Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
2. únor 2010

slncee: nevim, taky si myslim, ze kdyz pri M/T nenajdou, ze uz je to konecny... ale treba se mylime, zkus zavolat jeste do nejakeho jineho centra v CR nebo SR, za zeptani nic nedas.

prinzesz
2. únor 2010

ahojte holky, tak sme vcera boli na genetike, Dr. Vesela nam vysvetlila o co ide, pre tie co si uz nepamataju tak priatelovi nasli Cysticku fibrozu - zmutovany gen, avsak teraz je dolezite aby som ja ziaden taky gen zmutovany nemala v tom pripade mame sancu na to, ze nase dieta bude zdrave! ked som sa pytala na alternativu ze by sa naslo nieco take aj mne, povedala mi ze este stale je sanca ze dieta zdrave bude, lebo napr. moj priatel ma jeden gen ktory je zmutovany ale druhy to cele utiahol a on je zdravy, CF nema cize aj tu by bola sanca ze by to ten gen utiahol - ten jeden dobry 🙂 cize opat mi dala velku nadej a tak teraz cakam ake vysledky budem mat ja, v pondelok ide moj drahy este pre vysledky z jeho druheho spg a pak sa dohodne s lekarom co dal, cize asi na M/T hovoril ze mame velku nadej ze sa nieco najde, lebo podla neho je len preruseny chamovod, musim sa priznat ze som vdacna za lekarov, ktori sa o nas staraju lebo su naozaj skveli, prijemni a mili - necitit z nich ziadnu negaciu a to si nesmierne cenim!

monasek84
2. únor 2010

prinzesz: tak drzime pesti, at jsou dalsi pozitivni zpravy 🙂

slncee
2. únor 2010

Petula, co je to podhobi?

petula82
2. únor 2010

slncee,to je prý něco,díky čemu se sper.tvoří a když to tam chybí,tak smůla.Tak nám to vysvětlili,prostě se tvoří jen ta tekutina,ale ony už ne. Prinzesz: Hodně štěstí.To vypadá dobře,jen tak dál

slncee
2. únor 2010

este by ma zaujimalo, ze ako na to prisli, źe to mu chyba.... pri urologickom vysetreni, z genetiky????
dakujem za odpoved

petula82
2. únor 2010

slncee,na to přišli při M/T.To oni kontrolovali každý místečko a ještě část někam posílali.A to taky bylo v pořádku.Bohužél i v dnešní době je spousta věcí,které se vysvětlit nedají.Ale neboj,vám to může dopadnout dobře,nikde není psaný,že budete mít stejný problém.Hodně štěstí.Za chvilu běžím do práce.pá

bubulka722
2. únor 2010

Tým podhobím bol pravdepodobne myslený zárodočný epitel Je to vlastne výstelka v semenotvorných kanálikoch, kde sa tvoria a dozrievajú spermie až po štádium spermatozoí.

ikke
2. únor 2010

alik87 • snž • Včera o 21:46
ahojte baby viem ze takychto tem je tu viac ale co som si citala vsade s tym aspon nieco ti doktori robia. nas vsak odbili ze nie je sanca. a to len zo spg... ☹ jedine co povedali manzelovi je to ze mame skusit umele oplodnenie ale s cudzimi spermiami. terazt neviem ci teda mame moznost aby manzel isiel na vysetrenie kedze nas hned odbili. dakujem za radu

barbareta • snž • Včera o 22:16
ali 😉 ja tu píšem malo a ked nemusím ani nepišem, až ked mi to svedomie neda tak napíšem lebo zvätša môj pohlad je realny a pre druhé spolubojovníčky neoblubený 😒 žial i o tom je život.
I môj manžel ma azooo a ked ju ma raz tak ju ma stale a je jedno kolko razy sa robi spermi o gram 🙄 no ani ta jedna zazračna sa ešte pri 5x pokusoch nenašla--- 😢
Ano pokial ma tvoj muž azoospermiu tak ti žial nič neostava ako ist na um. oplodnenie...žial to tu tolko krat spominané IVF 😲 žial ja som po 3.ivf - no len raz je to umele oplodnenie...nič prirodzene a nikde nie je napisane že práve Vám to výde ako nám to doposial nevyšlo...nevedno prečo , niekomu výde 1.ivf/alebo ket nam nie,,,je to o pristupe doktoroch a ich nazoroch a naladach 😒 ☹ 😔
Je to smutne ale je to fakt,čo by ja dala za tuto stranku ked som sa rozhodovala pri 1.ivf...
Držím palce , nech aspon Vám to víde. My momentalne zvažujeme 4 ivf s darcovskými - ale nevieme, lebo v kazdom Car len klamu a zavadzaju ako náhle tam pridete s manželom tak ich uspešnost napr. 33percenta rázom klesne na nulu, nikdo ti nič neslubuje a negarantuje. A žial tento štát sa stavia "macošky! k ivf 3x a dosť... 😕

alik87 • snž • Včera o 22:29
barbareta no lenze nas neodporucili nikde. tu si baby vypisuju co maju manzelov s azo a ze ich poslali na operaciu kde im zo semenikov vybrali spermie a robili im aj dalsie vysetrenia. nas hned ale odbili ze nebudete mat deti a hotovo. ako trosku nas zarazil pristup doktora. ako keby sme boli z kamena ved co na tom nic nie je nemat vlastne deti. ale aspon keby nam povedali o tej operacii a tak ale nas vyhodili ako taky odpad pomaly. mate smolu tak sa s tym zmierte. len ma to mrzi ze niektori doktori sa aspon snazia pomoct. ☹

afrika • Včera o 22:31
ahoj alik, chodíš do nejakého centra?

afrika • Včera o 22:32
ak nie, tak v prvom rade si vyber centrum alebo lepšieho andrológa nech vám urobia ešte raz testy. podľa výsledkov uvidíte. tú operáciu čo spomínaš robia pri umelom oplodnení v nejakom centre-je jedno v ktorom, hlavne v najlepšom 😉

alik87 • snž • Včera o 22:34
ahoj afrika nie ved nas odbili ze nie je sanca tak zatial sa davame psychicky dokopy. manzel to berie ovela tazsie ako ja. tak musim pockat kym to vsetko prejde. totiz toto sa stale presne pre rokom len mne. nemala som vobec ovulaciu a az po roku ma dali do kopy. uz sme sa tesili ze fajn bude babo a zase sme tam kde sme aj boli.

afrika • Včera o 22:37
povedz manžovi nech si sadne k pc, nájdi mu tu tému myslím, že azzospermia a uvidí, že on za nič nemôže. môj tiež nemá ukážkový spermo, viem o čom hovoríš-aj môj to znášal hrozne. nebojkaj. pre teba je najbližšie centrum sanatorium Helios- a podľa mňa aj najlepšie. je v Martine. ak chceš pošlem ti číslo. manželovi urobia spermiogram, tebe hormonálne odbery, ultrazvuk a podľa výsledkov vám povedia postup. základné vyšetrenia vás nebudú veľa stáť

alik87 • snž • Včera o 22:43
no tak ja mam dost blby hormonalny profil. musim brat dupfaston cely zivot. takze sa mam na co tesit. pchat do seba stale tabletky uz na to ani nemam sily. a potom jak nas odbili uz fakt nemam chut ho brat. no vieme aspon preco ma azoospermiu. ked mal 4 roky spadol z preliezacky a rozbil si cely rozkrok a doktor nam len povedal uraz si vybral svoju dan a milion dalsich podobnych fraz. ale to aby nas niekde poslal ze skuste ist tam, tam vas mozno daju do kopy to nie. no teraz nie sme na tom financne moc dobre tak musime pockat a skusime zajst do toho heliosu. dufam ze nas aj tam neodbiju lebo to uz manzela asi infarkt chyti.

afrika • Včera o 22:46
alik ja tam chodím, určite vás neodbijú. väčšina z nás papá hormóny dlhú dobu-ja osobne v kuse každý mesiac už od januára 2008 2 až 3 druhy hormónov. není to nič príjemné, ale čo neurobíš pre bábo.
držkám pršteky, pa

alik87 • snž • Včera o 22:53
no len keby som ich nebrala tak nemam nic. chybaju mi totiz zenske hormony. takze akonahle ich prestanem brat tak som ako chlap. 🙂 no ja beriem od marca 2008 plus dalsie vitaminy ktore mi akoze pomozu. uz tomu prestavat niekedy verit. nastasie mam manzela ktory ma este nadej. teraz sice nie ale ja viem ze ho to prejde. len musim byt trpezliva a byt pri nom. no to ano pre babo je zena ochotna vydrzat vselico. dakujeme pa

barbareta • snž • Včera o 23:04
ali i my viem prečo ma manžel azoo dajme tomu že to bol uraz 😒
ale na veci sa nic nemeni i tak sme odkazany stale na ivf, pozri si v car cenniky na vysetrenia hlbkove ako je Mesa/Tesa a ako pišeš neni ste na tom fin. najlepšie...a ak niečo nájdu je zázrak a kedze sa uraz stal v detstve...tak šanca že sa niekedy alebo teraz tvorili spermie je ako to ja hovorim realita- kruta.
Asi chce to čas, a zmierenie, ze manžel je skratka neplodny...
Muži to vela razy beru horšie ako ženy...ale v konečnom dolsledku ivf zeny su tie kt. všetko pretrpia...a vyysledok !? v nedohladne.
Inak i my planujeme ivf č.4 zrejme v Heliose, ale už zázraky nečakame... 🤐

siouxie • Dnes o 09:25
alik, nečakaj od našich lekárov, že ťa sami budú posielať niekam na komplikované vyšetrenia a zložité postupy riešení s neistým výsledkom. A už tobôž to nečakaj od lekárov v CARoch (česť výnimke).
Ako píše afrika, prečítaj si naozaj poriadne celú tému azoospermia aj s manželom. Dozvieš sa, že je dosť podstatný rozdiel, či ide o obštrukčnú alebo neobštrukčnú formu. Rovnako je dôležitá aj téma neplodnosť u muža, v týchto témach sú aj linky na odborné články, z ktorých sa o probléme dozvieš viac.
Rozhodne nepatrím k naivkám, ktoré si myslia, že to musí nejakým spôsobom vyjsť, ale v prvom rade treba zistiť príčinu a pôvod azoospermie (vy už asi dôvod viete, ale treba to skonzultovať s andrológom a aj absolvovať vyšetrenie). U nás je to problematické nedaostatkom kvalitných andrológov, ale riešení je viac, aj o tých sa v daných témach dočítaš.
Netreba mať ružové okuliare, ale určite sa netreba zmieriť s prvým pohodlným verdiktom lekárov. Pretože ak nejaké spermie náhodou manžel produkuje a sú "iba" blokované, pre vás by MESA/TESE mohla byť riešením. Odporúčam aj stránku andromeda.cz, prípadne sa skontaktuj s doktorom Kočím...
Veľa šťastia! 🙂

lindda • 1d • Dnes o 09:31
http://www.zdravie.sk/sz/content/472-35618/Vcer...
skus kuk 🙂 úrajem vsetko dobre

monasek84
3. únor 2010

Tak uz mame vysledky z biopsie.... spermie se tvori, ale nezraji. Doktor rekl ze to je na nic a ze at si skocime za svym url at nas objedna na genetiku..... tak jsme zkusili vysledky ukazat jeste jinymu doktorovi a ten rikal, ze to je relativne ok, ze se s tim da pracovat. Tak uvidime co dal vymysli....

boruuvka
3. únor 2010

Monasku, no vidíš... to bude ok, třeba vám řeknou, že to dozrávání se dá upravit nějakýma hormonama.

monasek84
3. únor 2010

boruuvka: diky 🙂 v to doufame, a kdyz ne ted, tak za par let uz snad ano 🙂 ja se hlavne bala aby tam vubec neco bylo 🙂

petinax
3. únor 2010

monasek84 - tak to máte velmi dobré zprávy, nás dnes čeká ještě nějaký genetický pohovor, takže se budou ptát co kdo měl v rodině za nemoci a snad to bude vše ok.nevím nevím,ale myslím si,že mému přítelovi se tvořit budou protože už v minulosti jedno dítě mít mohl hold ho nechtěl

jinak jsem viděla operaci MT na internetu a teda mazec!!!!chudáci chlapi!jsem seděla u netu celá propnutá a ruce v pěst jak mi to dělalo zle a to jsem zdravotní sestra ☹

bubulka722
3. únor 2010

Monasek my sme nemali výsledky biopsie tiež o.k. Stredne ťažká tubulárna atrofia s redukciou zárodočného epitelu a zastavením spermatogenézy na úrovni spermatocytov s ojedinelými spermatitídami. Johnsen skóre 6.
To uvedenie skóre je veľmi podstatné! Čo máte uvedené vy v náleze a čo s tým chce doktor robiť?

monasek84
3. únor 2010

petinax: zatim ano, jen jeste aby se s nima dalo pracovat.... No vidis, tak to je taky pozitivni, ze tam je ta moznost, ze je ma, jen nejdou ven. Tak dneska gen. pohovor a pak co? uz vas pusti do toho??

Jj, taky sem na to koukala, ale MM sem to radsi neukazovala ;)

monasek84
3. únor 2010

babu: doslova - tkanivo fokalne se semenotvornymi kanalkami primerene histologiste stavby, obsahujici spermatogonie, spermiocyty, prespermatidy aj spermatidy. Fokalne su kanalky astroficke, obsahujici jen spermiocyty a prespermatidy.
Zadne skore nemame uvedeno. Co bude dal se dozvime po obede, kdy budeme volat dalsimu doktorovi.

bubulka722
3. únor 2010

Tak potom napíš čo odporučil doki!!! Nám bola robená biopsia na ľavej strane pri operácii varikokély samozrejme na ľavej strane. To bola ale veľká chyba, pretože biopsia sa vždy robí na mieste bez predpokladaného poškodenia, takže na pravej strane môže byť nález diametrálne odlišný. Inak pokiaľ je jeden semeník atrofický, plnohodnotne dokáže prebrať jeho funkciu druhý semeník, ktorý je o.k. Držím silno palce!

micali777
3. únor 2010

Ahoj, všechny zdravím. Chtěla bych se zeptat, nevíte, je-li možné operaci mesa opakovat? Přítel byl, spermie se našly, ale docházejí a najednou na dárce změnil názor. Moc díky za info.

monasek84
3. únor 2010

bubu: urcite napisu. sami jsme zvedavi.... tot je fakt beh na dlouhou trat :(

monasek84
3. únor 2010

bubu: a jeste, MM ma jen jeden semenik, takze musime pracovat s tim co mame :(

boruuvka
3. únor 2010

Micali777 podle mě se určitě mesa opakovat dá. My na druhé miminko budeme tese podstupovat znovu a tese je náročnější zákrok než mesa, takže neváhej a jděte do toho.

micali777
3. únor 2010

boruuvka - díky za info. Doufám, že se nám zadaří ještě ze zásob. Nějak špatně tu operaci nesl, snad měsíc ho to bolelo a tři týdny byl doma.

monasek84
3. únor 2010

All: jeste takovej dotaz. Geneticky testy jste si hradili cely sami? nebo neco pojistovna? a na kolik to vyslo? diky

boruuvka
3. únor 2010

Monasku, genetické testy jsme neplatili. Ke genetikovi nás objednali z caru, dali jsme jen krev a čekali 5 týdnů na výsledky.

boruuvka
3. únor 2010

Micalii, při Mesa mu také řezali varlata? Já myslela, že při mesa se jehlou odsaje tekutina z nadvarlat? A všude se píše, že je to méně náročné než tese. Můj manžel to snášel dobře, bolelo ho to tak 4 dny a pak už dobrý.

monasek84
3. únor 2010

boruuvka: diky. Zitra si tam mame zavolat a objednat se, tak delam predbezny pruzkum. Jeste jednou diky moc 🙂

prinzesz
3. únor 2010

ahoj monasek, moja kamoska mali ten isty problem, pricom ona ma este endometriozu a dalsie problemy, zasli do caru na sk a uz je v 6 mesiaci.. jej manzel mal to iste co vy, nedozrievali mu spermie a vidis podarilo sa a to na prvy sup 🙂 takze nestracaj nadej, vsetko dobre dopadne..

my sme za geneticke testy neplatili nic, vysledky sme mali do 3 tyzdnov, teraz akurat este cakam na moje, mala by som mat tak 22.2 vysledok, vlastne len zistujeme ci aj ja nie som nosicom genu cystickej fibrozy, ja verim ze nie 🙂 takze no stres!!!

monasek84
3. únor 2010

prinzesz: diky moc za pozitivni zpravy 🙂 doufam ze je tu budu moct brzo jen potvrdit 🙂
Drzim pesti at vam testy vyjdou a pak se zadari 🙂

micali777
3. únor 2010

boruuvka - jo, jo, řezali. Má tam pěknou jizvu. Trpěl jako zvíře. Já si to představovala jako punkci nebo něco podobného, ta jizva mě zaskočila. Ale v papírech má "mesa", tak se to asi taky řeže. Když přijel domů, tak mi řekl, že už nikdy více, teď nějak změnil názor.

slncee
3. únor 2010

ahojte, na zaklade coho sa doktori rozhodnu, ci urobia mese alebo tese? potom ako je mozne, ze niekto ide na biopsiu? to moze mat aj moj monzel predtym ako pojde na m/t ist na biopsiu a tam mu zistia, ci ma spermije alebo nie,.... my len teraz cakame asi treti tyzden na genetiku a mam pocit, ze nic nerobime.... ale ja neviem, co je dobre... ist este k nejakemu andrologovi alebo len cakat...
rada by som vedela preco nemame spermijky....
takze podla toho, co pisete je tese asi menej bolestivy zakrok... ake mali vasi manzeli velke jazvy a kde?