Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
2. bře 2009

Bobovci1: Já vím..jen tomu nějak nevěřím. Mamča mi říkala, ať s testem určitě ještě vydržím..že se mi to mohlo jen opozdit.

zdenulka_29
2. bře 2009

Manulienka: moc dobře vím, jak vám bylo..my to zjistili v listopadu a pak už jsme se slyšeli jen špatné zprávy. Manžel bere profertil, tak se uvidí, zda to bylo k něčemu či k ničemu. Chceme vyzkoušet všechno. Ať už s dobrou zprávou nebo špatnou.

bobovci1
2. bře 2009

zdenulka, a čo manžel na to, že si mu nasadila profertil? nemal nejaké výhrady? 🙂

zdenulka_29
2. bře 2009

Vůbec, je to zlatíčko! Kéž kdyby to nějak vyšlo.

katarina33
3. bře 2009

Ahojte babulky,

tiez mame azoo, mam jeden dotaz, ten profertil ma nejaky vyznam pri tejto diagnoze???

zdenulka_29
3. bře 2009

Katarina33:my profertil zkoušíme, zda se u manžela přeci jen nějaké spermíky nenajdou. Chceme vyzkoušet všechno.

bobovci1
3. bře 2009

katarina33, my sme tiež boli azoo, nasadila som manželovi profertil, cem m a kotvičník a teraz máme dostatok spermií na IVF 🙂 ale niekomu to vraj pomože a niekomu nie, ja možem povedať, že nám áno 🙂

jaanulka
3. bře 2009

Ahoj holky....já jsem v koncích...včera jsem byla na vyšetření a doktor mi řekl, že když budeme podstupavat M/T tak už musíme být rozhodnutí, jestli když se nic nenajde, tak zda ty moje vajíčka daruji nebo zda půjdeme do dárce. Taky mi řekl, že když se tam nic nenajde tak už se tam nic nenajde ani za 5 let....a že když už budu nastimulovaná tak by byla škoda ty vajíčka darovat. Já se ho zeptala co když ani jedno nechci...a on říkal, že bych musela změnit kliniku. Chtěla jsem zda nepůjde první operovat manžela a pak až stimulovat mě. Já jsem toto vůbec nevěděla a teď na to mám prakticky 3 týdny a manžel je stále na rozpacích zda tu operaci podstoupí, ale o tom už jsem psala. Já jsem připravená mít dídě, ale s ním a ne s dárcem. Já se asi ubrečím toto už je vážně jak naschvál!!!

Manulienka: Kouří tvůj manžel? Protože můj si pořád myslí, že to má z kouření ale já se mu snažím vysvětlit, že jestli to má z kouření tak tam určitě něco najdou ale už je to skoro rok co bere ty vitamíny a stále nic.

jaanulka
3. bře 2009

Ahoj bobovci a jak dlouho to manžel bral?

peta131
3. bře 2009

Jaanulka tak to som ešte nepočula aby to robili naraz 😖
my ideme zajtra na M/T a hneď nám vtedy dali na výber že buď pôjdeme do toho spoločne že ja začnem stimulovať a pri odbere by išiel partner na M/T a pokiaľ by mu nič nenašli tak by moje vajá oplodnili darcovskými ale to sme odmietli tak teraz ide najprv partner na M/T a podľa výsledku uvidíme čo bude ďalej...ale pokiaľ to tak nechceš ako ti to tvoje CAR-ko navrhuje tak by som radšej prestúpila niekde inde veď nemôžeš predsa podstúpiť niečo čo nechceš 😖

Babenky držte nám palčeky zajtra už drahý nastupuje do nemocnice a vo štvrtok ho budú operovať, žalúdok mám až v krku tak sa bojím ale hádam niečo nájdu ☹

jaanulka
3. bře 2009

No doktor mi řekl, že kdyby se tam alespoň jedna našla tak pak je šance! Ale kdyby tu jednu zamrazili tak že se prý může i poškodit a tím pádem je šance nulová.

jaanulka
3. bře 2009

Peta 131 Budu na vás moc myslet!!Držím pěstičky!!!

eloana
3. bře 2009

zdenulka_29-ahoj tak to me moc mrzi:((( a tak co mate ted v planu ? no ja jsme zvedava koncem brezna jak to bude

zdenulka_29
3. bře 2009

Ahoj jaanulko, tak to je teda dobrý..já vím, že když třeba manželovi nic nenašli, že už je nejspíš šance na vlastní mimi 0. Já to však nevzdávám a říkám si, že zázraky se dějí. Třeba vám zrovna najdou něco při té operaci.
Moc vám budu držet palce, je to psycho určitě pro oba. Já bych asi takhle rychle také nechtěla spermie od dárce. Já jdu do Caru 10.3. a taky si tam nenechám hned tlouct dárcovské spermie..my jsme na tom s manžou taky dost psychicky špatně. Navíc jsem to z nervů a po nemoci nedostala, tak ještě asi budeme řešit mě, abych byla zdrává.. 😖

Peta131: Moc moc budu držet palečky, aby jste to zvládli a také "vyhráli"!!!

zdenulka_29
3. bře 2009

Ahoj Eloanko, jsem v háji a manža taky, snažím se ho držet nad vodou..ale to víš, jako chlap se cítí nanic.
Říkal mi, ať se rozvedu a najdu si někoho, s kým budu mít možnost mít vlastní děti.
Tak ať vám to hlavně dopadne.
Nám nebude zbývat nic jiného než jít do dárce, ale vůbec si to teď nedokážu představit a ani nechci.
Kdyby to byl alespoň manželův dvojník... ☹ 😢

jaanulka
3. bře 2009

Zdenulka 29 je to strašně na psychiku, až si kolikrát říkám, že je to zlí sen. Řekni manželovi, že je moc statečný a ještě víc chlap jak ostatní chlapi. Je skvělej, že to podstoupil a určitě jednou taky budete šťastni s miminkem.
Já do dárce nepůjdu, to ty vajíčka radši daruji a snad tím pomůžu některé ke štěstí ale smířit se s dárcem to se mi nechce! Modlím se. aby u manžela našli spermíjky a už byl konečně tohodle konec.

dadous
3. bře 2009

zdenulko diky za odpověd 😉 a tvuj manža by souhlasil s darcem?

manulienka
3. bře 2009

Jaanulka, moj manžel vtedy ked bol na spg fajčil, ale nebol tuhy fajčiar. Nebral iné lieky okrem Koenzímu Q10 a úplne prastal piť alkohol. Potom sa mu spg zlepšil. Škoda, že nám ani jedno z 3 IVF nevyšlo. Ale mne sa pri stimulácii tvorilo strašne malo vajíčok.

zdenulka_29
3. bře 2009

Jaanulko, tohle řeš, až podle toho nálezu, ale určitě vám to výjde..nemůže být snad na světě tolik zla.. Prostě to nesmíme dovolit!

Dadous: pokud by se ani po vitámínech nenašlo nic, tak bychom do dárce šli. Pro nás by totiž společné žití skončilo krachem. Oba milujeme děti (kdo ne)..prostě by to bez těch dětí nebylo vůbec ono.

zdenulka_29
3. bře 2009

Adopci manžel zavrhl..možná kvůli mě. Chce asi (když to půjde), abych si vychutnala těhotenství.

manulienka
3. bře 2009

Zdenulka a čo tak inseminácia darcom? Nechceš vyskúšat?

zdenulka_29
3. bře 2009

To se přiznám nevím, co konkrétně je..

dadous
3. bře 2009

no jo ono zaleží jaka ta azzo je. David měl nesestouply jajka,a operaci mu nadělaly pěknou paseku 😒 takže nam by vitamíny stejně nepomohly ☹ ale je rozhodnutej že když se nic nenajde tak jdem do darce 😅

manulienka
3. bře 2009

No zoberú zmrazené spermie darcu a vstreknu ti do maternice..asi tak stručne. Ja sa chystám tiež, lebo už inú možnost nemáme

bobovci1
3. bře 2009

jaanulka, manžel to berie 4 mesiac a k tomu som mu ešte nasadila macu, začal cvičiť, chladiť a menej sa stresovať 🙂
na tvojom mieste by som ihneď zmenila CAR, nemožu sa predsa chovať tak ako sa chovajú a tlačiť vás do niečoho. Veď rozhodnutie je na vás. Kam chodíte?
Už som i niekde na koníku čítala, že niektoré CAR chcú len rýchlo zarobiť a na ľudí sa vobec nepozerajú ☹
je to teda smutné.

bobovci1
3. bře 2009

jaanulka, prešli ste nejakými vyšetreniami?

jaanulka
3. bře 2009

bobovci: chodíme do Olomouce do Fertimedu ale zase jsou tam moc příjemní lidé. Je pravda, že manžel je silný kuřák a taky holduje trochu alkoholu a má rád teplou vanu. Manžel měl vyšetření genetiky a hormonů a urolog mu řekl, že v něm nevidí problém. Po jak dlouhé době se mu spermíjky objevili?Až po tom 4 měsíci braní?

Manulienka: a manžel měl úplnou nulu?

Děvčata právě jsme měli s manželem rozhovor a docela se mi i ulevilo. Od zítřka přestává úplně kouřit, žádný alkohol a bude brát poctivě ten profertil a objednala jsem mu ten kotvičník. Protože jsme se rozhodli se vším ještě počkat! Nejsme schopni se opravdu v tak krátkém čase rozhodnout co dál. Takže zavolám na kliniku, že momentálně končíme a pokud se do půl roku nic nenajde tak to podstoupíme a manžel říkal, že pokud by se nenašlo ani nic po operaci tak půjdem do dárce.
Ale teď nechci dárce ani vajíčka darovat, tak to podstupovat nebudem. Myslela jsem, že je to jinak ale pokud máme na vybranou buď darovat vajíčka nebo dárce tak to podstupovat nebudem.
Jen doufám, že na klinice z toho nebudou problémy. Ale můj doktor říkal, že si vše mám ještě promyslet.

jaanulka
3. bře 2009

bobovci: Prosím co to je to macu??

adus22
3. bře 2009

jaanulka ahoj. Nam tiez robili v jeden den M/T aj odber vajicok. Predtym tiez hovorili, ze ak nic nenajdu bolo by vhodne oplodnit vajicka darcom, alebo ich aspon darovat. Obidve moznosti sme odmietli. Nemaju pravo ta do nicoho takeho nutit. Ak by to tak bolo, urcite by som zmenila CAR. Darcu sme chceli riesit, az ked budeme vediet vysledok operacie. Nastastie sa nieco malo naslo 🙂 . Co sa tyka zivotospravy, moj muz nefajcil, nepil, sportovec a spermiogram nula. Drzim palce aby aj vam pri zakroku teraz, ci neskor spermie nasli.

zdenulka_29
3. bře 2009

Adus22: To je hezké číst, jak to někomu touto metodou vyšlo a bude vás určitě víc.