Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

garp776
7. zář 2009

ahoj lenorko, také držím palce, ať vám to výjde. Jak dlouho už o problému víte? Nám Kočí prohlídku minulý čtvtek zrušil, snad se mi brzo ozve s novým termínem.

garp776
7. zář 2009

tak máme nový termín na 17.9.! 🙂 Jsem moc ráda, už abychom to měli za sebou a věděli alespoň trochu na čem jsme.

dadous
7. zář 2009

garp, tak pak dej vědět 😵

garp776
7. zář 2009

jojo, dám. Ještě jedna otázka- na genetiku vás poslal někdo z Caru nebo je možné objednat se individuálně.(nechci ztrácet čas..)

dadous
7. zář 2009

nam to dělali v Caru, ale určo se mužeš objednat i sama 😵

garp776
8. zář 2009

díky za radu! Objednala jsem nás do Gennetu na 24.9. (Doporučili mi to v Iscaru 😨 ) Mám tedy počítat, že výsledky budou až tak za 6-8 týdnů?

dadous
8. zář 2009

no hura, my je teda měli už za 4 tydny 😉

garp776
8. zář 2009

a taky z Gennetu?

dadous
8. zář 2009

ne ne ze Sanusu 😉

zdenulka_29
8. zář 2009

Ahoj holky!
Lenorkajita: my jdeme k Dr.Kočímu taky 10.9. 😎
Pokud bude muset jít manžel na M/T, tak jsem se ptala Dr.Kočího a on mi napsal, že mne stimulovat před tím nebudou..že to zamrazí. Hezký večer

dadous
8. zář 2009

ahoj zdeni, a není škoda je mrazit? když budou čerstvy, tak by vam mohli zrovna udělat oplodnění 😅

zdenulka_29
8. zář 2009

Já vím..ale prý používají tuto metodu a osvědčilo se jim to! Co doktor, to názor. Čerstvý by byly rozhodně nejlepší.

garp776
9. zář 2009

ahoj holky,

tak vám držím palce na ten zítřek, ať dostanete co nejvíce pozitivních informací. Dadous: Jak jsi zvládala tu hormonální simulaci? Přibere se po ní?

dadous
9. zář 2009

😀 garp, ja přibrala asi 3 kila ,ale protože jsem furt žrala 😀 ale člověk se trošku nafoukne a jakoby zavodní, ale nic hroznyho to není 😉 ja srabik jsem to zvladla uplně skvěle, pro mě byla nejhorší první injekce, kterou mi musela píchnout mamka, ale další už jsem zvladla sama 🙂

zdenulka_29
9. zář 2009

Garp776: moc děkujeme!

zdenulka_29
9. zář 2009

Ahoj dadous

lenorkajita
9. zář 2009

Holky, moc děkuju všem za odpovědi, vážně je to lepší, když to má člověk komu říct. Tak jo, takže u nás to budou asi taky mrazit, na jednu stranu jsem si oddechla, protože já už asi před dvěma roky nastimulovaná byla, protože jsem měla problémy s dozráváním vajíček - mysleli jsme, že je problém u mně. Jenže pak se přišlo na to, že je problém u manžela a na mně se tak nějak zapomnělo, tudíž mně čeká vše znovu 😒 ale co by člověk nedal za drobečka co? No a tak jsem už pěkně dlouho nebyla na gyndě a na běžných vyšetřeních 😢 K tomu Kočímu jdeme zítra v 17:00 tuším,tak dám potom vědět co nám řekl. tak pa pa

lenorkajita
9. zář 2009

Garp776- no o miminko se snazime asi 4 roky a o tom, ze je problem u manzela vime skoro rok, setrili jsme na M/T, protoze je to nase posledni nadeje. drzim pesti, aby se ozval co nejdriv, to cekani je sileny. tak pa

zdenulka_29
10. zář 2009

Lenorkajita: to máš pravdu, co by člověk pro malého drobečka neudělal..ale ať už se to někomu povede. To čekání je dlouhé, i když mi příjde, že rok uteče jako voda. My se teď snažíme 2,5 roku a taky je to naprd. Jiní do toho "vlítnou" hned..přeji jim to..ale ať se taky k těm drobečkům podle toho taky chovají.
My máme být v Praze už kolem 14 hodiny a na konzultaci jdeme k Dr. až v 15:30hod.

garp776
10. zář 2009

díky Dadous, každé kilo navíc je u mě pohroma(mám trochu nadváhu), tak se budu muset snažit preventivně radši něco schodit, četla jsem, že hyperstimulační syndrom je častější u žen s nadváhou 😒 . Injekce se píchají pod kůži? Co se týče peněz, tak je to děs běs, nám to s tesa/mese výjde přes 50 000,-. Neumím si představit, že to třeba ani nevýjde.. Na získávání informací je koník skvělej, ale číst tolik případů, kdy to holkám nevyšlo je flustrující. Lenorko: víte o příčině azoo, nebo to teprve přes Kočího budete zjišťovat?

lenorkajita
10. zář 2009

garp 776: My to víme - manžel má genetickou poruchu, v části, jenž zodpovídá za tvorbu spermií. Na genetice nám doktorka řekla, ať se smíříme s tím, že manžel děti mít nikdy nebude a že z nás jen budou chtít tahat peníze, složila jsem se z toho ☹ Ale Kočí nám řekl, že ta porucha je pouze částečná, tudíž i tvorba sper. může být porušena jen z části, tak uvidíme. Modlím se, aby to vyšlo a našly se nějaké potvůrky. Ale ty peníze co za to chtějí, to je fakt nefér, pro nás je to poslední šance jak mít své mimi a nechápu jak je možné, že to není hrazené alespoň z části 😒 V kařdém případě asi v nejhorším půjdeme do dárce, idyž mi někdy přijde snad lepší nechat se někde "zbouchnout" od někoho, koho člověk zná. Ikdyž i to je šílený 😢 Tak držím pěti, abyste se dozvědeli taky něco pozitivního. 😉 tak pa pa

garp776
10. zář 2009

ahoj lonorko: dost Kočímu věřím, nevím proč, tak vám držím moc palce ať z manžy něco vyšťourá(promiň za ty výrazy). Nechat se zbouchnout od známého si neumím představit. možná prvních pár měsíců euforie a ušetřené peníze, ale po letech by se to mohlo obrátit proti vám(nám), stačila by malá krize ve vztahu, špatné známky ve škole... a problém je na světě. U anonymního dárce to myslím tolik nehrozí.. Nestačí než věřit, že se to povede. A ono se to povede!

boruuvka
10. zář 2009

Ahoj holky, už nějakou dobu Vás chodím číst. Toto téma se mě bohužel taky týká (tedy mého manžela 😉 ). V únoru mu byla u androloga diagnostikována azoospermie. Byl mu udělán hormonální profil, který prokázal, že má hormony v pořádku. Nasadili jsme tedy drahé vitamíny a čekali 2 měsíce. Kontrola bohužel dopadla opět stejně. Byli jsme odesláni do CAR se zprávou od androloga, který doporučil provedení TESE. V CAR mi udělali hormonální profila odeslali nás na genetické vyšetření. Na výsledky jsme čekali dlouhých 8 týdnů. Naštěstí nám to dopadlo dobře, takže manžel nemá geneticky zakódovanou poruchu spermogeneze. Ptali jsme se, co to vlastně znamená, proč tedy nemá spermie, když hormony i geny má v pořádku. Bylo nám řečeno, že buď prodělal v mládí zánět varlat, který mu poškodil tkáň varlat, nebo je někde překážka na cestě (obstrukční azzospermie) - tato varianta je i možná, protože manžel byl v 5 letech operován s tříselnou kýlou a doktoři mu mohli poškodit chámovody. Rozhodli jsme se jít do TESE současně s mojí stimulací (jinak to ani náš CAR nedělá). Můžu Vám upřímně říct, že to čekání jestli něco najdou nebo ne, je hrozný. Dopadlo to tak, že mě odebrali 11 vajíček - z toho 7 zralých. A manželovi spermie našli. Vajíčka oplodnili a od včerejška po PK jsou u mě v bříšku 2 morulky. Na zamražení nic nemáme. Jestli se ujmou to nevím, ale vím, že manžel spermie má a je ochoten podsoupit TESE znovu i když ho to první 2 dny hodně bolelo. Cenově nás to vyšlo na 32 000,- (IVC +ICSI+ PK+TESE). Doufám, že Vám můj příběh dá trošku naděje, protože vím jaké je to hrozné zjištění, když se spermie nenajdou.

garp776
10. zář 2009

ahoj boruuvko, díky moc za pozitivní zprávu! držím palce, ať morulky hezky rostou. V jakém Caru jste oplodnění podstoupili?

boruuvka
10. zář 2009

Sanus Jihlava. Nejdřív jsme měli obavy, že jsme na tento menší CAR moc "komplikovaný" případ, ale můžu říct, že jsem byli spokojení.

dadous
10. zář 2009

garp. ten hyperstimulační syndrom nema s nadvahou nic společnyho, zaleží kolik mas foliklu, čím víc jich maš tím větší riziko hyperstimulaku, ja měla jen 4 takže jsem tím prošla v pohodě, a musí se hooodně pít aspon 4 litry denně, při ty stimulaci

zdenulka_29
10. zář 2009

Ahoj holky, děkuji za držení palečků..přijeli jsme ale se špatnou zprávou..spg nevykázal žádné spermijky..tak nás čeká druhá M/T..jsem z toho dost na prášky..ale co se dá dělat..manžel je zlatíčko, protože tohle by asi nepodstoupil každý chlap..tak nezbývá než ještě doufat.. ☹

zdenulka_29
10. zář 2009

Částka je oproti Gennetu dost vysoká...ale jak se říká, peníze budou my nebudeme..

dadous
10. zář 2009

hoj zdeni, tak to mě moc mrzí, ale maš supr manžu a miminko určitě budete mít, 😵 budeme vam moc držet palečky 😉

bobovci1
10. zář 2009

ahoj zdeni,
tak to ma moc mrzí, že tam nič nenašli ☹ , dúfam, že aspoň niečo nájdu na M/T. Máte už nejaký termín? alebo je to len predbežné?