Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

eloana
22. říj 2008

ahoj zvidavka -urcite se tu stav sice moc castu se tu nepise, ale em tam diskuzi sleduji🙂 to chapu ,ze jsi na nervy ,ale dneska uz jsou celekem moznosti🙂

beruska195
23. říj 2008

Ahoj holky,
tak vám musím napsat novinky! V úterý to bylo 14 dnů po ET, kdy jsem dostala 2 mimísky do břicha.
S testováním jsem nevydržela a už v pondělí jsem si udělala testík - vyšla mi druhá čárka taková spíš neviditelná, ale přesvědčovali jsme s manžou jeden druhého, že tam fakt je!!!
V úterý už byla vidět líp a ve středu byla "jasná" 🙂
Dneska ráno jsem si skočila ke svýmu doktorovi na krev a teď odpo mi sestřička potvrdila, že jsem opravdu těhotná, HCG 1028! 🙂
Hned jsem volala do Genetu a jsem objednaná 4.11. k Daňkovi na kontrolu, má tam hrozně narváno, dřív mi nenašli termín 😠

Ale zatím se to úplně bojím říkat nahlas, snad to všechno půjde dál jak má!!! 😉

A co vy, Andulko, Lendulko, jak to vypadá s vámi?

Holky mějte se hezky a držím všem palce!

katy2
23. říj 2008

beruska 🙂 gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵
inak aj my mame novinku, cakame dvojicky 😵

nufice
23. říj 2008

Beruško, moc moc gratuluju🙂 🙂 🙂

nufice
23. říj 2008

ahojky holky, už jsem zpět z dnešní kontroly v Reprofitu🙂
Takže: Ode dneška začínám brát léky na tlumení vaječníků. Mám krátký protokol. 27.10. poslední prášek, počkat na MS, což by mělo být prý teoreticky 31.10. a od 1.11.stimulace. Cca 12.11. OPU a TESE.
Dr.M. byl super. Šetřil koruny a dodával naděje. Taky jsem dostala velkou pochvalu za HP. Dr.říkal, že je úplně super a kolik že mi je let a na to řek: Ty jo, to je naprosto vynikající profil na 35let, gratuluju. Po UTZ mi řekl, že jsem naprosto zdravá ženská a že nebude žádný problém, dal mi ty léky bez doplatků, že je zbytečné brát ty "lepší" a že peníze potřebujeme na TESE. A že věří, že spermie budou. Tak jsem měla fakt radost🙂 Dostala jsem kufřík s léky a začínáme🙂)))

eloana
23. říj 2008

ahoj holky moc gratuluji🙂)) ja jsme zvedava co my🙂 ale to je jeste na dlouho:(((

andulka2
23. říj 2008

ahoj Berusko, no to je parada, mam ohromnou radost !!!!! gratuluji a drzim palecky, aby bylo vse jak ma.
Holka opravdu jsem strasne rada, ze se vam to povedlo.
Ja to mela nejak podobne, na prvnim testu byla taky temer neviditelna carka - rovnez jsme s pritelem test ruzne nataceli a koukali na nej tak dlouho, az tam tu carku proste vykoukali :o)
dalsi dny uz byla silnejsi a silnejsi.
Ja jsem objednana ted v pondeli 27.10. na kontrolu, tak se modlim, aby bylo vse v poradku.

Lendulka je ted na dovolence, bude pristi tyden.

katy tobe gratulace k dvojcatkum.

mejte se moc hezky a zase napiste

lenkove
24. říj 2008

beruska 🙂 krasa, sice nepoznam, ale blahozelam 🙂 🙂 a tesim sa 😵

my sme dnes boli na druhy SPG, opat ziadne spermie.. brali mu krv, ze v stredu ma prist opat, dali mu recept na nejaku injekciu.. v stredu mu zoberu krv, pichnu injekciu, o 30 min. opat zoberu krv.. vysledky zhodnotia a uvidi sa.. zatial nam vraveli, ze HP ma v poriadku, a ze sa nevie co to je.. ale asi zablokovanie... a ze je jeden lekar, nie velmi daleko od nas, co to operuje.. nemate s tym skusenosti? som zvedava ake su pri tom rizika 😀 😀

lenkove
24. říj 2008

inak, tu je pravdepodobne stranka toho pracoviska, co spominal manzelov lekar 🙂

http://www.refertilisieren.de/refi.html

katy2
24. říj 2008

leni, pisali tu babenky, ze to ich polovicky nejaku operaciu absolvovali... len to treba pozriet spatne... a ze potom to pomohlo... to znamena, ze podla vsetkeho ma len nejaku prepazku.... drzim palce 🤐

lenkove
24. říj 2008

katy,
ty si zlatik.. no viem, ze jednej babenky manzelik mal operaciu, napisala mi IP, ale nebolo to celkom to iste, kazdopadne zabrala 😀 financne to vyjde na rovnako.. ako som pozerala.. teda IVF a tato operacia.. 😖
katy, a vam odoberali tkanivo, ci len spermijky?

lebo, ako som citala, podmienkou k tejto operacii je biopsia semenikov, ci sa vobec tvoria spermie a o tom sme poculi same zle veci.. ☹ nechcem aby mal manzel problemy kvoli tomu... 😕 aj ked on je celkom odhodlany na tu operaciu, zatial 😉
inak, pisali tam, ze 60 percent ludi ma potom skoro deticky.. ale zvysok nie a nevie sa preco.. sak vieme ako to je...
katuska, a ty este nespinkaaaaaaaaaaaaas 😀 ?

cabika
25. říj 2008

Ahoj děvčata, chvíli tu člověk není a hned takové radostné zprávičky.
Andulko a Lendulko moooc vám gratuluji a držím palečky ať to i nadále jde stejně tak dobře jako dosud 🙂 🙂 🙂

U nás nic nového není. Snažíme se s manžou na to nemyslet, i když v dnešní době, kdy je po ulicích tolik kočárků, je to těžké. ALe snad to zvládnem.

😵 😵

mějte se krásně papa

beruska195
27. říj 2008

Ahojky holky,
moc děkuju všem za podporu a gratulace 🙂
Pořád mám strach, aby bylo všechno OK... Jdu na kontrolu až příští úterý 4.11.

Andulko, co dnešní kontrola, co ses dozvěděla nového příjemného???

Katy moc gratuluju k dvojčátkům 😉

Mějte se hezky a všem držím palce 🙂

eloana
27. říj 2008

ahoj berusko drzim pesti🙂))

lendulka007
28. říj 2008

Ahoj holčinky, jdu vás pozdravit. Jsem vydovolenková a už se těším na další IVF.
Beruško, potichounku gratuluji. To musí být úžasný pocit, vidět // na testíku.
ANdulko, na tebe moc myslím. Jak dopadla kontrola? Bylo srdíčko a je vše v pořádku?
Nufice, ty jsi se do toho teda obula. Jen tak dál.
Cabiko, to jsi si mě asi spletla s Beruškou :o) Ale to nevadí.
Mně zítra čeká konzultace v CARu a tam doufám, že se domluvíme na dalším IVF. Už mám i výsledky imuna, nedopadly tam dobře nk aktivity, takže budu mít Prednison už od začátku stimulky. A prostě to 3.IVF klapne.
Všem držím palečky a přeji krásný den.

kuspitka
29. říj 2008

aaaaaaaaaaaaaaaaAhojte.mate niekto skusenost v tom ze zistili ze nema ziadne spermie a aj tak otehotnela????

eloana
29. říj 2008

ahoj kuspitka. zatim takovou zkusenost nemam,ale taky bych ji rada znala ,jestli nekdo takovy existuje.My jen mame zkusenost-mame 2,5 letou dceru a nyni mam anzel azoo jak ot blo pred 3 roky bohuzel nevime

lenkove
29. říj 2008

kuspitka
ja chcem mat taku skusenost 😎 som hladala ako diva na nete a nic som nenasla: ale ze nemali spermosov a po mesa tese otehotnela, takych pribehov tu jeeee 😎

eloana
29. říj 2008

jeste bych rada vedela zda azoo je uz konecny -nemenny stav nebo se to muze zlepsit -to jsem se taky bohuzel nikde nedozvedela

kuspitka
29. říj 2008

tak mne meska mrcha uz od 21 a este mi neprisla ani po liekoch a uz mala mama tstale pocit bolesti a este mi je aj na zvracania ani mi nechuti jest...zajtra idem ku doktorovi mozno je to poplach...
moj muz nema ziadne spermie..ale uz som pocula ze sa stalo nieco take vraveli ze nema ziadne spermie a bola tehu tak neviem

lenkove
29. říj 2008

eloana,
tajomny to stav.. to by som aj ja rada vedela.. dufam ako pes, ze sa to zmenit da.. ako som davala link pred par prispevkami, da sa to operacne zmenit v pripade, ze je to blokada alebo stav po vazektomii. uspesnost tak pol na pol...

takze tak...

lenkove
29. říj 2008

kuspi
test, test test 😀

eloana
29. říj 2008

opravdu?? a test jsi si delala.Akroat vim ,ze zname manzel mel taky azoo -obcas mu nasli 4 spermie v ejakulatu. tak kolem 40 mela radeji atikoncepci ,ze pry se to muze stat ,ze by otehotnela a vetsinou se to stane kdyz uz clovek nechce a neceka🙂

kuspitka
29. říj 2008

lenkove aj ovulku som mala pozde neverim ze som tehu ...uz si myslim ze som na hlavu moze ma bolet brucho obcas ako pri mrche????

eloana
29. říj 2008

bolet muze kazdemu se to prejevuje jinak .Me pak bolelo spis bricho -pichalo me v deloze jak se rozpinala

lenkove
29. říj 2008

kuspi,
ze priznaky tehu su presne ako priznaky mrchy s tym, ze mrcha nepride.. a kolko asi mas od ovu?
niekedy moze meskat len tak, z trucu 😎
ze si na hlavu - chapem... aj ja si to o sebe myslim... 😎

kuspitka
29. říj 2008

moja ale moj muz nema ziadne spermie a pred 3rokmi mu nasli a pred 4mesiacmi nic ani naznak.
meskaju mi stale ale takto som necakala ani po liekoch mi neprisli...

lenkove
29. říj 2008

ovec • 17. nov 2007 o 09:37 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ahojte vsetky snazilky. Pred niekolkymi mesiacami som sa vam zalovala, ze nevieme ako dalej. Uz rok diagnostikovana azoospermia, neuspesna TESA , a verdikt od lekarov jedine darca, je nasa sanca mat babo. nechceli nam uz predpisat muzovi ziadnu liecbu, ved naco ked je to vraj zbytocne...a tak som sa nastvala muzovi nasadila tamoxifen 10mg dvakrat denne. profertil, pycnogenol 2Tbl. na den..a hadajte co sa stalo?
vcera sme uz isli podpisat darcu a v decembri sme chceli ist na IVF....ale este sme si po troch mesiacoch uzivania chceli overit ,ci sa nieco pohlo, posledna nadej, a viete co?
nasli tam 4 -15 mrstnych spermijek.
Hura sme znovu v hre!!!!!!!!
takze manzel pojde este dvakrat na odber a zamrazenie a v decembri pojdeme na pokus ...a po roku...s nasimsi spermijkami.
je to nadherne.
tak vas babi prosim nevzdavajte a nedajte sa hned odbit, ze len darca...nam to pomohlo.
ja viem co su to 4-12 spermijek,...ale pre nas to po roku znamena...mame sancu na boj...
ak by niektora z vas sa chcela poradit aj mimo fora tu je moja mailova adresa: nadka@marrco.sk

lovec • 17. nov 2007 o 09:47 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
a LUludka, ak ma tvoj manzel malo muzskeho hormonu tak sa to da hormonmi ovplyvnit, existuju na to rozne schemy hormonalnej leicby, jedna z nich je napr. kombinacia testosteronu v injekciach do svalu a k tomu clomifen ,alebo len davky injekcii FSH, ktore nepriamo zvysia tvorbu testosteronu.
taketo leicby trvaju od 3-6 mesiachoch , len na to treba vydrz, co ja si myslim po svojich skusenostiach ze sa to oplati a skusat, trebars aj menit liecby, ale kazdopadne sa nedat odbit...tym ,ze pomoze jedine TESA/TESE-ono je to casto tym ,ze je to dobry biznis a preto sa v mnohych centrach snazia hned pritlacit na tu tazsiu alternativu, alebo len darca...
moj manzel tiez presiel tou TESA/TESE a bola neuspesna a mna popritom stimulovali a ked sme tam lezali ja po OPU a manzel po operacii nam povedali nic sa neda robit,,nic sme nenasli..a vajicka sa museli znicit..a este som aj zbytocne dostala hyperstimulacny syndrom.takze tak

lenkove
29. říj 2008

mojmu ani raz v zivote nenasli ani jednu spermiu 😎 kto ma horsiu diagnozu 😀 😀 ?

lenkove
29. říj 2008

prekopirovala som zo zaciatku diskusie...