Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kuspitka
9. pro 2008

tak nech to este beie ,,,este keby stravu zýmenil a mozno aj to sa podari

eloana
9. pro 2008

co mame nechat byt?? no bylo nam to doporuceno nebo zkusime jine vitaminy

kuspitka
9. pro 2008

ze nech to berie ked mu to pomaha mojmu to nepomohlo....

eloana
9. pro 2008

jj no co mu pomohlo to se vlastne nevi🙂

kuspitka
9. pro 2008

aj zmenil stravu je menej mastneho???

eloana
9. pro 2008

ani jsem nepostrehla ,ze bychom neco zmenili🙂 uz jsme to tak nejak spis vzdali🙂

kuspitka
9. pro 2008

tak to je dobre kedy idete na dalsi test

lenkove
9. pro 2008

eloana
blahozelam! no to je novinka, supeeer 🙂

zdenulka_29
9. pro 2008

Ahoj eloanko, jak se vám to podařilo..že z 0 máte hned tolik spermií, četla jsem i o vitamínech, brali jste něco na tvorbu spermií? Prosím o radu.

kuspitka
9. pro 2008

zdenulka moj bra E vitamin

zdenulka_29
9. pro 2008

Já jsem zakoupila v lékárně neo Carnitargin - pro podporu spermatogeneze, ale doktorka nejsem, tak nevím, zda to užívat..nebo se ještě s někým poradit..mne hned gynekoložka poslala na gennet. Eloanka uvedla jiný název, Ty kuspitko také..tak fakt nevím..nevím, zda už něco vyzkoušet nebo počkat do ledna.

kuspitka
9. pro 2008

podla mna skusim ti najst nieco aj na nete co je dobre.ale aj stravov sa menia spermie.neviem ci je to pravda ale tak to asi niekto aj pisal

zdenulka_29
9. pro 2008

Děkuji, jdu na to.

kuspitka
9. pro 2008

dobre potom napis

eloana
9. pro 2008

zdenulko ja ani nevim -my hlavne mame uz 2,5 letou dceru.tak to spise byla otazka casu -i kdyz uz jsme to tak nejak vzdali -manzel bral mesic proferztil a ted ji E a gingo biloba- ale jen obcas

cabika
10. pro 2008

Ahoj Eleono, prosím tě kde se dá sehnat Profertil? A kolik stojí? MOooc ti gratuluji. Je to až neuvěřitelné, že?

eloana
10. pro 2008

no neuveritelne to je doufam ,ze se car nespletl🙂 a je to asi tak neuveritelne jako ,ze mame dite a manzel ma -mel azoo. cabika koupil ho normalne v lekarne-i kdyz to tam neznali ,ale objednali mu to.A mozna i na netu by ho mohli mit. jinak stoji na mesic 1000 -mel by se jist 3 mesice manzel ho jedl 3 mesice ovsem jen to jedno baleni trosku to flakal dale bral E a gingo bilibu

cabika
10. pro 2008

moc děkuji. zeptám se a zkusíme to také. co kdyby se mršky objevily. za pokus nic nedáš. V takovéto situaci se musí zkusit vše, ikdyby to nevyšlo. 😉 😉

zdenulka_29
10. pro 2008

Myslím si, že každému může pomoct něco jiného..i když základ v těch vitamínech může mít podobný účinek..budu si moc přát, ať už máme s manželem 7.ledna za sebou..a budeme vědět víc..vůbec tím nemyslím, aby byly vánoce rychle pryč... 😅

zvidavka
13. pro 2008

Můj manžel vitamíny bral několik měsíců a stejně dg byla azoo. Tak jsem v lednu do CARu a uvidíme, co s námi bude dál. Dárce my nechceme, takže jestli nic nenajdou pomocí M/T znamená to pro nás konec nadějím ☹

zdenulka_29
15. pro 2008

Nás čeká také vyšetření ve specializované klinice..zatím usínám v naději, že se spermie najdou...o dárci teď s manželem vůbec nemluvíme. Pokud by tato situace měla nastat, nevím, jak to náš vztah - naše manželství ovlivní, ale vím, že to nebude vůbec jednoduché..i když lepší miminko v bříšku než adoptované..to si ještě člověk může uzpůsobit k obrazu svého, i když neříkam, že u adaptovaného by to nešlo.
Je to moc složité, ale vím, že v tom nejsme sami..a musíme bojovat do poslední chvíle..držím palečky všem!

eloana
17. pro 2008

ahoj holkz ,tak jsme vcera dopoledne domluvily ivf,ale odpoledne volala obvodni -ze ma manzel zlateho stafylokoka v mocovych cestach a to v hojnem mnozstvi/ tak to budeme muset prelecit a treba se ot jeste o trochu zlepsi.

jaanulka
18. pro 2008

Ahoj holky...tak už jsem tady zase dlouho nebyla a jak tak koukám málem se tady rozběhla menší hádka...tak k té debatě bych se taky připojila...manžel má všechny testy ok...a má azoo...urolog ok....a nic nenašli a genetika naprosto v pořádku!!takže mu taky diagnostikovali azoo...tak pak nevím jestli ti doktoři jsou blbý nebo to tak vážně je...byla jsem už na odběru vajíček a měla jsem jen dvě a tak jsme operaci nepodstupovali....za 3 měsíce jdeme znovu..bylo mi řečeno že ty stimulační injekce na mě nepůsobili jak měli tak dostanu jiné...!!!Manželovi řekl urolog že mlže mít jen mechanickou příčínu a pak má ještě 3 žilky na jednom varleti tak že mu je prý ohřívají a pokud není ve varlatech 36°C tak spermiogeneze neprobíhá!!!

ELOANA - moc moc gratuluji, snad přeléčení dopadne dobře a budete mít po starostech..moc to všem přeji!!A měla bych otázku??O jídelníčku jsem se už dočetla .....a chtěla jsem se zeptat zda manžel kouří a pije pivo??zkusíme ty léky co jste brali a v únoru jde na spermio tak uvidíme.....Ahojte všichni

eloana
18. pro 2008

ahoj jaanulka🙂 no manzel kouril ,ale jen kdyz byl v hospode.Nyni prestal pivo pije i vino -naopak vino nam doporucili🙂 dle me vadi tvrdy alkohol obcasne piti piva i vina je naopak zdrave,ale samozrejmne v malych davkach . Manzel tedy ted bere proferit. A vrele doporucuji vysetrit moc. to jsme si museli vyslovene vyslapat .car ani urolog to nechtel i kdyz si manzel stezoval na bolest ledvin.Nakonec tedy sel k obvodni a ta mu vzala krev a moc a mozny kamen urazu je tu ,ikdyz nevime nikdo nerekl ,ze to je duvod proc mel azoo-ja si osobne myslim ,ze to byl jeden z faktoru.

clever
18. pro 2008

Ahojky, s manzelom sme boli minuly tyzden na genetike a teraz cakame na vysledky. to cakanie je strasne. chcela by som sa informovat, tie co to uz mate za sebou, ako dlho sa po vysledkoch genetiky caka na samotny zakrok M/T?

mima777
18. pro 2008

Ahojte, rada by som sa k vam pridala...manzelovi tiez na spermiograme nenasli ziadne spermie, az po odstredeni ich tam bolo 10. Myslite, ze ked tam nieco nasli aj ked teda strasne malicko, je mozne, ze nebude treba robit zakrok MESA/TESE? Bojim sa tiez genetiky, lebo manzel ma odmalicka problemy so stit. zlazou a teda ci to moze mat vplyv, ze genetika bude zla a nebude mozne umele oplodnenie inak ako s darcom?? Popravde hrozi ma tato myslienka, aj ked sme este len na uplnom zaciatku a vsetky vysetrenia nas este len cakaju.

A este sa chcem spytat do ktoreho CAR chodite a ako ste spokojne.

aerokh
19. pro 2008

Ahoj všem,

po roce snažení jsme obrdželi výsledek spermiogramu - Azoospermie... přítel je na dně bojí se že je to totální konec. Máte nějaké zkušenosti, jde to léčit? a co nás dále čeká? 😢

lendulka007
19. pro 2008

Ahoj Aerokh,
ano, vím, jak ti je, taky jsme si tím prošli. Po roce marného snažení tento výsledek. Myslela jsem si, že jsme jenom my s tímto problémem. Ale opak je pravdou, je nás hodně.
Co dál?? Může vyjít i vaše biologické mimi, spermijky se získají po Mesa/Tese, nebo použít dárce, nebo adopce.
Než půjdete do M/T, budete potřebovat ještě jeden spg, protože po jednom spg nemohou ti říct, že jste na 0, genetické vyšetření a vyšetření u urologa.
Držím ti moc palečky a přeji vám oběma moc sil a pak to vytoužené mimi :o))