Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

chiara75
2. lis 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Uff, tak snad už to příště dopadne! Ty dva tři cykly utečou. Já musel av srpnu na kyretáž kvůli polypu v děloze, tak pak taky ta 3-měsíční přestávka, ale uteklo to...

ellisabetha
3. lis 2016

@chiara75 Mi během stimulace taky zjstili polyp, ale zkusili jsme zavést embryo a nedopadlo. Ale prý ne kvůli toho polypu. A při té kyretáži mi ho asi odstranili, protože jak jsem byla na kontrole po 14 ti dnech u mojí dr., tak tam už nic neviděla. Ale až to dostanu, mám pak přijít ještě jednou na kontrolu a uvidíme, jestli tam něco bude.

chiara75
3. lis 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Aha. Ten polyp ti určitě vzali, vždycky jde prč veškerá sliznice. On ten polyp je hormonálně podmíněný, ale asi na to není žádná léčba, tak se vrátit může, to jo. Většinou ale odejde s menstruací. Kdy tě tedy čeká KET?

ellisabetha
5. lis 2016

@chiara75 To ještě nevím, včera jsem teprve dostala první MS, musím počkat ještě na jednu a pak budu volat do CARu. Vycházelo by to někdy kolem Vánoc a to nevím, jak to v tom CARu mají přes Vánoce, tak si tam zavolám po té druhé MS a uvidím.

cokoladaaa
6. lis 2016

@ellisabetha aspon si v předvánočním období od toho všechno odpočines 🙂

ellisabetha
7. lis 2016

@cokoladaaa jj, aspoň něco 🙂

evakoh
28. kvě 2017

docela zajímavá věc. konečně je možné otestované spermie přímo použít při IVF (ICSI) a neznehodnotit je
http://www.aazdravi.cz/2017/05/28/novy-scanner-...

koudelka82
13. čer 2017

Ahoj holky, přítel ma Azoospermii, genetika OK, příčina neznáma, nejspíš problém v transportu. Kociho tady každý chválí a zajímalo by me (nikde jsem se to nedocetla), jestli k němu někdo chodil s touhle diagnozou, řešili to hormonální léčbou a povedlo se spermie po nějakém čase najít?? My máme jít na operaci M/T, ale zvazujeme i tuhle léčbu, ale nechceme to už oddalovat☹ 🙄

koudelka82
9. srp 2017

Ahoj holky, nevíte, jestli lze někde vyšetřit průchodnost chamovodu ?

koudelka82
4. lis 2017

Je tady ještě někdo ??😲

verulix
4. lis 2017

@koudelka82 Ahojky, jsem tady,ale tohle bohužel nevím. /Jinak kdyby někoho zajímalo- tak jsem před časem psala,že zkusíme čínskou medicínu a hlásím,že to zabírá. Je to sice skoro po 3/4roce intenzivní léčby,ale manželovi už objevili nějaké spermijky při normálním spermiogramu, což bylo naposledy před 6-ti lety,ale nedozrávaly, teď mají ještě dost bídnou morfologii,ale jsou. Juhůů. Doufám,že se holky spraví a nebudem muset na další mesa tese..

koudelka82
4. lis 2017

@verulix Ahojky. My jsme byli na Tese, spermie našly. 1.ivf neuspesne, nebyly ani emryjka na zamrazeni. 2.ivf, minule pondělí byl ET, nechytlo se. Ještě máme 2 mrazacky, takže půjdu v prosinci zkusit Ket , ale bojím se zase toho neúspěchu. Nezname příčinu pritelove Azoo, dr. říkal, ze je možné, ze to je bud operaci triselne kyly, kterou prodělal v 15-ti, ze mu mohli narušit chamovod nebo přešít a teď , když byl na Tese, tak dr říkal, ze by to mohlo být i mononukleozou, kterou prodělal v dětství. Takže možnosti, proč ji ma je spousty ☹ premysleli jsme nad MUDr. Kocim, ale je hrozne drahý a hlavně daleko a ani nevime, jestli by nám dokázal pomoct.
Mužu se zeptat, co obnáší čínská medicína ?

verulix
6. lis 2017

čínská medicína v našem případě je celá o bylinkách, nic chemického- pití čajů a nebo bylinkové tabletky. Ty čaje jsou účinnější,ale drahší a taky hořké,ale dá se to vydržet. A moje"doktorka" z čínské říkala,že je i skvělá směs bylinek,která podporuje uhnízdění embryjka. Možná bys to mohla zkusit před tím než půjdeš pro mražáčka.. Diagnostika je podle tepu, vzhledu jazyka a někdy očí. Nic náročného. Cenově kolem 2000,- na měsíc zhruba. Ale nedoporučuju kupovat z internetu,ale jít přímo na centrum čínské medicíny,kde máš individuální přístup..

ilonavamberska
16. lis 2017

přidám naši zkušenost, velmi zkráceně, azoospermie diagnostikována květen 2011, o 2 měsíce později potvrzena, šok samozřejmě, chodili jsme ke Kočímu. Tam nám nastínil vpodstatě to, že když budeme mít štěstí, tak po hormonální terapii, po MESA/TESE, se možná něco najde, pokud nebude problém v genetice. Nebyl, takže "jen" obstrukční záležitost, sperie se mohou tvořit, ale nemohou ven. Paralelně s tím jsme ale zahájili docela drsný a velmi přísný detox (byliny, čínská medicína, aloe, kotvičník, průplachy nosu, střev, změna stravy, především žádné kravské mléko a cukr, hodně kozí mléko, otužování, ...), no a po 2 měsících se objevili 3ks spermií, po dalším měsíci měl manžel 42 milionů/ml. Sestřičky když mu předávaly ten spermiogram, tak byly v šoku. Kočí nevěřil, a vpodstatě nám řekl, že kdyby bylo více takových, může zavřít ordinaci. 2 měsíce na to jsem byla těhotná, máme 5 letou dceru, další dvouletou. Takže neklkesejte na mysli, jde to, když se chce, všechno de i s tou nejhorší diagnozou...Kočí je neskutečně drahý, i za tu poslední 15 minutovou konzultaci, kdy mu manžel ukázal poslední spermiogram si řekl 1500,-. Za standardní konzultaci tuším 3000,-, ale to už je nějaký ten rok zpět, nevím, jak je to teď...

verulix
19. lis 2017

@ilonavamberska Děkuju za tvůj povzbudivý příspěvek, za ten extrémní detox máte můj obdiv. Věděli jste předtím pravděpodobnou příčinu té azoospermie?

koudelka82
20. lis 2017

@ilonavamberska Ahojky, taky moc dekuju za Tvůj příspěvek a taky by me zajímalo, jestli jste predtim věděli příčinu Azoo? My máme příčinu neznámou, ale 2 důvody, které by to mohly zapříčinit nám řekli, ale 100% jistota to není. První je, ze přítel prodělal v dětství mononukelozu, to prý muže taky způsobit Azoo a nebo druhá příčina je ta, ze byl v 15-ti na operaci triselne kyly a při te operaci mu mohli přerušit/presit/poškodit chamovod, takže spermie nejdou ven... a v tomto případě se prave obáváme, jestli nějaká léčba vůbec pomůže, pokud to bude tímto zpusobene.
Nad Kocim jsme taky premysleli, ale je strašne drahy a máme to k němu 300km, tak uvidíme ještě, jestli nevyjde KET (máme 2 mrazacky) a pak budeme zase řešit, co dal.

Vy jste měli nasazené i nějaké hormony nebo jen čiste ten přísný detox ?

ilonavamberska
20. lis 2017

ahoj holky, přesná příčina se neví, alespoň Kočí nám s jistotou neřekl nic, všechny výsledky měl jinak vpořádku, ale cca v 19 letech měl zánět varlete, tak to mohlo být tím, sice byl přeléčen ATB, ale žádný kontrolní SPG potom nedělali, takže kdoví. Vlastně měl variokelu (takový shluky u varlat, po detoxu všechno zmizelo). Manžel se k hormonální terapii ani nedostal, než oběhal všechna vyšetření, která mu Kočí naordinoval, tak jsem byla těhotná. Takže opravdu "jen" přísný detox, jako fakt klobouk dolů před ním, neuvěřitelně si to přehodil v hlavě, že tohle prostě dáme a tvrdě si za tím šel, fakt jsme nečekali, že to půjde takhle rychle a po půl roce od diagnózy se nám podaří přirozeně počít dítě. Je to sice hodně odpírání, člověk je zaběhlý v nějakém stereotypu, nechce se mu slevit z pohodlí, ale stojí to za to.

verulix
20. lis 2017

@ilonavamberska Hmm, tak pozoruji,že žádného doktora nikdy po žádném zákroku nebo léčení nenapadlo udělat kontrolní spermiogram. Už se to mohlo řešit hodně dávno,ale to by se pak asi neměli čím živit. Ach jo. Ale hlavně,že jste tak úžasně vyřešili sami. Manželovi jsem o tom říkala a celkem se nadchnul. Tak uvidíme 🙂

koudelka82
20. lis 2017

@verulix Ahojky, až teď jsem si všimla, ze jsem Ti vůbec neodpovedela. Zkusím se podívat, kde je někde poblíž centrum čínské medicíny. Zkusit se ma všechno 🙂

anniedxb
29. led 2018

Ahoj všichni! Manželovi jsme zjistili azo 2016, příčina pravděpodobně pozdě operov. nesestouplé varle (až ve věku 5 let - má se to stihnout do 1. roku života, jinak se tkáň ve varleti kvůli vyšší teplotě špatně vyvíjí). Léčil nás výborný Dr. Kočí, jediná možnost TESE. Našli se spermie, zamrazili se, já jsem překonala hormonální léčbu a dnes už slyšet u nás doma dětský smích. Přeji hodně štěstí všem, kteří s touto diagnózou bojují!!!

verulix
29. led 2018

@anniedxb Díky moc za povzbuzení 🙂

koudelka82
29. led 2018

@anniedxb taky dekuju za povzbuzení. My museli také na Tese, našlo se. Máme emryjka, ale zatím nic. V pátek jsem byla na KET, tak cekam, jestli se do třetice zadari. Toto je můj první Ket, predtim byly dva ET.

verulix
31. led 2018

@koudelka82 Tak to přeju hodně štěstí..

koudelka82
31. led 2018

@verulix dekuju

koudelka82
19. kvě 2018

Holky, prosim, povzbudte me 😢 byli jsme na nove klikice skrz 3.ivf. Spermie mame ziskany po Tese. Zustaly nam jeste zamrazeny 3 davky. Dr.nam rekl, ze pravdepodobne budou spatne spermie, proto se nikdy emryjko neuchyti ( mam za sebou 2x ET, 2x ket) . Bojim se, ze kdyz se pustime do 3.ivf, dopadne to stejne. Mela jste to nektera taky tak a nakonec se zadarilo? Manzel je objednany jeste do Olomouce k Mudr. Turčanovi, aby mu udelal hormonalni profil a prip. zacal brat nejake hormony, ale sance, ze by se neco objevilo je minimalni.

verulix
22. kvě 2018

Nesmysl, tohle říkají vždy,že se to neuchytí, že je to nekvalitní atd. Ale už jsem v diskusích narazila na několik holek co mají po mesa tese zdravé děti, že bych to vůbec nebrala až tak vážně. Co doktor,to názor, ale příroda je mocnější. Jak už jsem jednou radila,zkus i tu čínskou. Manžel pije čaje namíchané na míru a hormonální profil se mu za rok zlepšil snad o 200%. A mě říkala,že když půjdu na ivf tak mi namíchá speciální směs na podporu udržení embryjka.

koudelka82
22. kvě 2018

@verulix já si taky myslím, ze je to blbost, ze přece tam musí být i kvalitní spermie. Vždyť kolik holek jde i do dárce a taky to nevychází. Šla jsem na konzultaci na jinou kliniku a tam nabízí i tu čínskou medicínu, tak se tam na to ještě poptam 🙂 a vy jste na tom jak teď ?

ilonavamberska
23. kvě 2018

hlavu vzhůru, začněte s detoxem, jakýmkoliv, hlavně začít, ať už je to čínská, fytoterapie, změna stravy a pitného režimu, prostě cokoliv, nečekejte na dalšího doktora a další kliniku, paralelně s tím začněte detox a půjde to, my teď čekáme třetí mimčo, naprosto přirozeně počaté, původní diagnóze azoospermie a děšením doktorů, že se máme smířit s tím, že asi dojde na dárce spermií se teď jen pousměju, se vší pokorou...ale není to zadarmo, je potřeba hodně na sobě pracovat

verulix
24. kvě 2018

@koudelka82 My jsme v přípravné fázi jen na té čínské a takový mírný detox. A na podzim asi zase skočíme do celého toho kolotoče znovu. Ale je to nadějné, pomocí bylinek se manželův hormonání profil dostal pomalu na hodnoty,které měl před minulou úspěšnou mesa-tese- a to si tehdy musel někoik měsíců píchat hormony (a pak to rapidně kleslo jak s tím přestal).Nemluvě o tom,že to tehdy stálo 10000 měsíčně a teď maximálně 3000,-. Vše kromě FSH má už v normě. A při spermiogramu mu dokonce našli i nějaké spermijky,ale zatím se špatnou morfologií. Kéž by jsme se dopracovali k normálnímu odběru do kelímku a aspoň IUI.

koudelka82
24. kvě 2018

@verulix Ahojky a kam jste chodili na tu čínskou ? Tam vám i namichali ty bylinky ? To by bylo super, kdyby to pomohlo, asi zkusíme taky něco takového. Aspoň před dalším Tese a IVF by to nebylo na škodu, kdyby se to zlepšilo. Vím, ze jsi mi to tady už kdysi radila.
@ilonavamberska to je super zprava! Moc gratuluji. Kez by se takový zázrak stal i u nás ❤️