Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

eloana
29. říj 2008

jinak priznaky jako nevolnost , ospalost jsem mela kolem 5 tt ale u kazdeho to je jinak

kuspitka
29. říj 2008

lenkove aj uz som davno na hlavu..ved to ani neviem kedy mam ovulku...

kuspitka
29. říj 2008

ospalost nemam skor neviem spat...mozo to je poplach

kuspitka
29. říj 2008

lenkove my mame darcu

eloana
29. říj 2008

ja uz to holky ani nesleduji kdy mam ovulku ,ale cyklus mam pravidelny tak kolem 14 dne

kuspitka
29. říj 2008

tak ja tiez ale toto uz nechapem jeden mesiac presne a dalsi nie

lenkove
29. říj 2008

kuspi
ja viem, ze mate darcu a ze ides teraz na UIU po mnohych IVF.. drzim vam palce 😎

kuspitka
29. říj 2008

lenkove hej idem na IUI konecne...uz nemam ani bolesti ani plano mi nieje

lenkove
31. říj 2008

ahojte 🙂
chcem sa opytat ako prebiehali vysetrenia na HP u vasich manzelov.. Mojmu brali krv dva razy a kedze mal hodnoty tesne nad normal, dnes bol na dalsom odbere: tentokrat mu brali krv 3 krat za sebou v polhodinovych intervaloch, na zaciatku mu pichli nejaku injekciu.. kedze nam vobec nevysvetlili co to je, neviete mi niektora nahodou poradit? 😖
viem, ze to je len dobre, ze ma viac vysetreni, ale rada by som vedela naco ho robia a co ma ukazat..

eloana
31. říj 2008

ahoj no ono se to bere v ruznych hodinach -kazdy hormon ma jiny peak - manzelovi bralo tady jen jednou a vesel se do normy takze to ma ok.ale proc mu davali injekci tedy netusim

lenkove
31. říj 2008

eloana,
diky.. no uvidime, hadam sa dozvieme.. niekedy... vysledky budu na bud. tyzden.. 😖 ak to spravne chapem, ked budu zle hormony, tak je velke riziko, ze sa spermie ani netvoria a preto tam nie su? to je potom dost skarede 😕

a ako to vyzera s vami? idete na Mesa-Tese ?

nufice
31. říj 2008

ahoj holky, dnes jsem dostala MS, takže zítra začínám stimulovat.
Kolik vaše manželé mají hodnotu FSH?

eloana
31. říj 2008

FSH ma 2,19 no my cekame na kontrolni spermiogram ma jit koncem listopadu ,ale ptala jsem se s muze uz v pulce ,ze to je jedno a pak se domluvime na mese/tese

eloana
31. říj 2008

holky nevite jaka je asi tak v gennetu cekaci doba na mese/tese??

beruska195
1. lis 2008

Ahoj holky,
manže byl na HP jen jednou a měl ho v pořádku.

Eloano nevím, jaká je čekací doba na M/T, protože když nám to všechno Dr.Vik vysvětloval, čekalo se na manželovu genetiku, která pak dopadla špatně a byla důvodem azoo. Na Mesu Tesu tedy nedošlo.
Ale vysvětloval nám, že zákrok by dělal přímo on v Gennetu ve středu a pak si zve pacienty v pátek na kontrolu k sobě do nemocnice (teď si nejsem úplně jistá v jaké říkal, že normálně pracuje) 🙂

Andulko, jak to s Tebou vypadá, neozvala ses po kontrole v Gennetu???

Holky hodně štěstí a pěkný víkend 🙂

lendulka007
3. lis 2008

Ahoj Beruško,
jak se máš s mimískem v bříšku? Vše dobré? Kdy se chystáš na kontrolu?

Eleono, dr. Vik vám vše vysvětlí. Neboj, a termín, záleží, jak bude mít volno. Určitě to do 2 měsíců zvládnete a pak vzhůru do stimulky.

U mě se našly nějaké zvýšené hodnoty u imuna, takže mi bude nasazen Prednison. No a snad brzy další stimulka a 3.IVF.

Tak se mějte. L.

lenkove
12. lis 2008

ahojte,
tak my mame kompletku manzelovu: vsetko ok.. teda az na to, ze nama ziadne spermie 😀 to znamena, ze je tam ten blok... mate niektora rovnaku diagnozu?
nasla som na nete, ze spermijky, co su takto zablokovane su zvycajne aj geneticky zle 😖 , mate ine skusenosti?
vdaka 😀

katy2
ako sa mas? zdravim bojovnika maleho 😎

jaanulka
17. lis 2008

Ahoj holky..už jsem sem dříve psala......my jsme s manželem měli vše podstoupit už na začátku října, ale dostala jsem příšernou angínu, takže se vše odkládalo...asi v pátek bych měla dostat první injekci. prosím chtěla jsem se zeptat když váš manžel podstupoval M/T tak vám ve stejný den odebírali vajíčka??Protože my jdeme ve stejný den.....!!!Čekali jsme dlouho na vyšetření urologa a ten řekl, že může manžel podstoupit tu operaci....máte některá zkušenosti s tím, že když je genetika vpořádku a vše ostatní jesli se tam ty spermie najdou??A jak jsem se dočetla tak existují dva typy azoo...nevíte podle čeho stanoví jaký typ má manžel??nemo se to pozná až po operaci??Děkuji a všem hodně štěstí Jaaňulka

eloana
17. lis 2008

ahoj jaanulka🙂 odber a mese/tese zalezi asi na caru my chodime do gennetu a tam to pry spolecne nedelaji na m/t se teprve chystame, tak uvidime ja bych radeji kdyby to slo udelat najednou. pokud pricina zjistena neni asi se uvidi az po operaci zda neco je ci ne -ale vetsinou se neco naslo pokud nebyla znama pricina -treba kryptorchismus v detstvi

peta131
17. lis 2008

Janulka nám tiež doktorka povedala že odber vajíčok a Mesa Tese nám budú robiť naraz. Tiež som nechápala že čo ak náhodou sa tam spermijky nenájdu alebo budú zlé tak zbytočne budem mať stimulku 😒
My máme zatiaľ všetky výsledky v poriadku už len čakáme na genetiku ale povedali že tá bude asi v poriadku že by nemala byť prečo zlá, takže tam má len nejaký blok niečo zablokované alebo čo a to spôsobuje že nemá žiadne spermie.
Takže to by aj mňa zaujímalo či už vám to niekomu robili naraz 😒

eloana
17. lis 2008

podle me se s tou variantou pocita a je pak na vas zda pristoupite na darce -treba se oplodnuje pulkou a pulkou od darce zalezi kolik se toho najde.Ale nevim co se pak dela pokud na darce nepristoupite -v tom okamziku je lepsi delat m/t a odber odelene

dadous
17. lis 2008

Ahoj elo, tak jsme objednany na 27.11 do Sanusu.Myslim že když dělaj M/T a zaroven oplodnění tak asi musí předem už vědět,jestli ten par souhlasí s darcem,kdyby se žadny spermie nenašli, ne? Pak to je asi tak,že když ten par nechce darce tak se nejdřív uděla M/T a pak se oplodnuje? 😅

eloana
17. lis 2008

Ahoj🙂 ja prave nevim -me genetik co vlastni gennet rikal ,ze to najenou nedealji a primarka co je v liberci v gennetu rikala ,ze delaji. My jsem s darcem vicemene smireni, tak by klido mohli delat najednou🙂
ale jedna holcina psal ,ze pri odberu nic nenasli- ale ,ze to nechaly kultivovat a za 2 dny spermie byly

dadous
17. lis 2008

no ja tomu vubec nerozumim, ale logicky,teda aspon pro mě,bych udělala M/T a hned bych to šoupla do bříška 😀 ale je na prd že se neda zjistit před operací jestli tam ty spermie vubec jsou 😒 Takže si myslím,že pokud nechceme darce tak kuchnou Davida a pak se teprv budu připravovat na uměly. Ale ještě je otazka jestli vubec Davida na M/T pošlou 😒

eloana
17. lis 2008

jasne no uvidite manzel jde ted nekdy nak ontrolni spermiogram a pak uz to asi bude smerovat k mese/tese .tak to vidim nekdy po novem roce🙂

dadous
17. lis 2008

Tak aspon si v klidu užijete vanoce 🙂 Držím vam palce 😉

eloana
17. lis 2008

ja vam taky🙂 snad se neco najde ze.))) musi

jaanulka
18. lis 2008

Ahojky moc děkuji za odpovědi.....jenže nás se ještě ani nikdo nezeptal na dárce a ani o něm nebyla řeč....takže za dní uvidíme co vlastně bude dál....čeká nás to asi 2 prosince!!Manžel je docela nervózní, protože nikdy nebyl pod narkózou...takže kdyby tam byl jen nějaký blok tak by tam být mohli??Mám z toho velký strach a proto doufám, že vám všem co mate takový problém se vše podaří, protože ti co děti nechtějí tak je mají hned a ti co je chtějí tak řeší takový problém.....jedna známá byla na potratě a já měla sto chutí ji říct něco škaredýho ale nemělo to cenu.....vůbec si neváží toho co měla!!Moc všem děkuji

jaanulka
18. lis 2008

chtěla jsem napsat za 14 dní

dadous
18. lis 2008

Ahoj janulko, taky nevíme co nas čeka,za tyden jdem na pohovor a je už ted mam hruzu z toho,že bude nějaky velky problem. Ale na druhou stranu se zas těším,že snad budem už vědět na čem jsme. Holky at nam to všem dobře dopadne a těm našim milačkum taky 😉