Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

elana
9. pro 2009

Teda Ohneta, jak to tak čtu, je mi Tě fakt líto 😔 působíš jako rozumný a nebetyčně hodný chlap...a vedle sebe máš takovou sobeckou mrchu.

Promiň, ale jinak se to napsat nedá. Prokoukni a jakmile se dáš zdravotně dohromady, odejdi z toho (polo)vztahu čelem, ať si zachováš aspoň zbytek hrdosti.

Tak ona nepůjde na umělé, protože z toho bývají dvojčata...to je fakt argument. Za prvé: pokud trvá na jednočeti, tak 8 CARů z 10ti ji za to pochválí, protože je trend zavádět pouze jedno embryo, dvojčata jsou sice prima, ale samozřejmě komplikace. Ale za druhé, je z toho vidět jediné: vůbec jí nejde o to, mít s Tebou dítě...my všechny (nebo asi naprostá většina) co jsme tady na Koníku, si nadevše přejeme dítě S manželem (nebo partnerem), ale prostě vidět v očích společného dítěte jeho oči a hledat v jeho chování vlastnosti milovaného partnera. A podstupujem všechny možný opičárny, abychom toho dosáhly a větu, že na umělé ne, abysme neměly dvojčata, by asi žádná z nás nevyslovila ani v poslední hodince 🙄

Tvá slečna je neskutečná nána egoistická a pokud se rychle neprobere (ok, nejsem nelida🙂, tak si budu myslet, že je z toho prostě v šoku a potřebuje si to srovnat 😝 ), tak si myslím, že s ní bys opravdu šťastný nebyl, protože azoo je sice handicap velký a blbý...ale, byť s touto diagnozou, jsi schopný se sám najíst, dojít na WC, umýt se, vydělat peníze a vyvenčit psa🙂-takže si představ, že by Tě takováhle "altruistka" dostala na starost v případě, že bys něco z toho už dělat nemohl.

clever
9. pro 2009

Ohneta, naozaj vyzeras byt fajn chlap a mam pocit, ze tvoja priatelka si ta asi ani nezasluzi. Neviem, ale kde ma istotu, keby si bol ty v poriadku, podla toho co si pisal, ze tam mala nejaky problem, ze by to nebola zrovna ona, koli ktorej by ste sa trapili s otehotnenim.Ty si sa ju chystal podporit a co druha strana? Nemalo by to byt obojstranne? Neviem, ale takyto vztah asi za vela nestoji. A ako pisala elana azoo je handicap, ale da sa s nim zit bez toho aby o tom ktokolvek iny okrem vas dvoch vedel. Ako by sa tvoja priatelka zachovala, keby nastal nedajboh stav, ze by sa musela o teba starat? To by ta v tom nechala sameho, lebo by ju to v niecom brzdilo? Podla mna, este poriadne nevie, co chce od zivota. Na to pride az o par rokov a potom uz mozno bude neskoro aj pre nu.
A pozdravuj psika. Su to skvele stvorenia a vobec im nevadi, ze clovek zrovna nezodpoveda niekoho idealu. 😉 My mame troch a nedala by som ich za nic na svete.

nierika
9. pro 2009

kriste pane,jak někdo může říct,že na umělé nejde,protože z toho můžou být dvojčata??? stačí zavést jedno embryo a hotove.. Přeji ti hodně síly...pa

antana123
9. pro 2009

mohla bych se na něco zeptat přítel azoospermie ted 3 měsíce vitamíny co náš ještě čeká když to nevyjde?pomáhají ty vitamíny k něčemu děkuji mockrát

ohneta
9. pro 2009

😒 Holky, díky, ještě že jsem našel tyhle stránky. Včera mi jedna kamoška z práce poradila, protože si všimla že se se mnou přítelkyně nebaví a já jse z toho špatný, abych se ostříhal a dal se trošku dohromady ( myslí si že jsem špatný z té zítřejší operace ruky) a mám ji poslat k šípku, protože si mně nezaslouží a že mám na víc. Máte pravdu, je to sobecká kráva. Teď přišla z práce o čtyři hodiny později, vysmála se mi jak jsem ostřihaný a zase po deseti minutách odešla neznámo kam. A to jsem jí ještě debil dělal večeři, které se ani nedotkla, tak jsem ji dal psovi, ten to kuře s rýží aspoň ocenil. Počítám, že se vrátí opět až budu spát, aby se se mnou nemusela otravovat. No nic už psát nebudu, pustím si nějakou komedii, ale určitě ne romantickou a pokusím se usnout. napíšu co je nového, až mně pustí z nemocnice a jak dopadl spermiogram a genetika. mějte se a držte se 😲

venyska
9. pro 2009

Myslím že doktoři co s námi vědí o čem mluví...Mi na operaci nejdeme

venyska
9. pro 2009

Co s námi mluvili jsem chtěla napsat

bubulka722
9. pro 2009

Ohneta, držím ti silno palce!!! Inak tieto stavy fakt dobre poznám, len u nás tobolo opačne. Keď zistili mm katastrofálne hodnoty SPG, uzatvoril sa do seba a pol roka som sa nemohlapred ním oničom ani zmieniť.Trpela som jak kôň, pretože som potrebovala nejakú cestu a nádej na riešenie. Nič, po pol roku prehrmela pekná hádka a potom zas nič. Vyšetrenia prebiehali asi tak, že som všetko obvolala, vybavila a oznámila mu kam ideme. To mi všetko ofrflal, že robímjak šlahnutá, dostala som dobre vypapulované, na vyšetrenia nakoniec nahnevaný išiel a takto to s nami išlo skoro 2 roky. Nakoniec otehotnela naša suseda, ktorá ani veľmi nechcela a mňa chytila taká depka, že som prerevala 2 dni. Potom nasledovala hrozná hádka skoro na rozchod, všetko som mu vykričala a dala ultimáta. Zobudil sa a odvtedy fungujeme v pohode. Už som bola tak vynervačená, že som mu vyštekla, že keď nebudem maťdieťa s ním, tak s niekym iným a to ho asi prebralo. Prekúsali sme sa tým najhorším a to je zlyhanie komunikácie a je to fakt v pohode.
Vo vašom prípade sú len dve možnosti, buď sa časom tvoja polovička preberie, pochopí a začne komunikovať, alebo ťa bude takto vydierať a vykašleš sa na to sám. Ide hlavne o to ktorí z vás dvoch bude mať vyšší prach tolerancie a trpezlivosti. Bože, ani nevieš čo by som dala za to, aby môj muž reagoval na začiatku tak ako ty. Si správny chlap a ona si ťa fakt nezaslúži!!!
😉

ohneta
9. pro 2009

bobulka,
díky ti za podporu, ted jsem se díval na film a rozbulel se u něho jako želva. Bože jak rád bych moji objal, dal jí pusu a slyšel milé slova a místo toho žmoulám polštář, protože není pořád doma. Je to prostě v prdeli! tak v pondělí dám vědět, mějte se holky a dík, aspoň jsem si ulevil na těchto supr stránkách. Držte se ... 😉

ohneta
10. pro 2009

bože, přišla kolem půnoci, neřekla ani slovo a šla spát, tak jsem si pobrečel do polštáře. Ráno vstala, ani se na mně nepodívala, i když věděla že jsem vzhůru, neřekla mi nic, a odešla do práce. Tak zase bulím. Hlavně že mi doktoři říkali že mám být před operací v klidu a hlavně se nestresovat, opravdu super, jim se řekne, když nemají vedle sebe takovou " přítelkyni ". Teď jsem definitivně poznal, že jsem ji už zcela volný, jenom zbytečná překážka v jejím životě. Šmarjá, že já musím mít takovou smůlu na ženský. Každé vždycky posloužím jenom jako startovací plošina a pak mně okopne, bezva ☹ No nic jdu se zbalit a odcházím do nemocnice, tak mně držte palečky aspoň vy baby 😒 Jo a ještě něco veselého : celou noc se mi zdálo, že jsem na zahradě pěstoval kotvičník a kořen maca - supr ne 😅

venyska
10. pro 2009

ohneta:Bože chlape,co tam ještě děláš?Jdi od té fúrije

kuspitka
10. pro 2009

Ahojte.
prepacte ,ze vam sem pisem,ale ak mozem napisat nas pribeh.

prinzesz
10. pro 2009

kuspitka, samozrejme mozes pridat aj svoj pribeh, predpokladam kedze si v 40tt, pribeh bude s dobrym koncom 🙂 tak cakame a tesime sa na nejake povzbudenie..

kuspitka
11. pro 2009

Ahojte tu je moj a manzelov pribeh.

Snazili sme sa o babo tak 5rokov.
Pred 3rokmi sme isli do BA tam nevstivili centrum pre umele oplodnenie a tam nam povedali,ze manzel nema ziadne spermie zive a ponuklu nam mozno ist na operciu MESA/TESA to stalo v tedy okolo 30 000.
Tak sme sa rozhodli ,ze to tak nechame .
Pred 1,5r sme isli do Martina Heliosa su tam super ludia povedali nam ,ze co nas caka.
Manzel sa pytal na tu operaciu to stalo vtedy uz okolo 15 000 jedna operacia.
Len sme si stale mysleli,ze sa to podari a nebudeme musiet mat darcu,ale nakoniec osud bol proti nam .
Manzela to velmi zlonilo,ze darcu nechcel otom ani pocut.
Lekar mu ukazal fotku svojich deti a povedal mu,ze kazde dieta jeho je ine a tak ho presvadcil,ze nemusi sa na neho podobat,ale bude to babo jeho.
A lepsie je to ako adopcia kvoli tomu,ze tu som ista ja a otec nie,ale to nebolo poctatne chceli sme babo a to bolo dvolezite.
Tak sme sa do toho pustili 1IVF sme vlozili jedno embrio neujalo sa.
1KET vlozili sme dve embria a tiez nic boli sme stoho velmi smutny
2KET sa nam vsetko rozmrazilo aj odumrelo bola to pre nas velka rana.
Tak sme si dali pauzi tak 6mesiacov ja som isla na laparku a tam mi povedali,ze nemam priechodnu jednu stranu vajecnika,ale to zas nieje az tak hrozne.
Tak 2mesiace po laparke sme sa pistili do 2IVF a to sa podarilo vlozili sme dve embria a aj sme cali dvojicky len nam jedno 10tt prestalo zit bolelo to,ale teraz mame nasu malu Kamilku a sme radi.mala by sa narodit teraz pred vianocami je to nas mali zazrak.
Manzel to ani neberie tak,ze nieje otec tesi sa nanu velmi tak ako ja.
Verim,ze kazdy ma sancu tak ako my.
Ci to bude darca ,alebo nie aj tak je super cakat babo a tesit sa splocne na male.
Na to skor viacej spojilo to,ze mame darcu,ze sme chceli male babo.

Podla mna ta zena ,ktora nechce pochopit manzela tak to nema zmysel ani riesit nic.
Ja chapem manzela musel sa prekonat ,aby vlastne prial to,ze nema vlastne dieta a musime mat darcu.
Prial velku obetu len ,aby sme mali babo a zato som mu velmi vdacna a este viacej ho milujem.

Chcem vam dat nadej ,ze vsetko sa da a vsetko sa podari len netreba stracat nadej,ze raz budem mamov a ockom.

andika10
11. pro 2009

ani môj manžel nemá žiadne spermie kôli genetickej chorobe, ani nebude mať. ale máme krásne dvojíčky z darcovských spermii, všetko sa dá zvládnuť

antana123
11. pro 2009

Dobré odpoledne můžu mít dotaz?nevíte jak se dál postupuje přítel má azoospermie pohyblivost 58% z toho dobrých 8% ted 3.měsíce vitamíny pomůže nám to_co nás čeká dál?děkuji za odpověd

bubulka722
11. pro 2009

Antana nerozumiem ako môže mať priateľ azoospermiu s pohyblivosťou 58%???
Azoospermia - žiadne spermie v ejakuláte.

jaanulka
11. pro 2009

Ahojte holky, tak jak tak koukám, tak tady máme kamaráda! Moc tě zdravím OHNETA.
Chvíli jsem se sem nepodívala a to teda nevím co na tohle mám říct...jsem doslova v šoku....
Ohneta já ti taky musím napsat, protože nad tímhle mi zůstává rozum stát....já nejsem o moc starší jak tvá přítelkyne jen o dva roky....vdávala jsem se ve 23.....jak už tady psali holky, každá si přejeme mít dítě se svým manželem( přítelem) a ani ve snu by mě nenapadlo že bych nešla na umělé oplodnění nebo že bych se kvůli tomu k němu chovala špatně.Nevím co jiného na to říct než jen aby sis rozmyslel zda s takovou holkou chceš vůbec dítě ty a jestli ji chceš do života.....
K operaci....tu jsme podstoupili nedávno a manžel byl na tom hodně dobře po operaci a za dva dny byl ok....sice jsme se smáli tomu jak chodí ale jinak to bylo docela fajn....operace trvala chviličku asi tak 30 min a po operaci byl rychle vzhůru...sice byl malinko zmatenej ale pak to vyprchalo...sestřičky se ptal 3krát jak to dopadlo a nevěděl chudáček můj o tom....a umělé oplodnění to je sranda, oproti punkci vajíček to jsem myslela že nevydržím.
Nic nevzdávej není nic ztraceno!!!

Já mám v sobě taky dané 2 vajíčka a teď čekáme jak to dopadne...jsou to docela nervy....ale do týdne by jsme měli vědět zda se to uchytilo.....

Všem držím pěstičky, a jsem moc ráda že tyhle stránky existuji!!
Holky k mému manželovi.......pije pivo, kouří 20, vitamíny bral jak noty na buben a koukejte jak to dopadlo.
Není to nic čím bych se chlubila, taky jsme se kvůli tomu hádali.
Oneto běž do hospody a dej si pivo, jsou v tom vitamíny a dokonce to doktoři doporučují!!!

ohneta
12. pro 2009

Ahoj všechni, tak jsem z nemocnice spátky, na operaci mně nevzali, protože jsem se jim tam psychicky zhroutil, přeobjednali mně až na příští měsíc, bezva 😒 , protože teď by to byl prý velký risk, když nejsem v psychické pohodě. musel jsem jít do hospody a pořádně se opít, abych to vůbec zvládl. A pak mi přišla sms od přitelyně, kde mi napsala, že nechce abych se trápil a proto bude lepší, když se rozejdeme. Tak jsem se zhroutil podruhé. Asi má pravdu, lepší to bude, ale každopádně pro ní, aspoň se nebude muset se mnou otravovat. Nevím teˇvůbec, jestli v pondělí zvládnu psychicky tu konzultaci, mám strach, abych se tam taky nesložil. Je možné, kdybych zavolal doktorovi, aby mi výsledky poslal, třeba poštou doporučeně?? Protože mi " přítelkyně řekla, že ona tam nepůjde. 😒 A já to asi nezvládnu, jsem tak akorát zralý do Kroměříže, kde je psychiatrie. jsem v prdeli.

andika10
12. pro 2009

ahoj ohneta taka priatelka nestojí za to a určite najdeš takú ktorá ťa podrží. Môj manžel nema žiadne spermie a ani nebude mať, jemu nič nepomôže, a mame už krásne dvojičky z darcovských spermii, ani nahodou ma nenapadlo aby som ho nechala

andika10
12. pro 2009

ja som sa jeho výsledky dozvedela prvá a od šoku sa mi nohy podlomili, lebo mi hneď povedali že do úvahy prychádza len adopcia alebo darcovské spermie, bolo to ťažké obdobie pre nás dvoch ale zvládli sme to, neskôr si aj srandu robil, keď som si pozerala detské šaty, tak mi na to povedal, deti máme ešte zmrazené a ty užý veci pozeraš? nevedela som či mam plakať alebo smiať sa 😖

petinax
13. pro 2009

ahoj holky, už jsem sem kdysi psala přítel má taky azoospermii, prvotní šok vymizel a ted chodíme po doktorech a hledáme příčinu.laboratorní vyšetření krve jako testosteron, hormony štítné žlázy FSH,Lh atd má v pořádku, byl na urologii a také je v pořádku,doktor řekl že se mu spermie určitě tvoří ovšem po prodělaném zánětu močového měchýře který si přítel neléčil bylo to před 3 roky si nenávratně zničil nějaké kanálky kudyma prochází spermie při pohl.aktu.říkal že tohle nejde operovat, protože jsou ty kanálky tenké jako vlas a prý to není možné.dále jsme nic nezjištovaly.má jít ještě jednou na spermiogram a pokud by byl výsledek zase azoo máme se objednat na pohovor do caru.myslíte si,že by byla možná operace(doktor byl jen urolog a neřekl to úplně stoprocentně)někde jsem četla,že se při obstrukční azoo operace provádí nebo by jsme museli jít na mese tese a mese tese si hradíme sami nebo nějaká pojištovna to zaplatí?pokud ano tak která ?nevíte někdo?

boruuvka
13. pro 2009

Ahoj petinax, při obstrukční azoo je šance, že spermie najdou skoro 100%. Operaci (Mesa/Tese) si hradíte sami. Nás stála i s narkózou 18 000,- ale je to hodně různé od 10 000,- třeba až po 40 000,- záleží na Caru. Doporučuji ti jít do Caru a nechat si udělat ještě genetické testy, abyste do toho šli s jistotou, že je manžel jinak v pořádku. Hodně štěstí.

majka21
14. pro 2009

Ahojte kočky. Je tu niekto, ktomu oplodňovali vajíčka aj s manželovými aj s darcovskými spermiami? Chcela by som vedieť, ako to prebieha, či je to všetko na ten istý deň pripravené? Za darcovské spermie sa platí zvlášť?

My máme ten problém, že manžel má už 9 rokov zmrazené spermie,kt.odoberali pred chemoterapiou a teraz ich ideme použiť. Na skúšku rozmrazovali jednu slamku, ale práve v tej sa nenašla ani jedna spermia. Je to už dlhá doba zmrazenia. Embryológ nám povedal, že to neznamená, že v tých ostatných sa tiež nič nenájde, tak ideme do toho a v prípade ak sa tam nič nenájde, použijeme darcovské.

Môj manžel je s tým už za tie roky vyrovnaný, pretože mal nádor na semenníku a následne bral chemoterapiu preventívne a dodnes chodí každoročne na kontroly. On sám mi navrhol použiť darcovské, ale hlavne použiť jeho. Hneď keď sme sa zoznámili, povedal o svojom probléme a ja som to akceptovala, pretože ho milujem.

prinzesz
14. pro 2009

ahoj ohneta, ja ťa normálne ľutujem chlapče, asi prežívaš veľmi ťažké obdobie, pozri poradiť ti nejak extra neviem, akurát len tie ženské rady, vykrič sa, vyplač sa, vynadávaj sa, poľutuj sa... ale pak zdvihni hlavu a choď vpred, pozri tvoja diagnóga nie je tragédia, môžeš chodiť, žiť a pracovať, takže si na tom pomerne dobre oproti ľuďom čo maju rakovinu a nemôžu už nič.. držím ti palce, kľudne nám tu píš ako často chceš, ver že u nás pochopenie nájdeš! ak sa to dá, nájdi si nové bývanie - pomáha to, a uvidíš za 2, 3 mesiace sa na tomto už len pousmeješ.. nezúfaj!

andika10
14. pro 2009

ahoj majka Neviem ako to prebieha lebo mi sme mali len darcovské spermie a platí sa za to , neviem presne ale mislím že okolo 50 eu, už sa nepametám, ale keď chceš, viem si vyhladať cennik ale aj ten je starý 2roky, vela šťastia

majka21
14. pro 2009

andika, ďakujem. Nemusíš hladať, veĎ to už pri tolkých výdavkoch nie sú peniaze. Embryolog to tak vravel, že ak tam nenájdu živé, tak v tom prípade sa použijú darcovské, len som sa zabudla na to podrobnejšie opýtaŤ doktorky. Však v januári keď pôjdem, tak sa už podrobne na to povypytujem, aby som vedela ako to je. 😉

ohneta
15. pro 2009

prinzesz,

dekuji 😉 , tak už je to jasný, " přítelkyně" mi dala jasný rozchod, ani nepočkala na výsledky a už si našla jiného. Ze dne na den, a to jsme spolu prožily krásné 4 roky. V pondělí jsem to psychicky nezvládl a na výsledky nešel, přespával jsem u kamarádů, abych nemusel být doma a dívat se na ní, jak jsem ji úplně volný. zítra jdu pro výsledky, protože chci vědět jak jsem na tom. Tak Vám dám vědět ☹

bubulka722
15. pro 2009

Ohneta, raz v živote sa nad tým len zľahka pousmeješ a bude ti to jedno. To chce pravdaže len čas. To, že sa takto zachovala svedčí len o jej charaktere a ver, že nemáš za čím banovať. Ktovie, čo by ťa s takým partnerom v živote čakalo. Ako vidíš, problém, tak zdrhne za druhým, tak to na môj vkus nie je partner na celý život ale šlapka. Zaslúžiš si niekoho ozaj hodnotného, ale radím ti, nebuď k babám nikdy až moc dobrý. Sú to beštie, ktoré vedia prílišnú dobrotui zneužiť. Viem, čo hovorím, sama som baba. 😀 😀 😀
Na zajtra držím silno palce a hlavne hlavu hore, ide sa ďalej!!! 😉

elana
15. pro 2009

Ohneta, ani nevím proč🙂, ale dneska jsem si na Tvůj příběh v práci nějak vzpomněla a říkala jsem si, že Ti musím večer napsat, že mi přijde celá ta záležitost s přítelkyní a tím rychlým koncem podivná...nevěřím tomu, že až do spg Tě milovala, nevěřím tomu, že s Tebou chtěla dítě a nevěřím tomu, že si toho jiného našla ze dne na den.

Promiň, ale kdyby Tě měla ráda jako partnera, tak přece dospělý člověk se nedokáže odmilovat z minuty na minutu, při vyslechnutí jediného výsledku vyšetření, takhle totálně otočit. Ano, spousta vztahů se při diagnóze neplodnost (a jedno, jestli ženská nebo mužská) rozpadne...ale je to plíživý, pozvolný proces, který je plný rozmýšlení a ne takhle ráz na ráz, nemáš spermie, padej. Podle mě už ten vztah chtěla ukončit dávno a tohle jí jen přišlo "pod ruku" 😖 i to, jak začala na večer a noc odcházet-copak to jde, jen tak z ničeho nic se sebrat a najít si program na x večerů v týdnu? Určitě měla kam chodit...

Je mi to líto 😔 ale já si myslím, že stejně byste spolu dlouho nevydrželi. Tak se drž, přeju Ti hodně, hodně sil, budeš je potřebovat. Ale věřím, že se sebereš a časem si najdeš někoho, s kým Ti bude fajn, vím, že takové, co by Tě braly všema deseti, jsou 😉