Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

garp776
21. zář 2009

Ahoj holky,
my jdeme na genetiku ve středu do Gennetu. Rozhodla jsem se, že si jí nechám udělat také, když výsledky trvají tak dlouho.Myslíš Aji, že ty výsledky na cystickou fibrozu a mikrodelece dají po týdnu všude? Je to děs, sice o azoo vím teprve od konce srpna, ale jsem strašně netrpělivá.. Zdenulko: vy jste měli dle Kočího trochu rozházené hormony? Ty léky spermatogramu pomohly? Jak dlouho jste je brali? 15.10. je za rohem, s tím metrem je to dobrý nápad!

eloana
21. zář 2009

lenkove ahoj njn ja byla 3x na iui povedlo se na potreti ale nevyslo to- spermiogram nema manzel delany od ledna, takze ted vubec nevime jak to vypada. Pockame na vysledky a uvidime. zmrazene bohuzel nemame kdyz spermie byly, tak se bohuzel nemrazilo

dadous
21. zář 2009

holky pero vyjde asi o 4000kč draž, zaleží jak kde, ale ty injekce nejsou tak hrozny, jde jen o to aby vam ji poprve někdo píchnul a vy zjistíte že to vubec nebolí, je to jen pud sebezachovy do sebe něco píchnout 😉

lenkove
21. zář 2009

Eloano
je mi luto, ze to nevyslo, ale verim, ze to bude dobre... 🙂 Potom nam napis a drzte sa... 😔 davas mu aj nejake vitaminy, a tak?

Dadous,
ahoj 😵 ako prcek? 🙂

dadous
21. zář 2009

ahoj len 😵 prcek pořad roste a ja s ním 😀

dadous
21. zář 2009

a co u vas, něco noveho, co by jsme měli vědět?? 😵

lenkove
21. zář 2009

Dadous
to je dobre, len pekne narastajte do peknych rozmerov 😀 😀
my nove vobec nic 😅 ale pohoda 🙂 🙂 vitaminy sme este nenasadili, je to take.. bez genetiky sa mi do toho nechce (opat zbytocna nadej 😅 ) a ozaj nam rok trvalo, kym sme dg spracovali a fungujeme v pohode.. 🙂 takze vsetko je vlastne ok, cakame si na konci adopcnej listiny, kym sa prepracujeme vyssie, aby sme mohli zacat hladat 🙂 😵
DRZTE SA! 😵

dadous
21. zář 2009

prosímtě a jak dlouho budete čekat na tu adopci?

lenkove
21. zář 2009

no to zavisi od deti a od poziadaviek.. co mam ale odsledovane z netu 😉 tak sa caka od troch tyzdnov do dvoch rokov 😀 uvidime kde sme my. ale ten rok, zlaty stred, by nam uplne vyhovoval 😀 😀

dadous
21. zář 2009

jee ty tři tydny zněj moc pěkně, to by bylo supr, kdyby to vyšlo tak brzo, to bys mě ještě předběhla 😀 chcete uplně malinky miminko?

lenkove
21. zář 2009

no, na uplne malinkate asi nie, to je velke stastie.. dali sme si do roka, uvidime.. cim mensie tym lepsie, samozrejme, ale malinkych je malo.. a cakat tri roky sa mi nechce 😎 realne je od toho pol roka,tych je najviac.. uvidime, verim na osud (co ine ostava 😀 )

eloana
21. zář 2009

len -davam mu nejake specialni caj na procisteni krve a pak bude pit ostropestrec mariansky -cisti organismus - ted jsme s nim zachranili kone za pul milionu🙂

aja32
21. zář 2009

Dobrý večer. Garp, jsme na tom tak nějak podobně a úplně vím jak se to všechno zdá vzdálené a že vše dlouho trvá. Ale já pořád vidím ten rok a půl snažení za náma, kdy si říkáš - tak, teď to nedostanu a přijde mimi - a ono to zas dostaneš a nechápeš proč někdo to má hned a někdo čeká - tak teď už aspoň víme: -) A teď musíme být trpělivé.
To pero si pořídím určitě (jestli ho budu potřebovat).I za ty 4000. Je to dost peněz,ale opravdu, ta představa jehly, zbytečné trauma...
Dadous jak moc rostes? Kolik vazis?
Lenkove - obdivuju. Adopce je jediné do čeho bychom nechtěli jít. Máte nějakou šanci na přirozené? Nečetla jsem tvou dg.

zdenulka_29
21. zář 2009

Garp: ano, hormony jsme měli rozházené..doktor nasadil léky..manža je bral tři měsíce..navíc jsme ještě museli čekat, až budou moci manžu zase operovat...protože už manžel jedno M/T podstoupil, doporučil doktor půlroční pauzu..
Holky my už pak nic odkládat nebudeme...nač taky..hlavně aby to dopadlo ke vší spokojenosti.
Navíc mám 10.října narozky..kulatiny a nemám na oslavu ani náladu. ☹

zdenulka_29
21. zář 2009

Ajo: naprosto vím, jak se cítíš...holky už ani nechci počítat, kolik jsem s velikým očekáváním použila těhotenských testů a vždy pak zklamání. Pak jenom člověk slyší ze všech stran, že ta a ta je těhotná. Jen tak, že vysadila a byla hned v tom..já to opravdu ze srdce přeji..ale také si přeji, aby bylo dáno i těm, co se mermomocí snaží mít vlastní miminko a nejde jim to...nebo se to podaří - nejsložitější cestou.

Kdo si neprožil, co my, neví o čem je řeč.

aja32
22. zář 2009

Ahoj. Když čtu na netu kolik možných komplikací přináší umělé oplodnění, je to hrozné. Já vím že ani při přirozeném početí nemá člověk nikdy jistotu, ale přeci jen.... I ta hormonální stimulace - někomu nevadí a někomu udělá hodně zle - a nejen přírustkem na váze. Pak taky ta rizika potratu nebo předčasného porodu... je toho moc. Ale taky je pozitivní číst diskuzi kde miminko uz je zahnízděné v bříšku po IVF a pěkně roste....Ale stejně,je to docela boj...

aja32
22. zář 2009

Garp, zejtra jdete na krvicku vid. Tak se najíte??
Byla to legrace když brali jemu: -))byl zelenej,pak bílej a to mu vzali jen o jednu zkumavku víc.

dadous
22. zář 2009

ahoj ajo32 😀 ja ted rostu tak kilo a pul za měsíc 😀 ale proto, že neskutečně žeru 😀

aja32
22. zář 2009

Ještě jsem Vám chtěla říct, že je úplně zvláštní jak v práci někdo něco řeší, hrozně důležitě a přitom nevím kolik opravdových problémů existuje ve světě kolem. Dneska jsem dostala šampón od šéfa kvůli nesmyslu a tak jsem se na něj koukala a říkala si že to těm lidem stojí za to. Nejraději bych si vzala neschopenku při stimulaci,bohužel asi nedávaj: -)) ale neumím si představit procházet tím každodenním strašným stresem a do toho si píchat a kamarádka říkala že ty výkyvy nálad co měla po hormonech, nejsou nic příjemného... ufuf. A těm lidem nesmět nict říct, když se zeptaj "tak co? miminko neplánujete?" haha 😠 🙂

dadous
22. zář 2009

u ty stimulace, to holky není tak strašny, nesmí se tím člověk nechat moc pohltit, prostě zvladly to jiny, zvladnu to taky, někdo je z toho přehnaně vystreslej a pak se to i huř snaší 😵

garp776
22. zář 2009

ahoj ájo,
jojo, zítra genetika, ale je až ve 4 odpoledne, tak se jíst bude. Hormony jsme měli v pátek ráno, měl k snídani jogurt, nemyslím si, že by to hrálo roli, to spíš, když se testují cukry nebo tuky v krvi..(no nevím, žádná doporučení ohledně jídla jsme něměli) Začínám už vyšilovat, pořád pročítám na internetu, čím může vzniknout azoospermie, příznaky, možné léčby... Je jasné, že máme neobstrukční azoo, tedy tu horší variantu. Včera jsem příteli nasadila kotvičníkový čaj a macu na zvýšení testosteronu a dnes jsem narazila na řecké seno.. máte s tím někdo zkušenosti? Bojíme se, že se při tese nic nenajde, že jsou varlata tak malá, že máme malou šanci. Kéž, kdyby to bylo jen rozházenými hormony. Další schůzku s Kočím máme až 8.10., kdy máme konzultovat výsledky hormonů, ale já tam asi zkusím brnknout už v pátek, kdy by teoreticky měli být výsledky.. No a když tese výjde, tak to je vlastně jen začátek, pak ta stimulace, přežijou embrya, zahnízdí se, udrží se... ach jo, sakra trnitá cesta za miminkem.

aja32
22. zář 2009

Dadous to je kil ojojoj jak se to pak bude shazovat..au. Predstav si jedna tehotna kolegyne se tak hrozne hlida s jidlem, ze to na ni vubec neni ani malinko videt ze je v druhem trimestru, to mi teda prijde taky kruty. No ja mam lehkych par kilo navic uz ted, tak nevim jak by zapusobili hormonky.Mas pravdu,nepoddavat se a nelitovat se. Akorat ze ja jsem trochu srabik : -)
Garp zkus si zavolat,proc ne..Ja bych nejradsi volala kazdy den, kdy bude ta genetika. Ale to bych si asi nepomohla. Cekat musim. Jeste tyden a pak zkusim zavolat jestli uz to naaahodou neni, vid.
Vis co rikal Dr.Koci,nasel na M/T i z 2,5 cm!

dadous
22. zář 2009

ajo ja jsem takovej srab, že tetanovku mam už prošlou 15 let, jak se bojím injekci 😅 ale tohle važně nic není 😵 no ja měla před stimulkou 58kilo,a pak jsem se važila ažv 10tt a to jsem měla 64 kilo, takže vubec nedokažu říct, kolik jsem při stimulce nabrala 😕 protože jak jsem objevila // tak jsem začla neskutečně žrat 😀 ted už je to lepší 😉

matava
23. zář 2009

ahoj holky, hlasim se plna energie a viry, jelikoz dnes jsem mela slunickove volno kvuli carodejnici...no a ta mi rekla...tadaaaaaa....ze do vanoc jsem prirozenou cestou tehule....takze zadny umely, jen ten muj je docela konfliktni stresoidni clovek, ze ho mam nejlepe tak dvakrat do mesice vetrat nejlepe nekde v krkonosich hezky na turach a hotovo 😀 a ze prvni bude kluk a pak holka..teda holky, za rok se sem podivam a jsem zvedava, jestli to nebyly vyhozeny penize 😉
kazdopadne ke kocimu jdeme 1.10. na utz a vysledky hormonu, uvidim co mi rekne s tou operaci a necham ji zatim na leden, stejne budem cekat na vanocni premie, abychom to mohli zaplatit..

aja32
23. zář 2009

ahojik. Dadous ja mam kolem 60 zalezi kdy se zrovna vazim. Tak se bojim abych nebyla koooule:- ) Pri stimulce jsi delala vsechno jako normalne? chodila jsi do prace, na nakupy, a co treba cviceni??
ja jsem dneska volala na genetiku, finalni vysledek bude v utery. taky jsem volala do CARU a slibili mi ze kdyz prijde genetika v utery, jeste nas do patku nekam vmacknou. Bezva, nemuzu se dockat,doufam ze dobrych zprav.
Matavo ahoj. Jsem rada ze Ti to vratilo naladu. Kamoska tam byla minuly tyden a rekla same pekne veci. psychika dela hrozne moc, to je jasne.
V nasem pripade mam ale dojem ze jestli mame obstrukci, nemuzem se spolehat na nic jineho nez na lekare. Bohuzel.
jojo,ty penize to je tema, ale cekat nechci ani jednu minutu ktera by nebyla nezbytna.
Garp, tak jak Vas vysosli: -) ?Mne pak ukazoval do vecera bolistku po vpichu a auau:- ))))) 😀

dadous
23. zář 2009

ajo do prace jsem normalně chodila, a dělala uplně normalně všechny běžny věci, až po ET jsem dostala neschopenku

aja32
23. zář 2009

nebylo ti spatne? co vykyvy nalad??

dadous
23. zář 2009

nic mi nebylo, fungovala jsem uplně normalně, každej na to reaguje asi jinak 😵

garp776
24. zář 2009

ahoj, my máme genetiku až dneska, nějak jsem se překoukla v kalendáři. Dneska budu volat po 3 Kočímu na ty hormony.(doufám, že mě nevynadá, že máme konzultaci až 8.10. a že po telefonu žádné info nedává) Jinak jsem se chtěla zeptat, dá se na sonu poznat ještě něco jiného než případná obstrukce a velikost varlat? my máme jasnou neobstrukční azoo, teď je jenom otázka jestli jsou příčina "jen" hormony nebo genetika. Přítel poslušně sosá kotvičníkový čaj i macu. Ale bojím se, jestli nejsme do bylinkové samoléčby moc hrrr.. včera jsem na stránkách mudr. Kočího našla, že pokud není stanovena diagnoza, nedoporučuje žádné preparáty ovlivňující hladinu hormonů, no a kotvičník má zvýšit hl. testosteronu až o 30%. Dadous, jsi náž vzor! všechno bereš tak v pohodě..a všechno u tebe v pohodě taky probíhá...

garp776
24. zář 2009

..kdepak se nám toulají ostatní holky? Lenorko..máš nějaké nové zprávy?