Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
10. bře 2009

Večer se ozvu, teď jedu na tu poštu a také do kina. Dostala jsem doporučení na film: Líbáš jako Bůh.

bobovci1
10. bře 2009

zdenulka, ahoj, nejako som prehliadla jednu otázku: spermie sme si žiadne nedávali zamraziť, zatiaľ sme mali 4x spermiogram a posledné 3 vyšli stále lepšie, tak tajne dúfam, že ešte do tej doby sa to hodne zlepší 🙂 i hovoria, že keď sú zamrazené tak po rozmrazení nie sú tak kvalitné
neviem ako ti poradiť s tou macou, tiež som počula, že je dobrá a preto som ju tiež asi pred mesiacom a pol objednala, veď tým predsa nemože nič pokaziť, možno by som ju na vašom mieste vyskúšala 🙂
tak to je super, že máte na pošte kotvičník, no niekedy sa stane, že sa ten lístok buď niekde stratí, alebo možno na to pošťačka zabudla, ale hlavne, že je tam 🙂

bobovci1
10. bře 2009

dnes som dostala velkú radosť keď som došla z práce. 🙂 zistila som, že mi vyšli sazeničky (jahody a pálivé papričky), už sa hrozne teším keď budú velké 🙂

zdenulka_29
10. bře 2009

Bobovci1: Máš pravdu, lepší jsou spermíky nezamražené. Nám (pokud se nějaká mrška najde) je mrazit asi budou..dneska jsme byli v caru a máme na dva měsíce ještě odložené IVF.
Kotvičník už máme doma. 🙂 Jak veliké dávky, jednu lžíci?
Tam to mám radost i za TEBE..za ty jahody a papričky.

bobovci1
11. bře 2009

zdenulka, to je celkom dobré, že Vám dali 2 mesiace pauzu, aspoň uvidíte či lieky zabrali a može si manžel trošku oddýchnuť 🙂
Kotvičník stačí 1 lyžičku, ktorú zaleješ horúcou vodou a necháš vyluhovať 1/2 hodiny a potom ho može manžel vypiť. Moj si ho nesladí, takže neviem či sa má sladiť. 🙂 Pije ho ráno i večer pravidelne každý deň. 🙂

astraka
11. bře 2009

ahojky bobovci,pro zlepseni spermii nebere zadne vitaminy,pouze sem tam zinek,magnesko atd.jako kazdy.spise jsme zmenili zivotni styl.uz jste nekdy podstoupili ivf.nechce se mi to cist zpetne.predepsal vam dr.nejake prasky na zlepseni spermii, unas je to genetikou tak to snami ani neresi pry je to zbytecne vyhazovani penez za ivf a doporucuji darce.cetla jsem ze na tvorbu spermii jsou dobre ustrice.

bobovci1
11. bře 2009

ahoj astraka, toto bude naše prvé Ivf. Na začiatku sme mali azoo ale ja som manželovi objednala vitamíny a zrejme to pomohlo. dr. nám žiadne prášky nepredpísal, ale keď som mu hovorila aké začal brať tak s tým súhlasil, že to može pomocť ale nie až na prirodzené oplodnenie, tak sme sa rozhodli, že tohoto mesiaca do toho pojdeme pokiaľ tam má manžel nejaké spermie, aby nemusel na mesa/tese. Ideme na Ivf+ICSI. Inak na vyšetreniach mu nič nezistili, všetko má OK, tak nechápem kde je chyba. ☹
Ten zinek beriete profertil?

zdenulka_29
11. bře 2009

Ahojky

bobovci1
11. bře 2009

ahoj 😉

astraka
11. bře 2009

bobovci,zinek mu predepsala lecitelka spise jako doplnek stravy.delaly se mu porad opary na licich.taky jsme podstoupili ivf+icsi.jake berete vitaminy.

bobovci1
12. bře 2009

astraka, ahoj, my berieme profertil, cem-m a macu, k tomu pije ešte čaj kotvičník. 🙂
čo sa týka tých ustric tak som o tom tiež niekde čítala, že je to dobré na spermie. Manžel to ešte nejedol, tak mu to asi skúsim kúpiť.
A ako ste dopadli na Ivf+ICSI? 🙂

dadous
12. bře 2009

Ahoj holky prosím vysvětlete mi co to je Ivf+Icsi 😅 ja myslela že se děla bud jedno nebo druhy, omlouvam se ale jsem v tomhle uplně tupa a ještě to moc nechapu 😀

ixi
12. bře 2009

ICSI
intracytoplazmatická injekcia spermie do oocytu. Špeciálna technika asistovanej reprodukcie, ktorá spočíva v zavedení jedinej spermie do cytoplazmy vajíčka (ooplazmy) mikroihlou pomocou mikroskopu a mikromanipulátora. Využíva sa najmä pri liečbe ťažších foriem mužskej neplodnosti ako aj pri zlyhaní klasickej IVF alebo pri vyššom veku pacientky

ixi
12. bře 2009

IVF
in vitro fertilizácia. Znamená doslova oplodnenie v „skúmavke“. Je to technika asistovanej reprodukcie, pri ktorej dochádza k oplodneniu mimo tela. Vykonáva sa pri liečbe neplodnosti spôsobenej poškodenými alebo chýbajúcimi vajíčkovodmi, nevysvetliteľnej neplodnosti, neplodnosti spôsobenej endometriózou a mužskej neplodnosti. Zjednodušene spočíva v zmiešaní odobratých vajíčok s vyseparovanou frakciou pohyblivých spermií

dadous
12. bře 2009

AAAAAAha tak to se nas asi bude tykat Icsi 😒 diky moc ixi

bobovci1
12. bře 2009

tak to som si tiež myslela, že IVF a ICSI je jeden celý zákrok 🙂

peta131
12. bře 2009

Ahojte babenky,

tak my sme dnes boli v CAR-ku a už ma nasadili do cyklu takže za týždeň už začínam pichať 🙂 a okolo 12 apríla nám vychádza odber a potom transfer tak som moc zvedavá hádam nám to všetko dobre dopadne 😉
Zajtra ešte budem volať embryologičke a tá mi povie presne koľko spermii mu našli a akej sú kvality ale keď nám v nemocnici povedali že ich je mnoho tak snáď sa nemýlili 😉

A tiež budeme mať IVF-ICSI 😉

bobovci1
12. bře 2009

peta131, ahoj, tak to je pekná rýchlosť, ja začínam píchať asi týždeň po tebe 🙂 a to si spermie dávate zamraziť?, že už teraz čakáte na to akej sú kvality 🙂

peta131
12. bře 2009

Bobovci no super tak ideš týždeň po mne 🙂 už máš aj protokol?
My sme boli minulý týždeň na M/T a tam nám spermijky zmrazili 😉

bobovci1
12. bře 2009

18 idem na ultrazvuk a v 2 deň menštruácie si budem píchať asi puregon, ale o nejakom dlhom a krátkom protokole sa nezmieňoval, aký je medzi tým rozdiel.
Ja si vraj budem nejakých 8, 9 dní píchať a potom mi odoberú vajíčko, manželovi spermie a spoja ich v ten istý deň, potom 2-3 dni budeme čakať ako sa to vyvinie a potom ich vložia do pelíšku 🙂

dadous
13. bře 2009

Ahoj holky my se za tyden dozvíme jestli milaček pujde na M/T 🙂 už se nemužu dočkat až se začne něco dít 😉 peta, bobo at vam to vyjde 😉

bobovci1
13. bře 2009

dadous, ďakujem 🙂 , po odbere idete do IVF? máte takisto azoospermii?

dadous
13. bře 2009

bobo ahoj, jo jo mame azoo a ted čekame na vysledky hormonalního profilu a fakt netuším jestli pujdem ndo Ivf ne 😒 bo Icsi

bobovci1
13. bře 2009

a nepomohli vám ani žiadne vitamíny?

dadous
13. bře 2009

nam by stejne žadny nepomohli, 3 měsíce bral selzink a pak zjistily tu azoo. Udělali 1 spermiogram a pak na urolo zjistily že když mu v dětství dělali operaci kvuli nesestouplym varlatum tak tam něco přiškrtily a proto nemužou spermoni ven. Na ultrazvuku tam našel vaček a prej tam asi nějaky budou, tak proto jde na M/T 🙂

zdenulka_29
13. bře 2009

Ahojky všem.

zdenulka_29
13. bře 2009

Holky, já vám tak závidím, že vám to alespoň vychází...no a někdo to odsr.. musí..proč zrovna my?!!

bobovci1
13. bře 2009

dadous, tak aspoň, že tam nejaké budete mať, možno i viac ako máme my 🙂

bobovci1
13. bře 2009

ahoj zdeni, ja si myslím, že sa vám to zlepší, len treba dúfať 🙂 i keď to čakanie je hrozné

zdenulka_29
13. bře 2009

Bobovci1:Děkuji za naději, ale po těch zlých zprávách..nevím, nevím.. ☹