Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
11. kvě 2009

Nedali nám ani po tom zákroku podrobnější zprávu - jen že se spermie nenašly.. Ten nový Dr. po mě chtěl hystologický nález a já mu byla schopná dát jen tu všeobecnou zprávu..to ale asi dělají jen pro to, aby u nich člověk zůstal..nebo když by se rozhodl jít jinam, tak aby vše zase absolvoval..no při představě, že by manžela zase uspávali se mi dělá zle..ale co by se dalo dělat..
Manžel je moc veliké zlatíčko a vše by prý podstoupil znovu. 😒

zdenulka_29
11. kvě 2009

Pardón:histologický nález..

ardillas
12. kvě 2009

Zdenulka_29:
dekuji za uprimnost. Zitra jdeme poprve k Dr.Vikovi. Mohu se zeptat, na jakeho Dr.jste se obratili nyni. Treby by nam take dokazal pomoci lepe.
dekuji
ardillas

zdenulka_29
12. kvě 2009

Ardillas: nikoho nechci od Dr.Vika odrazovat, nám nepomohl, ale klidně jinému mohl..Je to sympaťák......záleží určitě případ od případu.
My se obrátili na pana MUDr. Karla Kočího, CSc. androloga. 🙄

zdenulka_29
12. kvě 2009

Snad nám on pomůže, vkládám do něho veliké naděje..tak se uvidí no. 😠

ardillas
13. kvě 2009

zdenulka: dekuji. Dr.kociho mame take v zaloze jako jedu s poslednich zbrani. Zatim nevim jak dlouhe ma objednaci lhuty.
diky
ks

eloana
13. kvě 2009

ardillas ahoj kazdopadne vyzkousejte treba vam pomuze🙂 Ja musim rict,ze s gennetem jsme spokojeni tak na pul,ale rikam si vsude je neco.a uz jsme to rozjeli a na pul cesty se mi prestupovat nechce i kvuli vzdalenosti🙂)

zdenulka_29
13. kvě 2009

Ardillas: Pak dej vědět, jak jste dopadli..myslela jsem na vás celý den. My bychom také jiný car nevolili, ale ty kliniky od sebe nejsou tak daleko, tak to tak nevadí..navíc my Dr. Kočího máme už asi jako poslední variantu..a jiná snad nebude, snad jen kdyby třeba přirozenou cestou...ale tomu už moc nevěřím..ale nikdy neříkej nikdy.
Tak vám budu moc držet palečky a všem ostatním taky. 😉 Bojovat, bojovat a nevzdávat se! 😠

ardillas
14. kvě 2009

zdenulka: diky. muzu se jen zepat, jak dlouhe cekaci lhuty ma Dr.Koci.za kolik tydnu vas vzal na prohlidku?
moc dekuji

zdenulka_29
14. kvě 2009

Dr. Kočí nás vzal jak to jen šlo..bylo to za 14 dní..což je úplně bezvadný. O našem problému jsem mu i předem napsala na mail.

ardillas
14. kvě 2009

ahoj, diky za rychlou odpoved. co vam rekl na to, ze uz sjet absovovali M/T? muze tahle operace treba 2x opakovat?

zdenulka_29
14. kvě 2009

Ardillas: operace se může opakovat, četla jsem na stránkám, že nějaký muž to dvakrát opakoval a nic mu nenašli a pak to podstoupil potřetí a to už mu něco našli.

zdenulka_29
15. kvě 2009

Ahoj holky, tak mne dnes má gynekoložka potěšila, říkala jsem si, že mě třeba sprdne za to, že mi doporučila jednu kliniku a já přešla na jinou..ale naprosto se mnou soucítila a souhlasila..tak mám radost..né že by byla někdy zlá, ale jak bude reagovat, to jsem čekala i něco jiného..to už víc za ní reagovaly její asistentky... 🙂

lenk
18. kvě 2009

ahojj holky u meho manžela jse zistila neplodnost (azoospermie) tak asi před rokem , tak sme postopili IUI s darcem , a narodila se nam holčička. A vzledem k tomu že manžel je neplodny tak sem si žadnou antikoncepci nebrala a za pak měs . sem zistila že sem těhu. 😲 😀 tak sme , ale v 6tt . sme zistili že to je zamlkle těhotenství.

tím vam chci říct že se to u vašich manžilku muže pěkně změnít , 🙂 jen doufam že až otěhotním znovu ,jesli otěhotním tak to bude vše pořadku.. zatim pa..

dadous
18. kvě 2009

ahoj lenk, a řekli vam proč ma manža azoospermii? 😉

zdenulka_29
18. kvě 2009

Lenk: nic není nemožné! Ostatně vy jste toho důkazem..proto nic s manželem nevzdáváme a zkoušíme to dál. Tak moc držím palečky, aby jsi byla těhulka znovu a již bez komplikací. 😉 🙂

lenkove
19. kvě 2009

ahojte
jeeej, baby, ja dufam, ze o take dva tri roky sa premenujeme na : tehulky napriek azoo 😀
lenk,blahozelam k dcerke a isto to vyjde po druhykrat 😵

zdeni
potom napis co pan doktor.. ja som si tiez zmenila gyn. tato povedala, ze ziaden nalez nie je konecny na margo manzela 😀 a mne zacala robit vysetrenia (co mi nikto nerobil, lebo ved naco, na ivf aj tak musim byt na hormonoch).. a vyzera to tak, ze HP mam biedny 😅 ale uvidime, nevzdavame!

chrobacek
19. kvě 2009

ahoj holky nemáte někdo zkušenost s vlivem antibiotik a streptokoka na spermiogram?

ardillas
19. kvě 2009

lenk: tohle je nejhezci zprava dnesniho dne- Kdyz to vyslo jednou, muze to vyjit i nekolikrat- nevzdame to

zdenulka_29
19. kvě 2009

Ahoj holky, určitě dám vědět, jak jsme dopadli, jedeme tam ve čtvrtek.

lenk
21. kvě 2009

AHOJJ,

Holky určitě to nevzdavejte, uvidite že se nam to povede i přirozeně, jen to chce mit klidnou hlavu!(Mam to vyskoušeny)! 😀

dadous, Ano řekli nam akorat že se stalo něco v děctví,manžel měl nějakou operaci a menší uraz,
gynekoložka mi řekla že je to pravě tim že ma manžel problemi se spermiemi, ale ja si myslim že je to uspěch , jen to že sem otěhotněla!!! protože podle lékařu je tam neměl byt mit vubec..

dadous
21. kvě 2009

lenk, pravě že ten muj měl taky operaci v dětství a možna na M/t nebude muset jít. Tak třeba než pujdem do IVF tak se stane zazrak 😉

ardillas
25. kvě 2009

ahoj, je tu nekdo? zdenulko, jak je?

dadous
25. kvě 2009

ahoj holky tak hlasím, že Dada nemusí na M/T 😉 těch 5 spermonu co minula našli, staší na ivf, tak se budem modlit aby tam za měsíc něco měl 😉

ardillas
25. kvě 2009

je- to je krasny, treba budou dvojcata🙂)

dadous
25. kvě 2009

😀 mě by stačilo i jedno 😀

zdenulka_29
27. kvě 2009

Ahoj ardillas, dadous.
Dadous, tak ať se zadaří i za měsíc.
My naději máme, ale asi ne tak velikou. Manžel byl na odebrání krve a tam se zjistilo, že nějaké hodnoty na jeho věk nejsou ok, tak nasadil doktor léky..za měsíc jdeme na kontrolu a uvidí se co dál. Pokud se ty hodnoty změní, tak nám svítá naděje..pokud ne, tak nechci ani domýšlet.

dadous
27. kvě 2009

zdenulko dík a myslete pozitivně 😉 pak to pujde samo 🙂

zdenulka_29
27. kvě 2009

No to se řekne, když jsem myslela pozitivně, tak to většinou bylo naprd..hlavně jak se to taky pořád oddaluje...co se dá dělat no. My jsme se ale teď víc než na mimi zaměřili na bydlení.

ardillas
27. kvě 2009

ahoj, my jsme dostali vysledky z gennetu a rovnou mame jit na M/ T. nicmene- uz mame termin u DR.Kociho.
Muzu se zepatat jake jste meli vysledky hormonu?