Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
5. bře 2009

Každý na to má asi jiné metody a na každého to může působit jinak..u nás to doporučil..tak neříkám, že by se toho měl každý řídit..já jogurty miluji.
Za tři týdny tam jedeme znovu, ale musím nás ještě objednat. 1/2 hodiny 300,-Kč.

bobovci1
5. bře 2009

ta cena je celkom OK 🙂 manžel takisto miluje jogurty 🙂
držím prsty nech to výjde 😉

zdenulka_29
5. bře 2009

Cena je dobrá, hlavně kdyby to pomohlo.
Také na všechny myslím a hlavně držím palečky.

eloana
6. bře 2009

zdeni drzim pesti🙂

peta131
6. bře 2009

No tak ja mám samé dobré správičky 😀
Našli nám a veeeľmi veľa a veľmi dobrej kvality 😀 😀 takže tento mesiac už ideme na to 😀 koncom mesiaca začínam so stimulkou 😉
Babenky ja som taká šťastná, neskutočná úľava je to keď vieme že máme naše potvorky...a doktor nám ešte povedal, že ich tam bolo mnohooo že to už sme za vodou že to ako keby sme už športku vyhrali 😀

Len toho mrazenia sa bojím 😖 ale zase budú zamrazené len mesiac tak to neni až tak dlho 😖 a keď ich máme veľa a dobrej kvality tak snáď sa tam nejaký bojovníčkovia nájdu 🙂

katarina33
6. bře 2009

Petka, gratuuuuulujem, urcite ti odpadol obrovsky kamen zo srdca, tak hlavicku hore a o dalsich spravickach nas informuj 😀

si ma potesila, ze aj takto sa da z tej tazkej situacie dopadnut, dufam, ze my budeme na tom podobne, ale to je este daleko.

tisko uprimne zavidim 😉

katy2
6. bře 2009

peta, gratulujem 😵 😵 😵 😵

katarina33
6. bře 2009

Peti, fakt super spravicka, drzim palceky, nech vam to vsetko dobre dopadne 🙂

katarina33
6. bře 2009

Petka - uzival tvoj manzel pred tymto zakrokom nejake lieky, vitaminy...???

peta131
6. bře 2009

Babenky ďakujem vám všetkým 😵

Katarinka nebojaj aj vy možno budete mať rovnaký výsledok 😉
A nie nič neužíval ani žiadne lieky ani vitamíny nič...len ešte keď sme sa snažili tak bral profertil asi 5 mesiacov a potom išiel na spermiogram a našli mu 0 tak to prestal brať, takže vôbec nič odvtedy nebral a to je 8 mesiacov odvtedy čo bol prvýkrát na spermiograme...jedine že vôbec nefajčí, nepije a zdravo sa stravuje veľa ovocia a zeleniny, no a ja som hneď nakázala ako nám zistili 0 že v noci spával naostro 😅 teda iba tričko má 😅 lebo som čítala že v noci treba aby to bolo všetko uvoľnené tak vlastne odkedy nám zistii azoo tak spáva bez spodku 😀

peta131
6. bře 2009

A vždy je tam tá nádej aj nám hovorili že môžu alebo nemusia že tak 50:50 a vidíte zadarilo sa, tak všetkých ktorých vás ešte len M/T čaká tak sa nebojte tá nádej je vždy len treba veriť 😉

Ja sa ale hlavne budem radovať až keď mi oznámia že som tehu a že to ivf vyšlo lebo toto je ešte len taká polovica úspechu 🙂

zdenulka_29
6. bře 2009

Eloanko děkuji moc..alespoň jednoho cvrčka mít s manželem to by byla pro mne ta největší výhra v životě.. 😔

Peta131: moc gratuluji!!!

adus22
6. bře 2009

Peta, super sprava, gratulujem a zelam, aby ste do dotiahli az k dvom ciarkam na teste! 🙂

jaanulka
6. bře 2009

Peta: moc moc gratulace až mě to rozbrečelo!!To je tak skvělé přečíst si, že to vyšlo...tak hodně úspěchů do dalšího boje!!
Hodně štěstí všem holky!!

jaanulienka
6. bře 2009

Ahojte - zienky zlate neviete mi poradit co s asthenospermie

desmodka
6. bře 2009

asthenospermie = oligo???

jaanulienka
6. bře 2009

na zadosti o IVF je napisane len asthenospermie

desmodka
6. bře 2009

no google mi vyhladal ze to je oligo... inak nemam s tym ziadne skusenosti, mna len zaujal ten nazov.. skus hladat oligospermie...

jaanulienka
6. bře 2009

doktor povedal ze su to slabe a nepohyblive spermie

dadous
6. bře 2009
jaanulienka
6. bře 2009

dadous - dakujem 😅

bobovci1
6. bře 2009

peta131, i ja sa pripájam ku gratulácii, to je teda fakt super, že tam niečo našli a ešte v tak dobrej kvalite. to vyzerá sľubne 🙂

jaanulka
7. bře 2009

Peťa131: Ahojky a řekli vám po operaci proč byla azoospermie? Měl manžel mechanickou příčinu? Nebo řekli vám k tomu něco?

zdenulka_29
7. bře 2009

Ahoj holky

bobovci1
7. bře 2009

ahoj Zdeni 🙂

zdenulka_29
7. bře 2009

Jak se máš Marti? Já jsem dneska utrácela, udělala jsem si radost.

astraka
7. bře 2009

ahoj devcata jsem tady po prve,mame azoospermii k tomu spatnou genetiku(sprenosem na syna)pomohou nejake bylinky a jake.zachovali jsme se sobecky a podstoupili ivf s vlastnimi oocyty,ale neuspesne.dr radi darcovstvi spermii astim se neumim poprat.hledam nejakou radu.

bobovci1
7. bře 2009

Zdeni, dnes som bola ráno na chvílu v práci a potom som spravila niečo doma, teraz sedím pred telkou 🙂 trošku rozptýlenia nezaškodi
tak nakoniec sme sa rozhodli, že na IVF pojdeme čím skor ako sa bude dať a Slovensko odsunieme o mesiac, takže ak sa to podarí, tak koncom mesiaca by som mohla začať stimulovať, ale neviem či nám poisťovňa to schváli do tej doby, no uvidíme, v pondelok ideme vypísať papiere, tak budem o niečo múdrejšia.
A čo si si pekného kúpila? Niečo na seba? To neuškodi, trošku radosti. 🙂

bobovci1
7. bře 2009

astraka, ahoj, aké vám robili vyšetrenia a koľko krát ste boli na spermiograme?

beruska195
8. bře 2009

Ahoj astraka, asi neporadím, ale napíšu vlastní zkušenost.
Taky nám zjistili azoo z genetického důvodu, přenos na syna na 100%, pokud by to bylo holčička, měla by taky genetickou mutaci, jen nikdo nedokáže říct jakou ☹
Podle genetiků, s kterými jsme konzultovali s geny bohužel nehnou žádné léky ani bylinky.
Po čase jsme se s tím smířili, přistoupili na dárce a teď čekáme NAŠEHO chlapečka 😉

Vím, jak Ti je, chápu, že je to hrozně těžké, je to obrovská zkouška vašeho vztahu a moc držím palce, ať se vytoužného mimča dočkáte!!! 🙂