Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lendulka007
27. zář 2008

Andulko, speciální recept, jak vydržet těch 14 dní asi neexistuje. Prostě být v klidu, nestresovat se a užívat se těhu 🙂 Ono to nějak dopadne, osud to nějak zařídil. Je to 50 na 50, buď to vyjde nebo ne. Takhle jsem i k tomu přistupovala já. V poslední době dost věřím na osud. 🙂 Takže se drž a na nic nemysli. Rozhodně netestuj brzy, teď by tam // byly, ale ty jsou z Pregnylu. Až tak od 10.dne se dá testovat, ale mimís byl hodně malinkej, 2.denní kultivaci, tak vydrž, nejdřív zkus ten 13.den. Neboj, zvládneš to. Budeš příští týden v práci a ono to uteče.

Cabiko, fakt mi přijde divný, že vám nedoporuči Vik nový spg. Zkus se s ním spojit. Bývá v Gennetu občas ve středu, tak se na to optej. My jsme měli 1.spg v září, 2. spg v prosinci. A to už jsem i domluvila konzultaci s Vikem a tam jsme se domlouvali na M/T, kterou jsme měli v únoru. Ten čas fakt letí. Ale opravdu ještě jeden spg zkuste, co kdyby.

Gregy, my jsme teď absolvovali spg v rámci imuna, a měli jsme tak aspoň 3-4 týdny abstinenci z důvodu laparky. Tak uvidím, jestli to bylo k něčemu. 🙂

lendulka007
27. zář 2008

Eleonko, neboj, třeba se tam ještě nějaké najdou, nebo zkusíte M/T a tam ty potvůrky určitě budou a brzy budeš těhulka.Stejně tady budeme všechny těhulky, je otázkou - kdy. Už se nám tu jedna na to připravuje, doufám, že vydrží.
Andulko, drž se. Nejhorší na tom je, že stále na něco čekáme, za 14 dní na //, pak na srdíčko, pak aby to šlo vše jak má a pak se celý život o to naše mimi budem bát....Opatruj se s mimísem. A ti naši chlapi jsou opravdu zlatí.

andulka2
27. zář 2008

Lendulko mas pravdu, pokud nam bude osud prat, vyjde to ... Cloveku nezbyva nic jineho, nez doufat. A myslet pozitivne. Do prace se uz docela tesim, je to snad po prve v mem zivote 🙂 Tak jsem premyslela, ze IVF je opravdu jedno velke cekani, nejdriv cekas, zda se najdou spermijky u M/T, pak zda budes dobre reagovat na stimulaci, pak aby bylo hodne dobrych vajicek, pak stresujes, zda se oplodni, pak zda se budou dal vyvijet, pak cekas 14 dnu po ET, pak na srdicko, pak aby bylo vse ok pri tehulkovstvi ... opravdu kdo nezazil, nevi, jaky napor na psychiku to je ... Kazdopadne to ale stoji za to ... a verim tomu, ze se kazda z nas docka. Jen to chce cas. Jeste ze mame tak zlate partnery, bez nich nevim, zda by se to dalo vydrzet. Jinak ja se citim docela ok, jen mam takovy tlak v podbrisku, brisko nafoukle, jako bych byla v 2. mesici a do vcerejska me bolely prsa, dnes uz ne. Tak nevim, zda to je dobre nebo spatne znameni. Kazdopadne je lepsi, nepremyslet nad tim. Takze vam preji moooc pekny vikend, pa

lendulka007
27. zář 2008

Andulko, přesně jsi pochopila celý proces IVF, je to dost náročné na psychiku. Přesně vše jsem zažívala, jen s tím, že jsem blbě reagovala.
Prsa mě bolely taky pár dnů, já to mám po Pregnylu, takže to může být u tebe nastejno. Jinak tlak v bříšku jsem měla taky. Takže karty osudu jsou rozdány, tak ať se k vám nakloní ty správné. 🙂 Nemysli na to, klidná hlava.
Krásný slunečný víkend. Pa.

andulka2
28. zář 2008

ahoj holky, chci vas pozdravit takhle v nedeli :o) ja uz se docela tesim zitra do prace - jsem blazen, ze ? toto se mi snad jeste nikdy nestalo :o) Berusko pisni zitra, jak probiha stimulace. ostatni taky pisnete, jak se mate. zatim pa a pohovy zbytek vikendu

beruska195
29. zář 2008

Ahoj holky,
právě jsem se vrátila z Gennetu. Dneska jsem sedmý DC, tak jsem byla na ultrazvuku. Daněk má dovolenou, zaskakuje za něj Vyky, měla to tam chudák jak na běžícím pásu. Říkala, že to vypadá dobře, na každé straně mám 4 folíky slušné velikosti a ještě je tam několik malých, které prý ještě dorostou. Ale těch 8 by snad mělo vydržet.
Ve středu jedu zase na ultrazvuk a už se rozhodne, kdy bude odběr - buď v pátek nebo v sobotu 😉 Jen nevím, kdy by pak bylo ET, jestli v pondělí?
Dneska si píchnu první Cetrotide, tak to snad taky zvládnu 🙂 s Gonalem už jsem se sžila, to je v pohodě...
Od včera mě trochu pobolívá břicho, asi jak mi tam folíci rostou 😉

Holky díky moc za podporu, moc mi pomáhá si tady s vámi dopisovat!!!
Andulko, odkdy si měla neschopenku? Hned od odběru nebo až po ET? Jinak Ti moc držím palce, ať se Tě bojovníček drží zuby nehty!!!

Mějte se hezky, zase se ozvu...

andulka2
29. zář 2008

ahoj berusko, to jsou ale dobre zpravy, super, pokud 8 foliku vydrzi (coz urcite vydrzi) a do OPU dorostou jeste dalsi, tak to bude super vajuchova uroda :o) ja mela 18 foliku, ve 14 z nich byla vajicka.
Cetrotide urcite zvladnes, na prvni pohled se zda, ze to je nezvladnutelne, ale nakonec ti to prijde v pohode, uvidis ...
Ja mela OPU v pondeli a ET ve stredu, takze jsem si vzala cely minuly tyden volno. Dnes jsem byla po prve v praci a docela jsem byla i rada, protoze nebylo tolik casu na neustale pozorovani se a premysleni, zda to vyjde, nebo to nevyjde atd ... proste doufam, ze mi ten tyden rychlejc ubehne 🙂
drzim palecky, aby folici krasne rostli a zase se ozvi, pa

lendulka007
29. zář 2008

Beruško, tak to je super zprávička. 8 folíků je fajn, ale ti menší určitě dorostou. Paráda. Teda holky, vám ty stimulace jdou. Já jsem si brala neschopenku v den OPU. ET je otázka, kdy bude, záleží na embryologovi. Může třeba jít i do PK, což v Gennetu moc nechodí. Většinou obden jdeš na ET. Ve středu hodně štěstí na utz.

A co ty Andulko? Jak bylo v práci? Je lepší být v práci, viď? Já to tak taky mám. Nepřemýšlím nad blbostmi.

Jinak si jedu ve středu do nemocnice pro závěrečnou zprávu z laparky. Tak doufám, že budou jen optimistické zprávy. Tak aspoň budu mít jeden papír pro Vyky. 🙂
Přeji vám krásný večer. A držte se. Myslím na vás, obě.

beruska195
30. zář 2008

Ahojky holky,
díky moc za povzbuzující zprávičky. 🙂
Cetrotide jsem zvládla v pohodě, prostudovala jsem návod a šla jsem na to - a nebylo to tak hrozný... Manža teda radši odešel z koupelny, nemoh se na to ani koukat 😉

S tou prací to mám podobně, jestli půjdu na ET příští pondělí, budu nejspíš do konce týdne doma a pak půjdu do práce, mám super kolegyně, je tady dost práce, ale taky pořád sranda, takže nebudu mít čas přemýšlet co by kdyby...

Lendu, asi blbá otázka, ale cos myslela tím, že embryolog může jít do "PK"? Nějak mi to tady nedochází 😒
Držím palce, ať se dozvíš z laparky jen dobré zprávičky!!!

lendulka007
30. zář 2008

Ahoj Beruško, to je fajn, že jsi zvládla Cetrotide píchnout. No, máš 1 s hvězdičkou. Tak přeju úspěšný utz.
PK je prodloužená kultivace embryjek, 3.-5.den, záleží na embryologovi, jak doporučí a kolik embryjek bude. Pokud málo, tak ti dají 2denní embryjka. Oni totiž pak odcházejí. V děloze je přeci jen lepší prostředí než někde ve zkumavce. Ale zase když tím projdou, mohou se uchytit.
Tak hodně štěstí.

A jak je naší Andulce s mimísem???

dadous
30. zář 2008

ahoj holky, mužu se k vam přidat? dnes jsem se dozvěděla vysledky ze spermia a moje laska nema žadne spermie ☹ poradte mi prosím někdo co dal. DR říkala žr uměle opl. ale od jineho darce 😒 Je to važně tak že by se tam žadna spermijka nenašla?

cabika
30. zář 2008

Ahoj Dadous, chápu jak se cítíš. Ale neztrácej naději. Jak vidíš je nás tu opravdu hodně, ale všechno společně zvládnem.
Opravdu je možné, že tam žádné spremijky nebudou, ale to je až skoro poslední schůdek. Záleží na dalších vyšetření. Brali manžovi krev na hormony atd? Co genetika? 😉 Na základě 1 spermiogramu nemůže dr. dělat takové závěry.

My máme za sebou 1 spermio, krev a vyšetření u urologa OK. Takže nám byla doporučena M/T a šance, že tam spermijky budou je 50-60%. 😔

Andulko, jak se vám daří?
🙂 🙂

murasek
30. zář 2008

dadous ahoj,
neboj se niceho, i kdyz je to hrozny sok, tuhle zpravu - spermio 0 - jsme se dozvedeli pred 15 mesici a cca pred 9 mesici manza byl na M/T a spermie se nsly a hodne, tak hlavu vzhuru. mame zamrazeno a jdeme do umeleho opl.
tu doktorku bych brala trochu s rezervou, bojujte do posl. sance!!§
pokud budes chtit, pisni mi treba do IP.
papa

dadous
30. zář 2008

ahoj cabi, David(přítel) byl na prvním spermiu, ja jsem byla vyšetřena jen ultrazv. jestli ovuluju a to je vše. Dr mi dnes řekla že nejsou žadne spermie a že nas objedna do Sanusu. Ale řekla mi že uměle oplo. s darcem. což teda nemužu rozdejchat a Dada to asi taky vzal už jako konečnou. Tak jsem chtěla vědět jestli je přeci jen nějaka šance 😉

dadous
30. zář 2008

mura to jsou skvěly zpravičky, do sanusu se každopadně objedname. Ale jsem z ty DR docela v šoku jak s tím byla hned hotova 😉

murasek
30. zář 2008

tak tak daous, vzdycka je to sok, ale uz to bude jen lepsi!!! loucim se, jdu neco delat a pak do prace.
pa

beruska195
30. zář 2008

Ahoj dadous,
vím úplně přesně jak Ti je, stejnou zprávu jsme se s manžou dozvěděli letos v dubnu...
Je to hrozný, hlava mi to vůbec nebrala a když mi řekli, že mimčo bude jenom s dárcem, nemohla jsem to pobrat ☹
Je mi ale divný, že vám to řekli takhle hned po prvním spermiu, my jsme prošli spoustu vyšetření - manžel byl u urologa, dělali mu hormonální profil, genetické vyšetření, DNA a připravovali ho na Mesu Tesu. Ale bohužel z genetiky byla zjištěna příčina - má genetickou mutaci a žádné spermijky se mu bohužel netvoří.
Potom nás čekalo těžké rozhodování jestli půjdeme do dárce nebo do úplné adopce.
Rozhodli jsme se pro dárce a právě se chystám na 1.IVF 😉

Takže hlavu vzhůru, naděje umírá poslední, třeba se nějaké spermijky najdou právě při M/T... 🙂

cabika
30. zář 2008

Dadous,
rozhodně bych nědělala takové závěry po 1 spermiu. Rozhodně chtějte další vyšetření jak psala beruska.

My máme vše ok. Příčina proč spermijky nejdou ven, nevědí. Takže příští rok se chystáme na M/T (odběr spermií z varlete,nadvarlete). Snad nám tam něco najdou. 😔 😔 😔

Nevěš hlavu, já jsem se cítila naprosto stejně. To asi každá z nás. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že budu zrovna toto řešit. 🙂 Můj manžel byl z toho hotovej. Moc se o tom se mnou nechtěl bavit. Stále mi říkal, že si určitě najdu jiného, abych mohla mít děti. Řekla jsem, že je to blbost, že s ním zůstanu aŤ se stane cokoli. Chlapi jsou citlivky. Berou to jako ponížení.

myskyva
30. zář 2008

ahojte
chtěla jsem vám jenom říct ať se nevzdáváte a věříte v dobrý konec
Manžel má taky azoospermii a jediný řešení byl dárce,chvilku to trvalo než jsme se stim smířily ale teď už víme že i když nebude dítě geneticky manželovo,on ho vychová,on mu půjde příkladem - bude jeho táta 😉

Nevzdávejte se,pokud máte šanci při META,TESE přeju hodně štěstí ať se spermijky najdou
Jestli máte šanci jenom s dárcem.......i to za to stojí 😉

dadous
30. zář 2008

cabi, taky mi řekl at si najdu jinyho, jsou to trdla a my je musíme popohanet dopředu 😀 už je mi fajn, když vím že ještě nějaka šance je 😉 Nebyt koně tak jsem asi v haji. příští tyden nas objednam do Sanusu a uvidíme co nam tam řeknou 🙂 jsem rada že tu jste a nejsem v tom sama 😉

cabika
30. zář 2008

Tak držím palečky. 🙂 🙂 🙂 Neboj určitě to dopadne dobře.

My chceme ještě do konce roku jít na 2. spermio. I když tomu moc šancí nedávám, tak uvnitř v duši doufám, že se spermijky objeví...

Zkus na to nemyslet. Jeďte třeba na výlet nebo se něčím zkus zabavit. 😉 😉

papa

andulka2
30. zář 2008

Lendulko v praci je opravdu fajn, mame dobry kolektiv, hodne to ubiha a ja nemam tolik casu na sebe pozorovani se a premysleni nad blbostma.
mame s mimisem dalsi den za sebou, zitra uz to bude tyden, co jsem si mimise byla vyzvednout :o)
Musim se vzdycky smat, jak na me pritel po ranu mluvi v mnoznem cisle, jak jsme se vyspali, jak se mame a tak, je to super pocit :o)
ve stredu si vyzvednes dobre zpravy z laparky a uz budes zase o krucek dal k mimiskovi. Kdy mas vlastne nejakou dalsi konzultaci v Gennetu ?

berusko jsi sikulka, ze tu stimulaci tak pekne zvladas. Zitra po utz napis, jak folici krasne rostou ..

Cabiko dekuji za optani, zatim se mame dobre. Sem tam me poboliva brisko, jako pred MS a do vcerejska jsem mela zvysenou teplotu, tak 37,1. Nepremyslim nad tim, zda to je dobre nebo spatne, nechavam to osudu .. nic jineho mi ani nezbyva ..

dadous naprosto chapu tve pocity, ale nezoufej, jak pisou holky, sance na vlastniho mimise je i s azoospermii, tak se nenechejte odbyt nejakou dr a puste se do vysetreni.

Preji vsem hodne stesti

lendulka007
30. zář 2008

Ahoj holky, jdu pozdravit nově příchozí.
Dadous, fakt nevěš hlavu. Znám to, taky před rokem, když jsme se tu zprávu ohledně spg dozvěděli, nemohli jsme to pochopit, ani jeden ani druhej. Otázky typu Proč? Proč zrovna my?? Ale čase se tím srovnáte oba. Trvalo nám to taky dlouho, ale chce to čas. M/T jsme také absolvovali, máme zamraženo. Bohužel je to velká sázka do loterie, i když se najde, stále není vyhráno. Protože kvalita těch spermijek není nejlepší. Pokud máte problém obstrukční, tak se vždy najde a v dobré kvalitě. Jinak to bývá problém. My už se i smiřujeme víc a víc s dárcem, protože ty naše spermijky nedokázaly vajíčka oplodnit. Ale i ta vlastní otázka, zda jít do dárce je opravdu strašně náročná a obtížná. Oba si přejeme miminko, takže dárce je pro nás snadnější volba než adopce. O adopci uvažujeme, až v případě sourozence, protože mít třeba mimi od každého jiného dárce, to fakt nejde. Ale určitě při další IVF zkusíme vajíčka nechat oplodnit polovinou našimi a druhou dárcem (snad k tomu dojde). Nereaguji nejlépe na hormony. Hodně štěstí a neboj, je nás tady hodně a určitě ti všechny poradíme. 🙂
Rozhodně jděte do nového spg za 3 měsíce. Nejdou teď dělat závěry.

Myskyva, a jak je to s vámi?? Už máte za sebou M/T nebo nějaké IVF?

Murášku, moc zdravím.
Papa

nufice
30. zář 2008

Dadous, nevěš hlavu, dr.někdy ani o metodě MESA/TESE pořádně nevědí, takže doporučí hned dárce. Ale tohle je teď obrovská šance, na dárce je vždycky čas. My máme společného 16tiletého syna a už 13 let má manžel azoospermii a teprve teď jdeme do M/T a případně IVF, pokud se spermie najdou. Hodně štěstí

lendulka007
30. zář 2008

Andulko, až teď jsem si všimla té tvé zprávy. Psaly jsme obě ve stejné době.
To je moc dobře, že si vás takhle manža hýčká. Mě si taky hýčkal, bylo to fajn. A už má mimís jméno?? My jsme mluvili o myšičce ☹
Konzultaci v Gennetě mám koncem října, takže už za necelý měsíc. Ten čas fakt strašně letí a letí.

Beruško, zítra hodně štěstí.

beruska195
1. říj 2008

Ahojky holky,
tak jsem zpátky z Gennetu z utz...
Vypadá to dobře, folíků mám asi 12 velkých a několik dalších malých, které prý ještě dorostou. Takže na OPU jdeme v sobotu 🙂
Vyfasovala jsem ještě jeden Cetrotide a na čtvrtek večer Ovitrelle, ten je taky do břicha, tak to taky zvládnu..
Tak na mě v sobotu myslete...
Budu se snažit nějak ozvat, ale nemáme net doma a v práci nejspíš příští týden nebudu, tak nevím,nevím...

Díky, všechny zdravím a taky držím palečky!!! 😉

dadous
1. říj 2008

Ahoj holky,moc děkuju za podporu.jasně že to nevzdame. Za jak dlouho se muže dělat další spermio,když byl Dada před 14dny na prvním. Jde mi o to za jak dlouho se mame objednat do Sanusu 🙂 diky diky

cabika
1. říj 2008

Ahoj Dadous, většinou tak po 3 měsících se dělá kontrolní spermiogram. 🙂 🙂 🙂

dadous
1. říj 2008

takže az po novym roce ☹ takže to asi nema smysl se ted objednavat do Sanusu 😒

andulka2
1. říj 2008

ahoj Berusko, super uroda, 12 foliku + mozna dalsi je skvely vysledek ... Moc moc na tebe budu myslet, pokud budes mit pak nejakou moznost, urcite nam dej vedet, jak jsi dopadla, budeme vsichni drzet palecky !!!

Leni co vysledky ? vse OK, nemam pravdu ?

hezky vecer, pa