Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

cabika
12. srp 2008

ahoj berusko, moc děkuji. Taky si moooc přeju aby to dopadlo lépe, než teď. Pořád si říkám, že je to možná jenom náhoda, ale realita je poněkud jiná. V září nás čeká ještě návštěva u urologa, jelikož manža má něco nad levým varletem. Možná to bude i tím. Kdo ví.
😖
Taky držím všechny palečky, ať Vám to dopadne na 1. 🙂 🙂 🙂

micali777
19. srp 2008

Ahoj holky,
včera jsem se dozvěděla, že můj přítel je azoo. Gynekoložka mi ihned navrhla sperma od dárce, ale mě to přijde divné. Na spermiu byl přítel zatím jen jednou, na vyšetření na urologii ho poslala jeho obvodní lékařka. Vůbec nevím, co máme dělat, za kým jít, jak postupovat? Přístup mojí gyn. mi přijde divný, vlastně nám po jediném špatném spermio vzala veškerou šanci mít vlastní dítě, prý jí k tomu vede její dlouholetá praxe. Ale když tady tak čtu vaše příspěvky, tak bychom asi toho měli podstoupit mnohem víc než jeden spermiogram. Jsem z toho fakt zoufalá, přítel tuší, ale nebyla jsem mu včera schopná nic říct. Brečím jak želva. Prosím, poraďte! Moc díky.

suzanna
19. srp 2008

micali777 jestlize byl tvuj muz jen jednou na vysetreni spermatu tak bych nedelala predcasne zavery,protoze se sperma za 3 mesice muze zmenit.Byt vami zmenila bych doktorku.(nesnasim takove zavery cloveku pak vezmou veskerou sanci)Jsou i pripady kdy u muzu byla zjistena azoospermie a oplodnili zenu prirozenou cestou. 😉

eloana
19. srp 2008

ahoj holky🙂 taky mame podobny problem-manzel nema v ejakulatu zadne spermie.ovsem uz mame jedno 2,5 lete dite takze nevime kde problem presne je.
Ve ctvrtek jdeme na pohovor do genetu.Jinak existuje metoda tese /mese odebrani spermatu z verlete ci nadvarlete.Ale urcite na poprve je potreba zjistit kde je problem. Muze to byt geneticke ,nebo srusty ve varleti atd....Tak urcite bych zasla do centra asiatovane reprodukce.

micali777
19. srp 2008

Ahoj suzanno, díky za podporu. O změně doktorky už uvažuju, ona nás ani na další spermiogram neposlala. Prostě jedině dárce a hotovo. Prý mám toho svého nechat jít na tu urologii, ale podle ní je to stejně zbytečné. Docela mě její přístup zarazil, protože kdybych si sama nezjistila spoustu informací na netu, tak od ní jsem se nedozvěděla vlastně nic. Jinak byla vždycky fajn, nechápu to. 😒

cabika
19. srp 2008

Ahoj micali, my jsme se stejnou zprávu dozvěděli před 14 dny. Rozhodně bych nedala na doktorku. Nám v gennetu řekli něco podobného. Ale rozhodli jsme se, že se nejdříve budeme snažit najít příčinu a pak případně odebrání TESE/MESE. Chápu jak vám oběma je. U nás to bylo podobné. Dříve jsem stále myslela na miminko (což může být také problém), ale nyní scháním na netu všechny možné informace. 🙂

začala jsem vitamíny. Manža bere - Selen, zinek, Koenzym Q10 a vitamín E (400mg). SNAD TO ASPOŇ TROCHU ZABERE!!!

Naděje umírá poslední. Nenech si ji nikým jen tak vzít. Držím palečky, ať vám to dobře dopadne. 😉

eloana
19. srp 2008

ahoj 🙂 no urcite snazte se prijit na pricinu a darce je az posledni moznost.🙂 tak hodne stesti my se snad vice dozvime ve ctvrtek

micali777
19. srp 2008

Ahoj cabiko. No jo, jenže jak hledat příčinu? Já to taky nechci vzdávat, dárce je až ta nejposlednější možnost. Ale nevím kam zajít? Mám se objednat do Sanusu sama? Nebo čekat na výsledky z urologie? Mimochodem, drahý je tam objednaný k jistému lékaři o kterém jsem teď četla celkem nehezkou zprávu, jakási černá listina lékařů-idiotů. To se fakt snad může stát jenom nám! Už takhle toho člověk má plnou hlavu a ještě aby zkoumal, jestli doktor, co ho vyšetřuje, vůbec udělal svoji práci. Mě z toho úplně jímá hrůza. A ještě jedna špatná info, mě už je 37let a čas tak letí...........Ale naděje umírá poslední. Všem vám tady držím co se dá, aby to všechno dobře dopadlo.
A díky za radu, vitamíny jdu hned zítra koupit!

eloana
20. srp 2008

micali777 -ahoj no urcite se objednej -my jdeme do gennetu.Do centra Asistovane reprodukce nemusis mit doporuceni. Nam tedy vitaminy zatim nezabraly:((( tak hodne stesti

cabika
20. srp 2008

Ahoj micali 777. My jsme šli na spermiogram do Gennetu a tamtéž jdeme ještě na vyšetření urologa. Co dál se uvidí. Je fakt, že mě je "teprve" 27. Rozhodně bych se objednala sama a na nic nečekala. 🙂 🙂
Hodně štěstí.

eloana
21. srp 2008

ahoj
micali777- tak jsme byli na pohovoru v gennetu.Nyni udelani manzelovi genetiku dale pujde k urologovi ja na hormonalni profil.Pak se zjist,i jestli je moznost delat mese/tese a pak nakonci toho vseho je darce pokud nic nevyjde. Tak drzim pesti a urcite zkus nejake centrum.My chodime do gennetu v Liberci a jsou tam hrozne prijemni🙂

micali777
22. srp 2008

Ahoj holky, tak zatím jsem nijak nepokročila, pořád jenom hledám další info. Přítel je objednaný na urologii až v září, ale zjistila jsem, že jde sice k velice nepříjemnému lékaři, ale je to urolog Sanusu, tak snad ho vyšetří pořádně. Do Sanusu budu volat příští týden. Taky jsem četla o Profertilu a Selezinu, takže to asi nakoupím a budeme vitamínovat. Všem vám držím palce, ať přijdou samé pozitivní zprávy! A moc díky za info a podporu.

meggietn
22. srp 2008

micali777 manžel má azoo, boli sme na MESA_TESE a teraz čakáme bábo. 😀

eloana
22. srp 2008

meggietn-ahoj dekuji za optimistickou zpravu🙂

cabika
22. srp 2008

meggietn - to je super! BLAHOPŘEJI. Snad se to povede i nám ostatním 🙂 😉

micali777
22. srp 2008

Ahoj meggietn, tak to je ta nejúžasnější zpráva! GRATULUJI a přeji moc štěstíčka a zdravíčka!

eloana
22. srp 2008

micali777 ahoj tak snad se i nam postesti. Jinak manzel bral profertil a stale jsme na nule ve stredu bude kontrolni spermiogram. a uvidime.) drzim pesti

meggietn
22. srp 2008

baby držím vám všetkým palce, nech sa vám to podarí. 😀

ninna78
22. srp 2008

aj ja vam vseetkym drzim palce, moj muz ma tiez azoo, pricinu nikto nezistil a myslim, ze ani po nej nepatrali, ale pri zakroku mesa/tese mu nasli spermii az az... No a dnes sme v 30tt 😀 .
Hlavne verte tomu, ze sa to podari. 😉

cabika
23. srp 2008

ninna78 - to je až neuvěřitelné. Takové zprávy opravdu člověku dodají optimistější myšlenky. MOOOC GRATULUJI. AŤ VÁM TO DOBŘE DOPADNE. 😉 😉

beruska195
23. srp 2008

Ahoj micali,
máme za sebou stejnou zkušenost. Určitě nestačí jeden spermio, manža jich absolvoval víc, prohlídku u urologa (v Gennetu hrozně fajn Dr.Vik), hormonální profil a genetiku. Vše směřovalo k M/T, ale nakonec se odhalila příčina azoo v genetice. Takže M/T by byla zbytečná. Zbyla nám tedy varianta dárce. Mám za sebou první IUI - zatím čekáme, jak dopadlo 😉 a případně nás čeká IVF.
Moc vám všem držím palce 😵

cabika
23. srp 2008

beruska195 - manžel jde k Dr. Vikovi v září. Má z toho obavy. To je fajn, že Dr. je v pohodě. To člověka potěši. Díky za pozitivní zprávičku a držím palečky 😉 😵

Berusko, jak dlouho trval celý proces od zjištění azoo až k IUI?

eloana
23. srp 2008

zdravim🙂 -nas ted ceka ve stredu genetika a pak urolog.PAk se uvidi.Drzim pesti🙂
my budeme cekat 3 tydny na genetiku mezitim bude urolog a vzhledem k tomu ,ze mam dite tak me ceka jen hormonalni profil pristi tyden.

jaanulka
23. srp 2008

Ahoj holky!!můj manžel má také azoo a já z teho mám opravdu strach. Našla jsem tyto stránky a tak jsem taky píšu. Už podstoupil genetiku a ta je naprosto vpořádku. Příčinu nevíme a ani netušíme z čeho by mohla být.Jen stále nemůžu uvěřit tomu, že když na spermiogramu nic není že tam opravdu můžou být......!!!Moc vám všem držím pěsti. Jana

eloana
24. srp 2008

jaanulka- ahoj nas ceka genetika ve stredu ,tak jsem na to zvedava.TAky drzim pesti

jaanulka
24. srp 2008

eloana - děkuji je to strašné když člověk čeká.....my budeme volat na začátku září a objednávat se k urologovi a pak by jsme měli vědět co a jak dál......a doktor říkal, že když máme genetiku vpořádku, že máme naději ale udal k tomu ještě že máme 50% šanci mít děti.....nevím zda mě to mělo uklidnit ale je to docela dost....ikdyž mě to připadne strašně málo.....my jsme se snažili o miminko přes rok a stále jsem si myslela že je to má chyba, že na to moc myslím....ahojky

cabika
24. srp 2008

jaanulko - taky jsem si myslela, že na to moc myslím. Ale měsíce plynuly a naše snažení už trvalo přes rok. Když jsme šli na spermiogram, nikdy by mě nenapadlo, že uslyším právě takovou zprávu - žádné spermie.
Na tu genetiku jste šli hned po spermiogramu? Museli jste se objednat sami nebo Vás objednal doktor?

nufice
24. srp 2008

ahojky, my máme taky azoospermii a přitom máme jednoho 16ti letého syna, manžel měl jedno nesestouplé varle a 2x operovanou kýlu, stále jsme věřili, že se to povede zas, když to jednou šlo, ale čas letí a tak jsme se rozhodli zkusit IVF-ICSI a samozřejmě MESA/TESE, pokud se ani po centr.spermatu žádné spermie nenajdou.

eloana
24. srp 2008

cabika- ahoj manzel byl na spermiogramu a na pohovor jsme absolvovali za 14dni a ted ve stredu jdeme na genetika a zkusebni spermiogram. ale pred tim byl uz manzel v praze asi pred mesicem na prvnim spermiogramu. tak nas hned pozvali na pohovor. jinak pry po prvnim delaji za 3 nedele dalsi a pak pohovor, ale vzhledek k tomu ,ze uz ho manzel absolvoval jinde ........Ale zalezi asi na centru my chodime do gennetu v liberci

jaanulka
24. srp 2008

cabika - my chodíme do Fertimedu v Olomouci a tam my byl doporučený doktor od mé kamarádky, která čeká už miminko po umělém opl., ale ta měla problém jinde. Chodím na prohlídky a při každé se dělá i spermiogram. Hned na třetí prohlídce mu brali krev na genetiku a teď ve čtvrtek jsme se dozvěděli výsledky...cca 5 týdnů...já pevně doufám, že po operaci se tam ty mršky najdou nebo mě asi odvezou....pořád nevím jak to mám zvládat..!!Manžel měl nehodu a tak přikládám důvod k tomu ale jinak nevíme proč...je možné že tam má něco skříplého nebo srůsty ale to jsou jen doměnky..