z toho pregnylu, pichala jsem ho v utery a boli me strasne prsa. Z boku ze spod vsude. Auii. Uz at to prejde. Projevuji se manzovi nejake nezadouci ucinky?