Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kempka
14. kvě 2015

Když mojemu odebirali spermie, tak ten den asi půl hodiny po nem jsem byla na OPU. To si ale celkem byl doktor jist, že mu tam něco najdou. A hned oplodnovali. Věděli tak na 99 % ze je to po tech zánětech. Ale měl i jsme připraveného i dárce. Kdyby tam opravdu nic nebylo. Mužů se zeptat kolik je tobě a manzovi? Budou to plánovat podle mé tak aby jste byli oba najednou. Pak mi dej vědět jak jste dopadli.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
14. kvě 2015

My jezdíme do Olomouce Reprofit. No Právě že mi to připadá Az moc dobře VŠE. Jen me porad poboliva břicho a prsa z boku ale jen když na ne sáhnu. Dnes me za bolela záda ale těžko říct jestli je to VŠE z toho utrogestanu nebo ne. No a proc myslíš že to budeš mít jindy? Oni pak ty spermijky zamrazí....myslel jsem ze chtějí vždycky zkusit oplodnovat jako by čerstve. Ale to je jedno. Hlavně ne ať Vam to vyjde.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
20. kvě 2015

Ahoj tak informuju. Od 11 dne po ET jsem zkoušela tehu testy. Všechny pozitivní a sili. V pondělí krevním testem tehu potvrzeno a hcg bylo 2311, 2 . 28.5.2015 bychom měly jet na UTZ. Tak uvidíme co uvidíme. 😊ale bude to hrozne to čekání na ten blby UTZ. Takže Vse je oka. Cela ta doba je neskutečnou dlouha a to čekání strasne, ale vyplatí se. Trpělivost. Já budu doufat že se do 3 měsíce nic nepokazí a bude Vse v pohodě.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
27. kvě 2015

Ahoj. Už na tebe myslím druhý den. Jak jste dopadli s manzou? Meli jste to 25.5. Tak co a jak?

kempka
27. kvě 2015

@kempka
A taky sice předběžné ale psala jsi ze mas za 14 dni narozeniny. Tak přeji Vse něj a hodně štěstí při pokusu. Ať to klapne a Vse je v pořádku. A pořád držím palce.

kempka
27. kvě 2015

Jsem to poslala sama sobe místo tobě.
A taky sice předběžné ale psala jsi ze mas za 14 dni narozeniny. Tak přeji Vse něj a hodně štěstí při pokusu. Ať to klapne a Vse je v pořádku. A pořád držím palce.

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
28. kvě 2015

Ahoj. Jojo vypadá to dobře. Jen me porad boli to břicho. Chvíli ne pak zase jo. V ruznych mistech. Ale snad je to dobre. Dnes máme 1.UTZ. tak uvidíme co uvidíme. Tak to jsem ráda že jsou výsledky lepší. A kdy tedy máte další kontrolu? A co s tebou budou nebo nebudou dělat neříkali?

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mrshka
11. čer 2015

holky, je tu moc stránek, takže se zeptám asi znovu a možná hloupě - muž má azoospermii a má jít na M/T. je něco, nějaký přípravek či lék, který by mohl brát, aby podpořil výrobu spermušek, ať mu tam vůbec něco najdou? máme totiž nulový SPG, jelikož mu někdy v dětství přestřihli vodivé články spermušek ven... takže ani nevíme, jestli vlastně někde něco má a chtěli bychom to raději podpořit než se smířit s dárcem (se kterým tedy smíření nejsme)

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mrshka
11. čer 2015

Tak u nás nikdo žádnou léčbu neřeší, rovnou nám řekli (chodíme do Zlína), že jedině operace M/T a případně dárce.. díky za info aspoň na nějaké ty pilule, můj se mě na to sám ptal, tak zkusím ještě vygooglit 🙂 a děkuji za odpověď, jsem ráda, že v tomhle nejsem sama!

lu777
12. čer 2015

holky muž měl taky azoospermii... byl na operaci v Německu u nějakého mikrochirurga... i pak měl velmi velmi mizerný spermiogram...
bral ale čínskou medicínu a já byla za pár měsíců těhotná 🙂

tak to sem házím pravidelně, že je potřeba hledat fakt všude, ono doktoři nás zrazovali jak od operaci, tak od čínské medicíny... jediné co uznávali bylo moje cvičení Mojžíšové, to ještě tak berou..
ale my máme staršího hlavně díky tomu co jsme si sami vypátrali a šli do toho... doktoři vědí jen část, to je prostě realita... stačí se jich zeptat na nějakou složitější věc a odpověď je nevím...

takže tak, držím palce!

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lu777
12. čer 2015

Já se taky takhle dostala k alternativním věcem.... totální odpůrce jsem byla 😉 přišlo mi to jako kecy a navíc se to nedalo změřit 😀 dneska se tomu směju, mám za sebou plno zdr. potíží a zjistila jsem, že vlastně ty nejdůležitější věci se změřit nedají... protože někdo má spermií pár a líných ale "cosi" funguje, některá ženská je krásná, zdravá, ale s početím nebo porodem má potíže, protože "cosi" nefunguje... a lítá se po x vyšetřeních, protože klasická medicína chce vše měřit, počítat, vážit, ačkoli ty vztahy zná pořád ještě dost málo - a ty jsou na tom nakonec to hlavní, protože lidské tělo není rozdělené na oddělení jako v nemocnici 🙂
navíc máme hodně propojenou psychiku s tělem a to se v klas. medicíně nezohledňuje prakticky vůbec...

jinak muž měl opravdu velký rozdíl v tom spermiogramu... když jsem volala do laboratoře, tak si nejdřív mysleli, že spletli vzorky! 😅 tak šel na kontrolní spermio a výsledky byly ještě o fous lepší...
prej zázrak, tak jsem jim řekla, že ať se jim to líbí nebo ne, tak to je čínská medicína...
já ji brala taky, do toho cvičila a bylo to natošup... pak jsme o miminko málem přišli, ale poctivě jsem ležela a kdykoli byl problém, tak hned zase čínská medicína...
no staršího máme vybojovaného... dneska mu je 7 a čtvrt a už mi čte pohádky když mám třeba chřipku 😵

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
26. čer 2015

Ahoj, o azoospermii u přítele jsme se dozvěděli začátkem letošního roku. Nyní podstupuje léčbu, píchá si Pregnyl. lu777 mohu se zeptat, co konkrétního z té čínské medicíny jste používali? Léčbu máme zatím na tři měsíce, bere i další vitamíny... pokud bude v září spermio opět 0 a hormony již v normě (mimo jiné málo testosteronu), půjdeme do operace.. Díky za odpověď

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
27. čer 2015

a máte nějaké zlepšení?

kempka
27. čer 2015

Ahoj. No dobře. Jsme v 11 tt. Na kontrole Vse ok. No ale co vy? Ják to všechno vypadá?

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kempka
27. čer 2015

Jasne uzivejte. Mé je dobře. Jsem ráda že nemám žádné nevolnosti. Opravdu skvěle. A jedete někam? Kdy máte tu kontrolu? A jak to zvládá tvůj muž?

anna_1986
28. čer 2015

Léčíme se v Praze u Kočího. Ještě nemáme výsledky genetiky. Vůbec nevíme, jestli máme nějakou šanci :(

lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkasaf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna_1986
28. čer 2015

Opravdu? A vy to mate genetické? My příčinu ještě bohužel nevíme. Žádný úraz, žádná kýla, zatím jen ty hormony a ty teď řešíme a čekáme na genetiku. Na kontrolu teď jedeme 9.7. Pokud se ty hormony zlepší, nechceme už na nic čekat a půjdeme do operace. Tohle nevěděni a čekani je o nervy..