Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
26. čer 2009

Dobrou noc holky. 🙂

sidlo
26. čer 2009

zdenulka: diky za info tak snad vam to vyde. Budem drzat prsty aj vsetko ostatne🙂 A napreklepy sa vykasli. Niesme tu pre to🙂
Tak dobru noc

aladin
27. čer 2009

Jo, jo. Nejvíc mě mrzí, že jsme se rozhodli o tom našem problému s nikým nemluvit, ať se nás pořád neptají "co je nového" apod. A tak pořád předstírám, že jsme změnili názor a dítě zatím nechceme. Je to úplně šílené. Holky kolm mě rodí jak na běžícím pásu a já jenom kupuju dárečky a navštěvuju je v porodnicích. Jak jste na tom vy? Řekli jste to? Dadous: držím palečky 😉

lenkove
27. čer 2009

aladin
my sme to povedali a lutujem.. asi aj rodinu treba pripravovat postupne, lebo sme im to povedali a bol pre nich sok... a teraz sa stale do nas staraju a pytaju sa co nove.. a my sme si dali pauzu, teraz sa nam na to nechce mysliet, vybavujeme adopciu a potom sa uvidi.. a okolie to nechape a je to dost frustrujuce.. pritom adopciu sme chceli uz skor a zacali s nou este pred verdiktom azoo.. ked to tak pisem,mozno to neznie hrozivo,ale su to nervy.. takze, mne to nepride sialene,ze ste nepovedali.. drzim palce 🤐

dadous
27. čer 2009

aladin, my jsme to nikomu neřekly, a jsem rada, vědí to jen v praci a to mi stačí ty věčny otazky pořad dokola 😀

aladin
27. čer 2009

🙂 Holky, jste zlaté. Zrovna dneska jdeme zase s kámoškama na kafčo, už se děsím, jak budou zase probírat děti. Lenkove: je to moc složité vyřídit adopci? Dadousi: umím si to předtavit. My máme v práci takové expertky, že by z toho našeho problému žily snad až do důchodu 😀

zdenulka_29
27. čer 2009

Ahoj holky, mluvit by se o tom mělo snad jen tady a v rodině jen komu chcete..o našem problému ví hlavně rodiče, ale to jen pro to, že nám jsou velikou oporou, nelitují nás a drží nám palce.
V práci to ví kolegyně, ale ostatním je do toho prd. Nezažili to, tak vědí prd, co je to za emoce.

zdenulka_29
27. čer 2009

Vy jste ta největší opora, kterou teď mám. Děkuji moc, že jsteeeeee! 😉

aladin
28. čer 2009

Ahoj hoky, tak to včerejší kafe dopadlo přesně jak jsem si myslela. Samozřejmě se všechno točilo kolem dětí a nakonec nám kámoška řekla, že čekají další mimi. Moc jí to přeju, ale strašně ji to závidím. No, dost lítosti. Taky to zvládneme. Nejhorší je to čekání...Holky mějte se a užijte si něděli. U nás lije jako z konve, tak se bude aspoň dobře odpočívat. 😉

lenkove
28. čer 2009

Ahojte 🙂

no Aladin, aspon ze si to zvladla 🙂 Ja mam tiez rada moje vsetky tehule a kamosky s detickami a prajem im to.. ale niekedy to tak dolahne 😅
Adopciu vybavujeme asi pol roka od prveho prichodu na urad a informacie po zapisanie do zoznamu (tam este nie sme,ale o tyzden hadam 😵 ). Ale cakanie je dlhe.. Hlavne na belsie, zdravsie mimco.. lebo uplne biele a uplne zdrave asi nebude 😀

zdenulka_29
28. čer 2009

Aladin: to bys na takové akce nemohla vůbec chodit.. Já sice na spolužáky chodím, ale na srazy ne..ze základky, už mají děti snad všechny holky (většinou už dvě) no a o střední škole ani nemluvím.
Člověk se musí i trochu obrnět, protože i v práci pořád slyším ta a ta je těhotná...atd. Člověk to opravdu přeje, ale hlavně tiše závidí.
Tak se snad holky taky dočkáme!
Také pěknou neděli.

aladin
28. čer 2009

Není to jednoduché. Jak dlouho se už snažíte otěhotnět? My 3/4 roku. Není to zase tak dlouhá doba, ale přijde mi to nekonečné. Prošla jsem si měřením bazalní teploty a prohlídkama, než se přišlo na to, že chyba není ve mě. Ale jak to teď tak všechno zjišťuju, tak to byla jenom sranda. Jsem zvědavá, co nás ještě všechno čeká. To už bude určitě daleko daleko horší ☹ .

zdenulka_29
28. čer 2009

Co jsem vysadila antikoncepci, tak by se dalo říct dva roky..ale co víme, že manža má azoo, tak je to taky 3/4 roku.Já si taky začala měřit bazální teploty, ale doktorka pro jistotu poslala manžela na spermiogram..no a tam se to zjistilo. Rána krutá, ale teď už to bereme zase trochu jinak.

aladin
29. čer 2009

Dobré ráno, ještě než odejdu do práce, tak vám musím napsat, že jsme si včera adoptovali malého inda 🙂. Není náš, je dost daleko, nikdy ho neuvidíme, ale stejně je to fajn. Asopň někomu pomůžeme než se staneme opravdovými rodiči 😅 . Lenkove: držím palečky, ať to jde co nejrychleji a ať je miminko co nejvíc podle vašich představ 😉. Tak pěkný den 🙂

cisielko
29. čer 2009

Ahojte...akočítam tak vidím, že aj vy ste to niektoré nikomu nepovedali...tak ja sa prisávam...vie to len moja dobrá kamoška, ktrorá nám drží palce aby sa to aj zázrakom podarilo 😉 o adopcii ešte nerozmýšlame, stále veríme, že sa to nejakou cestopu podarí, aj keď každým mesiacom je tej nádeje čoraz menej...a ako píšete aj okolo mňa samé tehule, miminká a otázky typu...vy nečakáte?vždy len poviem, že ešte nechceme, že máme čas...načo to vysvetlovať niekomu kto to aj tak nepochopí...držte sa 😉

sidlo
30. čer 2009

ahojte baby,
tak vas citam ze ste sa ozaj niektore nepriznali, a dost mi to pomaha sa citit lepsie lebo mi sme to tiez nikomu nepovedali. No ja ano. ale len par kamaratkam, a to lutujem. Lebo sice neviem o tom aby to niekde vyslo von ale bola by som sa citila lepsie a spokojnejsie keby som ostala uplne ticho. Ale viete...slaba chvilka 😔 Po technickej stranke to mame o dost tazsie kedze sme mimo slovenska. No po psychickej si myslim ze je to ovela lahsie, lebo aj ked kamosky uz maju mimi, ja ich nevidim a nestretavame sa kedze som vonku. a aj rodicia nemaju cas drbat. a tu sa rodia deti az okolo 35 a mam kolegine aj 40rocne z prvym mimi, takze mi to vobec nepripada ze meskame😉. A rozhodli sme sa z manzelom ze nikomu nikdy nic nepovieme. Je to len nas problem a nikto iny nam z nim nepomoze ( okram vas tu, lebo sme na jednej lodi a to je nieco uplne ine). Je to pre nas ovela lahsie ak vieme ze o tom nikto iny nevie.

jaspina
30. čer 2009

Omlouvám se, že se vám sem nabourám - jen jsem nakoukla, protože přítel byl taky na spermiu a já chtěla vědět, co jsou ty různé názvy.. U něj problém není - spíš u mě..Jak některá z vás psala, že napřed šok a teď už to berete jinak, tak si myslím, že když dostanete takovou správu a i přesto spolu dokážete dál jít životem a stát při sobě, tak ten vztah musí být fakt strašně pevný! Přeju vám, aby takový zůstal a vy jste se i přes potíže stali nakonec rodiči 😉

sidlo
30. čer 2009

babenky poculi ste niektora niekedy o tom ze po mesa/tese moze dojst k trvalemu poskodeniu semennikou alebo aj dalsich muzskych funkcii?... nechcem strasit, mi sme v poriadku. len sa pytam l

sofina1
30. čer 2009

Ahoj hoĺky, jsem ráda že jsem narazila na tyto stránky. Můj manžel má také azoospermii, chodíme do Sanus Jihlava něco přes rok. Máme za sebou 1.IVF+ ICSI a metodu TESE- byla úspěšná spermijek bylo dost, zavedli my 2 embrijka, test byl pozitivní ale bohužel v 10 tt zjištěna anembryomola takže druhý den jsem šla na čištení, asi nemusím popisovat jakou jsem cítila bolest..Měli jsme ještě zamražené ale bohužel ty se nechytli, teď nám zůstalo zamražené jedno embryo s dárcovskou spermií- to pro případ že by se u manžela nenašli žádné spermie, ale to si zatím když víme že spermie se dají najít necháme až pro případ že by se nám nepodařila ani 3. IVF. Na 2. IVF+ICSI se chystáme kolem září, října. Před tím mám brát 2 měsíce Prednison takže počítám že za chvilku začnu zobat. Jinak já jsem naštěstí zdravá, genetika nám prokázala důvod manželovi azoospermie, jeho bratr má totiž nemoc -cystickou fibrozu a manželovi se tato bráchova nemoc když to napíšu zjednodušeně odrazila ve spermiích, jinak je zdravý jen ty spermie nejsou tam kde by měli být
☹ a nám dohromady jako páru naštěstí také vyšlo že se k sobě hodíme. Chci se zeptat, chodíte také některá z vás do Sanus Jihlava? Sice jsem si pročítala tyhle stránky ale mám v tom trochu zmatek..

cisielko
30. čer 2009

Sofina, keďže som zo Slovenksa tak nechodím...ja stále dúfam, že ma niečo také obíde a stane sa zázrak 😉 mrzí ma aké máte výsledky ale zázraky sa stávajú treba veriť...hlavne sa netreba poddať, treba bojovať a kto vie 😉

Sidlo, o tom nič neviem a radšej ani necjcem vedieť...máš niekoho v okolí s niečim odobným?

sidlo
30. čer 2009

cisielko: neboj nemam, ani ja som o tom predtym nepocula ani nikde necitala. Az teraz ked som zacala chodit na konika tak mi jedna baba napisala. Ale oni do toho nesli takze to nema potvrdene. je to asi len nazor. Mi uz mame po tom a vdakabohu sme v pohodicke, aj ked nam nic nenasli☹
jaspina: pravdu ti poviem ja som sa tiez trosku bala ako to zoberiem v pripade ze nam nic nenajdu, myslim tym ci to nejako neovplivni moj vztah z manzelom, ale nastastie sa medzi nami nic nezmenilo, skor by som povedala ze mame k sebe blizsie. Je to ozaj tazka skuska ale najhorsie ( to skusanie a snazenie ) mame este len pred sebou. Tak dufam ze zvladneme aj to.

dadous
30. čer 2009

ahoj zdeni 🙂 zítra si jedem pro dětičky 🙂 mame dvě 😉

zdenulka_29
30. čer 2009

Sofina1: Držím palečky, ať se 2.IVF+ICSI podaří.
Dadous: Tak to je super. Moc Ti to přeji, ať se mrňousci drží. Doufám, že tu i nadále zůstaneš a budeš mě o všem možném informovat.
Manža teď bere vitamíny a je to teď na dlouhodobější kúru..asi tak 2-3 měsíce..ale jak se říká, kdo si počká, tak se snad dočká. Kéž kdyby.. 😠

dadous
30. čer 2009

zdeni to je jasny, jo a dadouš měl ted na spermiu ještě víc spermonu než minule , ale našli je až když je prohnaly centrifugou 🙂
tak hlavní je že to manžovi pomuže 😉

zdenulka_29
30. čer 2009

No tak to je vynikající zpráva.......... 😎

dadous
30. čer 2009

to je , taky jsem z toho byla pěkně vyklepana, ale ještě zdaleka to nekončí 😅 furt budou nějaky nervíky 😝

mandarinka
30. čer 2009

Ahoj, nedá mi to neodpovědět Jaspině - jak jsi myslela to, že i přes takovou zprávu spolu ti dva zůstanou? Snad jsem si chlapa brala a neopustím ho jen proto, že nemůže mít děti, ne? Copak Tebe by Tvůj chlap opustil jen proto, že bys byla neplodná: To ten váš vztah za moc nestojí.....

zdenulka_29
30. čer 2009

Jo, jo..nervíky to znám.. 😉

zdenulka_29
2. črc 2009

Dadous: ahojky, máš už mimísky u sebe?

dadous
2. črc 2009

ahoj zdeni 😉 mam dva 😅