Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

haaninaa
3. lis 2010

Ahojky holky, čím se dá azoospermie léčit? Tohle by mě zajímalo..... Prosím o reference, díky.. 😉 😉

lucia2431
4. lis 2010

@lenk nám tiež povedali, že azoo sa nedá liečiť a máme dcérku od dárcu. 😉

petinax
8. lis 2010

dle mě se azoospermie nedá léčit, je to bud trvalé nebo se může stát zázrak a spermie se můžou objevit i když tomu už nějak nevěřím.u azoo lze jen zkoušet vše co člověka napadne, aplikace hormonů, vitamíny, operace tese, léčitel, změna životosprávy atd ale lék na azoo nenexistuje zatím

boruuvka
9. lis 2010

@haaninaa podle mě se azoo dá léčit pouze v případě, že je to způsobeno hormonama a není to dáno geneticky.

aladin
5. pro 2010

Ahoj holky, je tady nějak mrtvo. Kde jste všechny? Boruuvko, tak se zase naplnil čas a jdeme do nového pokusu M/T u pana Dr. Kočího. Operace nás čeká 9. 12. Jsem moc zvědavá, jak to dopadne a popravdě se i dost bojím. poprvé jsme do toho šli dost pohlavě, ale teď když už víme, co nás čeká, je to daleko horší. Doufám, že se něco najde a taky se dočkáme vlastního miminka. Jak se máš ty a co malá?

baronek
5. pro 2010

@aladin vy jste už byli na M/T??? Já myslela, že opakovaný pokus je zbytečný 😒

valentina.west
9. pro 2010

Ahojte baby, aj nam teraz na spermiograme vyslo, ze mame azoospermiu.Bol to prvy spermiogram, chcem sa opytat, ci niektora z vas zazila, ze na druhy pokus boli vysledky lepsie? nas caka druhy test v januari , berieme vitaminy a hrooooozne chcem verit, ze sa nam objavi aspon jedna dve spermie....Myslite, ze mozem dufat? Uz buduci tyzden ideme k urologovi, neviem, co nas caka, zijem zo dna na den a pokusame sa vyrovnavat so situaciou......tazke tazke ☹

baronek
10. pro 2010

@valentina.west doufat můžeš vždycky 🙂 nám vitamíny bohužel nepomohli ...

boruuvka
11. pro 2010

@aladin ahoj, příspěvek jsem si přečetla až dneska a to už máte 2 pokus za sebou. Doufám, že tentokrát to vyšlo!!! My se máme dobře. Sárinka je naše zlatíčko. Napiš, jak jste dopadli!! Nervózně čekám na odpověď 😉

boruuvka
11. pro 2010

@valentina.west My jsme po prvním spermiu kde se manželovi prokázalo azo taky věřili, že to byl jen nějaký skrat, stres a tak, ale bohužel se azo prokazovalo i nadále. Důležitá jsou teď vyšetření, která vás budou čekat. Hormony, urologické a andrologické vyšetření a hlavně genetika. Když všechny výsledky budou OK, šance na vlastní mimi je ale jen při technice T/M. Já jsem toho zářným příkladem, že i s touhle diagnózou lze mít vlastní mimi. Hodně štěstí 😉

boruuvka
11. pro 2010

@baronek a jak jste dopadli vy? Vím, že si psala, že začnete stimulovat, ale dál jsem se nic nedočetla. Doufám, že to neznamená blbé zprávy 😒

baronek
11. pro 2010

@boruuvka bohužel špatně, u manžela žádné spermie nenašli, takže dárce ☹ nechala jsem si zavést jedno embryo, ale bohužel pokus nevyšel, KET plánujeme až po novém roce, zatím nemám sílu...

boruuvka
11. pro 2010

@baronek tak to je mi moc líto! ☹ dejte si pauzu a jděte do toho až budete opravdu psychicky v pohodě. Hodně štěstí

kkamca
12. pro 2010

@valentina.west ahoj..
Tak u nás tomu tak bylo..2 krát azospermie (nasadily jsme vitamíny) a ted naposledy oligoastenoteratozoospermie.Ale pořád je toho tak málo,že nám stím neudělají IUI --pouze IVF.To už máme za sebou před měsícem a nevyšlo to .Bohužel.¨
Do dalšího pokusu nevim ,kdy půjdem -nemáme mrazáčky a na další ivf chybí penízky.

všem krásnou ADVENTNÍ neděli.

valentina.west
13. pro 2010

@baronek, ahoj, patrali ste po pricine azo? pokial to nie je genetika,sanca na napravu tu podla mna je 😅 do akeho caru chodite?

@boruuvka,ahoj, tuto stredu ideme k urologovi prvy raz.Viem, ze nas teraz caka kopec vysetreni, sme obaja dost vystraseni, ale v kutiku tichucko dufame, ze to nebude ta najhorsia z moznych alternativ. Uz sme sa s priatelom rozpravali, ze vraj v 14tich prekonal mumps, co by udajne mohla byt pricina, ale pockame na to, co povie lekar....

@kkamca, to je naozaj potesujuce, aspon viete, ze sa mu spermije tvoria, co je zaklad.babatka sa urcite podla mna dockate...skor ci neskor. drzim palce. u vas je aka pricina azoospermie?

valentina.west
13. pro 2010

@kkamca prosim ta, ake vitaminy ste brali, a v akom mnozstve?

andika10
13. pro 2010

@baronek ani môj manžel nemá žiadne spermie, detičky máme z darcovských, u nas bola príčinas genetika ☹

baronek
13. pro 2010

@valentina.west nám vlastně neřekli, proč spermie nemáme, ale myslím, že je to u nás opravdu genetika, když se ani netvoří a manžel neprodělal ani žádnou nemoc nebo jinou operaci 😎 Beru to tak, že jsme zkusili mít společné dítě, nejde to a s tím už nic neuděláme 😲

baronek
13. pro 2010

@andika10 tak to velká gratulace, doufám, že se taky jednou dočkám, jedno neúspěšné IVF se mnou musím říct tedy docela zamávalo ☹
My jsme si myslím už psaly... ale mám v tom nějakej zmatek 🙂

andika10
13. pro 2010

môže byť, ja si tiež nepametám 😉 určite to aj vám vyjde 🙂 ja som mala dve neuspešné IUI a viem aký to je pocit ☹ držím vam palce

andika10
13. pro 2010

@baronek môže byť, ja si tiež nepametám 😉 určite to aj vám vyjde 🙂 ja som mala dve neuspešné IUI a viem aký to je pocit ☹ držím vam palce

baronek
13. pro 2010

@andika10 ale dvojčtka máte z IVF, ne??? Nebo z IUI???

andika10
13. pro 2010

@baronek z IVF

baronek
13. pro 2010

@andika10 a na Tese nebo Mese jste taky byli???

boruuvka
13. pro 2010

@valentina.west mumps - co to je za onemocnění? Nám taky nezjistili příčinu azzo. Je možné, že v mládí prodělal nějaký zánět a nebo je taky u nás možnost, že mu přerušili chámovody když ho v 5 letech operavali s tříselnou kýlou. Tak hlavně držte při sobě a tfuj, tfuj, tfuj ať vám vyšetření dopadnou dobře.

boruuvka
13. pro 2010

@aladin tak co, jak jste dopadli?

valentina.west
13. pro 2010

@boruuvka mumps je kvapockovou infekciou prenasane virusove ochorenie, je to opuch slinnych zliaz , v detstve ked sa prekona, je to v pohode, ked v dospelosti, moze to zasiahnut semenniky...no neviem...dolezite je, co povie lekar...ale povzbudzujuce je, ze vam sa babatko podarilo...

kkamca
13. pro 2010

@valentina.west ahoj.
genetika je v pořádku.
A urolog neshledal taky nic.Ale přítel měl jako mimino nesestouplé varle,takže já si myslim,jestli chyba neni někde tam.Ale fakt..dle uroložky --tam je vše v pořádku jak by mělo být.
Spermijky se tvoří,ale je jich strašně málo.A nikdo neví proč.)

Vitamíny začínaly jsme profertilem.Ale ted už bereme delší dobu asi 4 měsíce vit E,koenzym q10,eregmu max power,ACE selezin.
Na doporučení genetičky bez slipů,bez pevných kalhot-džín,otužovat se,příliš nepít,nekouřit...atd.Je to dost omezení ..ale ..
Zas na druhou stranu znám xxx lidí co žijí fakt nezdravě hulí ,chlastaj vyloženě a spg maj suprový. 😠

boruuvka
13. pro 2010

@valentina.west já ještě dodám k těm vitamínům - podle mě je profertil zbytečně drahý a třeba u nás v lékárně vůbec nevěděli o co jde a nedokázali ho ani sehnat. Je to soubor vitamínů, které může brát i samostatně - ty co vyjmenovalal kkamca a hlavně berte ty nejvyšší dávky a dejte si pozor čím vitamín zapíjíte - některé jsou rozpustné ve vodě a jiné v tucích. A vitamíny ber i ty - abys měla co nejkvalitnější vejce pro IVF 😉

valentina.west
13. pro 2010

@kkamca my sme zatial len tak sami naordinovali zinok, ecko, cecko, zensen a caje.drahy nefajci, nepije a ziadna sauna.... 😉 budeme sa v stredu radit s urologom a uvidime. ked si to predstavim, mam zimomriavky....dufam, ze to zvladneme...budeme musiet, to je jasne, len je to este velmi cerstve, chce to cas....v akych mnozstvach beriete tie vitaminy?