• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Azoospermie. Co s tím?

7. listopadu 2016 
ahoj lenorko, také držím palce, ať vám to výjde. Jak dlouho už o problému víte? Nám Kočí prohlídku minulý čtvtek zrušil, snad se mi brzo ozve s novým termínem.
7. zář 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme nový termín na 17.9.! :slight_smile: Jsem moc ráda, už abychom to měli za sebou a věděli alespoň trochu na čem jsme.
7. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
garp, tak pak dej vědět :dizzy_face:
7. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, dám. Ještě jedna otázka- na genetiku vás poslal někdo z Caru nebo je možné objednat se individuálně.(nechci ztrácet čas..)
7. zář 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam to dělali v Caru, ale určo se mužeš objednat i sama :dizzy_face:
7. zář 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za radu! Objednala jsem nás do Gennetu na 24.9. (Doporučili mi to v Iscaru :fearful: ) Mám tedy počítat, že výsledky budou až tak za 6-8 týdnů?
8. zář 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hura, my je teda měli už za 4 tydny :wink:
8. zář 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
a taky z Gennetu?
8. zář 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne ne ze Sanusu :wink:
8. zář 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Lenorkajita: my jdeme k Dr.Kočímu taky 10.9. :sunglasses:
Pokud bude muset jít manžel na M/T, tak jsem se ptala Dr.Kočího a on mi napsal, že mne stimulovat před tím nebudou..že to zamrazí. Hezký večer
8. zář 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zdeni, a není škoda je mrazit? když budou čerstvy, tak by vam mohli zrovna udělat oplodnění :sweat_smile:
8. zář 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím..ale prý používají tuto metodu a osvědčilo se jim to! Co doktor, to názor. Čerstvý by byly rozhodně nejlepší.
8. zář 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak vám držím palce na ten zítřek, ať dostanete co nejvíce pozitivních informací. Dadous: Jak jsi zvládala tu hormonální simulaci? Přibere se po ní?
9. zář 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: garp, ja přibrala asi 3 kila ,ale protože jsem furt žrala :grinning: ale člověk se trošku nafoukne a jakoby zavodní, ale nic hroznyho to není :wink: ja srabik jsem to zvladla uplně skvěle, pro mě byla nejhorší první injekce, kterou mi musela píchnout mamka, ale další už jsem zvladla sama :slight_smile:
9. zář 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Garp776: moc děkujeme!
9. zář 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dadous
9. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc děkuju všem za odpovědi, vážně je to lepší, když to má člověk komu říct. Tak jo, takže u nás to budou asi taky mrazit, na jednu stranu jsem si oddechla, protože já už asi před dvěma roky nastimulovaná byla, protože jsem měla problémy s dozráváním vajíček - mysleli jsme, že je problém u mně. Jenže pak se přišlo na to, že je problém u manžela a na mně se tak nějak zapomnělo, tudíž mně čeká vše znovu :unamused: ale co by člověk nedal za drobečka co? No a tak jsem už pěkně dlouho nebyla na gyndě a na běžných vyšetřeních :cry: K tomu Kočímu jdeme zítra v 17:00 tuším,tak dám potom vědět co nám řekl. tak pa pa
9. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Garp776- no o miminko se snazime asi 4 roky a o tom, ze je problem u manzela vime skoro rok, setrili jsme na M/T, protoze je to nase posledni nadeje. drzim pesti, aby se ozval co nejdriv, to cekani je sileny. tak pa
9. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenorkajita: to máš pravdu, co by člověk pro malého drobečka neudělal..ale ať už se to někomu povede. To čekání je dlouhé, i když mi příjde, že rok uteče jako voda. My se teď snažíme 2,5 roku a taky je to naprd. Jiní do toho "vlítnou" hned..přeji jim to..ale ať se taky k těm drobečkům podle toho taky chovají.
My máme být v Praze už kolem 14 hodiny a na konzultaci jdeme k Dr. až v 15:30hod.
10. zář 2009 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky Dadous, každé kilo navíc je u mě pohroma(mám trochu nadváhu), tak se budu muset snažit preventivně radši něco schodit, četla jsem, že hyperstimulační syndrom je častější u žen s nadváhou :unamused: . Injekce se píchají pod kůži? Co se týče peněz, tak je to děs běs, nám to s tesa/mese výjde přes 50 000,-. Neumím si představit, že to třeba ani nevýjde.. Na získávání informací je koník skvělej, ale číst tolik případů, kdy to holkám nevyšlo je flustrující. Lenorko: víte o příčině azoo, nebo to teprve přes Kočího budete zjišťovat?
10. zář 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
garp 776: My to víme - manžel má genetickou poruchu, v části, jenž zodpovídá za tvorbu spermií. Na genetice nám doktorka řekla, ať se smíříme s tím, že manžel děti mít nikdy nebude a že z nás jen budou chtít tahat peníze, složila jsem se z toho :frowning2: Ale Kočí nám řekl, že ta porucha je pouze částečná, tudíž i tvorba sper. může být porušena jen z části, tak uvidíme. Modlím se, aby to vyšlo a našly se nějaké potvůrky. Ale ty peníze co za to chtějí, to je fakt nefér, pro nás je to poslední šance jak mít své mimi a nechápu jak je možné, že to není hrazené alespoň z části :unamused: V kařdém případě asi v nejhorším půjdeme do dárce, idyž mi někdy přijde snad lepší nechat se někde "zbouchnout" od někoho, koho člověk zná. Ikdyž i to je šílený :cry: Tak držím pěti, abyste se dozvědeli taky něco pozitivního. :wink: tak pa pa
10. zář 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lonorko: dost Kočímu věřím, nevím proč, tak vám držím moc palce ať z manžy něco vyšťourá(promiň za ty výrazy). Nechat se zbouchnout od známého si neumím představit. možná prvních pár měsíců euforie a ušetřené peníze, ale po letech by se to mohlo obrátit proti vám(nám), stačila by malá krize ve vztahu, špatné známky ve škole... a problém je na světě. U anonymního dárce to myslím tolik nehrozí.. Nestačí než věřit, že se to povede. A ono se to povede!
10. zář 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, už nějakou dobu Vás chodím číst. Toto téma se mě bohužel taky týká (tedy mého manžela :wink: ). V únoru mu byla u androloga diagnostikována azoospermie. Byl mu udělán hormonální profil, který prokázal, že má hormony v pořádku. Nasadili jsme tedy drahé vitamíny a čekali 2 měsíce. Kontrola bohužel dopadla opět stejně. Byli jsme odesláni do CAR se zprávou od androloga, který doporučil provedení TESE. V CAR mi udělali hormonální profila odeslali nás na genetické vyšetření. Na výsledky jsme čekali dlouhých 8 týdnů. Naštěstí nám to dopadlo dobře, takže manžel nemá geneticky zakódovanou poruchu spermogeneze. Ptali jsme se, co to vlastně znamená, proč tedy nemá spermie, když hormony i geny má v pořádku. Bylo nám řečeno, že buď prodělal v mládí zánět varlat, který mu poškodil tkáň varlat, nebo je někde překážka na cestě (obstrukční azzospermie) - tato varianta je i možná, protože manžel byl v 5 letech operován s tříselnou kýlou a doktoři mu mohli poškodit chámovody. Rozhodli jsme se jít do TESE současně s mojí stimulací (jinak to ani náš CAR nedělá). Můžu Vám upřímně říct, že to čekání jestli něco najdou nebo ne, je hrozný. Dopadlo to tak, že mě odebrali 11 vajíček - z toho 7 zralých. A manželovi spermie našli. Vajíčka oplodnili a od včerejška po PK jsou u mě v bříšku 2 morulky. Na zamražení nic nemáme. Jestli se ujmou to nevím, ale vím, že manžel spermie má a je ochoten podsoupit TESE znovu i když ho to první 2 dny hodně bolelo. Cenově nás to vyšlo na 32 000,- (IVC +ICSI+ PK+TESE). Doufám, že Vám můj příběh dá trošku naděje, protože vím jaké je to hrozné zjištění, když se spermie nenajdou.
10. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj boruuvko, díky moc za pozitivní zprávu! držím palce, ať morulky hezky rostou. V jakém Caru jste oplodnění podstoupili?
10. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sanus Jihlava. Nejdřív jsme měli obavy, že jsme na tento menší CAR moc "komplikovaný" případ, ale můžu říct, že jsem byli spokojení.
10. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
garp. ten hyperstimulační syndrom nema s nadvahou nic společnyho, zaleží kolik mas foliklu, čím víc jich maš tím větší riziko hyperstimulaku, ja měla jen 4 takže jsem tím prošla v pohodě, a musí se hooodně pít aspon 4 litry denně, při ty stimulaci
10. zář 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkuji za držení palečků..přijeli jsme ale se špatnou zprávou..spg nevykázal žádné spermijky..tak nás čeká druhá M/T..jsem z toho dost na prášky..ale co se dá dělat..manžel je zlatíčko, protože tohle by asi nepodstoupil každý chlap..tak nezbývá než ještě doufat.. :frowning2:
10. zář 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Částka je oproti Gennetu dost vysoká...ale jak se říká, peníze budou my nebudeme..
10. zář 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj zdeni, tak to mě moc mrzí, ale maš supr manžu a miminko určitě budete mít, :dizzy_face: budeme vam moc držet palečky :wink:
10. zář 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zdeni,
tak to ma moc mrzí, že tam nič nenašli :frowning2: , dúfam, že aspoň niečo nájdu na M/T. Máte už nejaký termín? alebo je to len predbežné?
10. zář 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek