Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lucishek007
7. črc 2011

@kacula87 tak u nás hodně záleží aby se něco při M/T našlo a pak aby se zbytek zadařil... ale hlavní je aby se něco našlo nooo ☹ já teda doufám, že najde, že to je fakt tak poničené těma příušnicema ale bojím se

kacula87
7. črc 2011

@lucishek007 Já když jsme ještě nevěděli, že nějaké má a měli jsme jít na M/T tak to bylo úplně hrozný ta nejistota jestli tam něco je nebo ne! Naprosto tě chápu, my zažívali to stejné, ale pevně věřím, že se stane zázrak jako u nás. 😉

lucishek007
7. črc 2011

@kacula87 to doufám, uplně se modlím aby to vyšlo. sice bere jen vitamíny,ale ty vitamíny nikdy nebral tak věřím, že to pomůže... ale strach je tady pořád. alkohol vůbec nepiju a cigaretu sem si dala jen jednu a už nebudu kouřit vůbec tak to snad taky pomůže

boruuvka
7. črc 2011

@lucishek007 hlavně se, prosím tě, uklidni. Prostě si nepřipouštěj, že to dopadne blbě!!! Stresy si nepomůžeš a jen se ničíš. Přece ty podělaný příušnice nemohly zdevastovat úplně veškerou tkáň. Doktor bude určitě důkladně hledat a něco najde!! Takže se koukej hodit do klidu, protože máš před sebou určitě dalších 9 měsíců obav o mimi v bříšku a pak ještě větší obavy o mimi venku 😀

lucishek007
7. črc 2011

@boruuvka hezké povzbuzení... moc moc děkuju 😉 docela mě to i pobavilo. chtěla bych byt chlap. můj je smířený s tím, že se tam něco najde a že to vyjde... musím se na to začít dívat jeho očima 🙂 za měsíc se to prostě rozhodne co bude dál ale radši bych těch dalších 9 měsíců obav o mimčo v bříšku 😀

kacula87
7. črc 2011

Jasně všechno dobře dopadne a všechny budeme brzo vozit, uvdíte! 😀 Pevně v to věřím

lucishek007
8. črc 2011

@kacula87 děkuju... jsem moc ráda, že existují takové stránky kde se můžeme navzájem podpořit 😉 je to fajn

cipisek666
8. črc 2011

@lucishek007 Když ono někdy nezbývá nic jiného než doufat 🙂 Myslím si, že můžeš být ráda za jeho přístup.. 😉 Lepší než aby se třeba užíral (i když ho to vnitřně určo štve, mně taky) nebo úplně stagnoval...

lucishek007
8. črc 2011

@cipisek666 jj nezbývá než doufat a věřit, že se všechno povede. já si ho za to velice vážím. je to perfektní chlap, za to jak se k tomu postavil a jsme na to dva a to je super. to víš, že ho to určitě štve a žere ho to, že je to tak,ale postavil se tomu čelem a to je skvělé a ví, že ve mě má oporu... není to jednoduché,ale takový je život a nějak se s tím už popereme a vy určitě taky 😉 nic není nemožné přeci 🙂

cipisek666
11. črc 2011

Tak ve čtvrtek mně čeká urolog....uff 😕

simona80
11. črc 2011

@cipisek666 to zvládneš - není to zase tak strašné...
důležité je, že jsi se rozhoupal a odhodlal to řešit.

cipisek666
11. črc 2011

@simona80 jj u nás doma to máme trochu naruby....

lucishek007
12. črc 2011

@cipisek666 to zvládneš... i můj to zvládl a říkal, že to není nic hrozného jen blbý pocit když tam jdeš

simona80
12. črc 2011

Přesně to říkal i můj chlap. Nejhorší je když tam jdeš a pak už je to v pohodě.

Cipisku u nás to bylo taky stejně - dýl trvalo odhodlat se u mě, jak u manžela.

lucishek007
12. črc 2011

tak v našem případě bysme ještě rok, dva na mimčo počkali,ale v případě azo to chceme zkusit zrovna... nač to odkládat dokud sme oba mladí a zdraví (rámci možností)

simona80
12. črc 2011

@lucishek007 zdravá jsi dokud nenavštívíš doktora 😀

já už ve svých 31 letech čekat nechci. My budeme mít výročí "snažení" v říjnu - 3 roky.... 🙄

lucishek007
12. črc 2011

@simona80 jj to je taky pravda 😀 ono mě je 23, takže je čas ještě všechno řešit a já teda věřím, že se vše povede hned na poprvé a v srpnu už budeme čekat mimi... jééé tak to už je taky nějaká doba, ale určo se vám taky zadaří 😉

katarinnak
12. črc 2011

Ahojte kocky,
Tiez nam diagnostikovali azoo. Sme len na zaciatku, este nemame urologicke vysetrenia. Chcem sa opytat ci sa tu najde niekto komu sa podarilo mat dieta s touto diagnozou (nie darcovske spermie). Je mi jasne ze inak ako IVF to nepojde.
dakujem za kazde povzbudive slovo.

lucishek007
12. črc 2011

@katarinnak nazdárek, tak já myslím, že hooodně lidem se to pomohlo a doufám, že i my mezi ně budeme patřit, takže bych určitě nic nevzdávala 😉

katarinnak
12. črc 2011

@lucishek007 No ja som este nemala cas sa spamatat z prveho soku. Najviac ma trapi to ze to vsetko bude teraz dlhsie trvat a my mame obaja po 30-ke ☹. Ako dlho asi trvaju tie vsetky urologicke vysetrenia?

lucishek007
12. črc 2011

@katarinnak nazdárek, tak já myslím, že hooodně lidem se to podařilo a doufám, že i my mezi ně budeme patřit, takže bych určitě nic nevzdávala

lucishek007
12. črc 2011

@katarinnak jj ten prvotní šok je hrůza ptž člověk pořád doufá, že to bude dobré a vše v pořádku ... nedá se nic dělat no... jinak ty urologické vyšetření trvají podle mě jak u kterého doktora, nás objednali hned na další týden akorát na genetiku sme čekali přes 2 měsíce a teď už mám v sobě injekci dipherelinu a 21.7. si jdu pro hormony a léky... určitě vám všechno půjde dobře 😉 jen se nebát a nabrat hodně sil a optimismu 😉

katarinnak
12. črc 2011

@lucishek007 dakuje 🙂...ten optimizmus by sa zisiel. Dufam ze ma skor ci neskor chyti 🙂

lucishek007
12. črc 2011

@katarinnak jj i mě toho optimismu někdy chybí ale snažím se to házet za hlavu... není to lehké ale to je život 🙂

boruuvka
13. črc 2011

@katarinnak Já jsem případ, kdy s touto diagnózou jde mít vlastní mimi. Podstoupili jsme Tese zároveň s IVF a ICSI.

katarinnak
13. črc 2011

@boruuvka to som velmi rada 🙂...nam doporucili to iste vpodstate. A v ktorom CAR ste boli ak sa mozem opytat?

boruuvka
13. črc 2011

@katarinnak V malém caru - Sanus Jihlava. Nejdřív jsme měli strach, že jsme na takový malý centrum "těžký případ", ale zvládli jsme to všichni na jedničku a povedlo se na poprvé.

lucishek007
14. črc 2011

@boruuvka prosím tě, jak dlouho jste byli doma po zákroku? ať zhruba vím na jak dlouho si naplánovat dovolenou. díky za odpověď

boruuvka
14. črc 2011

@lucishek007 manžel byl doma týden, ale z toho tak první 2-3 dny polehával a naříkal a já po OPU fungovala hned, ale po ET jsem se první 3 dny šetřila. Ale já jsem osvč a mám salonek doma, takže jsem si pracovala jak jsem chtěla. Kdybych chodila do práce, tak bych si vzala dovču od OPU.

cipisek666
14. črc 2011

Tak už mám urologa za sebou....je to v poho, vyšetření prostaty mi nijak nevadilo - měl jsem hemeroidy, což je horši 😖 jinak čekám na výsledky hormonů, po urologické stránce jsem ok - i prostata,ledviny, vyloučil varikokélu...tak aspoň tak. Pan doktor moc fajn, přesně tak jak mi bylo doporučeno 🙂