Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
18. srp 2010

@kkamca to je jasný, já tohle nezažila, tak nemůžu posoudit. Ale někdo z rodiny vám pomůže, když bude nejhůř, ne?

kkamca
18. srp 2010

@baronek Není kdo..s tchánovcema nemluvíme..A já mám jen tátu,co je v důchodu a sám žije..no netřeba rozpitvávat.
Takže my musíme absolutně spoléhat jen samy na sebe.

baronek
18. srp 2010

@kkamca budu moc držet pěsti, musí se na vás usmát štěstí,to nejde, aby byla smůla napořád 😅

kkamca
18. srp 2010

Jdu vařit květákovou pol,a brambor si udělam ke guláši,chlap si dá knedl..

Jinak děkuju,no budem muset doufat,že zákaznici nam vydrží a jak se to rozjede,tak honem ,honem..To zas bude.Jen aby to otevřeli k 1.9 nebo mě asi klepne!!!

Zatim pá..ozvu se.

Koukám že tu diskutujem jen my dvě.Nikde nikdo.

baronek
18. srp 2010

@kkamca To diskutujeme jenom my dvě a někdy mi připadá, že si doma povídám sama se sebou 😅

kkamca
18. srp 2010

Ještě se mi chlap mrcasí v kuchyni,tak mám chvilku..
Ty jsi doma nebo v práci?A co děláš za práci? 🙂

baronek
18. srp 2010

Já jsem v práci 😀 Dělám vedoucí v jednom obchodě - 8 zaměstnanců, mám na starosti vlastně všechno včetně účetnictví, mzdové agendy, jednání s dodavateli a zajišťování opravy záchodů 😢 Práce je to fajn, dobře placená, ale bohužel ženský kolektiv nedělá dobrotu, takže občas poslouchám jak jedna druhou pomlouvá a mám toho plné zuby, protože holky tady vůbec neví, co je život 😀 Představ si, že tady mám dvě holky (oboum je 32), bydlí u maminky, která jim pere, vaří, uklízí a jedinou starost mají, co si koupit na sebe, kdy jít k holiči a kam na dovolenou 😔 Prostě vůbec neví, co je to mít nějaké starosti a jedna dokonce nemá ani partnera a to bych nezvládla 😲

kkamca
19. srp 2010

@baronek Tak z jedné strany to máš fajn práci,horší je ten kolektiv. 🙂 Ale dá se vše vydržet.
Včera sem se už ani neobjevila,polehavala sem a k tomu nas přepadla nějaká hnačka,.tak jsme měli co přes den a noc dělat. 😕

A to bych měla jet dnes do města,no uvidím jak na tom budeme.

baronek
19. srp 2010

@kkamca A co jste jedli kromě květákový polívky a guláše? 🙂 😀

kkamca
19. srp 2010

Právě že nic..
Jen chléb s maslem,syrem a to měl i kluk a nic..
Mám ten pocit že to bylo z guláše.

Ty si v práci do kolika?

baronek
19. srp 2010

Dělám od devíti do pěti, ale většinou jezdím už na osmou 😀 😅 Ale jsem rozhodnutá, jestli někdy otěhotním 😅 tak půjdu marodit, nervy si tady ničit nehodlám 😒

kkamca
19. srp 2010

Tak to docela jde..akorát s menším dítětem by to byl problém,beru dle sebe..U nás by to hrozilo max do 15 h pracovat-už kvůli družině. 😒 Tady je to bída se vším. 😠

Určo otěhotníš..já bych si přála aby to vyšlo napoprvé.- 🙂 Vůbec nejsem náročná

baronek
19. srp 2010

@kkamca S pracovní dobou bych si hlavu nelámala - já bych mohla mít dítě i tady a manžel dělá jen ranní 😎 takže by to bylo vyřešený. Teď jen otěhotnět 😀 A ty jsi po mateřský už do práce nešla?

kkamca
19. srp 2010

Měla sem jen rodičák..na 4 roky.
Od Vilemkových 3 let se snažíme na druhém mimi..a dá se říct,že od té doby jsem doma a funguje to.
Teda až na problémy ,co se vyskytly ted díky povodním.
Já scháním pouze na 1 směnu od 7 do 15 h..protože do školy se musí dojíždět,někdo tam kluka do družiny,která začíná v 6.30--snad 😕 doufám,že ne až v 7 h..musí DÁT a taky ho z te družiny ,která končí v 15.30 musí někdo vyzvednout.
A když je chlap v práci ,tak je fuč už od 5 h..třeba do večera do 18 h ,někdy i dele.
Rodinu tu nemáme,takže jak sem psala-spolehat jen samy na sebe.

kkamca
19. srp 2010

Hodilo by se tady v čr celkově,kdyby prostě mohlo být víc práce z domova a nebo nějaká pružná pracovní doba,která by takovýmto matkám,jako sem já vyšla vstříc a pracovní dobu přispůsobila.Ale mám pocit,že to nehrozí ani omylem.
Já když např volám,nebo se ptám na uklízečku např..tak to je třeba na 4 hodiny,ale fopa je v tom,že já se tam nemám jak dostat.
Žijem na sídláku.Spíš osada 4 bytovky a důchodák,denně tu projede 5 autobusů. 😒 No ale na jiné bydlení nemáme.

baronek
19. srp 2010

@kkamca tohle je jasný, my máme celou rodinu v dosahu, takže by nám pomohli 🙂 Taky nevím, jak by to segra zvládala bez mamky 😎 Já bydlím na vesnici a na autobusy vůbec nespoléhám 🙂 Nejhorší to je v zimě, kdy se bojím jezdit a u nás v kopcích je to fakt hrozný ☹

kkamca
19. srp 2010

@baronek Tady naštěstí nějak kopce nejsou,ale zima tu letos byla dlouhá a busy měli problémy sem dojet.
Já neřídím,,to je taky naprd.A jako řidičák už si asi dělat nebudu-učil mě chlap ,tak trochu a myslela sem že vykvetu.
Navíc jestli nám doslouží autí,tak budem uplně v prdeli.

Ani na ty negativa nechci myslet.Nejraději bych byla,kdyby byl opravdu tak říjen.Zaběhnutí ve škole,chlap snad v práci..a ivf nějak před náma-možná i za náma- 🙂

baronek
19. srp 2010

@kkamca říjen tu bude za chvilku, uvidíš 🙂 A všechno bude mít šťastný konec 😲 Držím vám pěstičky, aby to všechno vyšlo 😀

kkamca
19. srp 2010

@baronek No já všem dlouhodým čekatelkám mimíska přeju..Já poprvé čekala 2 roky a vím jaké to bylo.
A ted i když doma jeden kluk je..tak je to stejné těšení jako by to bylo čekání na první dítě.
Někdy jsou dny,že si říkám,kde je nějaká spravedlnost?
Matky vyhazují děti do kontejnerů,děcáky přecpaný a my tady bojujem -skoro jako o život. 😒

baronek
19. srp 2010

@kkamca moje slova, tyhle ženský bych mučila, když si neumí vážit lidského života 😠

kkamca
19. srp 2010

TAK JSEM VE MĚSTĚ VYŘÍDILA VŠE CO JSEM POTŘEBOVALA,JEŠTĚ VYPLNIT PAPÍRY,DÁT POTVRDIT DO ŠKOLY A SNAD UŽ JE TO VŠECKO-CO SE KOLEM ŠKOLÁČKA TÝKÁ. 😝

kkamca
19. srp 2010

@kkamca A půjdu chvíly ven ..číhnout kde se synátor fláká. 🙂

kkamca
20. srp 2010

Dobré ráno,
tak to vypadá na velice podařený den.Krásně tu svítí slunce. 🙂 Po tolika dnech.
Co máš v plánu na víkend?

zuzka.p
20. srp 2010

Ahojte, potrebovala by som radu, môjmu manželovi zistili azoospermia, mailom som sa skontaktovala s dr. Kočím v Prahe, ktorý mi poradil, aby genetické vyšetrenie absolvoval tu a potom, aby sme prišli s výsledkami k nemu na vyšetrenie. Neviete mi poradiť kde by mu spravili len genetické vyšetrenie. Bývame pri Trnave.
ďakujem za rady.
Zuzana

kkamca
20. srp 2010

@zuzka.p Ahoj,tak já ti bohužel neporadím.
Jediný asi to,že nejlépe ti genetiku udělají někde v CAR.
O Kočím jsme taky uvažovali,ale na nás je moc drahý.Vše se u něj platí ze svého,nic nejde na pojištovnu,ale to asi víš. 🙂

baronek
20. srp 2010

@zuzka.p taky nevím, ale určitě ti poradí v Caru nebo si najdi na netu, kde to dělají v okolí, zavolej do nějaké nemocnice 😖
@kkamca U nás je taky krásně 😉 Zítra jdu na tři hoďky do práce a pak budu uklízet 🙂 Včera večer mě totiž chytla uklízecí mánie a pustila jsem se do kuchyně, dodělám ji dneska. A pak budu brát místnost po místnosti a budeme to mít jako v klícce čistý 🙂 Manžel má zítra nějaký turnaj ve fotbale s chlapama z práce, tak se tam pojedu taky na chvíli podívat a pokecat 😅 A kolik už stála výbava do školy? 😎 Za všechno chcou hrozný pálky 😕 A co budete dělat o víkendu vy?

zuzka.p
20. srp 2010

Dakujem babule 😉

kkamca
21. srp 2010

@baronek AHOJ.
Já ted doplácala oběd..obalovala sem houby,dělala ještě smaženici,krájela do sušičky,mezitim tuny nádobí,na zítra sem obalovala sýr a šoupla do mrazáku a ještě sem zapékala těstoviny,peru 2 várku prádla. 😝

Po obědě pojedem na zahradu posekat trávu a grilovat-včera sem nakladala ještě večer masíčko.
Tak to je asi náš plán..
A ještě teda budu poklízet malé věci po Vilémkovi,a teda do toho se mi fakt nikdy nechce. 😒

baronek
23. srp 2010

Ahoj ženy, tak víkendové počasí se povedlo, tak je to super, teď už nás prý čeká ochlazení 🙂 Já o víkendu pěkně odpočívala a bylo to fajn 😀 Maso máme taky naložené a budeme grilovat nejspíš dneska. Kamco koukám, že doma vaříš víc chodů, tak musí mít tvoji chlapi radost 😲

kkamca
23. srp 2010

@baronek ahojky.
Na dnešek tady byla solidní bouřka.. 😲

jinak víkend u nás proběhl v klidu,sobotu jsme spíš makali a neděli jsme užívali doma,nebot tady byl hc,že to nebylo možný.
Jj občas vařím víc chodů,ale to jen kvůli tomu že kluk houby nejí.No a dnes jsme u samého problému,že co vařit 😨 le asi udělám ten sýr a hranolky.Apolévku bramborovou.

Čekám už od pátku poštačku ,mají mi dojít knihy 😵 😵 který ted žeru. 🙂