Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
17. únor 2010

prinzesz: myslime na ni 🙂 snad to vyjde 🙂

a co u vas noveho?

prinzesz
17. únor 2010

ahoj monasek, tak u nas zatial nic, ja stale cakam na tie vysledky genetickych testov mojich, zatial nic.. mali by byt niekedy buduci tyzden.. tak dufam ze budu ok 🙂 pak sa uz dohodneme na mese a ked sa nieco najde idem hned stimulovat, cakat sa mi uz na nic nechce.. a teraz mam to obdobie kedy som feest nervozna a uz by som cchela byt tehotna a dokonca sa priznam aj verejne ale zacinam zavidiet tehotnym.. kamoske sa teraz narodilo uz druhe dieta a ja nemam este ani len jedno.. fakt ma to uz pekne s.re ☹ no dedukujem ze to asi uz bude moja klasicke PMS.. preco som taka zla 🙂 ... neviem si predstavit ake to bude ked budem dopovana hormonmi.. to budem takato zlobna stale?! o moj boze..

monasek84
17. únor 2010

prinzesz: musim se smat 😀 koukam ze mame stejny nalady 😖 jsem protivna, naladova, je mi divne, trpim nechutenstvim, boli me zada, jeste k tomu mi MS probiha uplne jinak jak jindy, chodim spat v 9hod, rano nemuzu vylezt...kazdej se ma lip jak ja, mam z toho deprese 😠 a uz sem si rikala, ze jen ja jsem takova zla.... 🤐

prinzesz
17. únor 2010

hehe, monasku, tak vidis sme na tom uplne stejne! mame sa prosto na prd.. tiez chodim spat so sliepkami, a rano nie a nie vstat! ale to uz bude jarna unava! aj ked uz som mala pocit ze jarna unava uz bola 🙂 asi nie.. alebo prichadza vo vlnach 🙂 mas teraz MS? ja ju mam dostat tak za 6 dni asi.. to by aj odpovedalo mojej nalade.. a mam pocit ze vsetko strasne dlho trva.. a uz ma nebavi cakat!

monasek84
17. únor 2010

prinzesz: nepreju ti to, ale jsem rada, ze v tom nejsem sama ;) Jj, ted mam MS... i kdyz takovou divnou... prisla mi podle BT na cas...jenze 2 dny uplne lehky spineni, pak den nic, pak zas dva dny stredne silna 😕 hormony se mnou mlati a pak nemam byt naladova 😒

petinax
17. únor 2010

ahojky holky monasek a vy na to jdete kdy?na stimulaci atd...jeste k tem naladam o ms ja bych zase sezrala celej barak a pak me to stve,ale mam furt hlad jak to prijde tak uz jsem ok 😀 😀 😀

cvernito
17. únor 2010

AHOJTE VOLAM SA LUCKA VIE MI TU NIEKTO POMOCT. MA NIEKTO SUSENOSTI S INIEKCIOU NEBIDO 1000 AK ANO PROSIM ODPISTE .S MANZELOM SA SNAZIME O BABETKO MANZEL MA NULOVY SPERMIGRAM A PICHAJU MU TUTO INJEKCIU A ESTE BERIE TABLETKY PROFERTIL

monasek84
18. únor 2010

cvernito: ahoj, MM taky dostaval NEBIDO, cca pul roku. Mel totalne rozhazene hladiny hormonu a nulovy spermiogram. Za mesic uz mel testosteron v norme. Dostal nejake 4-5 injekci v rozestupu 10 tydnu. Spermiogram ale porad nula. Byl na biopsii, kde mu zjistili, ze spermie se mu tvori, ale nezraji. Momentalne cekame, az ubehnou tri mesice od posledni injekce a pujdeme jeste na jeden kontroloni spermiogram, protoze testosteron z NEBIDA muze udajne zabijet spermie, tak cekame az injekce vyprchaji.... kdyz bude i dalsi spermiogram nula, tak jdeme na genetiku a M/T.

monasek84
18. únor 2010

petinax: ahojky 🙂 nase situace viz vyse 😒 takze casove vubec netusim kdy zacneme stimulovat. Na kontrolni spermio jdeme v pulce dubna. tak pak se ten kolotoc snad roztoci 🙂

boruuvka
18. únor 2010

Aladin, tak co? Našli? Doufám, že jo a že už se vám dělí v mističce 🙂

monasek84
18. únor 2010

Aladin: nenapinej nas tak 🙂

aladin
18. únor 2010

Ahoj holky, tak už jsem tady. Máme po zákrocích. Dopadlo to dobře, máme 6 malých bojovníčků, které jdeme zítra zkontrolovat. Ráno v 9 máme kontrolu. Včera mě to teda bolelo, ale díky brufíku, jsme to zvládli. Manžela to teda taky bolí, tak polehává na gauči. Byli jsme už včera večer doma, ale neměla jsem sílu se k vám připojit. Holky moc děkuju za podporu, je fajn vědět, že v tom nejsme sami. Jestli nám to vyjde, tak moc moc ráda předám štafetu další 🙂 . Musím teď na injekci, ale k večeru budu zpátky. Děkuju 😵

monasek84
18. únor 2010

aladin: jupiiiiiiiiii, gratulujeme a doufame ze vsechny krasne porostou 🙂 tfuj tfuj tfuj 🙂 a pripadne zavedeni bude kdy?? drzime pesti, moooooooooc.

aladin
18. únor 2010

Uvidíme zítra, ale měli bychom je mít doma v bříšku nejpozději v neděli. Možná už zítra, uvidíme, jak se jim daří v médiu a dělí se....Děkujuuuuuuu 😵

monasek84
18. únor 2010

aladin: no to bude par dni napeti, ale urcit to bude stat za to 🙂 tesime se s vama 😉

prinzesz
18. únor 2010

aladin, tak to je bomba, a manzelovi teda nasli spermose? kolko? mate nejaku info? pak napis, a gratulujem!

boruuvka
18. únor 2010

Blahopřeju, tak doufám, že tu nebudu jediná těhulka a budeš další nadějí pro ostatní. A když to nevyjde teď, tak už víš, že příště to vyjde určitě. S transferem nespěchejte, čas ukáže, které mimi je nejlepší a to určitě vyhraje. Mě je vraceli do bříška 4 den po OPU.

petinax
18. únor 2010

aladin-tak to skvělá zpráva!!!!!!!!!!!!moc gratuluji a hlavně at se tě pak drží!!!!!!!!!!!a manžel bral nějaký vitamíny?profertil ,zinek,vitamín E nebo ne?díky

aladin
18. únor 2010

Holky, děkujeme. To napětí bude, zatím mi to asi nedochází, ale zítra po ko to budou asi jiné nervy. Měli jsme to nakonec jako boruuvka, nejprve já na OPU a pak manžel na M/T, takže věděli kolik potvůrek hledat. Měla jsem sice hodně vajíček (18), ale jenom 6 bylo zralých. Zítra se zase ozvu s novýma informacema. Manžel bral jenom CemM a nějaké bylinky MACA a Lesklokorku lesklou (to nám poradil jeden bylinkář).

prinzesz
19. únor 2010

aladin, napis nam kolko spermosov vam nasli 🙂 to ma dost zaujima, ci su ok, co vam povedali? aka je ich kvalita?
tu Seklokorku lesklou to si kde kupila? a je na co presne? porad, lebo skoro vsetky co tu sme cakam mese cize nech sa tam nejake spermose najdu a nech su kvalitne 🙂 daj vediet, som velmi zvedava! 😵

boruuvka
19. únor 2010

prinzesz, vitamíny určitě manželovi dávej. Nejlepší je E (400) a ostatní vitamíny jako selen, zinek, chrom. Může to mít vliv na kvalitu získaných spermiek. Počet získaných spermiek nevím ani já, protože oni to při TESE vyndavají po kouskách tkáně a tam jich je třeba dost, ale vybírají ty nejlepší a pohyblivý. A zbytek se vyhazuje. Nám tedy nějakou tkáň zamrazili, ale řekli, že neví, jestli při rozmražení tam nějaké živé budou. Ale vás když čeká mese, tak to se dělá trošku jinak - to by měli odsávat tekutinu z nadvarlat, takže by to nemělo být pro tvého muže tak bolestivé.

boruuvka
19. únor 2010

Monasku84 a proč vám genetiku neudělají už teď, když jste měli spermio 0, že byste pak nemuseli čekat dalších 6 týdnů na výsledky genetiky.

monasek84
19. únor 2010

boruuvka: ja to rikala MM kdyz tam sel, at se na to zepta a taky sem mu rikala, at to mame pri jednom cekani.... ale nezeptal se a nic pro to neudelal, takze ja ho do toho nutit nebudu...to uz sem se naucila, ze netlacit v techto vecech na pilu... upozornila sem ho na to, nereagoval, tak hold budeme cekat....
😒

boruuvka
19. únor 2010

... to je blbý, měli byste to při jedněch nervech.

monasek84
19. únor 2010

boruuvka: co uz...tydny sem a tydny tam 😉

prinzesz
19. únor 2010

borruvka, hej ten lekar hovoril ze to musi urobit z tych nadvarlat, len to neviem co to je za metoda 🙂 asi ina ako tese, pri tese sa rezu vajka ci? a pri mese? no uvidime, este sa raz opytam toho mojho co mu to bude robit 🙂
inac monasku, nesmut.. mne robili pri partnerovi rovno aj genetiku aby sme vraj nemuseli cakat, pak mu nasli tu CF a mne tym padom museli robit genetiku este raz, cize ja zas cakam a cakam na vysledky, ale buduci tyzden by uz mali byt finish 🙂 tak dufam ze uz budu 🙂 cize je to jedno, kedy na tu genetiku pojdes.. ale tvoho muza by som poslala hned, nuz ale nie som lekar tak neviem 🙂

monasek84
19. únor 2010

prinzesz: ja taky nevim... mozna mu to zatim nedelal proto ze tam sel jako individualne se svym problemem, ze tam jeste nejsme zaregistrovani oba a neresime mimi... uvidime co reknou v tom dubnu (april)... podle me bude spermiogram a kdyz bude zase 0, tak uz nas vezmou ona na genetiku a pak OPU a M/T... si myslim... tak se nechame prekvapit...aspon se do te doby stihneme dat trochu dohromady s penizkama...

monasek84
19. únor 2010

aladin: no cekaaaaaaaaame 🙂

aladin
19. únor 2010

Ahoj holky, tak máme pět mrňousků - 5, 4, 4, 3 a 2 buněčné. zítra by měl být transfer, ale rozjel se mi OHSS, tak nevím jestli bude. Mám břicho jako balón a jakákoliv návštěva WC je ukrutná bolest. Bohužel na to není žádná léčba, jenom ležet a hodně hodně pít. Tak uvidíme. Zrovna mi psala známá, že jí ten syndrom odezněl po 3 měsících, to jsou vyhlídky...Co se týká Lesklokorky, tak jsem ji kupovala v jednom bylinářství jako "Kořen života", ale seženete ji i na netu.

boruuvka
19. únor 2010

Aladin, tak to 5 buněčné vypadá super. To je rychlík a určitě se ujme. My taky 1 měli nejrychlejší ze všech, vždycky bylo o pár buněk napřed a jsem přesvědčená, že to je ta naše holčička v bříšku. Taky jsem slyšela, že OHSS zvyšuje šanci, že to vyjde a mrňata se ujmou. Necháš si zavést 2?