Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

garp776
31. srp 2009

Ahoj holky,
ráda bych se přidala k vaší diskuzi. Mému příteli také našli minulé pondělí azoospermii. Sice jsme se snažili jen 4 měsíce, ale v příteli hlodala myšlenka, že není úplně v pořádku. Ve čtvrtek jdeme do Andromedy k Dr. Kočímu, tak dám zprávu. Řekl mi, že vyšetření nejsou hrazena VZP, tak snad se to nebude šplhat do závratných výšin!Máte někdo z vás zkušenosti s Dr. Kočím?

zdenulka_29
31. srp 2009

garp776: ahojky, my chodíme s manželem taky k Dr.Kočímu..absolvovali jsme tak 4 návštěvy..ta první byla nejdražší, ale bylo to i s důkladnějším vyšetřením..ty další návštěvy již ne. Myslím si, že i tak to za to stojí..když by to mělo pomoci..a my v to doufáme. Dr. říkal, že když ta azoo není vrozená, tak se s tím vždycky něco dělat dá.Držím palce, my jedeme k Dr.10.9.

garp776
1. zář 2009

ahoj zdenulko, dík za odpověď. Můžu se zeptat, kolik vás stála první návštěva? Jakými vyšetřeními jste museli projít? Už máte nějaké výsledky?

zdenulka_29
1. zář 2009

Bylo to za 3 tisíce..i s ultrazvukem. Pak byl manžel odeslán na odběr krve..ale musel přijít jiný den. Pak nám Dr.nasadil vitamíny a ty teď manžel bere. Bral je tři měsíce a teď toho 10.9. jedeme na spg..tam se uvidí a jinak je do měsíce naplánovaný zákrok Mesa/Tese.

garp776
2. zář 2009

Díky moc, tak to držím palce ať je to o hodně lepší! a jakou vám vlastně stanovil příčinu azoo?

dadous
2. zář 2009

ahoj holky, my když jsme šli do Caru, tak prvně vyšetřovaly dadouše, takže asi dva měsíce chodil na andrologii, kde mu brali krev na horm. profil a vyšetřovaly ho ultrazvukem, a nic jsme teda neplatily. taky nam řekly že ma azoospermii, to je divny že jste si to musely platit, ale možna zaleží na pojištovně 😉

garp776
3. zář 2009

Ahoj Dadous, do jakého Caru jste chodili? Co vám zjistili za příčinu azoospermie? Koukám, že čekáš druhé dítko, bylo tedy IVF? Napíšeš mi pár tvých postřehů prosím? Jsem nováček a mám z toho trochu vítr. Jinak u Dr.Kočího se platí... 😖 . Mám na něho dobré reference, tak to chceme prubnout...

dadous
3. zář 2009

ahoj garp 😉 přítel byl nejdřív na spermiu tady u nas, pže ho tam moje gyndařka poslala, nic se nenašlo tak nas odvelela do Sanusu, a tam vlastně zjistily azoo, kvuli operaci nesestouplych varlat, kterou prodělal v dětství, takže nabrali krev na horm. profil a asi dvakrat ho vyšetřil ultrazvukem a říkal že nějaky ty kanalky jsou jakoby zuženy a proto nemužou spermoni ven, no ale pak udělaly ještě jeden kontrolní spermio, a prohnaly to centrifugou, kterou tady u nas asi neměmli, no a našlo se 5 živych spermii 😕 takže jsme to riskly a šli do IVF-ICSI i když jsme netušily jestli se v den odběru vubec něco najde, no a našlo se , dr říkal, že jich bylo víc než minule 😅 ja měla 4 vajíčka, ale vydržely jen dvě embria, ktery mi zavedly a ted čekame jednoho malinkyho dadouška 😉

garp776
4. zář 2009

díky dadous za informace. Nám prohlídku včera pan dr.Kočí bohužel z os.důvodů zrušil. Tak jsem naštvaná, že se to zase potáhne dýl. Objednala jsem přítele k jinému andrologovi, ale ten může až 16.9. Nevím, jestli si mezitím nemáme dojít do Caru na nějaká jiná vyšetření (genetika, imunologie, hormony) nebo jestli to udělá ten androlog.

dadous
4. zář 2009

tak v Caru by všechny tyhle vyšetření měly udělat, a vy ještě nevíte příčinu azoo? nebo jak víš že ji přítel ma?

garp776
4. zář 2009

Azoospermii zjistili na kontrolním spermio v Gennetu minulé pondělí. Vyžádala jsem si to od své gyn, když se nám několik měsíců nedařilo. Já jsem údajně v pohodě, jedno dítě už mám z předešlého manželství. Když jsem na internetu hledala příčiny Azoospermie, narazila jsem na Varikokélu. Večer jsem o tom řekla příteli a on nato, že nějakou křeč.žílu v inkriminovaných místech má a opravdu měl. Vím, že to nemusí být jediná příčina. Ráno jsem nás objednala do Iscaru na první konzultaci- nejčasnější termín je až 3.11, tak snad do té doby se dr.Kočí ozve nebo budeme mít nějaké informace od Dr. Haneky z Motola( také androlog).

dadous
4. zář 2009

no prostě na ty andrologii zjzstíte víc, už jen tím ultrazvukem tam muže vidět jestli tam nějaky spermie jsou 😉

garp776
4. zář 2009

dík za podporu, jinak ta centrifuga se normálně nedělá?

dadous
4. zář 2009

no myslím že to dělaj jen v Carech, pže tady u nas v nemocnici jim vyšla uplna nula, a v sanusu mi říkaly, že před centrifugou tam žadny spermie neviděly, takže to nějakym roztokem rozkapavaj a trošku je potočej 😀

garp776
4. zář 2009

nám v Gennetu nenašli nic, tak nevím, jestli centrifugu zkoušeli nebo ne(asi jo ☹ ) Když jsem slyšela v telefonu výsledky, tak mě vůbec nenapadlo zjišťovat detaily. Až teď se pořádně pídím.

dadous
4. zář 2009

no jo tak to se ti ani nedívím , že jsi to nezjištovala, ale myslím si že v Carech to dělaj všude ☹

garp776
4. zář 2009

první dítko se vám podařilo přirozenou cestou?

dadous
4. zář 2009

ja mam první dítko s jinym chlapem 😅 ale to šlo přirozeně 😉

garp776
4. zář 2009

tak to jsme na tom stejně 😀 . Taky mám chlapečka z prvního manželství, tam se to povedlo už první měsíc. Můj přítel děti miluje, a tak máme štěstí, že si mé dítě hned osvojil jako za svého. Ale i tak touží hrozně po svých dětech. Je pro to schopen udělat a podstoupit cokoliv. Za jak dlouho jste měli od prvního vyšetření IVF-ICSI?

dadous
4. zář 2009

nam se to hrozně tahlo, pže jsme tam jezdily tak jednou za měsíc, první navštěva v listopadu, to začly vyšetřovat dadouše , pak se měsíc čekalo na genetiku a IVF se rozjelo v červnu

garp776
4. zář 2009

..takže půlrok, to není tak hrozné. jde jen o to vydržet. Máš nějaké postřehy čeho se vyvarovat?

dadous
4. zář 2009

😀 adši se na všechno třikrat zeptat 😀 jinak mě ted nic nenapada 😵

zdenulka_29
4. zář 2009

Ahoj holky, u nás se asi teprve příčina azoo zjistí..v gennetu nás taky odbyli, že se nic nenašlo a bylo to..proto ten Dr. Kočí.

dadous
4. zář 2009

😕 zdeni kde maš fotku? 😕

zdenulka_29
4. zář 2009

Někdo mi jí asi ukradl... 🙂

dadous
4. zář 2009

to jo, ty nam určitě ukažeš novou vid 😀

zdenulka_29
4. zář 2009

No to jo..ale žádnou novou nemám.. 😠

lenorkajita
5. zář 2009

Ahoj holky, jsem tu nová 😒 bohuzel máme stejný problém - manzel má azoo, tak bych se ráda taky něco dozvěděla a možná i poradila. My k doktoru Kočímu taky chodíme - jdeme tam 10.9. Manzel bude muset jít na M/T, protože má genetickou poruchu tvorby spermií. Nevíte jak to probíhá když u manžela naplánuj operaci, dělají potom aky něco se mnou? Díky moc L

dadous
5. zář 2009

ahoj lenorka, no tebe přípravej na stimulaci vaječníku, a až budeš připravena tak mu udělaj M/T a uměly oplodnění 😵

dadous
5. zář 2009

neboj nic to není 😉