Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

dadous
1. říj 2009

aja, díky těm šesti spermiim na M/T nemusel a těch malo spermiek stačilo na mimčo ktery čekame 😵 stejně jsme ani víc spermijek nepotřebovaly, pže ja měla jen 4 vajíčko 🙂 takže i zmala se daj dělat zazraky 😵

aja32
1. říj 2009

Dádo,to je krása prostě. To je taková doktorská parádička 🙂

dadous
1. říj 2009

to jo a asi velka nahoda 😅

aja32
1. říj 2009

matavo a na tu M/T jdete,ano?

aja32
1. říj 2009

náhody neexistují

matava
1. říj 2009

ajo, videla bych to tak na vanoce, do te doby nejak splasime penize a mel by vic casu na rekonvalescenci, jelikoz jinak chodi na badminton, bowling atd..coz se po tom moc nedoporucuje..
takze ano..pokud se do Vanoc nestane zazrak, jdem do toho..mezitim jeste dojde k endokrinologovi..

aja32
1. říj 2009

Tak uvidíš. Předpověď na zázrak tam máte:- )
Já bych chtěla jít k doktorce zítra. Ale sestřička nás objednala až za týden, nemá slitování: -))

aja32
1. říj 2009

Má tolik koníčků, akorát by měl dát prioritu mimču...viď?
Mně rozčiluje když mi řekne...to jestli bych měl jít na operaci tady v ten termín,tak to teda nemůžu...

matava
1. říj 2009

nojono, on je stale zaneprazdnenej 😉 ale mimco chce, jen podle nej nikdy nebudem financne zajisteny podle jeho predstav...a on sam navrhoval at jdu rovnou s darcovskyma do IUI...

aja32
1. říj 2009

to je zváštní,podle mě chce každej hlavně a především své vlastní
já i kdyby jsme si měli půjčit od rodičů tak čekat nechci
navíc s těma penězma se to musí nějak zvládnout, teda doufám,do kasičky pomalu házím...

aja32
1. říj 2009

to je skvělé že má koníčky.
já jen chci od toho svého vidět že je to pro něj taky tak moc důležité jako pro mě...

matava
1. říj 2009

no to my taky hazime, ale pak to jednoraqzove vybereme na kvalitni postel, cestovani atd 😉
ja myslim, ze on to sve vlastni vzdal hned uz pri prvni zprave o azoospermii v cervenci..a samozrejme ze je to i nakombinovane se strachem z operace a z obihani doktoru atd...

aja32
1. říj 2009

to ale vzdal brzy při dnešních možnostech.
do dárce bychom šli, ale jen v krajním případě že by nám při M/T nic nenašli.
Ale zatím genetika ok, tak doufáme že je to obstrukce...
já mám taky koníčky a plno zájmů ale stejně vím že všechno půjde stranou až to budu mět podřídit miminku/snažení o něj..

garp776
1. říj 2009

ahoj matavo,

podle čeho Kočí usoudil, že jde o vrozenou vadu? kolik máte fsh, testosteron? Ale na mesa/tese vás doporučil ne? Dobrého endokrynologa bohužel neznám, přítel sice chodí se štítnou žlázou na Karlák, ale ta lékařka se mi zdá dost laxní, hypothyerozu mu zjistila někdy na jaře a léky dala až teď v září.. ach jo, ty doktoři..

garp776
1. říj 2009

..já myslela, že genetiku máte v pořádku???

matava
1. říj 2009

ajo...no jo no, to je jeho reakce na ty spatne vysledky..ale takhle je to u neho se vsim...tezko rict jestli to nazvat apatii, lenosti, strachem jit do konfliktu a neco resit..protoze takhle se stavi skoro ke vsem problemum...on si s tema chlapama clovek nevybere...stve me tenhle jeho pristup ale stejne tak by me stval pristup, ze by rikal, ze pokud to nebude jeho dite, tak nebude zadne, ze by darce kategoricky odmital....
garp, podle te osy = malych varlat, podle hormonu, vysledku spg atd..ze to vlastne vse vysvetluje..
fsh 25,83 lutein 10,2, TST 11,65...
mesa tese nam doporucil se slovy, ze nedokaze ani tipnout jake procento uspechu mame, ze ty vysledky jsou fakt spatny....ale samozrejme ze do toho mame jit, ze jina moznost vlastne neni...
juknu zitra v praci na znamylekar.cz jestli nekdo nedoporucuje toho endokri....

siouxie
2. říj 2009

kočky, že vám sem zase leziem... ale zaujíma ma čo riešite, je to aj náš problém.
U nás je to trocha iné tým, že všetky hormóny okrem FSH boli podľa všetkého v norme:
TST 22,18
PRL 5,12
LH 7,81
tPSA 0,582
FSH 19,25
Ostatné sedí - neskoro zostúpené semenníky, menšie, zlé spermiogramy. Andrológ sanajprv mzienil, že sa s tým už asi veľa urboiť nedá, ale že nechce predbiehať a chce počkať na výsledky ďalšieho spg po troch mesiacoch.

garp776
2. říj 2009

ahoj matavo, takže termín necháte na vánoce? řekl vám Kočí, že tese za 3 měsíce na zlepšení prognozy, po těch lécích? (agapurin?) No my máme výsledky ještě horší, fsh 37, lh nevim , testosteron 7.., jedno varle 2,4 a druhé 1,8..ale stále věříme.. Myslíš, že by se endokrynologovi podařilo hodnoty nějak zlepšit?

garp776
2. říj 2009

siouxie, tak to výsledky zas tak špatné nemáte, někde jsem četla, že čím je vyšší testosteron, tím je větší šance, že se spermie tvoří(ale vám se vlastně tvoří..vždyť nemáte azooo) Kolik je tvému příteli? Jde o to, že se to s věkem stále zhoršuje.. přirozeně klesá hladina androgenů..být váma, tak moc dlouho nečekám a jdu do akce.. Mému příteli je 38 a také si myslím, že kdyby se pokoušel o potomka před 10 lety, tyk by prognoza nebyla tak špatná..

siouxie
2. říj 2009

ja si ymslím, že ten testosterón je zlepšený práve kotvičníkom, lebo HP bol robený asi po 4 mesiacoch od ekdy ho bral prvý krát (čiže mesiac, dva pauza a práve v mesiaci, keď bol HP ho manžel opäť užíval). Ale neviem to isto, keďže predtým mu HP nerobili.
No veď práve to ja veľmi dobre viem s tým vekom - manžel vyše 40 a práve preto sa obávam úplnej azoo. No ale už ideme na to, čakám na schválenie žiadosti a už žiadne odkladanie. Naša šanca by asi tiež bola o dosť vyššie pred desiatimi a viac rokmi, ale to som ja na to ešte veľmi nemyslela. Som od neho o dosť mladšia 😒

garp776
2. říj 2009

to by bylo fajn, kdyby to yblo tím kotvičníkem, vlila by si mi naději do žil... No i když matavě Mudr.Kočí řekl, že kotvičník je na nic, tak my v terapii budeme stále pokračovat(co nám zbývá..) To je fajn, že už řešíte jen " papírování" a pak jdete na věc. Kdy vás IVF asi tak čeká?

siouxie
2. říj 2009

máš pravdu, ťažko povedať ako to je naozaj. Ale z toho, čo som čítala som pochopila, že podľa všetkého by aj TST mal byť oveľa horší (je v norme). Ale beriem to presne ako ty - čo iné ostáva, treba to s vitamínmi a doplnkami skúšať ďalej.
Dúfam, že už nič iné pred IVF nebudeme musieť riešiť okrem čakania na odpoveď poisťovne. Ak by to vybavili v priebehu októbra, tak v novembri by som ešte teoreticky stíhala stimuláciu a na prelome nov./dec. aj OPU a ET. No ale to je ideálna predpoveď , ktorá môže vyjsť úplne inak... 😀 Snažím sa to brať s humorom 😉 😎 😀

garp776
2. říj 2009

myslím, že se to Siouxie stihnout dá.., takže na vánoce dáreček v bříšku.. 🙂 Hezky neztrácet čas...My si ještě počkáme minimálně do ledna na tese,..chci aby se varlata trochu zmátořila(snad něco Kočí předepíše, nebo po těch všech vitamínech, co přítel dlabe) Já stále hledám, co by ještě přírodní cestou mohlo pomoct... našla jsem že flavonoidy fungují podobně jako inhibitory aromatázy(ta přeměňuje testosteron na estradiol)... tak jsme zadala flavonoidy a mužská neplodnost... a ono to vyhodnotilo, že se dělaly pokusy na myších(zatím) s flavonoidem Resveratrolem( obsažen hojně v červeném víně..) a výsledkem bylo zhuštění tubulů ve varlatech se signifikantně zvýšenou spermiogenezí 😎 ... 1mg Resveratrolu je v cca 0,5kg červeného zelí, brokolici, řepě... ale je potřeba minimálně 50-100mg
😨 , takže jsem našla nějaký preparát Evelor, který obsahuje 50mg Resveratrolu v jedné tobolce... je používán proti stárnutí..ale třeba bude fungovat i na naše líný varlata!

garp776
2. říj 2009

..ono je potřeba toho resveratrolu asi víc než 1-2 tobolky, ale můžu to zkusit+ naordinovat 1-2 skleničky červeného vína(což je příjemnější)

siouxie
2. říj 2009

hmm, to je zaujímavé, držím palce, aby vám to všetko pomohlo a tese bolo v januári čo najúspešnejšie. Pôjdete predtým ešte aj na SPG?

matava
2. říj 2009

ahoj, koci zadny termin nerikal, jen ze ted predepsal leky na sest tydnu a mame pak nekdy prijit az si to rozmyslime...ale vubec nic konkretniho..ani nemuvil o kontrolnim spg jelikoz je to zbytecny, tedy v nasem pripade...
jinak tedy prodam ty tobolky s kotvicnikem, kupovala jsem je ve vitalandu, je jich tam 120, teda cca minus deset a platila jsem za ne sest stovek... manzel to uz urcite nechce brat a zbytecne by to doma lezelo kdyz nekomu jinemu to muze pomoct, takze nabidnete jakoukoliv cenu, tedy i s postovnym nebo navrhnete osobni setkani a je to vase 😉

garp776
3. říj 2009

chápu Matavo, že nejste nijak odvázaný z výsledků, co vám Kočí řekl, ale snad to nevzdáte! Jak jsem říkala, vaše výsledky oproti našim nejsou tak zlé.., s tím kotvičníkem neházej flintu do žita, já bych ho manželovi stále dávala, zkazit se tím nic nemůže, naopak, bude mít vyšší hladinu testosteronu, a tím mít víc energie... vždyť si ho berou chlapy, aby omezili příznaky mužského přechodu, tj, že se s věkem snižuje hladina testosteronu, jsou více unavení, sex je tolik nebaví, ochabují svaly, vlasy vypadávají a rostou prsa abřicho... no a ve vašem případě to třeba(jasně, že to není zaručeno) pomůže navíc tvorbě spermií na tese...

matava
3. říj 2009

ahoj garp, jenze to bych mu tu tobolku musela zamichat napr. mezi jidlo z macdonalda 😉 on uz si to nikdy nevezme...vy mate taky prasky nebo existuje suseny kotvicnik jako cajik?
no ja to nevzdavam...ale s muzem je to jak boj s vetrnymi mlyny...ale neni to o tom, ze by nechtel dite, jen takhle pristupuje ke vsem svym zdravotnim problemum...

petinax
3. říj 2009

ahojky jsem tady nová a někdy když si čtu tyhle příspěvky tak se rozbrečím, s přítelem se snažíme o miminko již rok a stále nic.bylo mi to divné,tak šel na spermiogram a vysledek je azoospermie.jsem z toho v šoku a přítel je zdrcen.řkal mi, že v 18 letech jednu slečnu nechtěně oplodnil,tak to prej není možný.já stále doufám,že bude mít tu obstrukční azoospermii a bude vše ok.

dadous
3. říj 2009

ahoj peti, nenašly se vubec žadny spermijky? ani po centrifuze?