Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

andika10
14. zář 2010

@baronek u nas to nepripadalo do uvahy, manžel ma gen. chorobu, nadbitočný chromozom X ☹

baronek
14. zář 2010

@andika10 to je na dvě věci, ale děti máte a to je hlavní 😀

andika10
14. zář 2010

@baronek takto to je dobre, ale jasne že vtedy nam to nebolo jedno ale už by som nemenila akurat že som zbytočne brala antikoncepčné tabletky 🙂

baronek
14. zář 2010

@andika10 přesně to jsem si taky říkala 😠 Za těch deset let, co jsem brala antikoncepci se dalo ušetřit peněz 🙂 ale to teď není důležitý 😝

andika10
14. zář 2010

@baronek kebi len peňazí ale kopu hormonov sme pojedli 🙂 ale nevadíto je ten najmenší problém 🙂nech sa aj vam zadarí a možno aj dvojičky

baronek
14. zář 2010

@andika10 jo jo dvojčátka bych taky brala 😎 Do transferu se máme zamyslet nad tím, kolik embryjek přenést 🙂 Samozřejmě také záleží na momentální situaci, kolik vajíček bude oplodněno 🙂 ale určitě jdu do dvou 😀

andika10
14. zář 2010

mi xme boli najprv na inseminacii 2x ale nebolo uspešné, potom sme išli na Umelé opl. ja som mala 6 vajičok z toho 3 zrelé , ktoré boli oplodnené, dve vložili a to jedno sme dali po roku na darovanie

andika10
14. zář 2010

@baronek mi sme boli najprv na inseminacii 2x ale nebolo uspešné, potom sme išli na Umelé opl. ja som mala 6 vajičok z toho 3 zrelé , ktoré boli oplodnené, dve vložili a to jedno sme dali po roku na darovanie

baronek
17. zář 2010

@kkamca kde jsi? 😀

kkamca
17. zář 2010

@baronek Ahoj..
No jsem KO..kluk donesl už v týdnu nějakou virozu,a skočilo to na mě 😠 tak já se nějak snažim kurýrovat-momentálněš tim,že třeba vařím. 😠 Bolí mě hlava,smrkám a tak podobně.
Kluk do školy chodí,ale jako pokud se nedá do kupy do pondělí půjdu sním k lekaři.Drží se ho to 5 den a vysledky žádné. 🙄

baronek
17. zář 2010

@kkamca teď ty virózy řádí, já mám taky rýmu a dost se mi spouští z nosu krev 😠 ale snad to přestane. Segra dneska vedla kluka do školky a říkala, že z dvaceti děti jich tam je jen 5 😀 Učitelky si alespoň odpočinou 🙂 Včera jsem byla v divadle a bylo to super, hned bych šla zase 😀 O víkendu máme zedníka, takže budu vařit, uklízet a dělat svačiny 😕

kkamca
17. zář 2010

@baronek No mě do toho ještě přišla mrcha,takže to mám docela zajímavý. 😝 Ještě že už mě přebolelo břicho.
Ale hlava tu mám jak střep,o nosu ani nemluvim-ryma a jak frkám,tak taky krev,jenže se mi to ucpává a kapky pomůžou jen na chvíly.
Dala sem ted do trouby perník..a zase zmizim.

baronek
17. zář 2010

@kkamca já budu taky péct, ale až zítra, dneska toho mám zase hafo 🙂 dneska nám už konečně spravili satelit, tak bych se mohla dívat i na telku, ale vůbec nestíhám 😀 😝 😅

baronek
20. zář 2010

Ahoj ženský, tak jsem víkend pojala pracovně a teď je třeba pojmout i pondělí a další dny taky tak 🙂 Umyla jsem si okna, už jsem se na to chystala dlouho, tak to mám za sebou 🙂 Taky jsme měli zedníka a manžel chodil pořád sem a tam a měla jsem v baráku pěkně našlapáno, takže jsem i dvakrát denně vytírala 🙂
@kkamca a z vás už viróza přeskočila? Já mám jenom rýmu, tak se to dá zvládnout 😀 Tenhle týden jdete do Caru ne? Já teď začínám uvažovat, jestli je lepší nechat zavést jedno nebo dvě embrya. Názory jsou různý, tak to musím promyslet. Sice je to předčasný, ale dle mého důležité rozhodnutí 😀

kkamca
20. zář 2010

@baronek ahoj,
nepřeskočila,ba je to ještě horší ,včera se k tomu přidalo pobolívání ucha,ale zas musim říct,že kluk je o maličko lepší.Tolik nekašle.Takže já ještě určo týden chcípat budu a klučík ten se bude snad pomalu doléčívávat.I když potřeboval by aspon 14 ní a vyležet se uplně.
v CARU jsme byli dnes.

baronek
21. zář 2010

@kkamca no a co vám řekli? Na čem jste se domluvili? 😎

kkamca
21. zář 2010

@baronek ahoj.
No jsme oba dva v pořádku,žádnej genetickej problém.
Čeká nás konzultace u primářky co k ní chodíme a tam se domluvíme co ajak..Jakej bude prostě pro nás postup.
Včera mě genetička ale jako docela nasrala,protože nám řekla-že když tak mesa \tese a sem jí řekla,že nechceme a ona hned a proč ?a jako byla docela nepříjemná.Jsem jí jako řikala že to je naše věc-že když tak dárce-tak jako se jí to moc nezdálo.Jsem zzvědavá co nám povědí 7.10 na konzultačce až to tam na ní vybalíme. 😎

baronek
21. zář 2010

@kkamca S těma termínama to máte daleko horší než my 😅 Je přece každého věc, pro co se rozhodnete a pokud chcete dárce, tak vám do toho přece nebude kecat ☹ Já teď přemýšlím nad stimulací, jestli si vzít na injekce pero nebo klasický injekce a ředit a taky nad počtem embryí, je toho zase na mě nějak moc 😎

kkamca
21. zář 2010

@baronek No mě to hodně udělala ta genetika..oddálila.
Já sem tak nějak rozhodnutá pro gonal-pero,a jak sem sjížděla diskuzi tak stejně ho nejvíc gennet doporučuje . 🙄 Asi zkrz prachy nebo co..Protože ty injekce jsou prej hrazené pojištovnou jako je fostimon např.A jsou daleko levnější.
Nevim každej car to má jinak,ale prej poručit léky nemůže-když si vybereš ty obyč je to jen na tobě.
A k ebryim čoveče já jsem pro 2..Včera jsme to se setřenkou probírali ,taky rodila dvojčata -ne císařem a jako povidala,že se to dalo zvládnout. 😝 byla potrhaná,ale řikala že lepší než císař no.Tak si pak vyber. 🙂
Ale stejně jsem pro 2..

Ted je známá po 1 ivf..oba zdravý a dnes jí došla mrcha..měla taky zavedené 2. ☹

baronek
21. zář 2010

@kkamca Já jsem taky byla rozhodnutá pro gonal - pero, ale včera mě docela holky na jiné diskusi zlanařily a prej je to vyhazování peněz, že ty normální injkece jsou hračka 😠 V noci se mi o tom dokonce i zdálo. Manžel mi ale řekl, že injekce mi bude píchat, jestli se na to necítím 😀
Taky si myslím, že si nechám zavést dvě embrya 😲 A dvojčátka by mi vůbec nevadily, ale pořád je tam takové riziko a bojím se 😅 ale zase na druhou stranu je větší šance na úspěch 😒

kkamca
21. zář 2010

Já ..ještě nevím,co mi navrhnou,každopádně určitě injekce jsou levnější.Ale prej taky někdo nemusí reagovat tak dobře ..a ted nevim jestli ty myslíš že jako by si šla do gonalu ale v injekcích???????
Já vim že je jen pero..
A za další já bych si injekci nepíchla a chlap by mi to už vůbec nepíchnul..bych musela jedině každy den na středisko.A poprosit sestru.
Proto už i z tohoto důvodu to pero.Já budu mít problém určo i sním..ten první vpich. 😖

Mě je furt naprd ,uši mě bolej..ke všemu.To je děs.
KDY VY JDETE NA KONZULTACI?

baronek
21. zář 2010

@kkamca Já teď čekám na mrchu a první nebo druhý den jdu bez objednání do Artu, tam mi píchnou nějakou injekci, ale co si už nepamatuju, ale prej se budu cítit jako v přechodu 😀 a za dalších 14 dní stimulace. Na žádnou konzultaci už nejdeme 😀

kkamca
21. zář 2010

@baronek Tak to máte jednoduchý a tudíž jedeš asi dlouhý protokol ne? 😎
Jak jsem říkala u nás to nebude jen tak..
Jestli začnu se stimulací v říjnu.Byl by to zázrak.

baronek
21. zář 2010

@kkamca jo máme dlouhý protokol a ten trvá pět týdnů 😀 Zatím si vůbec nedovedu představit, do čeho jdu 😕 ale zároveň se nemůžu dočkat 😉
Jestli nezačneš stimulovat v říjnu, tak určitě v listopadu jo a do konce roku to taky stihneš, tak je to super 😀 A manžel s dárcem nakonec souhlasí?

boruuvka
21. zář 2010

@baronek já jsem měla taky dlouhý protokol. Z toho "přechodu" neměj strach - jde o to, aby se úplně utlumily vaječníky a pak se do nich začnou dopovat hormony, aby byla pořádná úrodička 🙂

baronek
21. zář 2010

@boruuvka A na stimulku jsi měla pero nebo klasický injekce, které sis ředila? 😀

kkamca
21. zář 2010

@baronek přítel rezignoval..uvidí se..když nebudou spermoníci ,bude dárce. 🙂
mimochodem taky počítám s dlouhým protokolem.. 🙄
I když nevím proč..ale dle toho že blbě ovuluju,tak asi kvůli tomu.No uvidí se.

baronek
21. zář 2010

@kkamca já ovuluju dobře, ale bude to asi tím, aby bylo co nejvíc vajíček, když už se bude dělat Tese 😲

boruuvka
21. zář 2010

@baronek měla jsem pero a píchala si puregon - a bylo to v pohodě. Šlo jen o to první píchnutí do špíčku.

kkamca
21. zář 2010

@baronek tak to jo..
no nic já se odporoučím do peřin.