Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

boruuvka
12. dub 2011

@kacula87 genetika je nejdůležitější, ale ta tkáň varlat může tý tak zničená třeba tím zánětem a zrovna při odběru nenajdou zdravé místečko ... takže nic není 100% bohužel.

kacula87
12. dub 2011

@boruuvka A jakou jste měli vy genetiku asi dobrou předpokládám. Já ti tak závidím co já bych dala za zdravého miláčka

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 je to možné, já se tady ještě moc neorientuju... já mám teď 23. a s partnerem sem se rozhodli to řešit co nejdřív..

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Jj já má taky 23 a taky jsme na to přišli takhle brzo takže jsem ráda.

lucishek007
12. dub 2011

teď vám to tady holky pročítám a vidím, že ani dobré výsledky z genetiky nejsou vlastně výhrou... my sme s Honzíkem rozhodnutí. vrhneme se do toho s tím, že mě připraví na odběr vajíčka a v jeden den se provede operace M/T a pokud to půjde oplodnění, pokud nenajdou nic, necháme vajíčko buď jima zlikvidovat nebo pokud by to šlo nějak zamrazit tak to... uplně se bojím toho co bude... a je před náma ještě pěkně dlouhá cesta

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 a odkud jsi? já děti miluju a můj Honza je má taky strašně rád, takže by nám vůbec nevadilo kdybysme už toho raráška měli... hlavně aby všechno klaplo

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Jj Luci bohužel je to tak je to zdrcující, ale jak vidíš tak genetika není všechno. Máme stejný plán jako vy tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne, každopádně podávejte novinky co a jak at to můžeme prožívat s vámi

kacula87
12. dub 2011

@lucishek007 Luci z Olomouce my děti taky milujeme, přítel má obrovskou rodinu plnou dětí takže jsme na ně strašně zvyklí,on je prostě miluje a nedokážeme si to vůbec bez dítěte představit.

kacula87
12. dub 2011

Zítra jdu holky ke svýmu gynekologovi mu říct, že jsem se rozhodla pro FN Olomouc, protože on si mě chtěl stáhnout do Reprofitu do Brna ale za 35.000Kč a á se nakonec rozhodla pro FN tak to hradí a platila bych kolem 15.000K4 což je teda rozdíl a navícto má hned tady vedle a ne až kdesi v Brne, ale bojím se co mi řekne doufám, že nebude naštvanej 😒

boruuvka
12. dub 2011

@kacula87 jj, genetiku i hormony jsme měli dobrý, ale nikdo neví, proč se mrškám nechce ven.

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 hmm tak uvidíme jak to nakonec všechno dopadne... no tak jako já doufám,že novinky budeš podávat i ty ať víme co čeká i nás... a navíc dodává mi to tady hodně síly 😉

lucishek007
12. dub 2011

@kacula87 mám strašně zpomalený počítač... z mojí strany je teda rodina větší i co se dětí týče a Honza je do nich zblázněný.... i s cizíma dětma vychází úžasně. já ještě u gynekologa nebyla mu ani říct co a jak teď tak nevím kdy se tam zastavím... a myslím, že doktor by tvé rozhodnutí měl respektovat...

lucishek007
12. dub 2011

@boruuvka a první mimčo máte normální cestou?

boruuvka
13. dub 2011

@lucishek007 ne ne, naše Sárinka je důkaz, že i při téhlo diagnóze jde mít mimi.

lucishek007
13. dub 2011

@boruuvka tak to je super 😉

simona80
13. dub 2011

Teď jsem se nějak ztratila - ale některá chtěla psát Kočímu... odepsal??

zouzalina
14. dub 2011

Zdravím všechny!! Máme s mužem ten sám problém. V dětství nesestouplá varlata a nyní azoospermie. Když jsme se dozvěděli výsledek, hned jsme jej neřešili, ale teď po 3 letech jsme se k němu vrátili a v úterý 12.4 mi zavedli 2 NAŠE embrya 🙂. Genetika a veškeré krevní odběry u muže byly v pořádku. V sobotu 9.4 jsem šla na odběr vajíček a on v zápětí na TESE. Hledali v obou varlatech, vzali několik vzorků a pouze v jednom jediném vzorku našli celkme 13 spermií a z toho 7 bylo dokonce i pohyblivých. Všemi 13 spermiemi oplodnili moje vajíčka (vajíček jsme měla víc než můj muž spermií 🙂 ). Z těch 13 byly 4 embrya, ale po prodloužené klutivaci zbyly k transferu vhodné jen 2 embrya (3 by mi prý asi stejně nezavedli). Takže jsem dnes 3 den po transferu a odpočívám pěkně doma v teploučku u krbu 🙂. Vzpoměla jsme si na všechny nešťastné dušičky a řekla jsem si, že vás musím trochu povzbudit a říct, že naděje umírá poslední!! Sice nevím, jestli se aspoň jedno zahnízdí a bude se dál vyvíjet, ale i tak, jsem ráda za ten velký zázrak! Uvidíme...
Určitě vás bude zajímat, jaký byl nález na varlatech. Ten byl celkem špatný, tkáň vypadala nedobře, jakoby v minulosti manžel prodělal zánět varlat. Je to možné, ale on sám o žádném zánětu neví. Orchipexe byla kolem 3 let. Je to velmi pozdě, ale je to taky už 30 let. Podle posledních informací od zroje z novor.JIP vím, že dnes chlapečky berou na operaci hned po porodu!
Tak holky, nezoufejte, chce to trpělivost, štěstí a taky se lékař misí strefit do správného místa kde se nějaké spermijky nacházejí 🙂

kacula87
15. dub 2011

@zouzalina Jéé tak to je krásné povzbuzení. Děkuju Ti mockrát, že si nám sem napsala. No nevím jak ostatní, ael já jsem taky zoufalá v červnu nás čeká M/T a ICSI. Takže se strašně bojím verdiktu jestli něco najdou či ne. Tak to jste měli velkou pravděpodobnost, že se tam něco najde nebo ne? My máme azoospermii také, ale všechny výsledky máme dobré tak vůbec nevíme, proč nejdou ven. Moc ti držím pěstičky ať máš krásné, zdravé miminko. 🙂

lucishek007
15. dub 2011

tak to je uplně super co tady čtu... @zozalina myslím,že dodala hodně odvahy a naděje i nám ostatním tady... my sme sice teprve na začátku toho všeho ale ze všeho mám šílený strach a hrozně se bojím toho jak to všechno dopadne... hlavně přeju ať se vše u vás zadaří a mimčo je zdravoučké...
u nás je azoospermie jasně způsobená příušnicemi se zánětem na varleti, tak doufáme,že to není tak poškozené a něco odebrat půjde

kacula87
15. dub 2011

Já jsem vždycky tak rádá když my tady někdo dodá takovou energii a optimismus, že to všechno snad dobře dopadne. Už se mi to blíží mílovými kroky. 😕

lucishek007
18. dub 2011

@kacula87 uvidíš, že to dobře dopadne... nám všem tady... musíme tomu věřit 😉

kacula87
19. dub 2011

@lucishek007 Škoda, že nás tady není více, kdo už si třeba tím prošel a mohl nám říct výsledky ☹

lucishek007
19. dub 2011

@kacula87 tak já třeba nemám komu se s tím svěřit a popovídat si o tom a proto sem zabrousila sem. já se toho docela bojím jak to všechno dopadne.

kacula87
19. dub 2011

Já jsem třeba o tom mluvila s kamarádkama, jenže ty mi moc nepomůžou, protože takový problém nemají, jen jedna známá od mé mamči, která mi řekla co mě čeká, prptože byli na tom samém jako máme jít my,ale taky ji nechci otravovat moc jí neznám.

simona80
19. dub 2011

já jsem si o tom povídala jen s holkama na emiminu - později jsem to "vyžvanila" i kamarádce. Ta je v tom se mnou, věděla od začátku i o tom, jak je na tom manžel. Ale asi bych to nešířila kolem sebe ve velkém. Nechci aby si na mě lidi ukazovali - hele to je ta...

lucishek007
19. dub 2011

u nás to víme zatím jenom já a partner, nechceme aby se to rozneslo na veřejnost obzvlášť když nikomu nevěřím na tolik abych se svěřila. jinak to budeme brát až budeme vědět co a jak je...

fiallinka
19. dub 2011

holky, já už jsem tu několikrát psala, ale jestli chcete povzbuzení - u nás taky blbá diagnóza, manžel taky v dětství nesestouplá varlata a operace až dost pozdě, bohužel... ale nemuseli jsme na mesa-tese, nějakých pár kousků se tam našlo i tak (i když procentuálně vyjádřeno jako 0)... a už mám dvě děti 🙂 během dvou let a kousek - tak třeba to trošku pomůže 🙂

zouzalina
19. dub 2011

Holky, plně vás chápu, že o tom nechcete s lidmi nemluvit. Když jsem se o problému dozvěděla, dost jsem se min. půl roku až rok trápila tak, že jsem si tajně brala léky na zklidnění. Zpočátku (první 4 měsíce) jsem myslela, že nakonec budu muset vyhledat nějakého psychloga, který mi předepíše léky na delší dobu. Ale tak nějak jsem to zvádla. Nic jiného, než se s tím smířit mi nezbývalo. Zpočátku jsem to řekla asi 3 kamarádkám, ale teď, když už jsme zase o něco starší a máme týden po umělém oplodnění, se to už stejně rozneslo. Pár známých ví celou pravdu a v práci ví, jen že jsme šly na umělé... Však co je komu do toho.. Ale nervy nejsou pryč. Teď procházím-e dalším hrozným obdobím, kdy čekáme, jak to dopadne a jestli se to ujme. V pátek, což je 11 den transféru a 14 dní od oplodnění vajíček jsem se rozhodla udělat si test. Ani nevíte, jak se toho bojím. Že tam bude zase jenom ta jedna blbá čárka... Ale stejně, jednou se výsledek dozvím.
Co se týče toho TESE, nemyslím si, že když jsou všechny výsledky v pořádku, tak zaručeně tam musí něco najít. Manželovi brali několik vzorků, a pouze v tom jediném našli těch 13 spermií. Kdyby pan doktor říznul vedle, třeba by nenašli nic. Nález byl u manžela na varaltech celkem špatný... díky tomu, že byly v podbříšku delší dobu než bylo zdrávo a asi tam proběhl zánět... Je mi pořád z toho smutno a říkám si, proč zrovna můj muž, musí procházet nějakými životními zkouškami...
Ale vám všem držím pěsti aby se našlo aspoň pár šikovných spermií. Jo a co set týče zamražení spermií, bohužel, bylo jich tak málo, že jsme všechno vypotřebovali na mé vajíčka, kterých se bohúdík urodilo 22 a z toho 17 použili 🙂 🙂
Myslím na vás!!!

zouzalina
19. dub 2011

@fiallinka tak to moc gratuluji a měli jste moooc velké štěstí!!! Bu´d ráda, že jst nemuseli podstupovat operaci... Ale i tak, díky bohu za tu možnost je vytáhnout aspoň chururgickým způsobem.

zouzalina
19. dub 2011

A nevíte někdo o nějakých přírodních lécích, které by mohly aspoň trochu zlepšit našim chlapům spermiogram? Protože kdyby se aspoň pár spermií vyloučilo přirozenou cestou, nemuseli by ty naše sluníčka procházet nepříjemnýma operacema. jeden známý byl na tom už 2x...chudák.