Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

boruuvka
4. říj 2011

@jaanulka jj jen jednou za den. Byli jsme v sanusu v Jihlavě. Stálo nás to 35 tisíc a vyšlo na poprvé. Manžel měl všechny testy i genetiku OK a tese i opu bylo v jeden den. Spermie se našly a z nejrychleji vyvíjeného embria máme skoro rok a půl letou dceru. Manžela to po Tese hodně bolelo, ale jen tak dva dny. Varlata měl sešité jak kopačáky, ale teď už tam není vůbec nic vidět. Taky mi říkal, že by to podsoupil znovu, což vlastně bude muset pro druhé děťátko. Zamraženo totiž nic nemáme.

jaanulka
5. říj 2011

@boruuvka tak to je krásný, že vám to vyšlo na poprvé......a víte z čeho to mánžel má???Ten můj tak sešitej nebyl .....řízli do něj jen jednou....stejně je to záhada....ven nic nejde a vevnitř toho má hodně..genetiku a všechno jsme měli taky OK, já jsem vpořádku a když jsem byla na prvním oplodnění tak se to neuchytilo...ale myslím, že jsem si to zavinila sama..jsem hodně chodila a jezdila autem, místo toho abych pořádně ležela....nás to celkově stálo už nějakých 60 tisíc...

kacula87
5. říj 2011

@jaanulka Já právě nevím kolik je normální počet těch vajíček, ale doktor mi řekl, že je to krásně tak to asi bude o.k. ted jen aby spermie byly natolik kvalitní aby vajíčka oplodnila.. ☹ nemůžu uvěřit, že už je to v pondělí je to opravdu rychlovka. Už bych chtěla drobečka v bříšku, věřím, že to dobře dopaden. 🙂

boruuvka
5. říj 2011

@jaanulka taky vůbec nevíme z čeho to má. Hele, ono těhotenství se vyležet nedá. Mě když manžel vezl po ET domů, tak jsem jeli jak posránci a mysleli si, že ze mě vypadnou 🙂 pak jsem 3 dny polehávala a pak začala normálně fungovat. A vy už to teda máte jednou za sebou, jo?

jaanulka
5. říj 2011

@kacula87 Uvidíš že jo, jen jak ti mimi dají do bříška tak hlavně se snaž odpočívat.....ale jak píše borůvka ono se to asi nějak neovlivní....buď se to uchytí a nebo ne.....ale neboj vajíček máš hodně.........já jsem si taky myslela že je to u mě daleko a najednou řekl ža mám jet ve středu tak jsem dostala šok.... 🙂

jaanulka
5. říj 2011

@boruuvka jj už to máme jednou za sebou a byla jsem z toho hodně špatná když jsem začala krvácet ale už je to přes rok tak se do toho pouštíme znova.......ale je to lepší jak poprvé....jsem klidnější i když jsem nervózní zdá se mi fakt že jsem na tom líp jak poprvé......teda ale jaksi mi ušlo nebo už jsem to zapomněla jak z toho mám nafouklý břicho a to nejsem u konce...mám pocit že uletím jak jsem nafouklá......už aby to bylo ze mě venku 😉 no a kdy se do toho chcete pustit znova???manžel se smál jak jsem mu řekla o tvým, že je měl jak kopačáky, jsem mu říkala, že může být rád že do něj řízli jen jednou......ze začátku jsme to brali jako strašnou tragédii a nějak jsme se o tom nechtěli ani bavit ale teď po pěti letech se i tomu sem tam zasmějem........když jsem ho viděla po operaci tak byl jak zdrogovanej a usmíval se jak andílek a já z něj brečela.......tak takhle to nějak bylo u nás....boruvka a jela jsi hned po oplodnění domů nebo jsi zůstávala do druhýho dne??jak jsi to měla?a musela jsi jak ti dali mimi do bříška ležet 4 hodiny???

boruuvka
5. říj 2011

@jaanulka nene, ležela jsem po opu asi hodinu - to tam byl manžel se mnou. Tak to byl takový zvláštní pocit a pak jsem normálně vstala a když jsme šli na recepci platit a já si sedla,tak říkám sestře, že ze mě něco vyteklo a aby ze mě nevypadli (nechávali jsme si zavádět 2 embria) a ona, že to rozhodně ne 😀 no a pak jsme jeli domů a já 3 dny polehávala. A samozřejmě jsem nevydržela netestovat, tak už 6 den po opu jsem ráno na to šla a po zaschnutí byl duch druhé čárky a ta postupně sílila 😀 no a kdy do toho půjdem znovu? ...to zatím nevím, protože si chci malou pořádně užít a asi minimálně ten 3 letý rozestup,aby pak i malá byla samostatná a já měla na další IVF klid a nemusela jí pořád tahat a tak...

jaanulka
5. říj 2011

@boruuvka no já měla taky takový pocit, že to ze mě vypadne no a nějak vypadlo ale nevím kdy ( asi si tentokrát s sebou vezmu nějakej špunt 😀 ........já musela ležet 4 hodiny a pak jsem tam zůstavala i přes noc ale myslím si, že to bylo zbytečný....a udrželo se ti jedno jo?no my by jsme chtěli taky 2 ale nevím jak bych to zvládla 2 naráz.....každopádně i kdyby tak jestli by bylo jedno nebo deset tak jen ať už je mám 😀. A kolik máš roků jestli se tě můžu zeptat...mě je 28 a mám trochu pocit že už začínám stárnout....já chtěla děti vždycky tak v 25.... 🙂 no a když tě oplodní tak to je jak?to jsi tak v druhým měsíci když se to uchytí že??

boruuvka
5. říj 2011

@jaanulka mě je taky 28 a vždycky jsem si říkala, že chci být mladá maminka 😀 ale v porodnici jsem byla označena už jako skoro stará 😀 😀 ...to já byla rozhodnutá nechat si zavést 2 hned od začátku, protože s touhle diagnózou jsem si říkala, že děti nemusíme mít vůbec, tak jsme chtěla hned radši 2. Ujala se jen naše Sárinka. K tomu těhotenství... to se pak počítá úplně stejně jako při běžném těhotenství. Takže já měla pozitivní test 6 den po ET a měli jsme 4denní kultivaci - to znamená 10 den po OPU (od oplodnění), takže jsem to zjistila ve 4týdnu těhoteství 😀 Horší bude rozhodování kolik si zavést u našeho příštího pokusu 🙂
Jo, a rozhodně doporučuju nechat si zavést 2 embria, protože je opravdu větší šance, že se alespoň jedno ujme.

jaanulka
6. říj 2011

@boruuvka a doporučovali vám s touhle diagnozou i dárce ještě před tím než jste to zkusili??nám jo, že prý ty spermie nebudou mít takovou kvalitu jako když projdou přirozenou cestou tak jak mají, ale já to nechci věřím tomu že se to povede z manželových.....2 si určitě necháme zavést...no kdyby to všechno bylo jen na mém manželovi tak mi zavede i 4 😀 on totiž chce hodně dětí minimálně 3 🙂 a ty by jsi nechtěla 3 děti kdyby jsi u druhého pokusu nechala zavíst 2???no jak píšeš nikdy nevíš jak to dopadne a kdyby se aspoň jedno uchytilo ale šance na to že budou dvě je taky veliká!!!

boruuvka
6. říj 2011

@jaanulka ...to víš, že nás tlačili do dárce. Dokonce když jsme byli na úplně první konzultaci (tam už jsme přišli s touhle diagnozou od androloga), tak to skoro byla jejich jediná varianta...a jak to nakonec dopadlo 😀 Já jsem dárce zásadně odmítala, ale oni pořád, že kdyby se něco náhodou nenašlo, tak co s vajíčkama.... no, tak jsem nakonec souhlasila s tím,že když se nic nenajde, tak ať to oplodní dárcem, ale ať to hned zamrazí, že transfer neproběhne... možná až se s tím psychicky srovnáme. Ale naštěstí nebyl potřeba.

jaanulka
7. říj 2011

@boruuvka no já taky zásadně dárce odmítám..........ve výsledkách ze spermiogramu nám napsali, že šance na přirozené oplodnění 0, inseminace 0 a přes tese 99,8%. Tak to by tam snad nepsali kdyby věděli že naděje žádná není...no uvidíme....dneska jsem byla zase na kontrole tak mi na 100% řekl, že na odpěr jdu ve středu.....borůvko a za jak dlouho ti vraceli mimi do bříška??3-4 dny bylo to nějak tak??

jaanulka
7. říj 2011

@kacula87 Kacula jak ti je??už jsi dlouho nenapsala?budu na tebe v pondělí myslet...to zvládneš!!!mě dneska řekl že už jich mám 14!! 🙂

boruuvka
7. říj 2011

@jaanulka záleží jestli máte prodlouženou kultivaci. Pokud ne, tak ti je dají už druhý den. Ale já doporučuju připlatit si, protože při pk se zjistí, které embrio je nejrychlejší a ty se pak zavádí. My jsme byli na odběru v sobotu a vraceli mi je ve středu.

jaanulka
7. říj 2011

@boruuvka no já bych to taky tak chtěla, už když jsme to podstupovali poprvé tak to nějak tak bylo že mi to vraceli po 4 dnech......každopádně si připlatíme ....protože to nechci nechávat jen tak náhodě....víš on aji doktor mi tak nějak naznačil, když nám doporučoval dárce, že je to o penězích, neříkám, že by jsme na tom byli nějak finančně dobře, ale říkala jsem že aji kdybych si měla jít půjčit tak určitě dárce nechci a taky to není zaručený, že by se to s dárcem chytlo...já teď pevně věřím že se nám to povede......nevím jak to napsat ale cítím to, nebo jestli je to tím že jsem víc psychicky vyrovnaná než před tím. 🙂

kacula87
8. říj 2011

@jaanulka Janulko je mi fajn, ale bolí mě podbříšek jak ty vajíčka rostou. Ale jinak je mi fajn možná trošičku unavená dneska v 11 večer poslední injekce Pegnyl a mám ty injekce zasebou a samozřejmě mám rozpíchané bříško, ale to asi každej ☹ Necháme si asi taky prodlouženou kultivaci jestli se to podaří

vera_vila
8. říj 2011

Ahoj holky... Můj bývalý manžel také trpěl azoospermií, takže pro nás jediné řešení bylo navštívat CAR a využít oplodnění (inseminaci) anonymním dárcem (protože spermie byly mrtvé)... Tehdy se podařilo hned na poprvé a mám krásného, teď už sedmiletého kluka...

Vám všem přeji, aby se u vás všech zadařilo a brzy jste měly pozitivní těhotenský test potvrzený ultrazvukem... Bylo to úžasný, když jsem našla dvě čárky na testu... nečekala jsem ani těch 14 dní, jak jsem měla, prostě jsem cítila, že se to podařilo a test jsem si udělala asi po 10 dnech, pak znovu po 14 a pak mi to hned i v CAR potvrdili odběrem krve a ultrazvukem...

Takže hodně moc štěstíčka 😉

jaanulka
8. říj 2011

@kacula87 uvidíš že podaří moc ti to přeji...já mám to břicho taky jak jehelníček a včera mi manžel udělal modřinu....ty si to pícháš sama??V pondělí se ozvi jak si to zvládla ju?držím pěsti!!

jaanulka
8. říj 2011

@vera_vila ahojky a vy jste nepodstupovali TESE?????je to moc pěkný jak se zjistí že je test pozitivní.......taky už bych to chtěla zažít 🙂

vera_vila
8. říj 2011

@jaanulka Ne... Jak nejsou žádné spermie, nebo jsou mrtvé, tak ani není z čeho je vzít, aby se udělalo TESE... Navíc to na nás bylo tehdy moc drahé, manžel byl bez práce, já zaměstnaná v nové práci pár měsíců... Jediné řešení pro nás byl dárce...
Neboj, dočkáš se a brzy budou dvě čárky 😀

jaanulka
9. říj 2011

@vera_vila no víš mě to trochu zarazilo teď co jsi napsala, jasně to chápu drahý je to a moc to je pravda i my jsme si už finančně zažili svoje......ale můj manžel na spermiogramu má úplnou nulu a po TESE se jich tam našlo hodně moc......nejsem teda žádnej lékař a nějak tomu nerozumím, ale šance že jsou uvnitř je vždycky nějaká....doktor nám řekl, že když se až po TESE nic nenajde tak už se nenajde nikdy! Ale naštěstí to u nás dopadlo dobře, ale i přes to že se spermíjky našli nám dárce doporučovali......ale já věřím že spolu s manželem budeme mít doufám že dvojčátka...... 😅

vera_vila
9. říj 2011

@jaanulka moc vám to přeji... Nám tehdy TESE ani nedoporučovali, asi proto, že byly spermie mrtvé, tak asi nebyl předpoklad, že by se tam nějaká živá našla... Tak hodně štěstí, ať se embryjka ujmou.

jaanulka
9. říj 2011

@vera_vila moc děkuji jsi hodná......ale to je škoda, že vám to ani nedoporučili.......a psala jsi že máš sedmiletého chlapečka ....a druhý miminko nechcete???třeba je to po sedmi letech jinak?a taky nevíte příčinu proč manžel spermie nemá nebo že jsou mrtvé.....víš já jsem si myslela, že když se u manžela spermie našli a nejdou ven, že existuje nějaká operace, po které by spermie ven šli, ale bylo mi řečeno, že žádná taková operace není. Právě mě zaratilo to, že když to jde u ženy....př. profukování vejcovodů a další ....že to jde i u chlapa nějak....ale nejde.

vera_vila
9. říj 2011

@jaanulka příčinu nám tehdy říct nedokázali... Prý jestli dělal na vojně u radaru, tak by to dokázali vysvětlit, ale to nedělal... Tehdy nám řekli, že časem se to může spravit... Jenže s bývalým manželem už nejsem, teď jsem znovu vdaná a samozřejmě o miminku uvažujeme, a ne o jednom... Ale to jakmile vyřešíme bydlení, takže tak možná během 3 měsíců se začneme pokoušet... Já doufám, že žádné problémy se nevyskytnou a vše bude v pořádku... Spíš jsem dokonce začala uvažovat i o tom, že se do toho CAR zase přihlásím jako dárkyně vajíček. Uvidíme...
Tak ať se daří 🙂

jaanulka
10. říj 2011

@kacula87 ahojky tak co jak jsi to zvládla????myslela jsem na tebe.....doufám, že vše dobře dopadlo!

kacula87
12. říj 2011

Ahojky holky omlouvám se, že píši až ted nedostala jsem se k PC. Takže mám prozatím vynikající zprávy. Na odběru mi nakonec odebrali 24 vajíček takže jsem z toho byla paf, z toho 19 bylo zralých a z toho 16 vajíček nám oplodnili takže úplně úžasný ani jsem nevěřila, že se jich tolik ujme. Můj mužík měl hodně spermijek takže v pohodě. Punkce naprosto v pohodě, ale večer jelikož jsem měla hodně vajíček velký bolesti břicha a na druhej den jak když utne. V sobotu 12:30 mám transfer. Nechali jsme si prodlouženou kultivaci radši a zbytek vajíček necháme zamrazit. 😅

kacula87
12. říj 2011

Tak volala jsem dneska zase do Reprofitu máme si volat každý den jak naše prdolky vypadají no a pořád je jich 16 asi chtějí všechny moje dětičky na svět 😀 15 je čtyřbunečních a 1 pětibunečené ale nevím co to znamená??

boruuvka
12. říj 2011

@kacula87 to znamená, že to jedno pětibuněčné je napřed a je nejrychlejší. Ten náskok se každou hodinou může zvětšovat a mezi ostatními se budou taky dělat rozdíly...některé doženou to napřed a jiné se zpomalý a některé se můžou i zastavit ve vývoji. Určitě vám pak navrnout nechat si zavést ty nerychlejší.

kacula87
12. říj 2011

@boruuvka Aha tak děkuji za odpověd ona právě říkala, že se to bude pořád měnit do té soboty, jenom aby nějaké zůstalo 😒

nynam
12. říj 2011

Kacula87: přeju Vám moc štěstí! My máme po TESE u Kočího. Našli nám jen pár kousků, žádná sláva. Na začátku tohoto roku jsme podstoupili 1. IVF, které se nám ale nevydařilo (transfer byl, ale nechytili se). Teď po půl roce odpočinutá a hlavně s větším nadhledem to budu opět zkoušet. My jsme byly v ISCARE, ale tentokrát jsme se rozhodli, že vyzkoušíme GENNET, tak jsem zvědavá. Vyřídila jsem si zubaře, imunologické vyšetření, hormonální profil a pár věcí mě ještě čeká. Za týden nebo dva odletíme k moři a pak se do toho pustíme se vší vervou Po minulé zkušenosti jsem zvědavá, jak to budu zvládat. Není uplně nejjednoduší se udržet klidná